Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 24.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ето я статиятанови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано31.08.10 01:31



Аз имам пари за въпросните коли, но те предполагат по-кофти газифициране и по-скъпа поддръжка. Аз харесвам да карам коли на газ и да си поправям сам автомобила - хоби ми е, а и ми спестява главоболията по незатегнати гайки и глупави майстори. Достатъчно съм кадърен да си поправям колите сам.

Мога да си взема и нова кола, но тя не си заслужава парите при моето каране. И се обезценява повече за годините през които ще я карам. Затова преди 3 г. се отказах от този вариант и си взех Астра Г, като прескочих ръждилниците Астра Ф. Не че Г не гние, но е много по-качествено направена от Ф!

Както споменах по-горе - аз за никъде не бързам. Колата върви с тоя "смотан мотор" със 120 по всички баири в родината на газ с 3ма човека и багаж. Отдавна карам коли със "смотани мотори" и съм свикнал дотолкова, че да не ми прави впечатление кога и как изпреварвам - просто го правя с леко засилване и става изключително бързо.

Да не ти обяснявам как се кара извънградско - ти там си изключителен спец, с активна безопасност и т.н. простотии. Нагледал съм се на такива като теб по пътищата. Дано оцелееш, докато порастнеш (не на години)!

Това което ти наричаш "скръндза", се казва разумен избор и трезва преценка.

А твоето се нарича "цървуланщина" - не си оправил себе си, но даваш акъл на останалите, като считаш че твоето мнение е закон и си винаги на 100% прав - погледни се в огледалото някоя сутрин, помага...

По твоята логика всеки, който има пари за БМВ М3, непременно трябва да си купи такова, защото ти ще направиш така - не е много уместно...

Мониторът, на компютъра ми в къщи, струва повече от половината ти астра. Ти едва ли си позволяваш да си смениш амортисьорите с Genuine GM, или да имаш 2 комплекта чисто нови летни и зимни гуми, да караш с тях по 2 сезона и да го сменяш, както правя аз, но въпреки това, според теб, аз не разбирам нищо.

Препоръчваш с лека ръка масла и даваш съвети на А-Б - ти колко автомобила си поправил, колко основни ремонта си направил за да се считаш за капацитет, колко км си карал с така направените ремонти?


Редактирано от imitev на 25.09.10 14:59.



Тема Re: ето я статиятанови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано01.09.10 05:36



Нещо си се спекъл Митев -поради истините ,които ти казах в очите.
Не ме интересуват доходите ти та да ми ги изтъкваш -ти не знаеш моите,но бъди сигурен,че са достатъчни за по-скъпа кола и повече от достатъчни за поддръжка на тази.Така,че да, имам пари и за два чифта гуми и най-вече за това да си карам колата на БЕНЗИН, мотора ми е 85 коня и за купето от 1100 кила динамиката ми е класи над твоята с купе от 1300 кила и мотор 70 коня (на газ сигур няма и 65).Няма нужда да се засилвам от 3 километра и да се озъртам като финикиец като теб молейки се бомбата която карам да не гръмне.Колкото до ръждата - ако всяка година отделяше по половин час да намажеш колата отдолу и подкалниците тя не гние чак толкова колкото твоя занемарен кадет


Моите бутала не са такива бе Митев -отдавна съм ги сменил с такива от 16V поради което съм с малко по-висока компресия и мощност и твойта авария няма да ми се случи и поради тази причина и поради това,че усилието на мотора да засили твойта талига до 120 е колкото моя да засили до 150. Като прибавим и влошените ти топлинни характеристика заради газта ти си много по-рисков шофьор от мен -залагаш сигурността на цялото си семейство в една тромава кола с динамиката на жигула и една бомба-газова бутилка.



Тема Re: ето я статиятанови [re: imitev]  
Автор filidor ()
Публикувано01.09.10 20:43



Писна ли ти и на теб най-накрая?





Тема Re: ето я статиятанови [re: filidor]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.09.10 21:48



Абе щерката е на 2 г. та явно съм станал по-търпелив, отколкото бях навремето






Тема Re: ето я статиятанови [re: filidor]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано01.09.10 23:56



Хора като теб са жизнено-необходими с минималните си познания и лесна манипулация -мотор за 200 лева с документи филидор го зима за 800





Тема Re: ето я статиятанови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано01.09.10 23:59



Не Митев ти си просто едно бледо парвеню -зимал си уж по "нова" кола,а се циганиш за подходящ мотор за купето и бензина му включително обезсмисляйки сичките си въздушни възглавници с газовата бомба


А снимките си ги сложи за аватар кво става с един мотор когато купето му не съответства



Тема Re: ето я статиятанови [re: Gocho]  
Автор filidor ()
Публикувано02.09.10 11:55



Слушай колега! Ако прочетеш правилно какво съм написал , ще видиш че цялостния ремонт със смяната на всички консумативи и работата ми е излязъл 700лв . Ти както си я подкарал скоро ще стане 1700. Като купуваш двигател на старо , все едно вземаш котка в чувал - не знаеш черна ли е ,бяла ли е , мъжка или женска е. Същата работа е да взема някъде от майната си двигател и без да го отворя да го монтирам. А пък един двигател (стар, работил) като го отвориш ще му смениш това- онова , за да си сигурен , че за в бъдеще няма да ти прави проблеми. Толкова за моя ремонт.

Ако не си забелязъл това е форум на Опел. Тук хората си споделят проблемите с колите и който може помага със съвет. Не идваме тук да си даваме оценки - кой е по-по-най , да си мерим пишките и да досаждаме на останалите. Като гледам ти омръзна на бая хора тук. Така ,че когато имаш да споделиш нещо полезно - заповядай. Ако ли не , трай си и не ни навирай генетичното потекло в очите.

П.П.
Бих ти препоръчал място където да избиваш комлексите си - клуб за попържни в Хоби , Развлечения.



Тема Ха де ...нови [re: filidor]  
Автор Kepecтeлиeв (Хуест)
Публикувано03.09.10 15:18



"П.П.
Бих ти препоръчал място където да избиваш комлексите си - клуб за попържни в Хоби , Развлечения."


Ха де ... амаааа .... не идва тоз лонгур!!!





Мама ти недоклатена, да изклатя!

Тема Re: Ха де ...нови [re: Kepecтeлиeв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано03.09.10 22:35



Стига толкова - човекът е градска отпуска 1 седмица.




Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчат [re: Gocho]  
АвторOmega-A-2i (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 16:02



Тъй като нАуката и живота нямат много допирни точки ще споделя малко от личния си опит за положителлната ми оценка за газта.

Омегата ми е вече над 18 години от които 8 са мои и от които 6 години съм на газ. Навъртял съм и 140 х от които на газ 120 х км. Колата е вече поне на 300 х (ако се вярва на километража)

От 2-3 години не я шпоря над 200- не защото не може, а защото карам по-внимателно, пък и много навалица вече има по пътищата . Опитът ми показва че - на 5та скорост над (и много над) позволената

с газ през лятото е по-икономична (напук на нАуката) -

През лятото при оптимални условия - на газ при скорости 90-110 разходът е както при бензина на чисто нова кола...

Преди няколко дена София-Пловдив-София при средна скорост 130-140
даде разход 10-11 л на 100... Единствената волност която си позволих на връщане към София при изкачванията преди тунела и към Вакарел да направя 160--170 на 4та.... все на газ.

Само през зимата първите 2-3 км и последните 1-2 км превключвам на бензин

Ако не беше газта - нямаше и половината от километри да извъртя на колата......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.