Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 26.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Намерено изхвърлено новородено коте  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 13:05



Помощ, намерих изхвърлено НОВОРОДЕНО коте , прибрах го,стоплих го и го нахраних с прясно мляко но незнам кога да го храня,т.е през колко време и т.н
Помогнете ми да го спася, давайте съвети и опит как да се гража за него .

Благодаря Ви

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 13:14



Наскоро отглеждах около 2 месеца новородено,още слепи4ко котенце.Общо взето,то само си определя режима на хранене,защото мяука(ако това все още може да се наре4е истинско мяукане),когато огладнее.Хранех го с пипетка през около 2.30-3 4аса,в последствие храненето се разреди малко.След всяко хранене го стимулирах с леко влажно паму4е по дупето над мивката,за да се изпишка-то не може само все още.Не е голяма философия,но изисква време и да му обръщащ внимание.Докато е още на млекце(не студено от хладилника,нали?) е лесно-а после ще даваме други съвети...Между другото,разбрах,4е ве4е има специални биберон4ета за такива слу4аи в зоомагазините.Ако искаш,може да опиташ.Да ти е живо и здраво сладур4ето!



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Josefine]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 13:23



Благодаря ти , и през ум нямаше да ми мине за памучето , ама през нощта пак ли на 3 часа или само през деня.
За сего го прибрах в офиса си , вкъщи имам персиика ,която е на 4 години но не е раждала та дали тя може да го осинови, че чак не се сещам каде да го гледам. В офиса няма никой нощем а във вкъщи през деня .....ама пък такава малка душичка е голямо бонбонче .

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"

Редактирано от P.P на 21.06.05 13:25.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано21.06.05 13:27



внимавайте да не си довлечете болести от него на котката. възможно е да го приеме, да го топли и чисти, но храненето пак остава за вас. и през ноща...

The brave are always the first to die


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 13:34



Аз имам 2 котки и 1 ку4е,а котенцето се яви допълнително(слава Богу,благодарение на този клуб,му намерихме добри осиновители).Ку4ето ми е изклю4ително толерантно и с него нямаше никакви проблеми.Едната ми котка прояви веднага топли,май4ински 4увства към котенцето-ближеше го,играеше си в последствие с него(но все пак под наблюдение и т.н.).Но другата не искаше и да 4уе за него и или му съскаше ожесто4ено или го избягваше с презрение и отвращение...А колкото до храненето,не искам да те плаша,но първите няколко дни го хранех и през нощта,но за кратко.В общи линии толкова малко същество не е добре да остава само в офис или на друго място...
За да свикне да спи все пак в то4но определено време,не е лошо да му се създадат такива навици.Аз го хранех ве4ерно време и после след известно време го слагах в нашия котешки "кафез"(тези специалните кутии с врати4ка и т.н.,които са за пътуване на животинки).Затъмнявах му с една кърпа отгоре,като оставях едната страна с дупките отворена,за да си диша спокойно, и така свикна да спи в нормални 4асове...Успех и на теб!



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Josefine]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 13:43



Между другото,да бъде в нещо или някак си изолирано за през нощта особено,е по-добре и за самото коте,тъй като когато ве4е е в състояние да излиза от убежището си, е рисковано да не бъде настъпано от някого,докато ти се мотае из краката,а мъни4ките много оби4ат да го правят.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано21.06.05 13:53



Виж във форум "животни" на all.bg. През м. май имаше подобна тема с подробни указания. За съжаление там котето не успя да оцелее.
Успех!

Hе иди по течению, не иди против течения, иди поперек него, если хочешь достичь берега


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: MANUS]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 14:21



Притесни ме сега с тези болести ,какво имаш навпредвид ? Моля те поясни ....

