Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:19 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Рак на простатата и Метастроннови  
Автор -Niki- (zirkon)
Публикувано01.07.08 20:59



Здравейте отново ,
Искам да попитам някой има ли информация за Метастрон-радиоактивен изотоп ,който се влива за мета разсейки в костите?
Не мога да намеря почти нищо в нета ,татко е с рак на простатата с мета разсейка в костите и ни препоръчаха Метастрон ,който поръчахме от Великобритания.Вляхме го в четвъртък и сега като реакция има доста силни болки

.
Вляхме и две ампули Авастин ,също доста скъпо лекарство и ако някой ми разкаже какво точно е действието му ще съм много благодарна и дали само едно вливане ще повлияе на огнището?
Между другото ,понеже сме от Русе потърсихме помощ от софийски специалисти и уролога ,който прави биопсията не каза нищо за операция ,потърсихме мнение и в Русе ,където е регистриран баща ми и искат да му направят лека операция-"кастрация" по думите им, след което да продължим с хормонално лечение.Ще се радвам някой запознат с рака на простатата да се включи с мнение или съвет.
Благодаря ви!



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: -Niki-]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.07.08 22:12



Писах ти и на лични, не си търсила достатъчно.




за Метастрон

за Авастин

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 01.07.08 22:13.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: -Niki-]  
Авторrenetage (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 23:28



Правен ми е метастрон преди две години и ефектът беше много добър, обезболяващ също, до десетина дни се повлия болката. Сега съм на бифосфонати и съм добре. Имаше реакция в началото, но отмина.Сигурна съм, ще подейства! УСПЕХ



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: -Niki-]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 00:29



Здравей ,renetage и благодаря ,че ми писа!
Може ли да попитам на теб какво ти казаха-може ли да се повтори метастрона след време?



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Hиkи]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 14:50



Не съм чувала за тези лекарства. А само от чужбина ли се поръчват? Каква е цената? И ние се борим със същата болест.
Бихте ли ми казали какви билки или други алтернативни и съпътстващи методи използвате? За укрепване на имунната система и изчистване на организма? Свързах се с д-р Тошков и си купих билкови таблетки от него, но току що прочетох доста негативно изказване за тях. Как да разбера кое е добро икое не е?
Благодаря ви



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: marian123]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.07.08 16:28



Тук -

- има подробно описан метод от руската народна медицина (и не само), чрез който се е излекувал болен от рак на простатата. Добре е да го преведе някой, който владее езика, защото има названия на билки (макар и не много), които трябва да са точно преведени. Доста е дълго, иначе бих ви помогнала, но ако се затрудните в нещо, ще се включат и други. Тук има хора, които владеят добре езика.

Сега и една лесна рецепта с много добър резултат, макар че трябва време, докато се приготви:
2 килограма чесън, смлян добре, се накисва в 10 литра вода. След един месец се отделя течността (прецежда се) и се пие по 1 мл на килограм телесно тегло на ден.

Полезни са храни и напитки, съдържащи ресвератрол - червеното вино, тъмно грозде, малините, боровинки и фъстъците (сурови).
А също и съдържащите ликопен - напр. доматите.

Преди време, в този Клуб писаха и за една ваксина TroVax, която давала големи надежди за напреднал и дори метастазирал рак на различни органи, включително и на простатата. Пишещият щеше да я издирва в Румъния, защото у нас все още я няма, но не знам докъде е стигнал. Ето линк към темата:


За чая от магарешки бодил сигурно знаете, както и за тиквените семки...

Ако нещата са много напреднали, има по-агресивни народни средства, които трябва да се прилагат. Но всичко това е включено и много добре описано в първия руски сайт, които ви посочвам.

УСПЕХ!





Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: *jull**]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 19:05



Здравейте ,лекарствата са много скъпи ,мислим за второ вливане на Авастин и чакаме какво ще каже доктора ,дано да е ефикасно ,защото и цената му си я бива- 3 079 лв

.И трябва да го поръчваме пак от София ,тук никой от лекарите не е чувал за Авастин.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: marian123]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 19:10



marian123 ,баща ми за жалост отказва алтернативно лечение и засега сме само на фаза лечение със съвременни лекарства.Аз затова се надявам да се включи някой да каже колко вливания на Авастин се правят по принцип ,защото Метастрон-а (той се поръчва от Англия) мисля ,че се практикува само едно вливане-то е за метата в костите.И за това се интересувам някой повтарял ли го е.Незнам...



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Hиkи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано04.07.08 19:50



Ники, доста подробно ти обясних нещата на лични бележки, когато ме попита.
Тук в клуба Метастрон не сме коментирали. Както виждаш и в листовката на препарата, той се прилага само в определени случаи. Аз от две години вливам бифосфонати за костни разсейки, чак сега чувам за този Метастрон.
За Авастина, също ти писах, няма точна схема и брой вливания. Те са индивидуални за всеки пациент. След 2-3 вливания, ако няма резултат от него, ще бъде спрян. Ако пациентът се повлиява добре, вливанията ще продължат. Всичко зависи от отговора на организма на този препарат.
От къде сте та казваш, че лекарите не са го чували Авастина?
Авастин се отпуска безплатно от Министерството на здравеопазването по протокол, подготвен от лекуващите лекари-онколози.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Hиkи]  
Авторrenetage (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 23:43



да, може още веднъж, очаквам да кажеш за ефекта, сигурна съм, че ще има!



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: renetage]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 08:21



renetage,
Благодаря много!
Днес ни е 9-ти ден от вливката с Метастрон и татко вчера беше доста по-свеж от преди ,но той твърди ,че няколко дни след вливането имало ужасна реакция и сега надявам се ,отминава.Ще пиша после уталожили ли са се нещата.
Веси ,задължена съм ти за отговорите!
Ами ние сме от Русе и бях изумена ,че тук никой не е чувал ,че има лекарство на име Авастин.Шефът на онко-то дори ни поиска листовката ,за да чете и да разбере за какво става дума.Другият лекар с който разговарях тук ме накара да му обясня какво представлява Авастин-а и смотолеви ,че медицината се развивала...За това исках да обменя опит с някой ,който е вливал тези лекарства и много се радвам ,че renetage се включи

.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Hиkи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.07.08 08:50



Не може да бъде, потресена съм, в Русе да не знаят за Авастина! Не мога да повярвам, че онколог или химиотерапевт не е чувал за този препарат.

Трябва да ти изготвят протокол за отпускане на лекарството /например за количество за 2-3 вливки/ и да го изпратят в Министерство на здравеопазване, те одобряват протокола и отпускат поименно лекарствата. Ако добре се повлиява от Авастина, след време се пуска втори протокол.... Действай, не ги оставяй намира.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.07.08 09:20



Ако питате мен, май най-добре е да се смени мястото на лечение и да пратят човека в София. Така де, няма русенските онколози да се образоват върху него! Какво адекватно лечение може да се очаква от такива недоучковци! Явно, че си карат по старите схеми и дори не си правят труда да да се огледат около себе си! "Медицината се развивала!" - това от пациентите си ли трябва да го научават!

