Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема PSA туморен маркернови [re: gery.dimitrova]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано09.05.13 13:15



Я да допълним малко архива



Ровя се в немски форуми и се учудвам от културата на споделяне. Във форум за рак на простатата, например, много мъже споделят и всичко е систематизирано- история на заболяването, нива на ПСА, медикаменти, описано по години.

При случайно контролно изследване на кръвта, личната лекарка на баща ми пуска и ПСА. Колко лични лекари го правят за профилактика при възрастни мъже... мисля, нчма да са много. Та, резултатът беше 11, над нормата, която е 4 ng/ml. В друга лаборатория излезе 9 ng/ml. Допълнителни прегледи- ехограф и ректално туширане, на които не се вижда нещо притеснително, но една неясна зона. Ех, тва ректално туширане, колко мъже биха се подложили, биха говорили без предразсъдъци?
Резултати на ПСА межу 4 и 10 ng/ml се водят "сива зона" и при такъв случай е добре да се изследват още тотален ПСА, свободен ПСА и ПСА ratio. Аз го разбрах така- че колкото е по- голям процентът на свободния ПСА от тоталния ПСА, по- добре. Е, на татко свободният ПСА излезе малко над нормата, така че няма да оттърве биопсията
Спряхме се на доцент Красимир Янев, уролог, Александровска болница.
Днес купих комбинация от билки, билкова аптека на ул. Ю. Венелин, София. Специално разработена от д- р Ламбрев, уролог, аптекарката ми каза- много ефикасна.
Съдържа:
леска, върба,гръмотрън, троскот, хвощ, шипка, мечо грозде, хвойна, седефче, изсипливче, златна пръчица, пача трева.
Дано биопсията покаже простатна хиперплазия. Че инак, не е много честно.
Междувременно търся и специалист за хемороиди, че и с това имаме големи проблеми. Когато има криза, губи много кръв, а това е по- страшно и от простата.
Благодаря за вниманието, мили!



Тема Хемороидинови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.05.13 13:47



Тук има описани различни алтернативи:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.05.13 14:17



Стискам палци, Пиранче! Целув!



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано09.05.13 14:34



Хемороидите се срещат еднакво и при мъже и при жени. Поне 40 % имат хемороиди. Тези с кръв са вътрешни и там болки няма, докато не отидат навън, където боли много.
Има много начини да се лекуват от официалната медицина, като всички без последната фаза могат много успешно да се лекуват и неоперативно.
Хемороидите са разширени вени и за разлика от краката няма как човек да си вдигни краката нагоре. Тук не става. Но има доста начини за намалямане на отичането.
Смята се, че диетата на съвременните хора и предимно запека е много съществен фактор. Също и не навременното изхождане още при първи позиви.
Може и да се смени позата при изхождане и да е като в стара селска тоалетна, така напъването е по-малко, а това е много важно.
Да не се носят дрехи и бельо, които притискат отзад. Да не се седи на мека мебел, която също притиска отзад, ако и да е удобна. Да не се залежава човек. Ако се залежи, дефакто само храносмилателната система работи, а не и мускулите, които притискат вените и връщат кръвта.
Да се използва студена вода, а не тоалетна хартия, така вените се свиват.
Ако има отвън издуване то може да се приеме и за частичен индикатор за издуването вътре.
Движението е много важно. Хора, които редовно се движат нямат разширени вени никъде.
Комбинацията диета, движение и студина вода могат да повлияят на разширени вени по цялото тяло навсякъде.



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: Crasiva]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано09.05.13 15:00



Джулче, мерси, ще му кажа да седне върху торба с лед


Екне, а аз на теб стискам още повече палчета!

@ Красив: много благодаря за вниманието. Това е вярно, за връзката между разширените вени и хемороидите. Баща ми има разширени вени на краката, като корабни въжета са. Доцент Гиров, съдов хирург от ВМА иска да ги оперира, ма нашият е страхлив.
Само не мога да се съглася, че е е валидна за всички връзката между движението и разширените вени. Работата на баща ми е свързана с движение, физически труд. Трябва да се провери май нивото на хемоглобина, с тази кръвозагуба, не ще да е в норма.
Цун на целия клуб!