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.06.05 14:35



Ами по принцип същото което и с дрехите си и обувките можеш да пренесеш. Има опасност но не е чак толкова голяма. Веднъж оставих едно коте да умре заради моя страх да не си заразя котката така(не умря от болест). От тогава никога повече. На сегашния ми котарак му връчих 2 такива котета за отглеждане и той се справи доста добре. По принцип можете да хванете нещо и във ветеринарен кабинет.
Ако се притенсяваш - дръж котето в отделна стая без досег до домашната ти котка, и си мий ръцете след това. на мен ми прилича просто на коте на домашна котка, изхвърлено. Много хора си дават котката на котарак само за да не е разгонена и после изхвърлят или убиват котетата.
Котето се храни на около 3 часа, най добре по часовник и след ядене му се масажира коремчето и дупето, много нежно. Ако го видиш коремчето да става твърдо - повече масажиране, докато не се изака защото е много опасно това.
И тук препоръчват хранене със сухо мялко но кравето има един плюс - котетата получават разстройство - и от там по малка вероятност да се запуши коремчето и да се подуе и умре котето.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 14:37



ЧеститоНе виждам друго решение,освен през деня с теб в офиса и вечер в къщи,малко на мама Кенга ще приличаш но докато не порасне и започне само да се храни друг вариант май няма



Тема Re: ТОПЛО, ТОПЛО, не забравяй !нови [re: Keти]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано21.06.05 15:28



Няколко неща трябва да му дадеш на котето, дето му ги дава майката. Първо - храната, второ - топлината и най -накрая хигиената.
За храната - бебешки смеси от аптеката. За хигиената, масажиране на коремчето и изпишкване чрез дразнене с памуче на дупето.
ТОПЛОТО е много важно, представи си стайната температура и температурата около 38 градуса на мама.
Затова - постели кашончето с естествена материя, добре е истински вълнени дрешки, ако имаш и някоя естествена кожа ненужна, още по-добре, чистото парцалче можеш да сложиш отгоре. И напълваш поне 2 пластмасови шишета с гореща вода и ги буташ там, като ги завиваш. И сменяш водата, на мен една маца, дето беше много зле, така ме накара ветеринаря да я държа.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Keти]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 15:31



Направо сте страходни. Аз малкият бебешок Ви благодарим. Като съм сигурна че ще оцелее, ще Ви поканя за кръстинци. Сигурно има и още тънкости , тъй че който каквото се сети да казва.
Редовно ми се случва да прибера нахраня и изкъпя някое улично коте и май котката ми е претръпнала вече / е естественно после трябва на нея да и обърна специално внимание та да и мине ревността/ та дано да осинови котенцето. Миналата седмица врабче спасявахме и тя не го изяде /то да на е уйскас /. Благодаря

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторCнeжaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 15:39



Не трябва да го храниш с прясно мляко - може да получи разстройство. Препоръчително е сухо мляко за бебета - купува се от аптеките. NAN или друго подобно мляко за недоносени деца. На кутията има указание как се разрежда. Трябва да го храниш през около 3 часа, в началото трябва и през нощта, а по-късно можеш да разредиш нощното хранене примерно в 00:00 и после към 6:00-7:00 - котето само ще си покаже дали може да издържи толкова време. Хубаво е да му направиш къщичка от кашон, на дъното сложи нещо меко (възглавница например) и отгоре я покрий с чаршафче което да переш на 1-2 дни. Около него нареждай бутилки пълни с топла вода. Така ще имитираш топлото тяло на майката в което да се гушка. Предполагам че още е слепичко щом казваш че е новородено. Ще прогледне около 7-10-ти ден от раждането, ще се опитва да щъка из кашона но ще бъде нестабилно. Не се притеснявай ако залита, пада или бързо се уморява.
Желая ти успех, ако имаш още въпроси - насреща сме



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Cнeжaнka]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.06.05 16:15



Хора мислете малко. Норамлното мляко е по добро от сухото по ред причини. Освен това самото разстройство което се получава не е проблем за котките. Нито за възрастна нито за новородена. Това че ветеринарите говорят глупости - доста често срещано е.
Прясното е по добро и този път ще споря с вас! Не искам да умират още котета защото все се правите на големи експерти. Мисля че и онези 4-те нямаше да се подуят с нормално мляко. При малко коте най опасно е когато не може да се изака. А този проблем се получава по рядко при хранене с нормално краве мялко отколкото със сухо.
Разстройството се получава от липсата на един ензим в стомаха, който го има в стомаха на бебетата и по късно се загубва. Казва се лактозна непоносимост май. До колкото знам при реодвна консумация на мляко се получава резистентност и няма проблеми. Мойте котачета ги отгледах на промишлени количества мляко и не съм имала проблеми с разстройството освен първата седмица, но като ги взех те вече имаха разстройство. До 3 мсесечни всеки ден им взимах мялко и едно две хранения на ден им бяха само мляко. Никой не е имал разстройство. Така май е по добре да взимаш нормално мляко не обезмаслените, мисля че котките също бхяа с мляко с по визока масленост. Успех

