Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 09.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: П.П.нови [re: emetic]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано22.06.05 11:20



не евтина-скъпа суха храна! и не глави и черни дробчета а истинско месо, ако ще се дава готвено

The brave are always the first to die


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: PanTer]  
Автор P.P (новак)
Публикувано22.06.05 11:26



Бебо , изкара ноща спокойно с едно събуждане за хранене. Изходи се лесно , с нормална консистенция. Пробвах с овче мляко ма го не иска, кравето няма проблем . Ще потърся следобяд сухо за котенца но не вярвам да открия такова тук. Иначе е видимо по добре и не реве непрекъснато успокой се животиченто. До колко дни са рискови за мъника за да е сигурно че ще оцелее, според Вас ?

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"


Тема Re: П.П.нови [re: MANUS]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 11:40



Първо манус черни дробчета - задължително веднъж седмично. Особено ако си храниш котката с купена храна, ти се занимаваш с разни биологични глупости и можеш да обясниш защо и как.
За истинското месо ме съмнява да го има в котешката храна.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 12:13



Различно. Като цяло докато прогледне. Браво на вас :)
За котешкото внимавай де не е менте - и да не му навреди на мъника.
Познава се че сте минали критичния период когато започне да расте. Ако го видиш че наедрява значи всичко е наред. Като прогледне възможно най рано го захрани с пилешко месо защото наистина кравето не им е достатъчно. Но според мен заместител няма. Само козето е по добро но само ако си сигурен от къде го взимаш. Пробутвали са ни боклук за козе, изобщо не е това което се дои от козата на баба ми примерно. Та недей да купуваш, на дали ще попаднеш на качествено. Най важното е това с което го гледаш да оцелее, много котета не успяват от глупост.



Тема Re: П.П.нови [re: emetic]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 14:35



Защо ми изкривяваш думите?
Човешкото сухо мляко казах, че предполагам, че става (и вероятно става), но трябва който реши да го храни с такова да е наясно кое да избере. Както споменах много са и в тях има различни неща.
За сухата храна също винаги съм препоръчвала само и единсвтено Роял Канин, никакви евтини храни, никакъв уискаси и прочие.
А това за пътя е също добре да си го напомняш и на себе си



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 14:38



Според мен докато малкото не започне да се изхожда само и не прояде обща храна опасност винаги има. Тя намалява с всеки ден. А ако е нормално топло, храни се нормално, има добре заоблено, нетвърдо коремче, спинка и не пищи значи се спрваяш добре
Дано не забравя да погледна довечера от кога трябва да започне захранване с обща храна и да ти пиша утре.
Не знам къде е твоето "тук", но ако не си в голям град със сигурност няма да намериш такова мляко.

Търси само по вет.аптеки, животински борсички и ветеринари!

Редактирано от PanTer на 22.06.05 14:40.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: PanTer]  
АвторCнeжaнka (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 15:09



Мисля че между 30-я и 40-я ден започваше захранването с обща храна, но ако греша поправи ме. Наскоро гледах новородени и поне при тях така беше. Отначало взимах котешка консерва и я разреждах с мляко до получаването на нещо като каша-супа и те се научиха много лесно да лочат от паничката. След това постепенно консистенцията се сгъстява.. и така... не е сложно мисля



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Cнeжaнka]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 15:17



Ако нямат майка по добре от 20-ия ден.
Малко след като прогледнат. И по добре със пилешко накъсано на малки парченца. Защото ако не го накъсате сами ще го накъсат и ще ръмжат.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено коте [re: Cнeжaнka]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 16:34



Мисля, че си напълно права, но ще проверя. Не обичам да помня неща, които винаги мога да прочета.
А не се захранват по-рано, защото им е вредно просто.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено коте [re: PanTer]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 17:18



Пантер - тези двамата ги взех на около 14-15 дни(може би по малко но не повече)
в ужасно състояние, с разстройство, много дребни, нямам снимки да ви покажа как изглеждаха тогава. Не можеха да ядът.
мога да ви покажа как изглеждаха преди около месец


На снимката са по 4 кг, сега са 5, на 9 месеца.

Кажи ми, питах те и по icq кога си гледала малко коте? Без майка му? КАкво значи най доброто за котката - суха котешка храна защото се прави специално за котки? Сигурна ли си?

Това че човек е чел теория не значи нищо, или поне за мен не значи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.