Лично аз не бих поверила своя или живота на близките си в ръцете на такива "специалисти".

Имам и една молба към Ники - ако някой преведе руската рецепта, моля да постнеш превода й тук, за да остане в архива.

Желая лек ден!





Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: *jull**]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 10:16



Напълно си права!!! Това е нечувано, отвращава ме, защото става въпрос за по-сериозна болест и за много нехайни лекари. Чувствам как се ядосвам много здраво.
Ние сме от Пловдив, първата операция я направихме в София, и сме доволни, отношение, доктор и всичко. Мина добре. Само че за останалата част си дойдохме в Пловдив, и сега подред - вписване в онкодиспансера(колко приятно звучи) нови изследвания и продължаване на лечението по начин, който още не знаем . Надявам се докторите да са добри, иначе ще вдигна всичко във въздуха, какво като съм жена и съм чувствителна
Хайде, отивам да търся хубави билки из форума
Късмет и здраве на всички
А всъщност това лекарство, коет струва само 3-4000 левчета не се ли поема от държавата?
И то едната таблетка ли е толкова или не са на таблетки, я ми обяснете



Тема А сега и това:(нови [re: *jull**]  
Автор -Niki- (zirkon)
Публикувано05.07.08 10:20



И аз съм потресена въобще от лекарското съсловие тук ,но баща ми тук е регистриран и вземаме тук обезболяващите.В момента той е в хирургическият блок ,защото същият лекар ,който поиска листовката на Авастин-а сега каза ,че за него има проблем в белите дробове


И то защото на баща ми му излязоха няколко образувания на тялото ,подобни на топчета.В клиниката ,където му вляхме Метастрон-а ни успокоиха ,че това е от костите и наистина тези неща са излезли на местата ,където според сцинтиграфията е костната разсейка...а сега ни казаха и това
Между другото ,ние ходихме на скенер специално заради белите дробове ,защото баща ми е пушач от години ,но лекаря ,който разчете скенера отхвърли вероятността да има проблем в дробовете ,но точно тогава случайно откри разсейката в костите-аз бях писала тук.
Днес си говорихме с майка ми по телефона ,че на базата на този скенер доктора ,който го е разчел явно е убеден ,че белите дробове са чисти ,защото е написал да изследваме панкреаса и простатата.Ох ,незнам ,отчаяхме се вече...
Казахме на лекаря ,който се усъмни за белите дробове ,че имаме един рентген и два скенера ,но той каза ,че били правени много отдавна-а последният е преди няколко седмици-след като тези образувания отдавна вече бяха излезли.Татко твърди ,че са излезли в рамките на една нощ.После и в Токуда го гледаха баща ми на ехограф...за белите дробове не казаха нищо ,разсейката я потвърдиха там и после и със сцинтиграфия..
Сега чакаме резултатът и от тази биоспия и ще видим какво ще правим.
Ще настояваме за Авастина да ни го отпуснат и дано да се навият ,защото ни правиха спънки за едни инжекции -eprex ,тук в онко-то ,понеже им се видяли много скъпи.
Ако има някой запознат дали на скенерите може да остане скрит рак на белият дроб или е чувал за такъв случай ,ще се радвам да се включи.



Тема Re: А сега и това:(нови [re: -Niki-]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 11:27



Аз нямам наблюдения...Само чета из български и френски сайтове за различни случаи. Има не малко с разсейки в белите дробове, но като цяло резултатите и настроенията са оптимистични. Не знам за вас, но си давам сметка, че медицината е дръпнала доста напред, макар че обикновените хора като чуят рак и почват да се вайкат или пък замълчават уплашени и не знаят какво да мислят. Аз предпочитам да не споделям с хората(познатите) само могат да те натоварят.
Изход трябва да има, но не е лошо, според мен да се съчетава традиционна медицина + алтернативна + правилно хранене.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Hиkи]  
Автор renetage ()
Публикувано06.07.08 10:50



Как сте, ники, мисля за вас и ви подкрепям. Ефектът от метастрона е с различна продължителност, но във вс. случаи от три месеца до една година. Мога да те насоча за консултация или просто да попиташ повече, в онкото не го правят, не зная защо.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: renetage]  
Автор -Niki- (zirkon)
Публикувано06.07.08 16:39



Преди малко ходихме на свиждане на татко-той е в хирургията за няколко дни заради биопсията ,казва ,че още има кризи от Метастрон-а и доктора ,който му го е влял му е казал ,че е нормално и може да продължи до три седмици реакцията със засилване на болките

.
Ние Метастрон-а го правихме в св. Иван Рилски ,изключително сме доволни от екипа там.Ако имаш допълнителна информация ,всичко би ни било от полза.
Приемаме всякакви съвети.
Чао за сега и се пази



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: -Niki-]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 15:56



Здравейте! Надявам се нещата при всички да се развиват добре. Имам един въпрос, още не съм съвсем наясно - всички тези препарати, лекарства и т.н кой ги предлага? Мисълта ми е понеже има всякакви видове лекартства и различни доктори, кой взима решението какво точно лекарство да се изпише, да се влива и т.н Лекарите предлагат няколко варианта, а пациентите решават сами или просто трябва де се обърнем към различни лекари. Защото тук се обсъжда примерно качеството и действието на метастрона, но откъде идва идеята за него? Само чрез интернет и форумите ли можем да се доберем до ценна информация? Как да намерим и най-подходящия лекар...изобщо не ми е ясно...



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: marian123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано07.07.08 16:31



Изписването на лекарствата става в онкоболниците и диспансерите.
Лекуващият химиотерапевт представя пациента/документите му/ на лекарска комисия, която решава какъв вид лечение е подходящо за него. Ако му се назначи скъпоструващо лечение, лекуващият химиотерапевт изготвя протокол за отпускането му от Министерството на здравеопазването.

Скъпите препарати, за които говорим тук никой не може да си ги назначава сам. Ракът не е грип, че да си се самолекуваме. Да не говорим за Метастрона, който е и радиоактивен на всичкото отгоре. Затова са лекарите, да преценяват тези неща.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: vesela.bg]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 17:10



:)
Далеч съм от мисълта, че сами можем да си назначаваме лекарствата и ми е ясно горе - долу, че ракът не е грип.
Не ми беше ясна процедурата по изписването.
Благодаря



Тема Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловдивнови [re: marian123]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 20:03



Здравейте!
Преди малко попаднах на мнение по повод обслужването и лекуването в Пловдив. Изглежда не сме снабдени с най добрите уреди...Всъщност може и да има някаква промяна към днешна дата. Някой има ли по-актуална информация?
(става въпрос за лъче и хормонотерапия)
Благодаря ви



Тема Re: Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловдивнови [re: marian123]  
Автор jac75 (непознат )
Публикувано09.07.08 11:20



Здравейте! За пръв път се включвам. Баща ми също има рак на простата и метастази в костите на таза, ребрата и черепа. Имаше доста силни болки и му проведоха лачетерапия на засегнатите места. Сега се чувства по-добре, но продължава да го боли главата, тъй като там не можело да се прави лъчетерапия. Преди дни ходи на преглед в Стара Загора и там му препоръчаха Метастрон. Доста четох в мрежата за този препарат, но не можах да намеря категорични мнения за ползата от него. Разбира се, че ще направим инжекцията, въпреки, че ни казаха, че трябва да си го закупим /1940 лв./, тъй като държавната поръчка се е изчерпала. Това става чрез лицензираната лаборатория, която ще го постави. Дано да има подобрение от него, въпреки че както разбирам препарата е предимно за болките, т.е. за палиативно лечение.