ПП: Ако вече си го хранила с нормално мляко и няма разстройство - ензима си е налице и няма нищо страшно. По добре не го сменяй. Млякото трябва да е съвсем прясно, когато не се ползва - в хладилника. И всеки ден купувай ново. И внимавай - няколко пъти купувам мялко което си е в срока на годност и е развалено(от фантастико)



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано21.06.05 16:23



Eм, това коте е съвсем малко. Стига с този апотеоз за кравето мляко, ако има козе е ОК, но навсякъде се казва, че лактозата на кравето е трудна за разграждане, дори и за хората.

Колкото до дрискането - има (поне в Европа) детски адаптирани млека с бифидни бактерии, които стимулират стомахчето, поне на децата, идея нямам дали биха помогнали и на котетата. Може и тук да ги има вече, ама нали не съм гледала деца... Питайте за такова мляко, и ако има, можете и да пробвате.

И още нещо - адаптираното мляко не е обикновено сухо мляко, което пият децата над 1 годинка. То е специално направено за бебчета (било то човешки)...

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right

Редактирано от atteh на 21.06.05 16:24.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 16:26



А някой ще ми кажели колко мляко трябва да му давам на хранене. До сега го храних 3 пъти и изпи около 6-7 мл. това не е ли малко .И все плаче ,така ли трябва да е или нещо не се справям ?

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано21.06.05 16:29



Търси майка си, мъника . На топличко ли е?

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано21.06.05 16:35



давай му колкото може да поеме. щом плаче значи не е доволно-студено му, гладно е, боли го коремчето...

The brave are always the first to die


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: atteh]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.06.05 16:35



До колкото разбирам адаптираното мляко предизвиква колики и запек. А кое е най-опасно за малко коте? Те не са бебета - техния организъм е коренно различен. И най опасни са коликите и запека. Тук умряха 3 котета във алл.бг едно, по един и същи начин подуто коремче. Само едно оцеля, при това беше по голямо от мойте по приказките на човека. Защо го правите? Как така препоръчвате нещо което не сте правили? Гледала съм еднодневни на краве мялко.

Един разговор:





Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: atteh]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 16:37



Бебо , е в кашонче от /комп.мишка/ върху хавлиена кърпа и е словен в/у радиатор /включен на слабо само да затопля- отгоре като препоръчахте е завит с вълнен половер и се опитва да мърда .
А от коремчето меу още виси изъхнала пъпна връв . Реших че сама ще падне и не я махам ,страх ме е да не предизвикам инфекция. Права ли съм. И още не е акало само пиша 3 пъти .

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.06.05 16:40



ахм мога да ти кажа на капкомери колко изпива, не знам какво ползваш - 3-4 капкомера на по малко интервали
по коремчето му се познава наяло ли се е, понапълва се
докато иска да ядде му даваш с други думи
после го слагаш на тоопло
може и да го държиш, нищо лошо, свиква с телесната ти температура и кротува
ако на пипане е със студени лапички - на всяка цена трябва да го стоплиш, гушни го и т.н.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
АвторCнeжaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 16:51



Не смятам че ветеринарите говорят глупости. И аз съм готова на спор по въпроса за млякото. Лично моята котка получи растройство от краве прясно мляко, така че съм жив свидетел. Освен това съм отгледала 8 новородени кученца, които също не съм хранила с краве мляко за хора а с адаптирано сухо мляко за бебета. Това че някъде са умрели някакви котета за мен не може да бъде признак че всички котета ще умират. ОК, щом Р.Р. е започнала да го храни с краве мляко - нека го наблюдава, но при първи симтоми на разствойство мисля че трябва да го смени. Също така съм убедена, ама твърдо убудена, че кравето прясно мляко е много по-бедно на каквото и да е отколкото адаптираното сухо мляко което е обогатено с нужните витамини и други дабавки.

