Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 22.10.20 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: ТОПЛО, ТОПЛО, не забравяй !нови [re: Keти]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано21.06.05 15:28

Няколко неща трябва да му дадеш на котето, дето му ги дава майката. Първо - храната, второ - топлината и най -накрая хигиената.
За храната - бебешки смеси от аптеката. За хигиената, масажиране на коремчето и изпишкване чрез дразнене с памуче на дупето.
ТОПЛОТО е много важно, представи си стайната температура и температурата около 38 градуса на мама.
Затова - постели кашончето с естествена материя, добре е истински вълнени дрешки, ако имаш и някоя естествена кожа ненужна, още по-добре, чистото парцалче можеш да сложиш отгоре. И напълваш поне 2 пластмасови шишета с гореща вода и ги буташ там, като ги завиваш. И сменяш водата, на мен една маца, дето беше много зле, така ме накара ветеринаря да я държа.

Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Keти]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 15:31

Направо сте страходни. Аз малкият бебешок Ви благодарим. Като съм сигурна че ще оцелее, ще Ви поканя за кръстинци. Сигурно има и още тънкости , тъй че който каквото се сети да казва.
Редовно ми се случва да прибера нахраня и изкъпя някое улично коте и май котката ми е претръпнала вече / е естественно после трябва на нея да и обърна специално внимание та да и мине ревността/ та дано да осинови котенцето. Миналата седмица врабче спасявахме и тя не го изяде /то да на е уйскас /. Благодаря

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"

Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторCнeжaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 15:39

Не трябва да го храниш с прясно мляко - може да получи разстройство. Препоръчително е сухо мляко за бебета - купува се от аптеките. NAN или друго подобно мляко за недоносени деца. На кутията има указание как се разрежда. Трябва да го храниш през около 3 часа, в началото трябва и през нощта, а по-късно можеш да разредиш нощното хранене примерно в 00:00 и после към 6:00-7:00 - котето само ще си покаже дали може да издържи толкова време. Хубаво е да му направиш къщичка от кашон, на дъното сложи нещо меко (възглавница например) и отгоре я покрий с чаршафче което да переш на 1-2 дни. Около него нареждай бутилки пълни с топла вода. Така ще имитираш топлото тяло на майката в което да се гушка. Предполагам че още е слепичко щом казваш че е новородено. Ще прогледне около 7-10-ти ден от раждането, ще се опитва да щъка из кашона но ще бъде нестабилно. Не се притеснявай ако залита, пада или бързо се уморява.
Желая ти успех, ако имаш още въпроси - насреща сме

Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Cнeжaнka]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.06.05 16:15

Хора мислете малко. Норамлното мляко е по добро от сухото по ред причини. Освен това самото разстройство което се получава не е проблем за котките. Нито за възрастна нито за новородена. Това че ветеринарите говорят глупости - доста често срещано е.
Прясното е по добро и този път ще споря с вас! Не искам да умират още котета защото все се правите на големи експерти. Мисля че и онези 4-те нямаше да се подуят с нормално мляко. При малко коте най опасно е когато не може да се изака. А този проблем се получава по рядко при хранене с нормално краве мялко отколкото със сухо.
Разстройството се получава от липсата на един ензим в стомаха, който го има в стомаха на бебетата и по късно се загубва. Казва се лактозна непоносимост май. До колкото знам при реодвна консумация на мляко се получава резистентност и няма проблеми. Мойте котачета ги отгледах на промишлени количества мляко и не съм имала проблеми с разстройството освен първата седмица, но като ги взех те вече имаха разстройство. До 3 мсесечни всеки ден им взимах мялко и едно две хранения на ден им бяха само мляко. Никой не е имал разстройство. Така май е по добре да взимаш нормално мляко не обезмаслените, мисля че котките също бхяа с мляко с по визока масленост. Успех

ПП: Ако вече си го хранила с нормално мляко и няма разстройство - ензима си е налице и няма нищо страшно. По добре не го сменяй. Млякото трябва да е съвсем прясно, когато не се ползва - в хладилника. И всеки ден купувай ново. И внимавай - няколко пъти купувам мялко което си е в срока на годност и е развалено(от фантастико)

Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано21.06.05 16:23

Eм, това коте е съвсем малко. Стига с този апотеоз за кравето мляко, ако има козе е ОК, но навсякъде се казва, че лактозата на кравето е трудна за разграждане, дори и за хората.

Колкото до дрискането - има (поне в Европа) детски адаптирани млека с бифидни бактерии, които стимулират стомахчето, поне на децата, идея нямам дали биха помогнали и на котетата. Може и тук да ги има вече, ама нали не съм гледала деца... Питайте за такова мляко, и ако има, можете и да пробвате.

И още нещо - адаптираното мляко не е обикновено сухо мляко, което пият децата над 1 годинка. То е специално направено за бебчета (било то човешки)...

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right

Редактирано от atteh на 21.06.05 16:24.

Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 16:26

А някой ще ми кажели колко мляко трябва да му давам на хранене. До сега го храних 3 пъти и изпи около 6-7 мл. това не е ли малко .И все плаче ,така ли трябва да е или нещо не се справям ?

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"

Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано21.06.05 16:29

Търси майка си, мъника . На топличко ли е?

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right

Автор MANUS (cat person)
Публикувано21.06.05 16:35

давай му колкото може да поеме. щом плаче значи не е доволно-студено му, гладно е, боли го коремчето...

The brave are always the first to die

Тема Re: Намерено изхвърлено новородено коте [re: atteh]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.06.05 16:35

До колкото разбирам адаптираното мляко предизвиква колики и запек. А кое е най-опасно за малко коте? Те не са бебета - техния организъм е коренно различен. И най опасни са коликите и запека. Тук умряха 3 котета във алл.бг едно, по един и същи начин подуто коремче. Само едно оцеля, при това беше по голямо от мойте по приказките на човека. Защо го правите? Как така препоръчвате нещо което не сте правили? Гледала съм еднодневни на краве мялко.

Един разговор:

Тема Re: Намерено изхвърлено новородено коте [re: atteh]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 16:37

Бебо , е в кашонче от /комп.мишка/ върху хавлиена кърпа и е словен в/у радиатор /включен на слабо само да затопля- отгоре като препоръчахте е завит с вълнен половер и се опитва да мърда .
А от коремчето меу още виси изъхнала пъпна връв . Реших че сама ще падне и не я махам ,страх ме е да не предизвикам инфекция. Права ли съм. И още не е акало само пиша 3 пъти .

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2020 Dir.bg Всички права запазени.