Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор magi61 ()
Публикувано10.05.13 19:08



Пиранче,и ние сме се спряли на д-р Янев за биопсия,но още мъжа ми се спотайва.. веднъж правихме при него и беше хиперплазия доброкачествена/преди 3г./тогава тум.маркер беше- 13. сега е - 7 и д-р Янев пак иска биопсия. междувременно му изписа хапове да пие за простатата и ако след изследване няма промяна на тум.маркер ще се пристъпи към биопсията. А от някъде бях чула за чай от смокинови листа и зимата му правих,доста приятен е на вкус,за ефект не мога да кажа

Дръж ни в течение и аз ще пиша при резултати.

Редактирано от magi61 на 10.05.13 19:10.



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: magi61]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.05.13 11:28



Калояна, мерси, цяла енциклопедия си ти!
Добре са се грижили родителите ни за нас, заслужават и те грижи, кръговрат


Маги, много ме обнадеждаваш с тази хиперплазия. Чета, че дори при доказан рак с малък стадий, единият вариант е да не се прилага нищо, а само " waitful watching", демек само изчакващо наблюдение.
Доц. Янев е казал,ч е биопсията ще се вземе с локална упойка, а сестрата- че без упойка. Това е много варварско, не бих искала да допускаме без упойка. И сега като се е панирал нашият, след това имало кръв в урината. Мисля, че е нормално. При вас как беше, Маги?

Хайде, последни хладни дни, и после хвърляме кожените си якета и оставаме по гол гръб



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор magi61 ()
Публикувано14.05.13 07:24



Привет! Биопсията при нас беше супойка,как без.... И след нея имахме малко проблеми,но не е задължително да с е случи при всеки/малко кървене,даже изпускане,за една седмица беше/ д-р Янев каза, че сега нямало да е така,имало нова апаратура и в болницата ще се прави,иначе бяхме пращани в друга болница за биопсията/в Доверие/.Той затова мъжа ми се уплаши и не иска сега да повтаря...само при спомена....



Тема Re: PSA туморен маркернови [re: magi61]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано14.05.13 10:44



Маги, мерси за споделянето.
Може би са ви препоръчали Доверие, защото имат апаратура, чета следното:

Днес в Болница “Доверие”, за първи път в София се направи демонстрация на живо с последно поколение високотехнологичен робот da Vinci Si HD. Това е един съвременене и високотехнологичен метод, който позволява пациентите да изпитват възможно най-малко болка, да бъдат изписани възможно най-бързо след оперативното лечение и разбира се да се върнат към ежедневните си активности във възможно най-кратки срокове.

Този робот Да Винчи е вече стандарт в Европа.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Buba67]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано17.05.13 09:55



За протокола



Баща ми беше хоспитализиран в Александровска болница за биопсия на простатата след консултация с двама уролози и един доцент- уролог.
Макар да е лека манипулация, ние се притеснявахме, той идва 2 пъти от 600 км, приготовления, работи...
В деня на биопсията му казаха, че няма да може да се проведе, заради наличие на един голям хемород. Ние сме записали във всички документи, и казали устно изрично 300 пъти за тези хемороиди.
Епикриза не ни беше дадена, то и без това нищо не му били правили... За мен трябва да се документира- така и така, не се проведе изследването по тия и тия причини. Инак направлението си го прибраха. Малко съм разочарована, след като предварително не беше отчетено, че хемороидът ще бъде пречка. Все пак, който уролог може да си спести ректалното туширане, си го спестява

Операцията на хемороиди е много болезнена, не знам, дали да пристъпваме към такава.
Сега съм се разтърсила, в коя болница прилагат и другите две опции за биопсия на простатата: трансуретрална биопсия и Трансперинеална биопсия. Но навсякъде май само трансректална биопсия прилагат.
Друга идея ми дойде, предвид обърканата ситуация.
Тук беше споменаван новият маркер PCA 3 ( Prostata cancer antigen 3). Не знам доколко вече е доказана ефективността му. В Хил клиник го правят срещу 1900 лева, материалът се изпраща в Лондон. В лаборатория Лора го правят срещу 500 лева, материалът се изследва в Германия, изследва се урина, след като е направен масаж на простатата.
Та този маркер вече е не органоспецифичен, а специвфичен за тумора, чрез него, чета, може да се избегне биопсия.
Напрягам се. Сама ли трябва да се ориентирам в и без това оскъдната информация. Не трябва ли специализирано лице да ни насочи- след като през ректум не е възможна биопсията, какво следва, има ли други възможности?Но важно е направлението да се взима, както и парите от "прегледите".
Няма нищо ново в България.
Благодаря за изслушването!



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.05.13 13:58



Пиранче, не може ли да се намери читав лекар (макар и в частен кабинет), който да отговори на всички тези въпроси?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: *jull**]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано17.05.13 14:05



Джул, мерси за включването.
Ами, той доцент Янев си преглежда на частно, Джул


Не знам, в техниката им ли е проблемът, къде...
Имам записан час във ВМА за консултация с уролог в понеделник.
Междувременно приготвих отварата от магданоз на Калояна, реакцията беше, че било приятно
Както и варя отварата на професор Ламбрев, апропо, той е бил началник на отделение по Урология в Александровска през годините. И явно признава и алтернативната медицина, след като разработва и билкова комбинация.
Браво!



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано17.05.13 14:06



А реакцията на уролозите е била, не бил много висок маркера, 10 единици бил.
Но нормата все пак е 4 единици!
Нали за това трябва да работим- превенция, улавяне в ранен стадий...



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.05.13 14:09



Ако ще излизаш от кабинета на един лекар с куп въпроси в главата си, значи лекарят е за смяна.
Или поне е недостатъчен, затова си намираш друг - и по-разбиращ, и по-разбиращ те.
А като заговорихме за алтернативи, мислили ли сте за хомеопатия?

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 17.05.13 14:10.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: *jull**]  
Автор magi61 ()
Публикувано17.05.13 17:18



Пиранче,защо не правят бiопсията,нали сте си дали талона,той си важи,що за неразбория....На мъжа ми я правиха,нали бях писала в Доверие,там Янев ни беше пратил и много лошо я направиха- там като прасе го клаха....то беше кървене,беше ужас...Та сега тази година Янев ни каза,че сега ще я прави в Александровска биопсията / имало вече добра апаратура/. Не ,разбирам пак ли има неуредици....ей затова мъжа ми отлага ,а трябваше януари да я прави./маркера е 7 и Янев иска биопсия / А за този скъп маркер се изказа,че нямало нужда-скъпо платено удоволствие било.другите три маркера били достатъчни.

Редактирано от magi61 на 17.05.13 19:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.