Р.Р. за изакването - масажирай го по коремчето. След като го нахраниш го вземи в скута си, и започни с пръсти да го масажираш по коремчето, Това би трябвало да го накара да се изака. Също е добра идеята с влажен памук да го търкаш по дупето - това стимулира ходенето по голяма нужда.
Засъхналото пъпче не го пипай - самичко ще падне. Щом казваш че след нахранване продължава да плаче значи или е гладно или му е студено. Дръж го в ръцете си за да го стоплиш, а и така ще чуства топлината ти и мисля че ще заспи.
Новородените котета когато се насучат се гушват при корема на майката и заспиват. Спят средно половин час, събуждат се и пак търсят да бозаят. Знам че ти не можеш да го храниш толкова често, но искрено желая малкото да има късмет и да оцелее въпреки липсата на рождената си майка.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор PanTer ()
Публикувано21.06.05 16:54



Здравей колежке (ако не се лъжа), ето малко инфо и от мен.
С намокрено с топла вода памуче обтривай леко коремчето на малкото с въртеливи движение и съвсем лек натиск. Както и дупето. Трябва да го изакаш (и изпишкваш) редовно, защото няма да оцелее.
Щом не е паднало пъпчето значи наистина е съвсем мъничко. Не го пипай. Като падне го следи за ранички, ако трябва го туширай съвсем леко с йод.
Огледай цялото мъниче - ако кожата му е чиста, очите, учите и дупето - също спокойно го занеси у дома си. Да се надяваме, че котката поне ще го топли ако не друго, защото малкото има огромна нужда и от топлина. Все пак нейното присъствие трябва да му действа успокояващо.
За очетата - трябва да стои на полутъмно място докато прогледне, че и няколко дни след това. Ако очичките не ти се струват добр ги промивай с памуче, натопено в отвара от лайка с нормална температура, прясно сварена и прецедена за да не му падне от лайката в очетата.
Отиди до ветеринарите и си поискай специално мляко заместител на котешкото. Кравето не е добре дори за човешките бебета да не говорим за котешките. Ако не можеш все пак не е болка за умиране - и с краве мляко са оцелявали котета. Ветеринарят ще ти каже колко често и в какво количество да храниш малкото.
Коремчето на малкото трябва да е леко издуто и мекичко. По това ще знаеш, че се справяш добре. Трябва да заспива след като се наяде и да не плаче. Иначе има нужда да бъде гушкано, контакта е много важен за него.
Ами май това се сещам за момента.
Успех!


Редактирано от PanTer на 21.06.05 16:57.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Cнeжaнka]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.06.05 16:58



Това е голяма котка или поне не новородено. Логично е да получи в началото разстройство и обясних защо. Това растройство не продължава повече от ден и е безвредно. Абсолютно безвредно. Чесно да ти кажа не съм чела съдържанието на адаптираното мялко но щом децата получават колики и запек - не става. Това че 2-3 котета са се подули нищо не било ... напротив. Нещо е. И още нещо, кученцата са много по различни от котетата защото нямат нужда от разтриване на коремчетата и ходят по лесно до тоалетна.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор titikaka (kotkarka)
Публикувано21.06.05 17:11



може и с лампа да то топлиш- като пиленце...



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано21.06.05 17:31



грешка-до 1 месец майката кучка изхожда малките.

The brave are always the first to die


Тема Относно млякото!нови [re: PanTer]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 17:31



Мнения има най-разли4ни,а и опитът ни явно се разли4ава.Аз накратко ще споделя нещо за моя-наскоро отгледах от слепи4ко малко писан4е и за 2 месеца нямаше никакъв проблем с най-обикновено прясно мляко,на MEGGLE,стерилизирано,хомогенизирано,3,2 процента масленост.Даже и да се продриска за 1-2 дни,стомах4ето му ще привикне бързо,както се слу4и с ве4е бившето наше коте.Израсна с обикновено мляко игриво,здраво,сладко и палаво...Не оспорвам,4е някои могат да имат и разли4ен опит в това отношение,ама не усложнявате ли малко нещата-ако про4ете някой как се гледа малко коте и веднага ще се откаже или поне е възможно силно да се разколебае...



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторГнидa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 17:45



МОЕ Е!!!???



