Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема разсейки в черния дорбнови  
Авторmomi4e (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 15:28



Искам да попитам, дали някои има някакъв опит или е чувал нещо което да е добро при разсейки в черния дорб, тъй като случят на майка ми е такъв...имаше тумор на панкреаса, който беше отстранен опративно но за съжаление има разсейки в черния дроб....след 2 дни започваме химиотерапия, но мисля че докторите не дават много надежда....а аз искам да да пробваме всичко, което може да и помогне. Искам също да попитам дали някой знае дали НАТАНАЛ би помогнал в нейния случай. пишете ми всичко, което мислите че може да ми помогне!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: momi4e]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 21:55



Веднага при бай Димитър билкаря от с. Каменар област поморийска .Има и една рецепта с газ



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: momi4e]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано09.08.05 22:47



мило момиче, понеже нямам сили точно в момента да пиша каквото и да било, ако имаш желание виж какво питах аз тук и какво ми отговориха хората - от моят ник и от "СПЕШНО" - понеже тогава бях "спешна".....сигурна съм,че ще намериш съвет и за теб - вярвайте в собствените си сили и в Бог - лекарите не могат да кажат кой ще живее и кой не - медицината е на края на силите си - търсете билки...


Гери - 27.10.04

Тема отговорнови [re: momi4e]  
АвторAнreлoвa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 17:36



Момиче, видях че случая ти е подобен на нашия и аз ще ти споделя нашия опит с Натанал, защото мъжът ми е с рак на дебелото черво и разсейки в черния дроб, при това големи. След операцията, при която не можаха да отсранят напълно карценома той беше в много тежко състояние и отказаха химиотерапия и лъчетерапия. Изписаха му обезболяващи. На мен ми казаха, че ще изкара 1-2 месеца в зависимост от издържливостта на организма. На всичко отгоре, в резултат на операцията беше получил масирано срастване на червата и ме предупредиха, че ако се прекрати проходимостта, той няма да издържи втора операция. За нас единственото лечение е Натанал и мулти витамини. За 2-3 месеца той си върна килограмите, заякна и метастазите в черния дроб, които бяха около 3 см. спряха да нарастват, основния тумор който не можаха да изрежат съвсем също спря да нараства. Лекарите казаха, че при това положение като се оправи още малко, може да му направят химиотерапия. Обаче той получи запушване на червата вследствие на срастванията и се наложи нова, много тежка операция. Преди нея направиха изследвания и се установи, че метастазите в черния дроб са намаляли с 5 мм и понеже не е пил друго сме сигурни, че е в резултат от Натанала. Благодарение на Натанал издържа операцията, възстанови се за около 1 месец, но се оказа, че хирурзите са объркали нещо, вследствие на което получи масиран кръвоизлив, пак го отвориха и не знам какво са направили, но получи и възпаление на бъбрека и в момента е с катетър в бъбрека. При нас единия Натанал се бори не само с рака но и с всички последствия, които му причиниха хирурзите. Натанала му действа добре и за усложненията, защото има противовъзпалителен ефект и може да се пие заедно с други лекарства и антибиотици. Както виждаш, за нас вече 9-ти месец Натанал е спасението. Ако нямаше тези усложнения, сигурно щеше да е по-добре. Освен това Натанал не може да навреди, защото е извлек от чесън и билки. Ако нещо те интересува, пиши ми на angelova2@abv.bg , преди да решите можеш да видиш и http://www.nvherbal.com Нали знаеш, че на всеки човек едно и също лекарство действа индивидуално. На майка ти може да подейства по-бързо. Човек трябва да пробва, особено като няма опасност от усложнения.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: momi4e]  
АвторVOZl (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 07:51



za cheren drob, poznavam edin chovek v kustendil, na koito mu napraviha operaziq, no ne pomogna, sled tova obluchvane,koeto sushto ne podeistva a sega znachitelno se e opravil sled kato pie XELODA vuv kombinaziq sus bilkite na zaonka daskalova , a bi li mi kazala kolko vreme maika ti beshe s tozi tumor, kak go opereiraha i koi, poneze maika ima sushtoto na glavata na pankreasa, samo che pri operaziqta i napraviha samo anastomozi a samiqt tumor sa go ostavili...



Тема ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: momi4e]  
Автордpyra Hинa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 15:47



ХОРА ПОМОГНА!!!! НАТАНАЛ ПОМОГНА!!!! Вчера взехме резултатите на баща ми от изследванията ЗАТЪМНЕНИЕТО В БЕЛИЯ ДРОБ Е ИЗЧЕЗНАЛО – НАМА ГО!!! МЕТАСТАЗИТЕ В ЧЕРНИЯ ДРОБ СА НАМАЛЯЛИ С 1,2 см и 1,4 см!!!!!!!!! Майка ми не дава да пиша, да не го урочаса някой, но аз ви пиша защоно ще се пръсна от радост!!! Сега баща ми изглежда така, сякаш не е бил болен – пак тръгна на работа!! Пък и искам да зваеш и ти момиче, че нещо може да помогне и на вас!!!!
Ще пиша и в другите теми – ураааааааааааа НАТАНАЛ ПОМОГНА НА БАЩА МИ !!!!




Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: дpyra Hинa]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 21:17



Бог да пази баща ти !!!! Много се радвам от сърце Пожелавам на всички по-скоро да напишете същия пост1



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: VOZl]  
Авторmomi4e (Нерегистриран)
Публикувано18.08.05 19:41



nie dnes se vyrnahme, prikliu4ihme s pyrvata himioterapiq (za 6tastie ne be6e tejka, za6toto i davaha ne6to za da ne i se gadi i da ne povry6ta), no mi zaqviha o6te vednyj 4e polojenieto e mnogo seriozno...taka 4e utre ve4e 6te se obajdam za da pory4am NATANAl. kolkoto do to4noto i polojenie : zna4i vode6e se to4no "neoplazma na glavata na pankreasa". Problemyt e 4e ne znaem to4no ot koga e tova ne6to..no stana qsno 4e ot nqkolko meseca tq e imala izvestni bolki v stomaha, no tq e takava, 4e nikoga ne se oplakva...i za syjalenie ne sme razbrali na vreme...sled izvestno motane i razli4ni diagnozi kato po4nem ot gastrit, hepatit i t.n. razbrahme kakvo e to4no, kogato otidohme vyv Varna pri docent Kocev. Toi q prie vyv universitetska bolnica "Sveta Marina" vyv Varna (terapiqta i vikat) i edna sedmica sled tova q operira docent Madjov. Smeq da tvyrdq 4e i dvamata, kakto i celite im ekipi bqha mnogo liubezni i vnimatelni. i docent Madjov kaza sled operaciqta, 4e e otstranil tumora, koito e bil na pankreasa, osven tova e otstranil i nqkakvi 4erva i ob6to vzeto kaza 4e e napravil absoliutno vsi4ko, koeto e mojelo da se napravi po operativen na4in, no kaza 4e ima i mnogo razseiki v 4erniq drob.
i zatova i sega minahme pyrvata himioterapiq, no kakto ve4e pisah...ne mislq 4e tova 6te i pomogne..edinstvenata mi nadejda za sega e v NATANAl, tyi kato postoqnno 4uvam i 4eta za mnogo drugi lekarstva ili bilkovi produkti, no edinstveno za NATANAL sym 4uvala konkretno mnenie i efekt ot vsi4ki dobri hora v tozi klub, i zatova mislq da se doverq na nego. pi6ete mi ako imate ne6to drugo da kajate ili ako iskate ne6to drugo da me pitate..6te poddyrjame vryzka.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: momi4e]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 08:18



a mozesh li da mi kazeshkakvi kletki sa opisani v histologichniq rezultat...poneze na maika mi i napraviha izrqzvaniq na chervata,no samiqt pankreas ne sa go pipali.....posle histologut mi kaza che stava vupros za karzenom...sega ia vodq neprekusnato po skeneri, no nqma razseiki, samo tova obrazuvanie i nqkqkvi kisti okolo nego...umishleno ne ia puskam na himioterapiq poneze sum ubeden che ne samo nqma da pomogne,no shte navredi, zatova q durza na natanal i bilki,loshoto e i che ot lekarite nishto ne moga da razbera..tozi ,koito qq operira sega e minister ....otidi che go pitai ako mozesh....mezduvremenno otchitam che che kato hapne neshto i koreme i se poduva dosta...a pri maika ti taka li e!?



