Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 26.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: PanTer]  
Авторkoтkapka (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 17:49



Много ми е малък процента на отгледани малки изхвърлени котета, но тези, които съм губила, умираха след няколкодневно разстройство.
Един успешен случай при необикновени условия, когато ми отиде цяла почивка на кино, беше в един творчески дом в Банки, където на втория ден от смяната си в съседна градина запищя изхвърлено едва прогледнало коте.
Не ми разрешиха да го гледам в стаята си, разбира се, но ми дадоха едно място на терасата под една пейка в административната част. Поради това сутрин към 7 ч., когато идваха на работа, първо тичаха да ме будят, че котето ми много пищяло. С един бързовар и с доброто отношение на кухнята, откъдето ми даваха например млекце, масло, ориз - вж. по-долу защо, успяхме да отгледаме душицата да закрепне за 20 дни.
При разстройство му варях оризова вода с бързовара в стаята с отпуснатия ми ориз. При запек пък му давах бучица масло, от закуската. Също му давах и бульон от супата, която ни сервираха на обед.
Накрая защъка по тревата за радост на всички почиващи, и едно момиченце от селото си го взе да го гледа.
Другите случаи не бяха толкова щастливи, но винаги бяха свързани с РАЗСТРОЙСТВО и ОБЕЗВОДНЯВАНЕ, въпреки водичката, която им давах насила.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: koтkapka]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 18:03



За последните 7-8 години коте не ми е умирало от естествена(болести) смърт. Поне периода с млякото го минавахме успешно. Преди време ми донесоха едно полуодавено коте на около 1 ден, съвсем малко, сляпо, извадили го бяха деца от реката. На краве мялко за 2 седмици стана доста голямо тумбаче, съответно вкарах го нелегално там кадето живеех тогава(лятна ваканция) и беше през цялото време с мен. Стана време да си ходя и родителите ми ме принудиха да го оставя на хората там да се грижат за него - те много разбирали. Те наиситтна през цялото време даваха съвети - тип това така, това иначе малко коте еди какво си ...
Нямах избор - оставих го. След една седмица е умряло, разбрах го доста по късно срам ги било да ми кажат. И ми се накараха - какво ги занимавам с глупости, така само се разстройвали и после им било тъжно.
Ако не сте сигурни в съветите които давате, ако не сте ги изпробвали на свой гръб - не ги давайте. А за обезводняването - вода на сляпо коте не се дава(поне така мисля). И за разстройството има други лекове и обикновенно се държи на други неща не на кравето мляко. Най вече възпаления.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: emetic]  
Авторkoтkapka (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 19:42



очевидно разстройството е само симптом на много други неща.
всеки си разказа нещо, нали затова сме тук.



Тема Зa котенцетонови [re: Гнидa]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 09:43



Когато ти остане време,пиши как се развива котето,вси4ко наред ли е и т.н.
Ако се храни нормално,ако го изпишкваш редовно по горепоказаните на4ини,ако му е достатъ4но топли4ко и ако никой не го настъпи по невнимание или нещо такова,не виждам при4ини да не оцелее животинката.На котенцето,което аз гледах преди време,корем4ето му се втвърдяваше от газове,най-ве4е когато запо4на да се храни не само с мляко,а и с котешка храна,а то и имаше невероятен апетит и се тъп4еше здраво.После оба4е внимателно и леко му масажирахме корем4ето и то пръцкаше.Това беше най-пръдливото котенце,което съм гледала.Мисля,4е се дължеше на коли4еството храна,която изяждаше,защото постоянно налиташе да омита и храната от купи4ките на големите ми котки.Въобще мъни4ко същество с огромен апетит!Мисля,4е ще успееш да отгледаш и ти един здрав и силен терминатор на котешки храни4ки,гранулки,дроб4ета и др.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 19:41



po dobre se obadi na veterinar za6toto ina4e 6te umre ako ne go xrani6 prex no6te!!!!



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторДopo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 19:57



А възможно ли е персийката да го изяде?



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Дopo]  
АвторKитти (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 10:56



Виждам че отдавна не сте писали, но искам все пак да попитам, нормално ли е да не иска котето само да яде и какво да правя в такъв случай?



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторSpas (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 08:59



Здравейте, нашия случай е подобен - намерено още сляпо новородено. Прибрахме го, стоплихме го, нахранихме го и вече започва 3-та седмица вкъщи. Отвори очите преди седмица и последните дни някак си става ясно че наистина вижда, а и почна по стабилно да ходи. По наша преценка е родено около 3-ти този месец. Последно като го водихме при доктора, тежеше 305 грама.

Това което ме притеснява е от последните дни е, че е голяма борба за да го нахраним (още от начало му купихме бутилка с биберон и то си се научи да суче от нея - това с пипетките много туткава история). Мърда, шава, драпа с лапи (за какво и накъде според мен и то не знае), върти биберона с устата си, гризе го ... Пробвах да му сипя мляко в капачка от буркан, но никакъв интерес - като си потопи муцуната и само киха. Храним го със сухо мляко от ветеринара - предполагам е за бебета(приятелкатами го купува).

Моля ви кажете ми каква е последователността при хранене на котешко бебе или ми кажете къде мога да прочета в интернет на кой ден какво се случва - никога не сме гледали котка.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Spas]  
Автор cr33py ()
Публикувано28.08.07 10:44



Здрасти, можеш да погледнеш тук

две от статиите са за малки котета. Нещата са изпитани, аз за н-ти пореден път отглеждам малко коте, на темата отгоре можеш да му видиш снимката. Предполагам са на близка възраст.

Също така във форума има една закачена тема "Започни да четеш от тук"
Прегледай я.




Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: cr33py]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано28.08.07 12:20






there's no time to analyse

Редактирано от angel_sin на 28.08.07 12:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.