Тема Re: Относно млякото!нови [re: Josefine]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.06.05 17:47



Преди месец имаше тема с 4 котета, прогледнали. След тези съвети със сухо мляко оцеля само 1. При положение че шанса им е бил над 90% да оцелеят. Тогава не спорех, реших че сигурно разбират хората, и още съжалявам макар че не съм ги виждала. А те бяха даже прогледнали вече. Имаше и едно малко коте във едуин друг форум. И то умря. Пак преди месец и нещо два месеца. Та и 4 са хранени със сухо мляко или адаптирано такова. Не знам но определно запека не е добър за коте. По добре разстройство макар че никога не е толкова страшно ако няма инфекция. А тя няма да стане при хранене с нормално мляко.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: PanTer]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 18:23



PanTer, не ке лъжеш и ти благодаря за помоща и в този клуб
Прави сте в момента в който го гушна се успокоява и заспива / то можело и с една ръка да работи ама койти е знаел/ .

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"


Тема Re: Относно млякото!нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 19:43



Да си кажа и аз мнението - по-скоро опита.
Отгледали сме един куп котета, включително и 2 броя,
на които майка им почина при раждането, все с краве
мляко - сварено и охладено/загрято до необходимата
температура (тогаваа май не бяхме и чували за "адаптирани"
и подобни млека). Всички са живи и здрави.



Тема Re: Относно млякото!нови [re: Aди]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано21.06.05 20:07



Моето мнение е - НИКАКВО прясно мляко! Разстройството /диарията/ не е опасна?
Малко котенце знаете ли за колко време може да се дехидратира? Отиди го оправяй после...
Най-добре ще е да му вземеш заместител на котешкото мляко от някой петшоп, както ти препоръча вече ПанТер (na beaphar млякото за предпочитане, ако не можеш да откриеш на Роял Канин), в краен случай стават и бебешките от хуманитарната аптека или бебешките магазини, като можеш да попиташ за разновидност, в която няма лактоза.
Успех с малкото!
Аз също наскоро имах възможност да помогна на изхвърлено болно малко, но не го направих - подминах го и като се върнах него го нямаше вече, никоха не ще мога да си го простя, да се благодаря поне, че не всички са като мен...
Бтв, долу-горе колко е голямо?

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
АвторCнeжaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 23:07



Не е вярно. И новородените кученца имат същите нужди като котетата - да бъдат разтривани по коремчетата и облизвани по дупетата от майката кучка за да ходят до тоалетната.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: titikaka]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 10:19



Абсурд!
Задължителна е тъмнина за оченцата



Тема Re: Относно млякото!нови [re: netcat]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 10:31



Съвсем малко бебче е, щом не му е паднала още пъпната връв.

До всички:
Вижте какво ще ви кажа - ама ме чуйте много добре. МОЖЕ да се отгледат котета с краве мляко. Може и човешки бебета да се отгледат така. Ама могат и с козе. И със сухо. И т.н. Въпроса не е в това какво МОЖЕ, а кой вариант е най-добрия.
Всеки прави това, което е според възможностите и разбиранията му. Въпроса е да знаеш какви възможности има.
Преди време изобщо не съм подозирала, че има специализирано сухо мляко за котки. Мисля, че това е нещо, което много хора не знаят. И смятам, че лошо няма в това да разберат. А какво ще изберат да ползват - това решава всеки сам.
От сухи млека нищо не разбирам. Огледах човешките и ме заболя главата като прочетох с какво са обогатени. Защото нямам никаква представа кои неща не стават за котки. Затова пък чак в Русе си намерих специализираното сухо мляко за котки. Затова го и препоръчвам него. Не човешкото. И не кравето.
Това е.



Тема П.П.нови [re: PanTer]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 10:33



Кравият белтък съдържа ензими, които не се усвояват добре от човеци, котки и кой знае още от какво. Затова дори биволското и козето са по-добър вариант от кравия.
Да обяснявам ли още?!?



Тема Re: П.П.нови [re: PanTer]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 10:35



до сега във всички неща които се продават специално за котки се оказа че пробутват боклуци
все пак това не го ядът хора и вероятността да ги осъдиш е по малка
пък котките не могат да се оплачат



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 10:37



Пак заповядай!