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: vozi]  
Авторmomi4e (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 15:32



ами..не съм много сигурна за това, което ме питаш, но в епикризата има само на едно място, където пише - хистологичен резултат : МЕТАСТАЗА В ЧЕРЕН ДРОБ ОТ АДЕНОСКВАМОЗЕН СА.
Друго което пише в анамнезата конкретно свързано с панкреаса е - в областта на главата на панкреаса хиподенса окръглена формация с р-ри 35мм; холедох 22мм. Това е което мисля, че може да ти отговори на въпроса. А колкото до химиотерапията не знам, но..за нас просто нямаше избор, защото положението на майка ми е наистина много лошо, а и както ми каза лекуващата и лекарка в онкологичното отделение друг проблем е че тя е сравнително млада, а при по-младите хора било още по-сложно и упорито това нещо и..едва ли не няма надежда...сега съм поръчала Натанала и чакам в понеделник да ми го доставят и започвам да и го давам защото то ми е последната надежда...



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: momi4e]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 15:50



da,vuzrastta ima znachenie....dano pomogne himioterapiqta ...i dano ne poprechi na blagotvornoto deistvie na natanala....predpolagam che lekarstvoto s koeto q tretirat e gemzar...



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: vozi]  
Авторmomi4e (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 16:06



това, което е отбелязано е Фарморибуцин,5ФУ, Лековорин, отделно е отбелязано че са и правени кръопреливания и другото е - Неорекормон 3x 10000Е...честно казано аз нищо не разбирам...но сега се уча за съжаления..



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: momi4e]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 09:08



qsno....dano, dano pomogne!! zashtoto vashto polozenie e seriozno.!..pri maika mi uz e sushtoto , no nqkak si se razlichavat razvitiqta na prozesite....shte se radvam da me durzish v techenie...ot doktorite za suzalenie ne moze da se razbere koi znae kolko.(vupreki tlustite honorarcheta ,koito pribirat za konsultaziite),taka che nie trqbva da stavame i doktori..



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: vozi]  
Авторmomi4e (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 12:09



нaпълно си прав...аз за първи път се сблъсквам като цяло с медицината така..и със престои в болници и всяакви такива работи...и за съжаление навлезнах твърде на дълбоко в тези неща...и тъй като лекарите явно не могат или не искат да направят нещо повече ще трябва ние само да търсим начини за евентуално лечение или в краен случай облекчение на майка ми...пък и за мен е много по достоверна информацията от някой, който има личен опит с даден лекарство, отколкото дори някои лекар да ми го е казал...така че приемам всякакви съвети и препоръки.



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: дpyra Hинa]  
Автор бaт миpo (непознат )
Публикувано28.08.05 19:42



Радвам се за теб и семеиството ти!Как решихте лечението да е с НАТАНАЛ?ЗА първи път влизам във форума ви.При мен нещата стоят така:Преди 2 месеца оперираха бащами от рак на дебелото черво.Обясниха ми че е злокачествен и трябва да започне химиотерапия.Е на 5ти септември почва 3ти курс.какво да чакам от тук нататък незная а и никои нищо не ми казва



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: бaт миpo]  
Автор jenaroza (баронеса)
Публикувано01.09.05 18:45



Zdravei , iskam da ti kaja edna recepta specialno za va6iq problem :
Kypyva6 bilkata blaten air
vzema6 1 4aena ravna laji4ka ot neq i q ostavq6 da prestoi v 250 ml voda prez ve4erta , na sytrinata se precegda i zatoplq na vodna banq vinagi kogato se pie .
PIE SE PO 1 GLATKA PREDI I SED QDENE OB6TO 6 GLATKI NA DEN.
NE POVE4E !!!!!!!
PO4VAITE RECEPTATA NE SE BAVI I USPEH !!!

Сега се уча


Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: бaт миpo]  
Автор jorro31 (непознат )
Публикувано11.09.05 01:32



zdavei, i pri nas slu4aq e takuv- rak na debeloto 4ervo 3ti stadii, s opeaciqta ush vsi4ko e iz4isteno, sega zapo4wame pofilakti4na himioterapiq ot 6 kursa i mnogo me e strah, zashtoto neznam kakwo shte stava.Pri vas kakwa beshe himioterapiqta? I kak q ponese? Kade vi q praviha, na nas v Asparuhowo?



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: jorro31]  
Автор jenaroza (баронеса)
Публикувано11.09.05 12:21



Zdravei , ne se pla6i i badi silen !
Na maika mi himioterapiqta sa6to e v Asparyhovo , mina ve4e 4 , ostavat o6te 2 .
Do kolkoto znam tam sa edni ot nai-dobrite himioterapii i lekari .....Po gornata recepta e to4no za tova , 6te e dobre da zapo4nete da q pravite .Vzela sam q ot knigata na Mariq Treben.

Сега се уча


Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: jenaroza]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:08



Тази рецепта за след операция ли е? Баща ми е болен от рак на дебелото черво, но още не са го оперирали, предстои му лъчетерапия. Операцията ще е чак след месец, много ли се бавят лекарите, незнам да не се влошат нещата. При вас колко време след като откриха болестта оперираха?



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: Пeтя]  
Авторgery (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 16:05



Hora daite savet,ba6ta mi e s tumor na debelo chervo s metastazi na cheren drob,doktorite ot voenna bolnica se motaqt i ne predpriemat ni6to-nito himioterapiq nito lu4eterapiq nito operaciq....ba6ta mi ne qde,povru6ta vsi4ko...daite savet molq vi .....



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: gery]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 20:47



мили4ка и ние сме на сь6тото положение,само 4е на моя татко му направиха операция.Минаха 3 седмици,ве4е си е в кьщи,но е много зле.Няма сили,отпаднал е,не му се яде и неиска да си пие лекарствата,боли го цялото тяломпожьлтял е целия.Купили сме и натанал и саменто и каквото ни кажат 4е е помогнало на някои,но като неиска да приема ни6то сме от4аяни...самия тои се е предал.А операцията беше в Александровска б-ца.





Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: gery]  
Автор бoбъp (непознат )
Публикувано09.08.07 07:08



Отивайте веднага за консултация при друг лекар, ние също бяхме във Военна, там не ни обърнаха нужното внимание. И затова се насочихме на друго място - където преди два дни оперираха майка ми, за съжаление и тя има много разсейки в черния дроб. В момента е в реанимация, стискам палци да се оправи. А пък след това ще видим ...Може би химиотерапия, и билки , и хранене, и самовнушение, ще опитаме всичко, пък дано има Господ и помогне! Само не трябва да се отчайвате. Успех!



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: бoбъp]  
АвторDaniela (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 14:33



Здравейте,
Бобър, моля те кажи каде са правили операция на майка ти на черния дроб, моята майка е с метастази там след рак на гъърдата, но всички лекари говорят само за химиотерапия.. Сега чакаме да излезе резултат от ХЕР2, който най вероятно ще е положителен и почва борбата за скъпите лекарства..



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: @]  
Автор v_kostadinova (минаващ)
Публикувано09.08.07 16:00



чувала съм , че при проблем в ч. дроб не е хубаво да се приема газ



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: бoбъp]  
Авторgery (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 21:20



Kude da otivame, vav voenna bolnica ne iskat da go priemat,ne iskat da predpriemat ni6to...s dve dumi otpisali sa go a 4eta tuk na nqkoi lu4eterapiq davat,na drugi operaciq ili himioterapiq ...A predi tri sedmici daje po-malko ot tri sedmici mu nqma6e ni6to i si bqhme na kafe dvamata s moq tatko...sega mi se kusa surceto kato go gledam kak ne moje da qde,kak slabee i se e predal.Znaite doktorite v voenna bolnica se okazaha mnogo zle,ne hodetet tam!



