Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 17.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема оопснови [re: Omega-A-2i]  
АвторOmega-A-2i (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 16:16



Забравх да напиша, че в разхода от 10-11 л/100 влизаха и 1/4 от километрrje градско каране в София...



Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: Omega-A-2i]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано11.09.10 14:42



Да бе-поредния надхитрил нАуката.Кат немаш пари за бенз за кво си си купил омега 2i? Да си си купил корса, която да ти отговаря на стандарта на живот.Ма тя и 400 дига на газ и то с обикновенноо газово и бензинките на кайма ги прай нищо,че смесите ти ги регулира дедо господ и калоричността е с 30% по-малка на газта.



Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.09.10 15:28



Добре че има кой да кара на бензин - газта е отпадъчен продукт при крекинга на петрола...




Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано12.09.10 04:37



Митев поне си признаваш,че караш с отпадъци

Иначе да повторя за 26-ти път.В началото бил светилния газ. Всичко друго било отпадъчен продукт.После измислили бензиновия двигател -нафтата била отпадъчен продукт.После измислили дизела и цените се изравнили.Така,че в скоро време очаквай тоя отпадъчен продукт да догони по цени бензина и нафтата.Единствено неговото съхранение под налягане спира масовото навлизане на фабрични газови коли масово.Един вид нАуката го брои като потенциално опасно гориво за МПС,но вие сте я прецакали и за тва при катастрофи горите като факли.



Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.09.10 09:34



Разбрах ти тезата още преди 1 месец.

И изобщо не ме интересува.




Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: imitev]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано12.09.10 11:11



Gocho една от причините да мина на метан, беше кръщаването на бензина. След като заредих на OMV и борд комп. показваше още 10км, колата спря на 1км от бензиностанцията т.е. имало е течност, но не е била бензин в резервоара... На метан си играят (пак OMV) да зареждат с по ниско налягане, но тук вече ясно се виждат шмекериите на манометъра. А и ела да разреждаш газ който се съхранява на 200атм. с някакви добавки и боклуци с които караш ти.

PS: Пробвай следното, напълни една туба с най-добрия бензин който познаваш, остави я да стои един месец. Сипи я в резрвоара и виж как ще ти върви колата и има ли разлика. Ще останеш очарован, от "качественото" гориво.

Редактирано от Astra1.8iGT на 12.09.10 11:15.



Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: Gocho]  
АвторOмera A 2и (Нерегистриран)
Публикувано30.09.10 16:51



1. Газовата уредба с плочка ( така наречената обикновенна) фактически превръща колата в карбураторна. Следствията са завишен разход на газ което при малолитражките практически се равнява на парите за бензин. Локално прегряване на мотора което пък е следствие,че ъгълът на изпреварване на запалването от ЕКУ-то е сметнат за бензин,картите са за баензин и това влече ускорено износване на мотора (особенно ако шофьора има по тежък крак и гони колата на газ) и 2-йно и 3-йно по-често сменяне на гарнитури на главата.

Първо Старата ми Омега не е малолитражка и разликата по- скоро зависи откъде сипвам газта - за сега от Лук Оил е най-дълъг пробега

Второ един път годишно водя Омегата на чичко доктор за ъгли, изпреваване и ЕКУ-то - така че това изобщо не е проблем - преди 5 г - на 217 хил (сега съм на 300 хил- ) сменях гарнитура и то не поради газта, а защото се караше леко на бензин на 210 с добавка....

2. Газовата с плочка замърсява повече от моноинжекция без катализатор понеже по гореизброените причини сместта не изгаря напълно. За това след колата смърди на неизгоряла газ

Поради гореизброените ходения по реглаж на двигателя точка 2 не хваща дикиш...

3. Возенето на допълнителна огнепръскачка в багажника си е за риска не само на тоя който си я е сложил за имагинерни икономии но и за всички други участници в движението.

Май някъди от 2003 съм на газ пък още съм жив

Преди месец смених бутилката и някакъв допълнителен клапан с единствена функзция - по голяма безопасност. (беше общо 250 лв.)



Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: Gocho]  
АвторOмera A 2и (Нерегистриран)
Публикувано30.09.10 16:54



Първо - парите за дизел (не бензин) ги даваме със сина за каране с Е-46 150 кс Като и гледам поддръжката - предпочитам си Омегата. За 2 години и половена - с тия пари можех да си купя 10 Омеги за части



Второ, и малката недонастройка на гуми джанти и тн лъже ЕСП електрониката на бе-ем-вето и човек може да се пребие като нищо Предпочитам си Омегата. Устойчивоста и е е естествена -без електроники... За корсата - освен за градско - за навън не ме кефи.

Трето - стария 2 л двигател на Омегата е е доста по трайно и надеждно нещо от по-новите.(Сега искам да си купя джип и заради тоя тип стари двигатели се колебая за Фронтера 2.4 или за Дискъвери 2.5 д)
Сравнен с 2 л. екотека е доста по-надежден. Изобщо - колите от 90те години са по трайни от по-новите. За най-заможните една днешна нова кола е добра, когато е в гаранция, а след това .... ще ти струва повече от нова...

Четвърто, наистина съм карал Омегата на газ около 20 км на 4700 оборота при скорост 210 . Вдигал съм и повече. Това беше преди години - когато нямаше такава навалица от коли и ченгата по магистралите. Сега съм примерен, макар че е скучно и ми се доспива при 130 км/ч


Сега за предимствата на газта - да се чувал нещо за екология?

Кое цапа въздуха повече? Бензина или газта?


Кое хаби повече двигателя? Бензина или газта?
Къде виждаш предимствата на бензина при следните проблеми:
(заа газта е извършен реглаж )
==================================================
....Проблем..............................................................бензин............газ
==================================================.
1...отмиване масления филм по цилиндрите.......----------...........+++++
2...нагар по бутала, свещи, цилиндри.................----------...........+++++
3...износване от натоварване
по бутала, колянов вал.........................................----------...........+++++
октаново число и възможни детонации..............----------............+++++

За въздействието върху катализатора и ламбда сондата пропускам, защото карам без катализатор

пп за т 2
един собственик на БМВ - Е34 преди 7-8 г се оплакваше от нагар от лоша газ. При Омегата няма такова нещо - гори всичко



Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчат [re: Oмera A 2и]  
Автор filidor ()
Публикувано30.09.10 21:45



Колега , не се хаби! Гочо преди 16.10 е твърде вероятно да не ти отговори. В нещо като неплатен отпуск е.





Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: Gocho]  
Автор cwetalin (Учен в Kadett)
Публикувано13.10.10 15:09



Я, какъв интересен спор имало тук.
Карах малолитражка, C14NZ, на бензин, навън ми харчеше 5/100. Сега карам 2.0, навън ми харчи 6.2/100. Харча зависи от крака най-вече.
Колкото до вредностите от газовата - така е. Повечето газаджии са цървули и са си сложили газова от нямане на къде. Повечето пъти това значи АБСОЛЮТНО безгрижие относно колата. Имам предвид че поради липсата на парички не се гледат основни неща, дори спирачки. За настройка на газовата - да не говорим. Настройва я съседа "на ухо" :)
Не казвам че няма и като imitev, но за съжаление те са рядкост. И като правило карат коли с "малки и прости моторчета", които наистина поддържат добре. Не че останаха много такива коли, но това е една друга тема.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.