Не е нужно да се мъчиш с една ръка, ако ти стои завитичко в скута



Тема Re: П.П.нови [re: emetic]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 11:11



Тук много се говори за котешките консерви и как хората си хранят котките с тях. И вътре наистина има всякакви боклуци. И консерванти. И още куп гадости. Тери и Туфи само като ги близнат и се раздрискват. Ама много хора ги ползват. И стомасите на котките им свикват. Защото са евтини. Защото са лесни за ползване. Защото са разнообразни.
Хайде, полезни ли са? Може и да са. Това, че се съмнявам лично аз нищо не значи.
Може ли котка да живее без тях? Може.
Без сухи храни? Може.
Ти казваш, че са боклуци, че никой няма да ги съди. Ама боклуците по начало са евтини. А котешкото мляко е много скъпо. И го дават само като заместител на майчино мляко. Когато го търсех едно, че безкрайно трудно го открих (в моя град изобщо го няма), друго, че ме попитаха за какво ми трябва. Като им казах "за захранване" ми отговориха, че няма смисъл дори за дохранване да го ползвам. Това да ти прилича на печалбарство?
Боклуците се продават и пробутват на всякъде, на разумни цени. Не ги търсиш и не плащаш луди пари за тях. Това е.

Ти твърдиш, че си отгледала много котки с прясно краве мляко, и че познаваш много котета, починали поради хранене със сухо мляко. Дали са умрели от това и с какво сухо мляко са хранени не знам.
Както вече ти казах на времето хората са си кърмели децата по 2 години и децата са растели нормални и здрави. Сега ги кърмят по 2 месеца и им дават боклуци. Оцеляват. На пръв поглед са нормални и здрави.
Кое е достатъчното? Доброто? Правилното? Има ли правилно изобщо?

Ти си видяла, че нещо става и от там нататък отричаш и отхвърляш всичко. Ами те навремето са пораствали деца и със стегнати крачета, ама, че след ен години им откриват повреди из кокалите - кой ти мисли, кой ти го свързва с това. Сега защо не продължават да се овързват децата, а? Не отричай напредъка в науката и познанията на хората.

Не се хаби излишно. Аз съм убедена, че много малко хора ще си направят труда наистина да намерят такова мляко и ще са съгласни да плащат цената му.
Нашата работа е да кажем вариантите. Изборите както неведнъж съм подчертавала са работа на всеки поотделно.



Тема Re: П.П.нови [re: PanTer]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 11:17



Да - и аз това ще купят човешко сухо защото кравето било вредно според твойте думи.
Или ще почнат да си хранят котките с евтина суха храна вместо консерви пак заради теб, консервите били вредни а те не искат да си навредят на котараците?
Нали знаеш кой път е покрит с добри намерения Пантер?



Тема Re: П.П.нови [re: emetic]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано22.06.05 11:20



не евтина-скъпа суха храна! и не глави и черни дробчета а истинско месо, ако ще се дава готвено

The brave are always the first to die


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: PanTer]  
Автор P.P (новак)
Публикувано22.06.05 11:26



Бебо , изкара ноща спокойно с едно събуждане за хранене. Изходи се лесно , с нормална консистенция. Пробвах с овче мляко ма го не иска, кравето няма проблем . Ще потърся следобяд сухо за котенца но не вярвам да открия такова тук. Иначе е видимо по добре и не реве непрекъснато успокой се животиченто. До колко дни са рискови за мъника за да е сигурно че ще оцелее, според Вас ?

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"


Тема Re: П.П.нови [re: MANUS]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 11:40



Първо манус черни дробчета - задължително веднъж седмично. Особено ако си храниш котката с купена храна, ти се занимаваш с разни биологични глупости и можеш да обясниш защо и как.
За истинското месо ме съмнява да го има в котешката храна.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 12:13



Различно. Като цяло докато прогледне. Браво на вас :)
За котешкото внимавай де не е менте - и да не му навреди на мъника.
Познава се че сте минали критичния период когато започне да расте. Ако го видиш че наедрява значи всичко е наред. Като прогледне възможно най рано го захрани с пилешко месо защото наистина кравето не им е достатъчно. Но според мен заместител няма. Само козето е по добро но само ако си сигурен от къде го взимаш. Пробутвали са ни боклук за козе, изобщо не е това което се дои от козата на баба ми примерно. Та недей да купуваш, на дали ще попаднеш на качествено. Най важното е това с което го гледаш да оцелее, много котета не успяват от глупост.