Тема zov za pomo6tнови [re: Дopиc]  
Авторgery (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 22:06



Zdravei,tvoq tatko ne iska ili ne moje da qde?Moq povru6ta vsi4ko a use6ta glad



Тема zov za pomo6tнови [re: бoбъp]  
Авторgery (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 22:07



V koq bolnica ste oti6li i za6to vav voenna taka stava?Stiskam palci i az i za nas i za vas....



Тема Re: zov za pomo6tнови [re: gery]  
Автор dtabak4eto (непознат)
Публикувано09.08.07 22:38



Съжалявам, ако задавам идиотски въпрос, но опитахте ли в онкологията, не съм запозната точно с вашия вид рак (майка ми има на гърдата с разсейки в белия дроб) но на майка ми също и отказаха операция - на нея също нищо й нямаше - предписаха й химио, но аз не се доверих на лекарите в пловдив и отдох без никаква уговора при доц. Гаврилов, завеждаш гръдна хирургия в онкологията. Просто се наредих на една опашка и си изчаках реда, човека беше мн внимателен, не ми взе и стотинка, говорихме половин час!!! и потвърди лечението на лекарите в пловдив, тъй че накрая ме успокои доста - в смисъл не поставя разни си там присъда като повечето лекари. Та пробвайте там, може и завеждащия отделението за вашия тип рак да е също толкова свестен. Желая ти много кураж на теб и жажда за живот на баща ти.
Защото това беше и основния проблем на мама след като узна диагнозата - не че има имаще нещо, просто на нея самата не й се живееше.
Помага някой който е изживял подобно нещои да поговори и да го надъха, че всичко е борба!!!
А другото което е почвайте НАТАНАЛА и не му мислете, аз научих за него в този форум (добре че го има) и го почнахме, за сега немога да кажа че ни е помогнал, тъй като след 2 месеца ще й правят контролни - скенер и мамограф, но не й е и навредил и най-голямата надежда ми е в него



Още веднъж - кураж - и обикаляте болниците доката не поаднете на свестен лекар

Има ли желание - има и начин!

Тема Re: zov za pomo6tнови [re: dtabak4eto]  
Автор бoбъp (непознат )
Публикувано10.08.07 18:42



Мили хора, не се отчайвайте. Аз отидох в Пета градска болница, при доктор Зарков, много добър хирург, той оперира майка ми, и ние сме отчаяни за нейното състояние, но в момента поне няма болки. Вчера излезе от реанимация. Бъдещето ще покаже как се чувства , но и е много трудно да свикне с мисълта, че ще има торбички, тъй като при нея се наложи да й се направи анус-претер. Търсете, питайте, интересувайте се, не се оставяйте така, за да не стане после късно! Пожелавам на всички успех!



Тема Re: zov za pomo6tнови [re: gery]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 23:14



за голямо наше сьжаление загубихме битката,ТАТКО по4ина

операцията мина горе-долу успешно,изрязали са от дебелото 4ерво,но 4ерния дроб е бил целия в метастази и шанс по4ти нямаше.Отказа да се храни,отказа лекарствата,до последно таях някаква надежда за изцелението му,но уви...По4ина на 25 ден от операцията.Много е страшно,краят е мь4ителен,никога няма да забравя агонията му...незнам ако не си беше направил операция,дали щеше още да е между нас...МИР НА ДУШАТА ТИ СКЬПИ МОИ ТАТКО,ДАНО СИ НА ПО ДОБРО МЯСТО БЕЗ БОЛКА И МЬКИ...ОБИ4АМ ТЕ И ВИНАГИ ЩЕ СИ В СЬРЦЕТО МИ...



Тема Re: zov za pomo6tнови [re: бoбъp]  
Автор бoбъp (непознат )
Публикувано14.08.07 04:59



Дорис, много съжалявам за твоя татко. Мир на праха му! Приеми моите най-искрени съболезнования! На моята майка след операцията й пожълтяха очите и аз също много се притеснявам за нея. Черният й дроб също е с метастази, но нямаше как, трябваше да се оперира, защото тумора беше перфорирал червото, а и имаше много силни болки. Казваш, че болките били непоносими, това направо ме разтресе, уж й направихме операцията, зада не я боли, а то май не е така...Незнам какво да правя. Склерите на очите й много пожълтяха. Какво трябва да направя. Ако някой знае нещо, моля помогнете!



Тема Re: zov za pomo6tнови [re: бoбъp]  
Автор *jull** (())
Публикувано14.08.07 09:41



Мила, много съжалявам за състоянието на майка ти. Какво правите за изчистване на черния дроб, за да помисля какво още може да се препоръча?



Тема Re: zov za pomo6tнови [re: *jull**]  
Автор бoбъp (непознат )
Публикувано14.08.07 09:48



Засега нищо, тъй като е в болница. Незнам как да помогнем на този черен дроб, ужасно е.



Тема Re: zov za pomo6tнови [re: бoбъp]  
Автор *jull** (())
Публикувано14.08.07 10:34



Докога ще бъде в болницата? Имаш ли представа дали й дават нещо за черния дроб там? И имаш ли възможност да й носиш нещо, например билково?



Тема Re: zov za pomo6tнови [re: бoбъp]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано14.08.07 19:20



Химиотерапия? Не предлагат ли?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: zov za pomo6tнови [re: бoбъp]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 23:37



неискам да те от4аивам,бори се,опитваи от вси4ко за да и помогнеш,ако има сили да се вьстанови и има апетит да се храни има и шансове да се позакрепи сьстоянието и.Моят татко сьщо пожьлтя,пьрво о4ите,после отдясно кьм дроба,а после и тялото му.Лекарствата за дроба Трансметил,ХепаМерц ги приемаше няколко дни и ги отказа.Против асцита,които правеше пиеше Спирололактон.Сьбираше те4ност,която изкарваше през още незарасналата добре рана от пьпа,а доколкото разбрах по4ти вси4ки на които дроба не работи добре сьбират те4ност,която се вади с пункция/поне тези мьки си спести/.След операцията лекарите му казаха да приема пове4е белтьци,извара,но и това не ядеше,загуби апетит ,сили нямаше да се надигне от леглото,предаде се ...





Тема Re: zov za pomo6t [re: Дopиc]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано15.08.07 21:08



Благодаря за съветите, но като виждам как вървят нещата, не са на добре. Вчера пи пилешки бульон, и на нас ни казаха да яде извара, белтък, но и тя няма сили да става, само с наша помощ прави по една крачка, билки можеме да й даваме, но незнам какви. Ще й ги варя и ще й нося. Химиотерапия незнам дали може да прави, тъй като в момента раната още не е зараснала от операцията, оттогава са минали 8 дена. Незнам какво да правя, на петия ден след операцията й пожълтяха очите, много е слаба, безсилна и така. За черния дроб май нищо не й дават. Какво да правя незнам...много ми е мъчно, като я гледам, страшно е, на никой не го пожелавам. Това е засега от мен, ако знаете някакъв лек, пишете!



Тема Re: zov za pomo6tнови [re: бoбъp]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 22:17



лошо,но не се от4аиваи,пред нея се дрьж,не я оставаите сама,грижете се ден и нощ.Щастлива сьм 4е до последния му дьх бях до него,правихме вси4ко което пожелаеше.Дано имате кьсмет и тя и вие да оцелее.