Редактирано от jac75 на 09.07.08 11:29.



Тема Re: Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловдивнови [re: jac75]  
Автор jac75 (непознат )
Публикувано09.07.08 11:33



Водих баща ми в този медицински център http://www.integramed.org/index.htm Там го прегледа д-р Христо Дамянов и ни предложи да започнем неговата инсулинпотенцираща терапия, първоначалното лечение с която обаче струва около 5-6000 лв. и разбира се няма гаранция, че ще е успешно. Баща ми засега отказва, защото има съмнения относно почтеността им /казва че това е фабрика за пари/. Някой има ли преки впечатления от тази терапия?

Редактирано от jac75 на 09.07.08 11:37.



Тема Re: Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловдивнови [re: jac75]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано09.07.08 11:40



Ето тук

сме обсъждали този център.
Дано ти е от полза!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловдивнови [re: nelgina]  
Автор jac75 (непознат )
Публикувано09.07.08 12:57



Благодаря за линка. Съжалявам, че първо не потърсих. Няма обаче нещо особено, което да ми вдъхне по-голяма надежда.





Тема Re: Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловнови [re: jac75]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.07.08 13:31



А защо не опитате да си помогнете и с алтернативно лечение? В Справочника е поместена рецепта на Петър Димков за метастази в мозъка (с кестени, корени от бъз и хлебен квас). Има я и в книжката на П. Димков, която излезе като приложение
на в. "24 часа". Тази рецепта конкретно ми е препоръчана от хора, които са имали успех с нея.

Желая и на вас късмет!





Тема Re: Рак на простатата - лечение в Плoвдивнови [re: *jull**]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 22:15



Здравейте! След известно мълчание се включвам наново. Искам да попитам бихте ли ми казали според вас дали може да се разчита на докторите, когато назначават дати за започване на някаква терапия - лъче или друга. Операцията на простатата мина отдавна, онкокомисията беше тази седмица, а първата дата за терапията е на 21 юли - много далече ми се струва. А през това време какво да правим. Къде мога да потърся друго мнение, когато онкодиспансера е един в града, в София ли да отидем пак. Направо е голяма лудница, нищо не ми е ясно и не вярвам на тези лекари. Моля ви се, дайте ми съвет!



Тема До Jullнови [re: marian123]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 22:46



Здравей! Обръщам се към теб, защото неведнъж си ми отговаряла и си ми давала ценни съвети, за което съм ти безкрайно благодарна.
Чета в сайта за всевъзможни билки и комбинации, домашни отвари и готови продукти. Обърках се, не знам кое да избера, в същото време не можем да взимаме и опитваме от всичко. Пък и е важно традиционното лечение, което както споменах още не е започнало. Дай ми съвет, какво да направя, ти как би постъпила.
Засега сме само на зелен чай, куркума, зеленчуци и плодове + някои не дотам здравословни храни. Мисля да взема котешки нокът и после натанал, но мисълта ми е как да ги комбинираме, кога да почнем и свършим с едното, защото не може всичко наведнъж. Знам че някои билки повлияват един вид рак други - друг?
За простатата няма кой знае каква информация...



Тема Re: До Jullнови [re: marian123]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.07.08 02:00



Тук ще ти напиша само някои от най-известните продукти, които потискат развитието на този вид тумор. Основното е храненето, защото чрез живите храни човек по най-естествен начин приема всичко полезно, което същевременно е и лекарство за организма. Така че наблягайте основно на зеленчуци и плодове.
По принцип зеленчуците се ядат по възможност сурови (на салата или на сокове), подправят се със зехтин или нерафинирано олио (слънчогледово, ленено или от гроздови семки).
Споменатите хранителни добавки или билки се приемат според упътването им. Може да намериш рецепти в книгата на Мария Требен, както и в в книжката с рецептите за рак на Петър Димков. Може да се свържеш също с фитотерапевт или просто с добър билкар.

И така:
- Моркови, зеле, броколи и домати (препоръчва се в комбинация), боб (фасул и зелен), червено вино, люти чушки и чили, големи количества лук (особено зелен), чесън (включително Натанал) и праз-лук.
- Да се пие зелен чай, но да се изключат млечните продукти!
- Може да се яде по малко мед, но не и захар!
- Доказано лечебно действие има коренът от сладник „женско биле”).
- Особено значение имат големите дози Омега 3 – освен чрез хранителни добавки и рибеното масло, в естествен вид се съдържат в скумрията, херингата, риба тон и сьомгата (за препоръчване печени или варени).
- Доказано е лечебното действие на тодикамп – зелени орехчета в рафинирана газ (рецептата я има в Справочника).

Изберете си един от лечебните методи – Х. Кларк, Й. Будвиг, а защо не В. Ласкин – диетата с елда (темата в момента е на първа страница). Свали си книгата от нета и я прочети – не е голяма, звучи много обнадеждаващо, а самата диета не противоречи на нищо, което съм ти написала по-горе. Другите диети също са описвани в Клуба. Което не намериш в Справочника, можеш да откриеш чрез търсачката – най-горе на страницата в Дира-а.

Ако имаш още въпроси, питай спокойно. Който може, ще помага!





Тема Re: До Jullнови [re: *jull**]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано12.07.08 08:49



Благодаря ти, Джул!
Приятен уикенд ти желая!!!
Бъди здрава!