Тема Re: П.П.нови [re: emetic]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 14:35



Защо ми изкривяваш думите?
Човешкото сухо мляко казах, че предполагам, че става (и вероятно става), но трябва който реши да го храни с такова да е наясно кое да избере. Както споменах много са и в тях има различни неща.
За сухата храна също винаги съм препоръчвала само и единсвтено Роял Канин, никакви евтини храни, никакъв уискаси и прочие.
А това за пътя е също добре да си го напомняш и на себе си



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 14:38



Според мен докато малкото не започне да се изхожда само и не прояде обща храна опасност винаги има. Тя намалява с всеки ден. А ако е нормално топло, храни се нормално, има добре заоблено, нетвърдо коремче, спинка и не пищи значи се спрваяш добре
Дано не забравя да погледна довечера от кога трябва да започне захранване с обща храна и да ти пиша утре.
Не знам къде е твоето "тук", но ако не си в голям град със сигурност няма да намериш такова мляко.

Търси само по вет.аптеки, животински борсички и ветеринари!

Редактирано от PanTer на 22.06.05 14:40.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: PanTer]  
АвторCнeжaнka (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 15:09



Мисля че между 30-я и 40-я ден започваше захранването с обща храна, но ако греша поправи ме. Наскоро гледах новородени и поне при тях така беше. Отначало взимах котешка консерва и я разреждах с мляко до получаването на нещо като каша-супа и те се научиха много лесно да лочат от паничката. След това постепенно консистенцията се сгъстява.. и така... не е сложно мисля



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Cнeжaнka]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 15:17



Ако нямат майка по добре от 20-ия ден.
Малко след като прогледнат. И по добре със пилешко накъсано на малки парченца. Защото ако не го накъсате сами ще го накъсат и ще ръмжат.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Cнeжaнka]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.06.05 16:34



Мисля, че си напълно права, но ще проверя. Не обичам да помня неща, които винаги мога да прочета.
А не се захранват по-рано, защото им е вредно просто.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: PanTer]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 17:18



Пантер - тези двамата ги взех на около 14-15 дни(може би по малко но не повече)
в ужасно състояние, с разстройство, много дребни, нямам снимки да ви покажа как изглеждаха тогава. Не можеха да ядът.
мога да ви покажа как изглеждаха преди около месец


На снимката са по 4 кг, сега са 5, на 9 месеца.

Кажи ми, питах те и по icq кога си гледала малко коте? Без майка му? КАкво значи най доброто за котката - суха котешка храна защото се прави специално за котки? Сигурна ли си?

Това че човек е чел теория не значи нищо, или поне за мен не значи.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: PanTer]  
Авторkoтkapka (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 17:49



Много ми е малък процента на отгледани малки изхвърлени котета, но тези, които съм губила, умираха след няколкодневно разстройство.
Един успешен случай при необикновени условия, когато ми отиде цяла почивка на кино, беше в един творчески дом в Банки, където на втория ден от смяната си в съседна градина запищя изхвърлено едва прогледнало коте.
Не ми разрешиха да го гледам в стаята си, разбира се, но ми дадоха едно място на терасата под една пейка в административната част. Поради това сутрин към 7 ч., когато идваха на работа, първо тичаха да ме будят, че котето ми много пищяло. С един бързовар и с доброто отношение на кухнята, откъдето ми даваха например млекце, масло, ориз - вж. по-долу защо, успяхме да отгледаме душицата да закрепне за 20 дни.
При разстройство му варях оризова вода с бързовара в стаята с отпуснатия ми ориз. При запек пък му давах бучица масло, от закуската. Също му давах и бульон от супата, която ни сервираха на обед.
Накрая защъка по тревата за радост на всички почиващи, и едно момиченце от селото си го взе да го гледа.
Другите случаи не бяха толкова щастливи, но винаги бяха свързани с РАЗСТРОЙСТВО и ОБЕЗВОДНЯВАНЕ, въпреки водичката, която им давах насила.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: koтkapka]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 18:03