Тема Re: zov za pomo6tнови [re: бoбъp]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 09:51



след изписване от болница дават лекарства,и то много,но дано ги приема.Доста са и скьпи/имаи го впредвид/.,А заедно и с многото хранителни добавки става още по-трудно даването.Бяхме купили Саменто.капсули и капки/,Герисан,направих алое с мед и вино,и какво ли не.Бяхме готови и костенурки да му доставим/незнам дали знаеш за това ле4ение,по рецепта на баба Ванга,всеки ден крьв от костенурка/ле4ение с пиене на газ/има в аптеките пре4истена газ за пиене на ампули,френска.Още от сега потьрси някоя сестра,която да идва за преврьзка/просто е немислимо да се води/.На татко ми му се налагаше по 2-3 на ден,а всяко идване е 15лв.и след 10-та милата ми сестри4ка се престраши и тя запо4на да му ги прави през 5-7 4аса.В санитарните аптеки около Пирогов има вси4ки материяли стерилни марли,разтвори.Татко се 4увстваше и по-спокоен като сестра ми му правеше преврьзките.Не се от4аиваи от написаното дотук,надяваи се на 4удо,дано да се опраяи маика ти....



Тема Re: zov za pomo6tнови [re: Дopиc]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано17.08.07 17:39



Дорис, много ти благодаря за подкрепата и пожеланията. Незнам дали ще й изпишат лекарства, незнам и кога ще я изпишат от болницата, нищо незнам. Знам само, че не е добре - подуват й се глезените, не може да стъпва, очите й са пожълтели. Няма сила, милата, а колко жизнен и слънчев човек беше преди два месеца - всичко това се случи в рамките на два месеца. Никой не може да повярва. Само чудо може да я спаси. Това е засега, ако искаш пиши ми на лични повече подробности, или ми дай телефона си, за да обмениме информация. Благодаря ти още веднъж! Бъди здрава и много щастлива!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: momi4e]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано17.08.07 18:07



Дорис, миличка, искам да попитам за костенурките. Да, чувала съм за тях, но незнам откъде можем да ги намерим, а и не мога да си представя тя как ще ги пие, просто е невъзможно. Веднъж й споменах, а тя направо полудя, абе, ужас.
Но, трябва всичко да се пробва до последно.



Тема Re: zov za pomo6tнови [re: бoбъp]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.08.07 18:10



Мила, много ми е мъчно, че с майка ти нещата се развиват по този начин!
Не си ли помислила да се свържеш с д-р С. Шашков? Имам предвид в какво отчайващо състояние беше Ванчето, а след като започна да пие неговите билки, звучеше толкова обнадеждаващо? Или имаш нещо друго предвид?





Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 19:12



става дума за обикновена сухоземна костенурка,която сега в летния сезон може да се срещне по поля и гори.Ако имате близки по селата нека ги сьбират.Според рецептата на Ванга всеки ден се пие крьвта на 1 костенурка,може да се смесва с нещо за да е по-приятно.Мисля 4е стигат около 10-15.Мои близки ми казаха за това и 4ух оттук-оттам 4е наистина деиствало,но ние нестигнахме до тях.Опитаи и с системата за ле4ение на Хилда Кларк с орехова тинктура,смлян пелин и смлян карамфил.Татко ми сьщо беше с отекли крака.Като ходехме в болницата му правихме масажи и облек4авахме донякьде сьстоянието му,а след това в кьщи ден и нощ го масажирахме и мазах с какви ли не мазила,студени компреси,всеки ден идваше и масажист /не е наи подходящото,но след като му беше приятно на татко до последно си го глезехме/.Татко го изписаха на 11 ден от операцията.Бьдете до маика си постоянно ако имате вьзможност,не я оставаи сама.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: Дopиc]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 19:54



Бобър, много ми е мъчно за теб и за майка ти.
Първо трябвя да ти кажа, че костенурките са защитен вид, но човек като е решил да спасява най-близкия си човек пред нищо нямя спирка.
Прочетете в книгата на Малахов "Рак и тумори"за очистването на черен дроб. Приготвя се така наречената "тройчатка". Това е настойка от зелени млечни орехи, горчив пелин и градински карамфил /семена/. Заместител на млечните орехи е настойката от сухи преградки от орехи. Ако няма орехи се взема от аптеката настойка на Лугол - смес от йод и глицерин. Капват се по 5-10 капки в 50 мл. вода и се изпива.
Настойката от орехи я има някъде, но ето ти рецептата:
15 бр. зелени орехи се нарязват на ситно и се заливат с 0,5 л. 50% спирт. Престояват 2 дни.
Прибавя се 1/4 ч.л. витамин С на 1 литър.
Настойката годна за употреба се разрежда 1:1 с вода. Ако се приготви с водка, а не със спирт, може да не се разрежда.
Горчивият пелин се приема във вид на прах, който се пие с обикновена вода. Еднократната доза е 200-300 мг - 1/2 ч.л. По ефикасен е пелинът на зарна.
Градинският карамфил са семената, които се употребяват в кулинарията. Наситняват се и еднократната доза е 500 мг. Това е колкото грахово зърно.
Той се употребява на принципа на нарастване на дозата.
Първият ден - 1 доза, вторият - 2 дози. От 3-тия до 10-тия ден се пие 3 пъти на ден. Приема се преди хранене.
За по-голямо удобство пелина и карамфила се правят на капсули от меката част на хляба, като вътре се слага прахът от карамфил и пелин.
Това е дословно от книгата.
Не сме го пробвали, но имаше един пациент, на когото чернодробните показатели се бяха падабрили след 6-7 приема на тройчатката.

Успех и ако има нещо пиши.
ket1234@dir.bg



Тема zov....нови [re: Daniela]  
Авторgery (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 22:23



zdraveite hora,pojelavam na vsi4ki vi uspeh v borbata s tazi kovarna bolest...Moq tatko po4ina sno6ti na rojdeniq mi den.Cherniq mu drob be mnogo uvreden i taka i ne se predprie nikakvo le4enie..........Stopi go i go sasipa za 26 dena stava duma ot purvoto mu nerazpolojenie......



Тема Re: zov....нови [re: gery]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.08.07 22:41



Много, много съжалявам! Когато нещата се развиват с такава шеметна скорост, почти няма време да се реагира... Жалко за човека! ... И това злощастно съвпадение на датите! Но човек е безсилен пред картите на съдбата.
Приеми моите съболезнования и нека да е светло на душата на татко ти!



Тема Re: zov....нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.08.07 22:50



Хора, моля ви, направихме "Изповедалнята" за да съхраним психиката и нервите на всички борещи се с тази болест.
Моля ви от сърце, тъжните новини обявявайте в Изповедалня, моля ви, моля ви! Знам, че ви боли много и искрено съжалявам за загубените битки!
Моля също да не изказвате съболезнованията тук в тази тема!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: ket1234]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано18.08.07 12:52



Вчера преляха на майка една банка кръв, днес пак е на системи, казаха ми , че трябва да купя от аптеките, но незнам точно откъде, белтък за албумина, тъй като е много нисък, албумина и белтъка са с много ниски стойности, може би оттам е и подуването на глезените. Много ви благодаря за съветите, направила съм настойката от зелените орехи със спирт, купила съм карамфил и пелин , но не на зърна, откъде да купя на зърна. Дано да може да ги пробва, тъй като докато е в болницата, няма как. Купих й млечен протеин за спортистите, казват, че засилвал , пие сок от моркови, бульонче от пилешко месце, днес ще й занеса сок от портокал. Но, общо взето няма апетит. Все казва после...А за костенурките, незнам. И на мен ми е мъчно да ги убиваме, но ако се налага, само незнам как ще я пие тази кръв, ужасно е. Но, няма да й казвам, че е кръв , ако изобщо намериме костенурки. Това е засега, пожелавам здраве на всички!



Тема Re: zov....нови [re: gery]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано18.08.07 12:56



Гери, приеми моите съболезнования за твоя татко! Нека почива в мир! А ти бъди много силна и продължавай напред!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор *jull** (())
Публикувано18.08.07 13:01



Мисля, че след като й преливат кръв, не са необходими костенурки. Надявам се показателите да се стабилизират. А ти попитай в болницата откъде трябва да купуваш това, което искат от теб. Те често си мислят, че това, което казват, се разбира от самосебе си. Посъветвай се и с някой фармацевт. Ще те упъти.





Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: *jull**]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано18.08.07 13:08



Джул, незнам дали само една банка е достатъчна, едвам издействах тази. Казаха, че друга няма да й слагат. Все пак не е лошо да питам за тези костенурки , много ми е мъчно за тях, но ...ако има откъде, бих й дала да пие.



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: дpyra Hинa]  
АвторGeriK (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 19:48



Zraveite,mnogo se radvam na obnadejdava6tite novini. Otkade moje da se zakupi Natanal? Maika mi e s rak na gurdata,operiraha ja predi 6 godini i polovina,no sega ima razseiki v 4ernia drob. Xelodata ne deistva v neinia slu4ai,iskame da probvame i Natanal,dano da podeistva!
Uspeh!



Тема пречистена газнови [re: GeriK]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано18.08.07 20:56



дорис каза че продават пречистена газ в аптеките
моля те кажи в коя аптека че аз търся но не намирам.



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: jenaroza]  
АвторGeriK (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 13:51



Zdravei,iskam da popitam "blate air" li e to4noto naimenovanie na bilkata i kade moje da se nameri?Maika mi e s rak na gurdata s metastazi v 4ernia drob,dosega dori Xeloda ne pomogna da se iz4istjat metastazite. Dali tazi bilka bi imala njakakuv efekt?
Blagodarja mnogo!



Тема Re: пречистена газнови [re: kattt_1]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 13:59



наша позната,4рез друга,която имала близка аптекарка щеше да ни намери,но ве4е беше кьсно....а ина4е газта била френска на ампули пре4истена...



Тема Re: разсейки в черния дробнови [re: бoбъp]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано19.08.07 15:49



Белтъкът се казва Human Albumin 20%. Това е човешки белтък извлечен от кръвна плазма. Не се притеснявай от хепатит, СПИН и други болести предавани по кръвен път, защото начина на производство изключва абсолютно всички опасности.
Произвежда се в банки по 50 и 100 мл.
Производител в България е Бул Био Национален център по зарани и паразитни болести. Произвежда се само 100 млилилитрова опаковка - цена за една банка 102,72 лв. Бул. Янко Сакъзов 26 - срещу градинката на Заимов до кино Левски - партер, тел. 943 34 55, от петък има албумин. /Защото партидите не бяха пуснати за продажба от ИАЛ - стандартна процедура за всяка партида лекарства произведени или внесени в Бг/
50 мл. албумин има във фирма Булмед - Красна поляна, ул Добротич бл. 329А, тел. 810 59 59 /Спирката след пазара на Красна поляна посока Овча купел - бившата двуетажна книжарница/. Цената му е около 50 лв - италиански и австрийски.
Ако си от провинцията търси при търговците на едро / Либра, Санита, Търговска лига и др. - българския албумин трябва да е на цена 102,72 лв. / публикувана пределна цена в Държавен вестник за търговци на едро/.
Във всяка една аптека има списание Инфофарма с регистрираните за продажба лекарства в Бг и търговците, които го предлагат, както и цената. Не купувай от аптека, защото там товарят с още надценка до 28%, но могат да ти кажат кой търговец на едро го предлага в града.
Албуминът помага на черния дроб много, както и за цялостното възстановяване на организма след операция.
На съпруга ми му вляха след третата операцията за 3 дни общо 6 банки, както и 3 сака кръв. Не се притеснявай, ще се оправите!
Ако имаш още въпроси пиши на e-mail. Работя в системата на производство и разпространение на лекарствата и ще ти помогна с каквото мога.
Защото Веселушка ще ми дърпа ушите за реклама.

Редактирано от *jull** на 17.01.12 15:14.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: ket1234]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано19.08.07 18:07



кет а дали може да разбереш къде продават пречистена газ



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: kattt_1]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 18:55



В аптеките се продава пречистена газ - френко производтво.
Питай и ще те насочат, ако нямат ще ти поръчат.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: ket1234]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано19.08.07 19:36



във велико търново няма такива аптеки Само една жена от магазин за добавки ми каза че ще провери но после каза че в склада няма.
В кой склад може да се поръча имаш ли представа и каква му е цената



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано20.08.07 01:10



Де, ако всичката реклама тук е такава, гък няма да кажа


Това е толкова полезна информация мила, полезно е да я има тук

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: ket1234]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано21.08.07 17:18



Кет, моля те, напиши ми имейла си - моят е a5rova@abv.bg. Напиши ми повече информация , откъде мога да го закупя, колко струва и т.н. Дали ще помогне в нейния случай, напълно съм отчаяна, много е отпаднала, тялото й е започнало да пожълтява, дали да почне да пие газ, незнам какво да правя. Благодаря ти!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано22.08.07 14:05



Току-що й купих албумина. Обещаха да й го влеят, за да видиме дали показателите ще се подобрят. Моля се да е така, дано да има ефект! Благодаря ти Кет за информацията. Аз ти писах и на имейла, извинявай, че не го видях по-рано. Това е засега. Успех на всички!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор v_kostadinova (минаващ)
Публикувано22.08.07 20:40



пиши после за резултатите, знам че не трябва да се дава газ при проблем в ч.дроб

Редактирано от v_kostadinova на 22.08.07 21:10.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
АвторDoris (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 20:32



kak ste,izpisaha li maika ti,dano da e dobre...



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: Doris]  
Автор siami (непознат )
Публикувано25.08.07 17:10



Много те моля,Бобър,ако влизаш тук пиши как се развиват нещата с твоята майчица.Писах ти на лични-при моята всичко е аналогично като при теб.Аз успявам да й давам в болницата само по малко сок от моркови и цвекло,като вътре разтварям по 1 хепа-мерц или алое вера капсула,иначе нищо не иска да яде или пие.Няма сили да става,отекли са й краката,изобщо нищо обнадеждаващо.Ще ни изпишат другата седмица и не знам как ще се справяме в къщи.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: siami]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано25.08.07 17:44



Сиами, и аз ти оставих бележка на лични, но и за Дорис ще отговоря, че никак не сме добре, за съжаление...Много съм отчаяна, все се надявах, че след тази операция ще може да се позакрепи, но явно това отваряне й костваше много. Нещата се развиха скорострелно, за 20 дни тя просто се стопи, всичко било заради черния дроб. В понеделник ни изписват от болницата, не ни дават никакви надежди да се позакрепи, казват, че щом кожата е пожълтяла нищо не може да се направи, това означавало, че черния дроб почти не работи. Тя си похапва каквото и дадеме - днес изяде едно доматче с малко извара, пие сокче по малко, водичка. Трябва да пие доста течности, но лошото е, че дренажа няма да й го махнат, тъй като има асцит - поне оттам да изтича водата, която се събира в корема. Незнам дали това ще реши нещата, поне да няма затруднено дишане. Сиами, твоята майчица има ли болки, моята се оплаква, че от страната, където е черния дроб и дренажа, много я притиска. И не може да се обръща на дясно и ляво, само лежи по корем и вече не може да издържа в тази болница. Затова от една страна се радвам, че в понеделник ще я изпишат. Това е засега, милички! Кураж и не се предавайте!



Тема до бобър и другите Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано25.08.07 18:44



Защо не пробвате с ленено олио (течно). Лесно се поглъща, засища и укрепва, а и лекува. Пробвайте протокола на д-р Будвиг; мажете областта на черния дроб с йодна тинктура. Не се отчайвайте. Боли ме сърцето като ви слушам. Дръжте се. Важно е и вие да не се отчайвате. Инак кой ще взима мерки.

Може да ви звучи странно и безполезно, но защо просто не й правите някакви леки разтривки, масажчета - просто да я милвате и да полагате ръце и да й давате външна проява на любовта и загрижеността си. Болния най-много страда от липса на докосване - мисли си, че другите се отвращават да го докосват. А и това ще доведе до пораздвижване на потока на кръв, жизнените сили. Просто слагайте длани за около 10-15мин на болното място, галете я по главата, лицето.



Тема до бобър и другите Re: разсейки в черния дорбнови [re: Dimana64]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано25.08.07 18:57



Димана, напълно съм съгласна с теб. Повече обич, нежност, мили думи, да стоплят душата , това е , което ни остава да правим. Да показваме, колко много ги обичаме!