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Hиkи]  
Автор marian123 (непознат )
Публикувано05.08.08 13:38



Ники, здравей!
Искам да те попитам как вървят нещата при баща ти? Бих ти писала с бележка, но гледам че не си регистрирана. Вие през лъчетерапия, хормонотерапия и другите стандартни методи минахте ли? Как се повлиява, как се чувства? Никакви ли добавки не иска да приема?
Във форума намирам най вече информация за жени, чиито тумори са различни. За простатата няма кой знае какво.
Всичко хубаво ви пожелавам



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: marian123]  
Автор *.*Hиkи*.* (zirkon)
Публикувано05.08.08 21:53



Здрасти ,Мариан ,регистрирана съм


Ами как са нещата...трудно е да се каже.
Преди един месец започнахме хормоналната терапия.Инжекция Супрефакт ,която се бие на всеки 3 месеца и таблетки Бикусан.Незнам има ли вече ефект от лечението-туморните маркери на баща ми са съвсем в норма-установихме карцинома с биопсия.
Тормозят го болки в костите и все още не можем да преценим има ли ефект от Метастрон-а ,защото той е психически доста разклатен и дори не може да обясни къде и какво го боли.Надявам се горещо вече да настъи облекчение от този Метастрон



Тема Re: До Jullнови [re: marian123]  
Автор gery.dimitrova (непознат)
Публикувано14.08.08 20:24



Здравейте отново от мен! Реших да не отварям нова тема и затова пиша в тази. Този път става въпрос за моя свекър, който има рак на простатата. На него са му необходими следните лекарсва, които трябваше да му ги осигурят от онкологията, но разбира се там ги няма (защо ли не се учудвам ... ) и трябва да си ги закупи:
Casodex (Казодекс)
Супрефакт Депот 3 месеца - това е инжекция
или Декапептил ( това е заместител на Супрефакт ).
Може ли някой да ми каже от къде в София може да се закупят, евентуално и цени (ако знаете разбира се).
Хубава вечер на всички!



Тема Re: До Jullнови [re: gery.dimitrova]  
Автор arhitekta (непознат )
Публикувано14.08.08 23:58



Поздрави до всички. От скоро съм в клуба и се включвам за първи път. И на мен ми предписаха СУПРЕФАКТ ДЕПО, но също го нямаха в аптеката на онкологията. В квартала има аптека на която често съм клиент. Обадиха се по складовете и за 5-6 дни ми доставиха инжекцията. Цената е около 400лв, ако не се лъжа -375лв. Предполагам , че всяка една аптека може да направи заявка и да достави инжекцията. Успех



Тема Re: До Jull -ИНФОРМАЦИЯ ЗА ГЕРИнови [re: gery.dimitrova]  
Автор arhitekta (непознат )
Публикувано15.08.08 00:08



Поздрави отново. Включвам се пак с пояснението че отговарям на молбата на Гери за СУПРЕФАКТ ДЕПО -струва около 400лв. Предполагам, че всяка сериозна аптека може да го достави за няколко дни. На мен ми го осигуриха за 6-7дни



Тема Re: До Jull -ИНФОРМАЦИЯ ЗА ГЕРИнови [re: arhitekta]  
Автор gery.dimitrova (непознат)
Публикувано15.08.08 10:27



Благодаря ви много !!! И на теб и на Jull!



Тема Re: До Jull -ИНФОРМАЦИЯ ЗА ГЕРИнови [re: gery.dimitrova]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.08.08 11:53



Успех, миличка! И ни дръж в течение!

Стискам палци!





Тема СУПРЕФАКТнови [re: *jull**]  
Автор gery.dimitrova (непознат)
Публикувано22.08.08 19:42



Здравейте! За съжаление за сега все още не сме открили СУПРЕФАКТ -а. Аз също проверих в няколко аптеки, но нищо. Дори не можаха да открият коя е фирмата вносител на лекарството за да могат евентуално да го поръчат от там. Аз също търсих в инернет и не открих нищо.
Може ли да споделите вие в кои аптеки сте го поръчали (с адреси) и фирмата вносител (ако я знаете).
Доколкото разбрах от онкологията са обещали за другата седмица да го имат ... Но аз не искам да разчитам на това.
Благодаря ви предварително!



Тема Re: СУПРЕФАКТнови [re: gery.dimitrova]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано25.08.08 18:25



Здравей, Гери!
Проферих в Инфофарма - пише, че тази инжекция Suprefact depot я продават в аптеките на Търговска Лига - Национален Аптечен Център. Адресът им е кв. Дианабад, бул. "Г.М.Димитров" №1. тел. 962 54 51, 962 54 52, 962 54 54
Успех!
Галя





Тема Re: СУПРЕФАКТнови [re: gali4]  
Автор gery.dimitrova (непознат)
Публикувано26.08.08 11:57



Благодаря ти Галя, за помощта!
Ето какво направих: обадих се на посочените телефони. Оттам не насочиха към някаква аптека, в която ми казаха, че го нямат това лекарство. Тогава се порових в интернет и намерих сайта на Търговска Лига - Национален Аптечен Център. Там намерих списък с лекарства и найстина го имаше Супрефакта. Срещу него пишеше Санофи Авентис.
Открих координатите на Санофи Авентис. Обядих им се и казаха , че имат лекарството на склад, но не могат да ми го продадат направо на мен. Трабва да стане чрез аптека. Все пак много съм доволна и при първа съзможност отивам до най-близката аптека да ги помоля да го поръчам чрез тях!
Ето и координатите на фирмата за тези от вас, които се интересуват:

Санофи Авентис България ЕООД
София 1303, бул. Ал.Стамболийски 103,
ет.8, МОЛ София
тел. 02/970 53 00



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: -Niki-]  
АвторCeco (Нерегистриран)
Публикувано21.01.09 22:13



Niki можеш ли да кажеш от къде по- точно поръчахте Метастрона не мога да го открия никъде. Благодаря предварително.





Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Ceco]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано27.02.09 07:15







Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Ceco]  
Автор Poзмapи (непознат )
Публикувано24.03.09 10:35



Здравей Цецо, сега влизам в клуба.

Баща ми има рак на простата и метастази в костите. PSA -то му се вдигна над 1000 и лекарите казват, че трябва да му влеят и Метастрон. (При положение обаче, че кръвната му картина се подобри). Но ни казаха, че било трудно да се купи този медикамент. Казаха ни, че дори да имаме финансите, проблемът бил доставката. Виждам, че ти си се интересувал. Какво стана, успя ли да се снабдиш и как?

Ние в момента се мъчим чрез храна и хормонални препарати (естествено предписани от лекарите му) да му повишим тробмобцитите и се надяваме да успеем. Но все пак трябва да имаме готовност за Метастрона. Какъв е пътя зя закупуването му?

Предварително благодаря на теб и всеки, който знае нещо по въпроса.


e-mail: ravenera@hotmail.com



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Poзмapи]  
Автор Poзмapи (нервна)
Публикувано31.03.09 09:05



Също искам да попитам и за този Авастин. Необходимо ли е да е в специализирана клиника вливането му? Коя - само в София ли може да стане?
А кой и как определя, дали да му се приложи на баща ми?