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.05.13 20:33



Пиранка, аз ще ти дам две алтернативи, едната е изпитана от мен, другата от съпруга ми

За ПСА - взимаш 3 връзки домашен магданоз, имам предвид да няма пестициди, да си е домашен и сигурен, не чистиш дръжките, само го измиваш и го слагаш в тенджера емайлирана със 2 литра чиста вода, захлупваш с капака, но оставяш малко отворче, защото трябва да се изпари тази течност и да остане долу горе 1 литър. Оставяш да изтине похлупено и не прецеждаш. Като истине тогава вършиш тази работа и слагаш течността във стъклени бутилки или буркани в хладилника. И така - три пъти на ден по 50 мл, 30 минути преди ядене, започва се уриниране яко, чистене... Преди да се е свършила течността, правиш нова доза и до месец трябва да свали и ПСА. Ако това не стане, правиш още един месец същото. И като се оправи редовно да си пие течността и да поддържа ПСА ниско, това може да се прави с почивка и пак от начало, непрекъснато. Дори и да не е високо ПСа профилактиката е за предпочитане.

За хемороидите. Взимаш от село домашна несолена свинска мас, около 100 грама и се оставя в едно стъклено бурканче да се отпусне. Купуваш от аптеката сяра на прах, медицинска, тя е много чиста, може и да се пие, слагаш 2 чаени лъжици в мастта и бъркаш с пластмасова или дървена лъжица, не и метална, докато се получи една жълта смес. От тази смес се взима след направен тоалет по малко и се мажат хемороидите, за предпочитане е след това да се легне в леглото, след обяд, нощно спане, както е удобно на баща ти, и да стои така кротко. При възможност да не сяда, а да ляга. Добре е да прави това редовно. Бурканчето е хубаво да е със винт и да стои постоянно в банята, не е нужно да се слага в хладилника, издържа със месеци, да не кажа и година. После се прави ново. Много хора страдат от тази болест, особенно жените след напъване при раждане, и това ми го е казвала акушерка. От опит знам, че всичко си идва на мястото. Но защо толкова много години не е предприел нещо алтернативно. Храната също е от значение, никакъв запек, да яде кисело мляко със пшенични трици, или хляб със трици, или както му е удобно може и овесени ядки със трици, те помагат за перисталтиката на червата.

За разширените вени на краката има и алтернативи, но и ябълков оцет разреден със вода и да маже краката, може и кърпи да си сложи като компреси, може и в кофа да си потопи краката до коленете за да му облекчават болките, студена вода и оцет. Също това много помага

но дълго трябва да се пие, но и холестирола да си провери, има и други алтернативи.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: PSA туморен маркернови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.05.13 22:02



Калояна, само поясни към първата си рецепта дали слагаш магданоза в студена
вода, която завира и ври до извиране на половината. Поне аз така си мисля.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: PSA туморен маркернови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.05.13 23:42



Да, слагам в студена вода 2 литра плюс магданоза и така завира. Докато изври половината. После се оставя така заедно със магданоза да изтине. После се прецежда...

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: PSA туморен маркернови [re: Kaлoянa]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано10.05.13 11:45



Ех, Калояна,

какво да изпратя до Щатите за благодарност- една торба здраве или една торба прегръдки?

Взех от билковата аптека на капсули и една комбинацийка- екстракт от тиквено семе, пчелен прашеци върбовка. Не знам дали са органик, на австрийска фирма са.
Тиквеното семе го препоръчват много за проблеми с простатата.

Киссссс



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано10.05.13 18:36



Пиранче, благодаря ти за прегръдките, а щом държиш на качествени натурални продукти с тиквено семе, цинк, ликопен и др. в комбинация горещо ти препоръчвам това което ще покажа по-долу. Пие се всеки ден по една таблетка, за предпочитане със закуската сутрин, в една опаковка има 250, а в две са 500, което значи - ще има за година и половина. Тук препоръчват от 35-40 години мъжете да започнат да го взимат. Моя съпруг е много доволен. За това което ми говориш нямам представа какво е и колко е скъпо, какво му е качеството и какви продукти има в него, но за този гарантирам че е много качествен и много често го няма, бързо се изчерпва, за това дебнем и като намерим купуваме. Има дълъг срок на годност, мисля, че е повече от 2 години. След отваряне се държи в хладилник. Там държим и неотваряната бутилка. Изброявам това което го няма в таблетките - няма глутен, няма лактоза, няма бяло брашно, няма транс мазнини, няма изкуствена мая, няма оцветители, няма сол, няма химически разтворители, няма захар, няма консерванти, няма нишесте.






От амазон правят доставка в България, също са две опаковки, може да направите обща доставка, за да ви излезе по евтино с някой които иска да си поръча, до 2 килограма цената за доставката е една и съща



Много грижовна дъщеря си, дай боже на повече родители децата им да са като теб. Успех!

Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.