Тема има още-до бобър и др. Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано25.08.07 19:13



Мила, не съм съгласна този път с теб. Звучиш отчаяно.
Има и други неща които може да правите. Любовта и вниманието са само едни от тях (и много важни). Затова писах - вие не се предавайте също.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор hopeful_forever (непознат )
Публикувано25.08.07 19:58



Bobur,druj se!Mojata maika su6to e s metastazi v 4ernia drob i ascit. Tuk v 1 ot postingite pro4etoh za le4itelja Georgi Petrov ot s.Raduil,Samokovsko. Maika otide pri nego i toi i predpisa mnogo bilki za cjalostno pre4istvane na organizma i specialno za 4ernia drob,koito e mnogo uvreden ot Xelodata, nai-verojatno i vsi4ki predi6ni himio,koito ne mojaha da iz4istjat metastazite. Toi i predpisa i pre4istena gaz,kakto i 1 tinktura ot spirtna nastoika ot mladi orehi.Tja vzema i leneno olio+izvara (dietata na d-r Budwig), Omega 3,skoro 6te probvame i Natanal. Pie sa6to taka i bilkite na bai Dimitar,bilkarja ot s.Kamenar,Pomoriisko. Pravjat i punkcii na vseki 10-ina dni. Blagodarenie na vsi4ki recepri,publikuvani ot vsi4ki tuk,az vse pak imam nadejda,4e 6te uspeem da sprem ascit-a.Boli me sarceto da vijdam mama v tova sastoianie,razbiram te. Ne znam dali e ot bilkite,no pone krakata i sega ne se poduvat taka. Tja prilaga i receptata s praz,toaleten sapun i presen beltuk.
Trjabva da ima na4in da pomognem na horata,koito obi4ame!Te raz4itat na nas,zatova trjabva da sme silni i za tjah.
Izvinjavai za lipsata na posledovatelnost v mislite mi,no i v moiata glava e pulen haos...



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: hopeful_forever]  
Автор v_kostadinova (минаващ)
Публикувано25.08.07 22:05



как се повлиява асцита от рецептата с праз, при нас още не се е почувствало намалението на корема



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: v_kostadinova]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано25.08.07 23:50



Мили хора, помагайте, в момента говорих с майка, тя казва, че й е много затруднено дишането. Направо полудях. Дали и кислородна маска, но тя дали ще помогне. Не трябва ли да й бият инжекция за обезводняване. Когато ви правят пункция за асцита, вливат ли ви в това време нещо. Знам, че трябвало да се влива някакво друго лекарство. Благодаря за хубавите думи!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
АвторDoris (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 00:06



na tatko mu predpisaha hap4eta za sabiraneto na te4nost =SPINOLOLAKTON.,di6aneto i pri nego be6e zatrudneno...te4nosta ot korema na maika ti ne izliza li prez otvorite na ranata ot operaciqta.Razbrah 4e v ponedelnik q izpisvat,raspitai za vsi4ko koeto se seti6 lekuva6tiq i lekar,sled tova ot ka6ti e mnogo po trudno da se spravi6 s tova koeto te o4akva tebe i maika ti ....



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.08.07 00:13



Не съм толкова навътре с нещата покрай черния дроб - едва сега започвам да разбирам...затова и не мога да съм ти в голяма помощ, но все пак.
Кислородна маска ще й помогне много да се облекчи дишането. Ама откъде по това време? Освен да се звъни на личен лекар или на бърза помощ, нищо друго не се сещам в момента!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: Doris]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано26.08.07 00:19



Дорис, като виждам как се развиват нещата, започва много да се притеснявам. Какво да очаквам, явно е много страшно. Почвам да се плаша, но по-добре да знам. Извинявай, че те връщам към този много мъчителен за тебе момент, но искам все пак да знам - няма ли да може да диша, ще се задълбочава ли проблема с жълтеницата, на мен лекуващият лекар ми каза, че няма да има болки, но като гледам какво става, май няма да е така. Много я притиска откъм черния дроб, много й е стегнат корема, уж ме успокоиха, че през дренажа ще изтича течността, а то май не е така щом като започва да се затруднява да диша. Тя, милата, като й звънна да я питам как е, само казва, да не се притеснявам, всичко ще се оправи, цял живот е била такава - никой не е притеснявала със своите си проблеми. Страхотен човек е и затова ме боли още повече. Много добър, сърдечен, мил и чаровен човек, винаги усмихнат и позитивно настроен към живота. И не искам да си помислям и за миг, че мога да я изгубя. Една баба онзи ден в болницата ми каза, че моята любов и загриженост към нея ще я излекува. Дано е така, вярвам, че тя ще се оправи!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: vesela.bg]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано26.08.07 00:23



Весе, миличка, тя в момента е в болница, и аз от вкъщи и давам наставления какво да каже на докторите, нали знаеш, че те много много не се интересуват от пациентите. Казах й да пита и за инжекция за обезводняване, но те казали че нямало нужда, по-добре било кислородната маска, но май засега няма много голям ефект, тя ми каза , че не чувства подобрение. Самата маска била слаба, има ли такова нещо или всички кислородни маски са еднакви или и при тях има значение каква е?



Тема Re: zov....нови [re: gery]  
АвторDoris (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 00:26



moite nai iskreni saboleznovaniq za zagubata na tatko ti...mir na du6ata mu ....I az zagubih tatko si na 11avgust,na 26 den ot operaciqta.Nego go operiraha,no ne pomogna.POnqkoga se pitam dali moje6e da pojivee po-dalgo ako ne be6e mu napravena,no qvno kraqt e edin i sa6t i s operaciq i bez.....

draj se,kuraj...



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.08.07 00:44



Това е добре, че е в болница, някакси съм пропуснала този момент.
Кислородна маска ми е слагана по друг повод преди години и тя облекчава дишането. Да каже да лекарите, че й е слабо, ще й я увеличат малко, доколкото знам се настройва силата /или бъркам, другите ще кажат/ скоро не съм ползвала такова чудо.
Просто й звъни по тел. питай я как е и й казвай какво да прави - да вика докторите. Щом е в болница, да ги вика непрекъснато докато не й обърнат внимание....И да не ги щади, да не се притеснява от това, че сега само притеснения й липсват... Дано да е само криза и всичко да се оправи...

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.08.07 00:46



В един град ли сте? Ако е така, вдигай си задника и там. По-ще е спокойна ако си покрай нея в този момент....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
АвторDoris (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 00:49



/Nemoga da pi6a na kirilica./....Za sajalenie strahotnite hora stradat...mnogo e ma4itelen kraqt,neiskam da te pla6a,no pri vsi4ki s takava diagnoza/s uvreden drob/e edno i sa6to.Dokolkoto si spomnqm operaciqta be6e na 8avgust,t.e.minali sa 18 dena,gore-dolu po tova vreme moqt tatko se 4uvstva6e to4no taka,otpadnal,pojaltql,bez nikakvi sili,edvam di6a6e,advam govore6e.Taqh do posledno nqkakva nadejda za 4udo,no6tite sa ko6marni,bolkite sa6to.Nabavi si otsega nqkakvi obezbolqva6ti,6te sa i nujni/imam kapki Tarmal,ako iska6 6te ti gi dam,ot ONKOto sa ,na tatko nepomagaha osobeno,no vse pak sa ne6to/AULIN i te4en Analgin.Nepremenno osiguri i o6te hora blizki,koito da badat do teb,da se smenqte,sama e nevazmojno da se griji6.Ne q ostavaite sama,z-to kato imat silni bolki sa mnogo izobretatelni i mogat da si slojat krai na jivota.....na tatko mu idvaha takiva misli.Maika ti nosi li kolan...nujen e sled operaciq...