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: -Niki-]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано26.05.09 17:21



Никой не каза обаче как може да се намери метастрон в България.
Това нещо от аптека явно не можеш да си го купиш - потърсих го малко
и телефони звънях - или го нямат или не са го чували, или ми твърдят, че
в България не е регистрирано - не ми се спореше.
До колкото разбирам това болницата трябва да си го осигури, защото все пак
е радиоактивно и се дава само под лекарси контрол и т.н.
То е ясно, че цяла здравна система тука си е е.. м.. и няма никаква
организация, но все пак знае ли някой как може да се задвижи цяла схема -
да се поръча това лекарство и да се осигури на болницата...
Производителя е GE Healthcare Limited:
AMERSHAM HEALTH
Central East Europe
Representative Office Bulgaria
World Trade Center, Office 405-406
Dragan Tzankov street 36
1057 Sofia
BULGARIA
Country Manager Imaging: Maria Kazakova



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: няkoй]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано21.02.10 09:31



Предаването се казва ЗДраве, по Българска Национална телевизия, от 18 февруари, 2010

търсете в архив Днес пак прегледах предаването, има го на запис, д- Илия Калчев, уролог, ето още информация




Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: -Niki-]  
Автор asdfghjkl1234 (непознат )
Публикувано27.09.11 16:31



Извинявам се за безпокойството, но съм много притеснена да не кажа отчаяна. Баща ми има злокачествен тумор на простатата и сега ми изписаха някакво хормонално лечение мисля, родителите ми крият от мен и не ми казва всичко мискля, четох някакви неша, но вече съм в паника, моля те кажи ми ако знаеш нещо и особено дали това лечение с хапчета-хормони за потискане растежа не значи че има разсейки? Моля те пиши ми наистина съм ... много зле



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: asdfghjkl1234]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано27.09.11 16:53



Не се тревожи излишно.В началото на клуба има справочник на темите. Там ще откриеш много полезни неща за това, което те интересува. Баща ми е със същия проблем. И аз бях като тебе , но след като изчетох доста неща тук и знам, че има кого да попитам или споделя тревогите си , сега съм по-спокойна.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: asdfghjkl1234]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.09.11 21:07



Отговорила съм в темата за рак на простатата.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема PSA туморен маркернови [re: gery.dimitrova]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано09.05.13 13:15



Я да допълним малко архива



Ровя се в немски форуми и се учудвам от културата на споделяне. Във форум за рак на простатата, например, много мъже споделят и всичко е систематизирано- история на заболяването, нива на ПСА, медикаменти, описано по години.

При случайно контролно изследване на кръвта, личната лекарка на баща ми пуска и ПСА. Колко лични лекари го правят за профилактика при възрастни мъже... мисля, нчма да са много. Та, резултатът беше 11, над нормата, която е 4 ng/ml. В друга лаборатория излезе 9 ng/ml. Допълнителни прегледи- ехограф и ректално туширане, на които не се вижда нещо притеснително, но една неясна зона. Ех, тва ректално туширане, колко мъже биха се подложили, биха говорили без предразсъдъци?
Резултати на ПСА межу 4 и 10 ng/ml се водят "сива зона" и при такъв случай е добре да се изследват още тотален ПСА, свободен ПСА и ПСА ratio. Аз го разбрах така- че колкото е по- голям процентът на свободния ПСА от тоталния ПСА, по- добре. Е, на татко свободният ПСА излезе малко над нормата, така че няма да оттърве биопсията
Спряхме се на доцент Красимир Янев, уролог, Александровска болница.
Днес купих комбинация от билки, билкова аптека на ул. Ю. Венелин, София. Специално разработена от д- р Ламбрев, уролог, аптекарката ми каза- много ефикасна.
Съдържа:
леска, върба,гръмотрън, троскот, хвощ, шипка, мечо грозде, хвойна, седефче, изсипливче, златна пръчица, пача трева.
Дано биопсията покаже простатна хиперплазия. Че инак, не е много честно.
Междувременно търся и специалист за хемороиди, че и с това имаме големи проблеми. Когато има криза, губи много кръв, а това е по- страшно и от простата.
Благодаря за вниманието, мили!



Тема Хемороидинови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.05.13 13:47



Тук има описани различни алтернативи:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.05.13 14:17



Стискам палци, Пиранче! Целув!



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано09.05.13 14:34



Хемороидите се срещат еднакво и при мъже и при жени. Поне 40 % имат хемороиди. Тези с кръв са вътрешни и там болки няма, докато не отидат навън, където боли много.
Има много начини да се лекуват от официалната медицина, като всички без последната фаза могат много успешно да се лекуват и неоперативно.
Хемороидите са разширени вени и за разлика от краката няма как човек да си вдигни краката нагоре. Тук не става. Но има доста начини за намалямане на отичането.
Смята се, че диетата на съвременните хора и предимно запека е много съществен фактор. Също и не навременното изхождане още при първи позиви.
Може и да се смени позата при изхождане и да е като в стара селска тоалетна, така напъването е по-малко, а това е много важно.
Да не се носят дрехи и бельо, които притискат отзад. Да не се седи на мека мебел, която също притиска отзад, ако и да е удобна. Да не се залежава човек. Ако се залежи, дефакто само храносмилателната система работи, а не и мускулите, които притискат вените и връщат кръвта.
Да се използва студена вода, а не тоалетна хартия, така вените се свиват.
Ако има отвън издуване то може да се приеме и за частичен индикатор за издуването вътре.
Движението е много важно. Хора, които редовно се движат нямат разширени вени никъде.
Комбинацията диета, движение и студина вода могат да повлияят на разширени вени по цялото тяло навсякъде.



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: Crasiva]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано09.05.13 15:00



Джулче, мерси, ще му кажа да седне върху торба с лед


Екне, а аз на теб стискам още повече палчета!

@ Красив: много благодаря за вниманието. Това е вярно, за връзката между разширените вени и хемороидите. Баща ми има разширени вени на краката, като корабни въжета са. Доцент Гиров, съдов хирург от ВМА иска да ги оперира, ма нашият е страхлив.
Само не мога да се съглася, че е е валидна за всички връзката между движението и разширените вени. Работата на баща ми е свързана с движение, физически труд. Трябва да се провери май нивото на хемоглобина, с тази кръвозагуба, не ще да е в норма.
Цун на целия клуб!



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.05.13 20:33



Пиранка, аз ще ти дам две алтернативи, едната е изпитана от мен, другата от съпруга ми

За ПСА - взимаш 3 връзки домашен магданоз, имам предвид да няма пестициди, да си е домашен и сигурен, не чистиш дръжките, само го измиваш и го слагаш в тенджера емайлирана със 2 литра чиста вода, захлупваш с капака, но оставяш малко отворче, защото трябва да се изпари тази течност и да остане долу горе 1 литър. Оставяш да изтине похлупено и не прецеждаш. Като истине тогава вършиш тази работа и слагаш течността във стъклени бутилки или буркани в хладилника. И така - три пъти на ден по 50 мл, 30 минути преди ядене, започва се уриниране яко, чистене... Преди да се е свършила течността, правиш нова доза и до месец трябва да свали и ПСА. Ако това не стане, правиш още един месец същото. И като се оправи редовно да си пие течността и да поддържа ПСА ниско, това може да се прави с почивка и пак от начало, непрекъснато. Дори и да не е високо ПСа профилактиката е за предпочитане.

