Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:41 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: hopeful_forever]  
Автор v_kostadinova (минаващ)
Публикувано25.08.07 22:05



как се повлиява асцита от рецептата с праз, при нас още не се е почувствало намалението на корема



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: v_kostadinova]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано25.08.07 23:50



Мили хора, помагайте, в момента говорих с майка, тя казва, че й е много затруднено дишането. Направо полудях. Дали и кислородна маска, но тя дали ще помогне. Не трябва ли да й бият инжекция за обезводняване. Когато ви правят пункция за асцита, вливат ли ви в това време нещо. Знам, че трябвало да се влива някакво друго лекарство. Благодаря за хубавите думи!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
АвторDoris (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 00:06



na tatko mu predpisaha hap4eta za sabiraneto na te4nost =SPINOLOLAKTON.,di6aneto i pri nego be6e zatrudneno...te4nosta ot korema na maika ti ne izliza li prez otvorite na ranata ot operaciqta.Razbrah 4e v ponedelnik q izpisvat,raspitai za vsi4ko koeto se seti6 lekuva6tiq i lekar,sled tova ot ka6ti e mnogo po trudno da se spravi6 s tova koeto te o4akva tebe i maika ti ....



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.08.07 00:13



Не съм толкова навътре с нещата покрай черния дроб - едва сега започвам да разбирам...затова и не мога да съм ти в голяма помощ, но все пак.
Кислородна маска ще й помогне много да се облекчи дишането. Ама откъде по това време? Освен да се звъни на личен лекар или на бърза помощ, нищо друго не се сещам в момента!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: Doris]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано26.08.07 00:19



Дорис, като виждам как се развиват нещата, започва много да се притеснявам. Какво да очаквам, явно е много страшно. Почвам да се плаша, но по-добре да знам. Извинявай, че те връщам към този много мъчителен за тебе момент, но искам все пак да знам - няма ли да може да диша, ще се задълбочава ли проблема с жълтеницата, на мен лекуващият лекар ми каза, че няма да има болки, но като гледам какво става, май няма да е така. Много я притиска откъм черния дроб, много й е стегнат корема, уж ме успокоиха, че през дренажа ще изтича течността, а то май не е така щом като започва да се затруднява да диша. Тя, милата, като й звънна да я питам как е, само казва, да не се притеснявам, всичко ще се оправи, цял живот е била такава - никой не е притеснявала със своите си проблеми. Страхотен човек е и затова ме боли още повече. Много добър, сърдечен, мил и чаровен човек, винаги усмихнат и позитивно настроен към живота. И не искам да си помислям и за миг, че мога да я изгубя. Една баба онзи ден в болницата ми каза, че моята любов и загриженост към нея ще я излекува. Дано е така, вярвам, че тя ще се оправи!



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: vesela.bg]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано26.08.07 00:23



Весе, миличка, тя в момента е в болница, и аз от вкъщи и давам наставления какво да каже на докторите, нали знаеш, че те много много не се интересуват от пациентите. Казах й да пита и за инжекция за обезводняване, но те казали че нямало нужда, по-добре било кислородната маска, но май засега няма много голям ефект, тя ми каза , че не чувства подобрение. Самата маска била слаба, има ли такова нещо или всички кислородни маски са еднакви или и при тях има значение каква е?



Тема Re: zov....нови [re: gery]  
АвторDoris (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 00:26



moite nai iskreni saboleznovaniq za zagubata na tatko ti...mir na du6ata mu ....I az zagubih tatko si na 11avgust,na 26 den ot operaciqta.Nego go operiraha,no ne pomogna.POnqkoga se pitam dali moje6e da pojivee po-dalgo ako ne be6e mu napravena,no qvno kraqt e edin i sa6t i s operaciq i bez.....

draj se,kuraj...



Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.08.07 00:44



Това е добре, че е в болница, някакси съм пропуснала този момент.
Кислородна маска ми е слагана по друг повод преди години и тя облекчава дишането. Да каже да лекарите, че й е слабо, ще й я увеличат малко, доколкото знам се настройва силата /или бъркам, другите ще кажат/ скоро не съм ползвала такова чудо.
Просто й звъни по тел. питай я как е и й казвай какво да прави - да вика докторите. Щом е в болница, да ги вика непрекъснато докато не й обърнат внимание....И да не ги щади, да не се притеснява от това, че сега само притеснения й липсват... Дано да е само криза и всичко да се оправи...

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.08.07 00:46



В един град ли сте? Ако е така, вдигай си задника и там. По-ще е спокойна ако си покрай нея в този момент....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: разсейки в черния дорбнови [re: бoбъp]  
АвторDoris (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 00:49



/Nemoga da pi6a na kirilica./....Za sajalenie strahotnite hora stradat...mnogo e ma4itelen kraqt,neiskam da te pla6a,no pri vsi4ki s takava diagnoza/s uvreden drob/e edno i sa6to.Dokolkoto si spomnqm operaciqta be6e na 8avgust,t.e.minali sa 18 dena,gore-dolu po tova vreme moqt tatko se 4uvstva6e to4no taka,otpadnal,pojaltql,bez nikakvi sili,edvam di6a6e,advam govore6e.Taqh do posledno nqkakva nadejda za 4udo,no6tite sa ko6marni,bolkite sa6to.Nabavi si otsega nqkakvi obezbolqva6ti,6te sa i nujni/imam kapki Tarmal,ako iska6 6te ti gi dam,ot ONKOto sa ,na tatko nepomagaha osobeno,no vse pak sa ne6to/AULIN i te4en Analgin.Nepremenno osiguri i o6te hora blizki,koito da badat do teb,da se smenqte,sama e nevazmojno da se griji6.Ne q ostavaite sama,z-to kato imat silni bolki sa mnogo izobretatelni i mogat da si slojat krai na jivota.....na tatko mu idvaha takiva misli.Maika ti nosi li kolan...nujen e sled operaciq...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.