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: vesela.bg]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано26.08.07 00:51



Дано да се почувства по-добре, дано, дано...Ще стискаме палци и това е! Утре сутринта ще отида при нея и ще видя какво й е състоянието. Ами, това е, такъв е живота, има и хубави, и лоши моменти, но ние сме длъжни да ги преодоляваме. Пожелавам на всички спокойна нощ и сладки сънища!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: Doris]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано26.08.07 00:58



На мен докторът ми каза, че нямало да има болки, твоят баща кога получи болките, на кой ден след операцията, нейната операция беше на 7 август, искам да вярвам, че краят няма да е мъчителен, а дори и че няма да има край, поне засега. Нали знаеш, надеждата умира последна, така е при всички хора. Ами това е засега , мила Дорис, вече пожелах на всички приятни сънища, спокойна нощ , пък утре, живот и здраве, ще пиша какво е положението. Лека нощ!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор siami (непознат)
Публикувано26.08.07 08:47



Бобър,искам да те питам-не са й изваждали дренажа,така ли?На моята майчица го извадиха и оттам сълзи непрекъснато асцитна течност.Пречи на торбичката да се залепи около стомата и става много лошо под нея,мокри си чак гърба,защото не можели да й я сменят през 5 минути .Търсих торбички с по-голям отвор,за да опитам да хвана и асцитната течност,но за сега не открих.Мама само лежи и мълчи,не казва нищо като я търкаляме да я подсушаваме и почистваме,просто чувствам отчаянието й от кошмара и изобщо не иска да говори, по принцип е много чувствителна на тема хигиена и явно й е обидно ,че е така.Не ме чува, като й давам кураж и я нахъсвам по моему.Сякаш се е предала.И още нещо да те попитам-как така лежи само по корем?



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: vesela.bg]  
Автор v_kostadinova (минаващ)
Публикувано27.08.07 19:00



скъпи Бобър, при нас положението също е много зле, днес се опитах да вдигна мама и да я заведа до тоалетната, но уви паднахме и двете, отделно разсипахме всички билкови отвари, които й бях сварила грижливо, неможах да я вдигна, наложи се да викам съседи да ми помогнат и при нея асцита затруднява дишането, в четвъртък ще й преливат ХюМАН АЛБУМИН заради ниския албумин, ЦЕКОВА казва , че ако се коригира албумина в референтни стойностти асцита ще се разнесе, незнам дали ще успеем да стигнем до София този път?!





Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: v_kostadinova]  
Автор siami (непознат)
Публикувано27.08.07 20:30



Бобър,изписаха ли ви днес от болницата,как сте,пиши моля те.
V_Kostadinova,успяхте ли да спрете асцита с гъбите-бях чела някъде в темите по-нагоре?Дали е по-добре течността да излиза през отвора на корема постоянно или да се настоява за пункции.Докторът днес ми каза в болницата като изпишат мама да й правя промивки със смрадлика на раната от която сълзи асцита и евентуално може да се затвори сама, ако доживее.Аз останах като попарена,пък той ми казва,че това е от техния черен хумор,без който не можели да издържат на всичкото нещастие,което виждат.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: siami]  
Автор v_kostadinova (минаващ)
Публикувано27.08.07 20:45



ама че работа нима ние сме длъжни да търпим този т.нар. хумор, много е трудно в момента, албумина продължава да пада, в момента сме на билки , защото ракът както знаеш обича да се приспособява към действието на всякакви атаки



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 21:29



как сте,непишеш от няколко дни,сигурно не ти е леко...дано имате кьсмет и ни зарадваш с добри новини.....



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: momi4e]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 22:10



Наблюдавал съм доста случаи на изчистване на разсейките в черния дроб.В повечето случаи са били в следствие на рак на дебелото черво.Във вашия случай химията ще е без успех.Само може да смъкне имунитета и разсейките да се увеличат.Питайте и търсете природен продукт от територията на някогашна България.Ако му кажа името ще изтрият съобщанието-съжалявам.Дано да се доберете до лекарството-успех.



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: дpyra Hинa]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 22:20



много се извинявам,но не ти вярвам,защото съм наблюдавал много болни лекувани с Натанал и винаги без абсолютно никакъв ефект.Сигурен ли си,че баща ти е взимал само Натанал,без друга терапия и ако е така си посочи тел,за да ти се обадим и с човек от МЗ ше поискаме КТ,ЯМР или ехографско изследване на коремните органи преди и след лечението,за да може да се помогне и на други хора.Смятам че така наистина ще помогнеш на много хора.



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: Дopиc]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 22:29



Здравейте,
Не вярвайте на празни твърдения.Ако трябва пътувайте и потърсете документи от образната диагностика-преди и след лечение.Всичко друго е лъжа,особено твърденията на лъжепациенти и на измамни доктори,кото говорят празни приказки и не са се подплатили с документи.Аз лично съм наблюдавал пациенти лекували се с Натанал-пълна измама.И все пак ще ти кажа ,че съществува лекарство,което може да ви помогне.Прираден продукт е има много документи потвърждаващи ефективността му.успех.дано го намерите.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: rocт]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано31.08.07 12:53



Ей, ти си много странен тип, бе! Престани да пускаш ала-бала постинги по всяка тема и ако имаш да казваш нещо, се регистрирай и го направи като хората... Щото с тия постинги, дето ги чета, съм с усещане за дежавю...



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: tetty71]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано03.09.07 12:42



Мили хора, с много мъка в душата трябва да ви съобщя, че моята майка почина на 30 август, не можа да издържи, през нощта беше с непоносими болки, викнахме Бърза помощ, тъй като не можеше да диша, казваше, че няма въздух, беше много мъчително, не мога да го опиша с думи, двамата с брат ми бяхме цялата нощ до нея, мъчихме се да й помогнем, но , уви, не успяхме. И на другия ден, към 3 следобяд тя си отиде от нас, преди това й дадох да пие едни хапченца, да не я боли, поне това малко ме успокоява, че последните й часове не бяха толкова мъчителни, не мога да ви опиша какво чувствам в момента, една празнота, как ще живея без нея, незнам. Но, вие не се предавайте, от една нейна братовчедка разбрах за излекувана жена със сода каустик, започва се от една капка, и така всеки ден се увеличава с една капка, и козе мляко. Тази жена, по нейните думи, и до днес е жива и здрава, ако не ви е страх, опитайте, Стига се до 15 капки и после започват да се намаляват. Това е, което разбрах тези дни, не го знаех и аз, ако някой има смелостта да го опита...Може би и аз щях да й го приложа, но не го знаех, научих го, когато вече беше късно. Важното е да се борите и да не се предавате, да не губите надежда и кураж на всички!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.09.07 12:58



Мило, мило Бобърче! Толкова съжалявам за майка ти и толкова ми е мъчно за теб! Ще ти трябва много време, за да се съвземеш! Но нищо друго човекът не е измислил... за съжаление. Единственото - да продължи да помага на останалите в беда. И ти вече го правиш. Благодаря ти, мила!
А духът на майка ти...той вече е спокоен... Да й е светъл пътят към небесните селения, откъдето тя ще продължава да се грижи за вас!
Прегръщам те, мила!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор siami (непознат)
Публикувано03.09.07 15:21



Оле,Бобър, до последно таях надежда, че не пишеш, защото си много ангажирана след изписването в къщи.Приеми наистина искрените ми съжаления,не искам да го повярвам.Ако можеш и имаш сили за това, напиши как се развиха подробно нещата, знам че е гадно да се говори така, но искам да зная-какво усещаше майчицата ти,говореше ли с теб,пиехте ли нещо в къщи,хранеше ли се?От кога имаше болки?Ние сме много зле,само лежим и насила пием и се храним.Поне няма болки засега.Мама много спи и аз отскачам до нас да чуя нещо обнадеждаващо във форума,но уви.........