За хемороидите. Взимаш от село домашна несолена свинска мас, около 100 грама и се оставя в едно стъклено бурканче да се отпусне. Купуваш от аптеката сяра на прах, медицинска, тя е много чиста, може и да се пие, слагаш 2 чаени лъжици в мастта и бъркаш с пластмасова или дървена лъжица, не и метална, докато се получи една жълта смес. От тази смес се взима след направен тоалет по малко и се мажат хемороидите, за предпочитане е след това да се легне в леглото, след обяд, нощно спане, както е удобно на баща ти, и да стои така кротко. При възможност да не сяда, а да ляга. Добре е да прави това редовно. Бурканчето е хубаво да е със винт и да стои постоянно в банята, не е нужно да се слага в хладилника, издържа със месеци, да не кажа и година. После се прави ново. Много хора страдат от тази болест, особенно жените след напъване при раждане, и това ми го е казвала акушерка. От опит знам, че всичко си идва на мястото. Но защо толкова много години не е предприел нещо алтернативно. Храната също е от значение, никакъв запек, да яде кисело мляко със пшенични трици, или хляб със трици, или както му е удобно може и овесени ядки със трици, те помагат за перисталтиката на червата.

За разширените вени на краката има и алтернативи, но и ябълков оцет разреден със вода и да маже краката, може и кърпи да си сложи като компреси, може и в кофа да си потопи краката до коленете за да му облекчават болките, студена вода и оцет. Също това много помага

но дълго трябва да се пие, но и холестирола да си провери, има и други алтернативи.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: PSA туморен маркернови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.05.13 22:02



Калояна, само поясни към първата си рецепта дали слагаш магданоза в студена
вода, която завира и ври до извиране на половината. Поне аз така си мисля.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: PSA туморен маркернови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.05.13 23:42



Да, слагам в студена вода 2 литра плюс магданоза и така завира. Докато изври половината. После се оставя така заедно със магданоза да изтине. После се прецежда...

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: PSA туморен маркернови [re: Kaлoянa]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано10.05.13 11:45



Ех, Калояна,

какво да изпратя до Щатите за благодарност- една торба здраве или една торба прегръдки?

Взех от билковата аптека на капсули и една комбинацийка- екстракт от тиквено семе, пчелен прашеци върбовка. Не знам дали са органик, на австрийска фирма са.
Тиквеното семе го препоръчват много за проблеми с простатата.

Киссссс



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано10.05.13 18:36



Пиранче, благодаря ти за прегръдките, а щом държиш на качествени натурални продукти с тиквено семе, цинк, ликопен и др. в комбинация горещо ти препоръчвам това което ще покажа по-долу. Пие се всеки ден по една таблетка, за предпочитане със закуската сутрин, в една опаковка има 250, а в две са 500, което значи - ще има за година и половина. Тук препоръчват от 35-40 години мъжете да започнат да го взимат. Моя съпруг е много доволен. За това което ми говориш нямам представа какво е и колко е скъпо, какво му е качеството и какви продукти има в него, но за този гарантирам че е много качествен и много често го няма, бързо се изчерпва, за това дебнем и като намерим купуваме. Има дълъг срок на годност, мисля, че е повече от 2 години. След отваряне се държи в хладилник. Там държим и неотваряната бутилка. Изброявам това което го няма в таблетките - няма глутен, няма лактоза, няма бяло брашно, няма транс мазнини, няма изкуствена мая, няма оцветители, няма сол, няма химически разтворители, няма захар, няма консерванти, няма нишесте.






От амазон правят доставка в България, също са две опаковки, може да направите обща доставка, за да ви излезе по евтино с някой които иска да си поръча, до 2 килограма цената за доставката е една и съща



Много грижовна дъщеря си, дай боже на повече родители децата им да са като теб. Успех!

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор magi61 ()
Публикувано10.05.13 19:08



Пиранче,и ние сме се спряли на д-р Янев за биопсия,но още мъжа ми се спотайва.. веднъж правихме при него и беше хиперплазия доброкачествена/преди 3г./тогава тум.маркер беше- 13. сега е - 7 и д-р Янев пак иска биопсия. междувременно му изписа хапове да пие за простатата и ако след изследване няма промяна на тум.маркер ще се пристъпи към биопсията. А от някъде бях чула за чай от смокинови листа и зимата му правих,доста приятен е на вкус,за ефект не мога да кажа

Дръж ни в течение и аз ще пиша при резултати.

Редактирано от magi61 на 10.05.13 19:10.



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: magi61]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.05.13 11:28



Калояна, мерси, цяла енциклопедия си ти!
Добре са се грижили родителите ни за нас, заслужават и те грижи, кръговрат


Маги, много ме обнадеждаваш с тази хиперплазия. Чета, че дори при доказан рак с малък стадий, единият вариант е да не се прилага нищо, а само " waitful watching", демек само изчакващо наблюдение.
Доц. Янев е казал,ч е биопсията ще се вземе с локална упойка, а сестрата- че без упойка. Това е много варварско, не бих искала да допускаме без упойка. И сега като се е панирал нашият, след това имало кръв в урината. Мисля, че е нормално. При вас как беше, Маги?

Хайде, последни хладни дни, и после хвърляме кожените си якета и оставаме по гол гръб



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор magi61 ()
Публикувано14.05.13 07:24



Привет! Биопсията при нас беше супойка,как без.... И след нея имахме малко проблеми,но не е задължително да с е случи при всеки/малко кървене,даже изпускане,за една седмица беше/ д-р Янев каза, че сега нямало да е така,имало нова апаратура и в болницата ще се прави,иначе бяхме пращани в друга болница за биопсията/в Доверие/.Той затова мъжа ми се уплаши и не иска сега да повтаря...само при спомена....



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: magi61]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано14.05.13 10:44



Маги, мерси за споделянето.
Може би са ви препоръчали Доверие, защото имат апаратура, чета следното:

Днес в Болница “Доверие”, за първи път в София се направи демонстрация на живо с последно поколение високотехнологичен робот da Vinci Si HD. Това е един съвременене и високотехнологичен метод, който позволява пациентите да изпитват възможно най-малко болка, да бъдат изписани възможно най-бързо след оперативното лечение и разбира се да се върнат към ежедневните си активности във възможно най-кратки срокове.