За последните 7-8 години коте не ми е умирало от естествена(болести) смърт. Поне периода с млякото го минавахме успешно. Преди време ми донесоха едно полуодавено коте на около 1 ден, съвсем малко, сляпо, извадили го бяха деца от реката. На краве мялко за 2 седмици стана доста голямо тумбаче, съответно вкарах го нелегално там кадето живеех тогава(лятна ваканция) и беше през цялото време с мен. Стана време да си ходя и родителите ми ме принудиха да го оставя на хората там да се грижат за него - те много разбирали. Те наиситтна през цялото време даваха съвети - тип това така, това иначе малко коте еди какво си ...
Нямах избор - оставих го. След една седмица е умряло, разбрах го доста по късно срам ги било да ми кажат. И ми се накараха - какво ги занимавам с глупости, така само се разстройвали и после им било тъжно.
Ако не сте сигурни в съветите които давате, ако не сте ги изпробвали на свой гръб - не ги давайте. А за обезводняването - вода на сляпо коте не се дава(поне така мисля). И за разстройството има други лекове и обикновенно се държи на други неща не на кравето мляко. Най вече възпаления.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: emetic]  
Авторkoтkapka (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 19:42



очевидно разстройството е само симптом на много други неща.
всеки си разказа нещо, нали затова сме тук.



Тема Зa котенцетонови [re: Гнидa]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 09:43



Когато ти остане време,пиши как се развива котето,вси4ко наред ли е и т.н.
Ако се храни нормално,ако го изпишкваш редовно по горепоказаните на4ини,ако му е достатъ4но топли4ко и ако никой не го настъпи по невнимание или нещо такова,не виждам при4ини да не оцелее животинката.На котенцето,което аз гледах преди време,корем4ето му се втвърдяваше от газове,най-ве4е когато запо4на да се храни не само с мляко,а и с котешка храна,а то и имаше невероятен апетит и се тъп4еше здраво.После оба4е внимателно и леко му масажирахме корем4ето и то пръцкаше.Това беше най-пръдливото котенце,което съм гледала.Мисля,4е се дължеше на коли4еството храна,която изяждаше,защото постоянно налиташе да омита и храната от купи4ките на големите ми котки.Въобще мъни4ко същество с огромен апетит!Мисля,4е ще успееш да отгледаш и ти един здрав и силен терминатор на котешки храни4ки,гранулки,дроб4ета и др.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 19:41



po dobre se obadi na veterinar za6toto ina4e 6te umre ako ne go xrani6 prex no6te!!!!



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторДopo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 19:57



А възможно ли е персийката да го изяде?



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Дopo]  
АвторKитти (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 10:56



Виждам че отдавна не сте писали, но искам все пак да попитам, нормално ли е да не иска котето само да яде и какво да правя в такъв случай?



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторSpas (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 08:59



Здравейте, нашия случай е подобен - намерено още сляпо новородено. Прибрахме го, стоплихме го, нахранихме го и вече започва 3-та седмица вкъщи. Отвори очите преди седмица и последните дни някак си става ясно че наистина вижда, а и почна по стабилно да ходи. По наша преценка е родено около 3-ти този месец. Последно като го водихме при доктора, тежеше 305 грама.

Това което ме притеснява е от последните дни е, че е голяма борба за да го нахраним (още от начало му купихме бутилка с биберон и то си се научи да суче от нея - това с пипетките много туткава история). Мърда, шава, драпа с лапи (за какво и накъде според мен и то не знае), върти биберона с устата си, гризе го ... Пробвах да му сипя мляко в капачка от буркан, но никакъв интерес - като си потопи муцуната и само киха. Храним го със сухо мляко от ветеринара - предполагам е за бебета(приятелкатами го купува).

Моля ви кажете ми каква е последователността при хранене на котешко бебе или ми кажете къде мога да прочета в интернет на кой ден какво се случва - никога не сме гледали котка.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Spas]  
Автор cr33py ()
Публикувано28.08.07 10:44



Здрасти, можеш да погледнеш тук

две от статиите са за малки котета. Нещата са изпитани, аз за н-ти пореден път отглеждам малко коте, на темата отгоре можеш да му видиш снимката. Предполагам са на близка възраст.

Също така във форума има една закачена тема "Започни да четеш от тук"
Прегледай я.




Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: cr33py]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано28.08.07 12:20






there's no time to analyse

Редактирано от angel_sin на 28.08.07 12:20.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: cr33py]  
Автор qna_hristo@abv.bg (непознат )
Публикувано18.06.14 08:38



Здравей те ,видях темата имам две малки котета на около 48 часа но не знам как да ги храня, а няма да имам възможност имам син на 3 месеца. Кажете ми ако можете какво да ги правя.

Благодаря предварително!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.