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: *jull**]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано03.09.07 15:22



Благодаря за чудесните думи, Джул, винаги с каквото мога ще помагам, ще продължавам да влизам в този форум, той стана част от моето семейство, всички ви чувствам много близки. Дано има по-малко болни от тази най-коварна и тежка болест! Целувам ви всички!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: siami]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано03.09.07 15:34



Сиамче, тя до последно беше в съзнание, само дето не й стигаше въздух, имаше учестен пулс. През нощта викнахме Бърза помощ, двама доктори дойдоха и й измериха кръвното - 50/30, температурата й беше под 35 градуса, не я ловеше термометъра, беше доста студена, а тя казваше, че й е много топло. На сутринта малко се поуспокои, започна да диша по-умерено, но болките ги имаше, тогава се сетих за нейните хапченца - трамалгин, те са едни капсулки и понеже тя не можеше дори да си отвори устата, се наложи да й ги отворя и само прахта с малко вода да й дам със спринцовка, хранех я като бебе. Тя успя да поеме поне това и след това болките поотминаха, само от време на време се свиваше, иначе тя до последно казваше, че е добре, и се грижеше за нас - дори ми каза да купя пастетче от магазина за внучето й, беше много грижовна майка, вечно усмихната, едно слънчице, което, за съжаление, спря да грее. Не е лошо да храниш майка ти със спринцовка, без иглата, разбира се, така ще поеме повече течности, направо впръскваш в устата, не трябва да допускаш да се обезводни, давай й витамин С и глюкоза, много вода да пие, течности най-различни, с твърда храна не я насилвай. Моята майка за два дена се обезводни , рязко се влоши състоянието й, болките бяха най-силни последната нощ, а от 4 дена не можеше хубаво да си поеме въздух, иначе беше контактна , в съзнание. Казах й, че много я обичам, че много ще ми липсва, тя ми отговори, да знам, не се притеснявай, и така ,аз и брат ми отидохме до магазина и като се върнахме, тя вече беше издъхнала. Точно една минута преди да се върнем, ходихме да й купиме торбичките от аптеката, и това е. За съжаление, не можах да й помогна, но направих всичко за нея. Много, много ще ми липсва, дано вие имате повече късмет! Ако те интересува нещо конкретно, пиши, ще се опитам да помогна.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 23:46



сьжалявам за маика ти,мир на душата и...няма с какво да те успокоя,з-то и аз сьм в сьщото положение,много ми е тежко след загубата на татко,мисля 4е сьм в някакьв друг свят,рея се някьде,мислите ми са все в последните му мигове с нас,понякога се обвинявам 4е не направих вси4ко за да го спася,незнам дали и самата операция трябваше да се сьстои или без нея би живял по дьлго.....Краят на маика ти е иденти4ен с този на татко...и при него дишането беше много затруднено,последния ден крьвното му беше 45 горна,а долна не се хвана...и тои си беше в сьзнание по4ти докрая с тази разлика 4е в последните дни много бьлнуваше разговаряики с по4иналите си роднини,даже си определи и датата,4аса...повярвах 4е има отвьден живот,вярвам 4е са там и ни напьтстват...ще ни липсват,неможе да бьде забравен родител,всеотдаен,любящ,отдаден на семеиството...винаги ще са в нас и около нас....





Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: Дopиc]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано05.09.07 18:17



Дорис, много ни е тежко, но трябва да продължим да живеем. Успокоява ме това, което казваш, че има живот и след смъртта. Дано е така, и в момента да ни гледат отнякъде и да ни се радват. Всеки ден ходиме и палиме свещичка на гроба й. Незнам какво да ти кажа,повече сила и кураж! Целувам те!!!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: momi4e]  
Автор dis_52 (непознат )
Публикувано01.05.08 19:30



Dopitvane do vsichki : prochetoch za "prechistena GAZ" ot frensko proizvodstvo.
V koi apteki moje da se zakupi tazi GAZ i aptekite bilkovi li sa ili obiknovenni?
Njakoi znae li imeto na frenskata Firmata proizvoditel ili na balgarskata Firma vnositel na tazi "prechistena" GAZ?



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: dis_52]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.05.08 20:37



Моля те да пишеш на кирилица



Нема начин да нема начин!


Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: dis_52]  
Автор dis_52 (непознат )
Публикувано02.05.08 13:07



Допитване до всички: прочетох за "пречистена газ" от френско производство. В кои аптеки може да се закупи тази Газ и аптеките билкови ли са или обикновени? Някой знае ли името на френската фирма производител или на българската фирма вносител на тази "пречистена Газ" ?



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: dis_52]  
Автор Buba67 ()
Публикувано02.05.08 13:24



Така и никой не каза, че е купил и ползвал френска пречистена газ. Единствената, която ползвам е газта за осветление от железарията, пречистена с активен въглен. За това никой не отговаря. Ще се радвам, ако има в аптеките.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: Buba67]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.05.08 15:26



Няма в аптеките, не се внася. Разпитвах преди няколко месеца



Нема начин да нема начин!


Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: vesela.bg]  
Автор dis_52 (непознат )
Публикувано02.05.08 19:08



Благодаря Ви за бързия отговор. Явно съобщението във форума (виж съобщението на "кет1234" от 19.08.2007г 18:55ч) е недостоверно.
И все пак, ако някои нещо узнае, нека да го сподели с участниците във Форума.
Благодаря.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: @]  
Автор pepa1957 (непознат )
Публикувано23.05.08 11:43



И при мен случая е подобен - баща ми има рак на дебелото черво с разсейки в черния дроб. Едва сега се сблъсквам с този ужасен проблем и още не сме предприели нито операция, нито друга терапия - просто се страхувам с това да не му скъсят живота. Прочетох за НАТАНАЛ!!! Сега го чувам и мтого ви моля пишете ми как да се снабдя с него! Много ще ви бъда благодарна!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: pepa1957]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.05.08 16:00



Погледни тук:



По принцип, когато търсиш нещо, използвай търсачката на тази страница (най-отгоре в оцветеното поле на страницата). Достатъчно е само да напишеш ключови думи.

И още един съвет, който може да ти свърши работа - на първата страница с темите на Клуба има СПРАВОЧНИК, в който можеш да намериш информация за болестта, която конкретно те интересува и да прочетеш архива, свързан с нея.

УСПЕХ!





Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: pepa1957]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 16:30



Имам телефон, но май не мога да пиша тук номера. Напиши в гугъл хербал и ще ти излезе сайта.



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: mim.i]  
Авторotchaian (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 14:45



хора споделете нещо обнадеждаващо, баща ми го оперираха преди три дена и премахнаха тумора на дебелото черво, но сега притеснениата ни са за разсейките в черния дроб, казаха ни че метастазите са много и че ако не започне след операциата да се храни нормално нямало да му правят химио и едва ли не ще го оставят на съдбата, четох тук че всичко става много бързо и съм отчаян защото той преди самата операция си се хранеше нормално обяснете ми защо сега казват че може да не се храни нормално, имайки предвид че операцията мина нормално, и другото което в тези тридена след операцията ждига темпаратура, казват че можеби е от черния дроб...лекува се в онкото в дървеница ако имате мнение за там моля пишете, оперира го професора завеждащ въпросното отделение



Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: jenaroza]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано18.03.11 11:34



iskam da izrazq mnenie za lekarite v Asparuhovo Za ni6to ne stavat I nie bqhme tam uj vsi4ko be6e nared nqma6e problemi i izvednaj ni kazaha sajelqvame ni6to ne moje da se napravi pove4e Da ne govorim 4e za da razbere6 kakvo stava trqbva da presledva6 doktora cql den i go moli6 da si otvori ustata Moga da prodalja s vazmo6teniqta si no nqma da pomogne na nikogo Pri konsultaciq s 4astna klinika ni kazaha 4e ako naistina pravqt takava himiq kakto pi6e na epikrizata nqmalo da ima nujda da hodim na 4astno No te prosto ili pestqt ot lekarstvoto ili slagat drugo





Тема Re: ХОРА ПОМОГНА !!!!!!!нови [re: дpyra Hинa]  
Автор Padme_ (непознат )
Публикувано23.03.11 23:38



Имаме същият проблем. Молбата ми е да отговорите колко време и в какви количества баща ви приемаше Натанал? Благодаря предварително!

Редактирано от Padme_ на 23.03.11 23:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.