Този робот Да Винчи е вече стандарт в Европа.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Buba67]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано17.05.13 09:55



За протокола



Баща ми беше хоспитализиран в Александровска болница за биопсия на простатата след консултация с двама уролози и един доцент- уролог.
Макар да е лека манипулация, ние се притеснявахме, той идва 2 пъти от 600 км, приготовления, работи...
В деня на биопсията му казаха, че няма да може да се проведе, заради наличие на един голям хемород. Ние сме записали във всички документи, и казали устно изрично 300 пъти за тези хемороиди.
Епикриза не ни беше дадена, то и без това нищо не му били правили... За мен трябва да се документира- така и така, не се проведе изследването по тия и тия причини. Инак направлението си го прибраха. Малко съм разочарована, след като предварително не беше отчетено, че хемороидът ще бъде пречка. Все пак, който уролог може да си спести ректалното туширане, си го спестява

Операцията на хемороиди е много болезнена, не знам, дали да пристъпваме към такава.
Сега съм се разтърсила, в коя болница прилагат и другите две опции за биопсия на простатата: трансуретрална биопсия и Трансперинеална биопсия. Но навсякъде май само трансректална биопсия прилагат.
Друга идея ми дойде, предвид обърканата ситуация.
Тук беше споменаван новият маркер PCA 3 ( Prostata cancer antigen 3). Не знам доколко вече е доказана ефективността му. В Хил клиник го правят срещу 1900 лева, материалът се изпраща в Лондон. В лаборатория Лора го правят срещу 500 лева, материалът се изследва в Германия, изследва се урина, след като е направен масаж на простатата.
Та този маркер вече е не органоспецифичен, а специвфичен за тумора, чрез него, чета, може да се избегне биопсия.
Напрягам се. Сама ли трябва да се ориентирам в и без това оскъдната информация. Не трябва ли специализирано лице да ни насочи- след като през ректум не е възможна биопсията, какво следва, има ли други възможности?Но важно е направлението да се взима, както и парите от "прегледите".
Няма нищо ново в България.
Благодаря за изслушването!



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.05.13 13:58



Пиранче, не може ли да се намери читав лекар (макар и в частен кабинет), който да отговори на всички тези въпроси?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на простатата и Метастрон [re: *jull**]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано17.05.13 14:05



Джул, мерси за включването.
Ами, той доцент Янев си преглежда на частно, Джул


Не знам, в техниката им ли е проблемът, къде...
Имам записан час във ВМА за консултация с уролог в понеделник.
Междувременно приготвих отварата от магданоз на Калояна, реакцията беше, че било приятно
Както и варя отварата на професор Ламбрев, апропо, той е бил началник на отделение по Урология в Александровска през годините. И явно признава и алтернативната медицина, след като разработва и билкова комбинация.
Браво!



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано17.05.13 14:06



А реакцията на уролозите е била, не бил много висок маркера, 10 единици бил.
Но нормата все пак е 4 единици!
Нали за това трябва да работим- превенция, улавяне в ранен стадий...



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.05.13 14:09



Ако ще излизаш от кабинета на един лекар с куп въпроси в главата си, значи лекарят е за смяна.
Или поне е недостатъчен, затова си намираш друг - и по-разбиращ, и по-разбиращ те.
А като заговорихме за алтернативи, мислили ли сте за хомеопатия?

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 17.05.13 14:10.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: *jull**]  
Автор magi61 ()
Публикувано17.05.13 17:18



Пиранче,защо не правят бiопсията,нали сте си дали талона,той си важи,що за неразбория....На мъжа ми я правиха,нали бях писала в Доверие,там Янев ни беше пратил и много лошо я направиха- там като прасе го клаха....то беше кървене,беше ужас...Та сега тази година Янев ни каза,че сега ще я прави в Александровска биопсията / имало вече добра апаратура/. Не ,разбирам пак ли има неуредици....ей затова мъжа ми отлага ,а трябваше януари да я прави./маркера е 7 и Янев иска биопсия / А за този скъп маркер се изказа,че нямало нужда-скъпо платено удоволствие било.другите три маркера били достатъчни.

Редактирано от magi61 на 17.05.13 19:32.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: magi61]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано17.05.13 17:34



Маги, не се притеснявай за съпруга ти.
Проблемът при баща ми е, че има хемороиди. Надявам се съпругът ти няма такъв проблем.
При самата биопсия ще се спукат явно хемороидите и лекарите ги е страх да не падне много хемоглобинът.

Деликатна е тази тема, явно на мъжете им остава травма.
Иначе, ти си знаеш, голяма е мизерия в Александровска, но се изтрайва.
Д- р Еленко Попов беше разпределен да направи биопсията, татко каза, че е свестен човек.
Скъпо удоволствие е PCA 3

. Но се препоръчва точно при първи негативен резултат от биопсия и продължаващи съмнения.
Никак не е приятно за мъжете, Маги. Но модерният човек трябва да се изследва



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.05.13 17:57



Ох ... така са, Пиранче ... На практика и държавните болници са частни вече. Като кафе - автоматите - за да получиш кафе трябва да се чуе звън на монета. На всичкото отгоре те оставят да се досещаш кога, какво и колко и дори се правят на ощипани госпоици и понякога се долавя леко презрение към недосетливите и неопитните в това отношение. А по общия ред се минава и без това, което се полага, например два безплатни прегледа след операция. И да направиш опит да ги ползваш насред коридора ще ти кажат половин приказка и то процедено през едното ъгълче на устните. Не съм много по темата, то си е за Плювалнята ама и аз малко като момиченцето от рекламата на бисквитки Ореа ("Не, че трябва да казваш ммм, но аз просто не мога да се сдържа"

) пък и съм много докачлива на тази тема. Не че ми е жал за за парите за здраве, но си имам едно ужасно чувство за справедливост или по-скоро несправедливост, което не спира да ме мъчи ....



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Ekna]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано20.05.13 09:47



Екна, мерси, че пишеш. Споделят ми се и на мен само добри впечатления, смирени да сме, търпеливи, ама... Аз много се гордея с вас, момичетата от форума, вие го разбирате тоя живот- така пъстър, и взимам пример.

Днес бях на консулт във ВМА, излязох пак със смесени чувства, и по изказването на Джул, че ако излизаш от кабинета със смесени чувства, значи не е това, което трябва да е.
Урологът поиска заключение от ректалното туширане. Това е първа стъпка, анред с туморния маркер. Само че на татко му бяха спестили това ректално туширане в Александровска. За проблемът да се извърши биопсия заради хемороида, лекарят ми акза, че такива особени случаи ги препращат към Онкологията в Дървеница, защото там са виждали всякакви особени случаи и си знаели работата.
Това, което ме притесни беще, че на въпросът ми, какво ще кажете за изследването на PCA 3, лекарят възмутено отвърна: Ама, моля Ви, Вие да ме изпитвате ли сте дошла? Уж за консултация, а ще се изпитваме? Не е етично.

И аз, буммм

Отидох с цялото си уважение и смирение, да поискам съвет от специалист, който е учил години наред, да ми даде идеи, на цената на един преглед... Нали в диалога е целият смисъл. Но лекарите не обичат да четеш, да се ровиш в интернет. Знам, че в интернет пише и недостоверна информация, тъкмо затова отивам при специалист... Но, голям разказ разказах....
За мен е важно качеството на живот на татко. Сега нека се окопити от преживяванията си в София, сред идилията на прованса , където грубостта и хектиката на големия град липсват. Той е от времето, в което на лекар са се отблагодарявали с кокошка, пуйка или ракия



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.05.13 11:35



Чета и беснея... "дали си го изпитвала"?! Трябваше да му отговориш, че при изпитване изпитващият знае отговора...
Да му се не види и на комплексирания доктор, явно има лоши спомени от студентските си години!


Не го знам кой е (след време може да го вкараш в Черния ни списък), но вярвам, че не са се свършили свестните хора и в тази професия...

А колкото до изследването PCA 3, защо не се консултираш с д-р В. Василев, който е написал статия именно за това изследване?
- тук са координатите на д-р В.Василев
- тук е статията му за РСА.

Може би не ти казвам нещо ново, но нека поне остане в архива на темата.
УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Кога трябва да започне хормоналната терапия при панови [re: *jull**]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано18.07.14 09:57



На читателския въпрос отговаря доц. д-р Красимир Нейков, началник на Клиниката по урология, "СБАЛ по онкология" - ЕАД

Клетките на простатната жлеза, включително тези от карциномен произход, са хормонално зависими от мъжкия полов хормон тестостерон. Нивото му в кръвта определя и стимулацията на развитието на раковите клетки. На това се основава и навлизането в клиничната практика на хормоналното лечение през втората половина на миналия век, което всъщност е антитестостероново, т.е. има за цел да намали до кастрационни нива стойностите на мъжкия полов хормон.

За тази цел на пациентите с карцином на простатата се предписват различни хормонални препарати като ЛХРХ агонисти или антагонисти, антиандрогени - стероидни или нестероидни, и естрогени. Хормоналната терапия не е радикален метод. Средно между 24-36 месеца от започването на приема на хормонални препарати се достига до хормонална резистентност, т.е. поява на популация от ракови клетки, които вече не са хормонално зависими. В резултат на тяхното развитие се достига до завишаване на простатния специфичен антиген (ПСА) и прогресиране на заболяването с възможна проява и на метастазиране в лимфните възли и костната система. Ето защо тя не е предпочитан самостоятелен метод за лечение.

Като такъв може да се използва при пациенти с много високи стойности на ПСА, с метастази в костите, доказани с образни методи на изследване и изразена симптоматика. Не са редки случаите, когато пациентът е практически неподвижен и започва да се движи без чужда помощ след няколкоседмично хормонално лечение. Някои от хормоналните препарати, като ЛХРХ агонистите, трябва да се избягват при симптоми на гръбначномозъчно метастазиране поради обостряне на симптомите в началото на лечението. В около 80% от случаите с комбинирана хормонална терапия се достигат много ниски нива на тестостерона, като в около 50% нивата на мъжкия полов хормон имат кастрационни стойности (под 50 д/мл). В клиничната практика се използва комбинирането и с радикални методи за лечение като радикална простатектомия или лъчелечение. Хормоналната терапия може да се прилага преди или след приложени радикална простатектомия и лъчелечение. Не се препоръчва започване на хормонална терапия преди радикално оперативно лечение поради липса на достатъчно доказателства за положителен ефект.

Тя е особено приложима преди започване на лъчелечение под различни форми, тъй като клиничните проучвания сочат по-добри и по-трайни резултати. Според повечето автори хормоните правят раковите клетки по-чувствителни на последващото лъчелечение. Сега призната схема на комбинирано лечение е тази, която се прилага при пациенти с локално авансирало заболяване, когато се комбинират хормонални препарати с облъчване на простатата.

При нея се препоръчва започване на хормонална терапия с ЛХРХ агонисти под формата на подкожни инжекции и таблетна форма на антиандрогени за 3-6 месеца, което продължава по време на лъчелечението, както и след завършването му за период от 12 до 36 месеца. Антиандрогените могат да се приемат още в самото начало за период от 2-4 седмици с оглед намаляване на симптомите на намалените нива на тестостерона с основна проява на "топли вълни и изпотявания". След този период приемът им може да се преустанови. Хормоналната терапия се прилага и под формата на максимална или минимална андрогенна блокада при локално авансирали и метастатични карциноми на простатата. Лечението с хормони е непрекъснато при периодично следене на ПСА. Все по-често се прилага интермитентното хормонално лечение - прекъсване приема на хормони при ниски стойности на ПСА и стартиране при завишаване на туморния маркер над определено ниво. Принципно положение е, че рано приложената хормонална терапия води до по-добри клинични резултати.

Това с особена сила важи за рецидив на карцинома, настъпил след приложен вече радикален метод на лечение.

Преди започване на каквото и да е лечение при пациенти с биопсично доказан карцином на простатата е задължително да се стадира заболяването чрез компютъртомографско изследване на коремни органи и малък таз и костна сцинтиграфия. В този комплекс от изследвания влизат и вече направените преди това ректално туширане и пункционна биопсия на простатата. При пациенти, които подлежат на радикално лечение като радикална простатектомия или лъчелечение под различни форми, е по-добре да се използва ядрено-магнитен резонанс (ЯМР) вместо скенер.



Тема Биопсиянови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано24.07.14 12:55



Да си кажа за протокола:

В разстояние на повече от година ПСА на баща ми стои в границата 9- 11. Беше ни отказана биопсия в Александровска болница защото той страда и от хемороиди.
Хемороидите така и не го склонихме ги оперира, той пази много лоши спомени за операция от хемороиди през 80 години, когато е било голяма касапница при него.
Към днешна дата ме е яд, че не предприехме друго, а само наблюдение на туморния маркер през 3 месеца. Маркерът към момента е 50. Вдигнал се е за 3 месеца от 10 на 50, тази скорост ме тревожи.
Записала съм час другата седмица в Онкологията в Дървеница, харесах си много екипа, не само по снимка- доц. Нейков, д- р Табаков и д- р Цингилев.
Татко няма оплаквания, няма позиви за често уриниране. Кали ми даде съветите за отвара от магданоз, за тиквено семе. Той е несериозен и ги взема от дъжд на вятър. Сега го стреснах да изпълнява всичко, докато някой се съгласи да му вземе биопсия.
Той вярва, че не е болен, което ме радва, защото е голям депресар иначе, не е боец като майка ми и лесно се отчайва.
Искам час по- скоро да я махаме тая простата.

Мерси за вниманието,
Една ядосана на баща си дъщеря





Тема Prof.Dr.Stolzenburgнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано24.07.14 13:08



Забравих да спомена че направих една консултация с Prof. Stolzenburg /Department of Urology/ University of Leipzig.
Той ми каза, че алтернативно може да се вземе биопсия през перинеума, но я извършва само в Лайпциг. Попита ме дали да ми даде оферта с цена.
Казах му че ще изчакаме засега, искам да чуя мнението на онолозите в Дървеница.

Този професор Щолценбург между другото оперира и в българската Хил Клиник, нямам идея колко е хонорара му, със сигурност е много....
Те рекламират на сайта си, че той оперира при тях. Попитах го дали е актуално и той потвърди.



Тема Re: Prof.Dr.Stolzenburgнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.07.14 14:07



Добър е екипа, който си избрала. Остава да стискам палци резултатите да са добри. Прегръд!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.