Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано02.01.08 16:39



Уважаеми бъдещи и настоящи майки, предлагам на Вашето внимание статията

.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор Модератор (непозната)
Публикувано14.11.06 01:02




Автор:



Автор:



Тема Въпрос към д-р Даскалов?нови [re: V.Daskalov]  
Автор inkamp (непознат )
Публикувано25.01.07 16:57



Имам проблем с щитовидната жлеза, който лекувам с метизол, вече 7 месеца. При последната контрола TSH и FT4 бяха в норма. Лекарката ми намали драстично дозата, но ми каза да ги пия още два месеца. Преди да се установи това заболяване с мъжа ми планирахме да започнем опитите за второ дете, но ги отложихме за времето, когато приключи лечението на щитовидната жлеза.
Та, някой може ли да ми каже колко време след спирането на метизола можем да започнем с опитите за бебе.



Тема Re: Въпрос към д-р Даскалов?нови [re: inkamp]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано26.01.07 21:36



Метизол има тератогенно действие и по време на неговия прием трябва да се предпазвате от забременяване, но един цикъл след спирането му няма пречка правите опити за бременност. Можете да използвате тези 2-3 месеца, за да направите допълнителни изследвания, като не забравяте антителата срещу структури на щитовидната жлеза. Попитайте и ендодкринолога си какво мисли, защото той най-добре е запознат с Вашето здравословно състояние.

Освен това коментирайте с ендокринолога си след спиране на лечението ще Ви предпише ли някаква поддържаща терапия, която да продължи и по време на бременността.



Тема Re: Въпрос към д-р Даскалов?нови [re: V.Daskalov]  
Автор inkamp (непознат )
Публикувано29.01.07 14:36



Благодаря за отговора!



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор pipih (непознат )
Публикувано06.02.07 15:54



Д-р Даскалов,
бих искала да Ви попитам колко време след секцио е неоходимо да изчакам, за да пробвам отново,тък като детето ми се роди със спина бифида в следствие, на което почина 6 дни след раждането.Необходимо ли е да направя и допълнителни изследвания освен повторна генетична консултация?
Предварително Ви благодаря!



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: pipih]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано07.02.07 14:26



Уважаема госпожо, искрено съжалявам за преживяното от Вас!

Съвременното становище е, че след секцио, независимо по какви показания, е необходимо да се изчака 6 месеца, преди да се забременява отново. Това е средностатистически срок, който е силно индивидуален и зависи от възрастта на жената, поредността на раждането, предишни аборти, други операции върху маточното тяло, придружаващи заболявания, услонения в пуерпералния период (периода след раждане) и т.н. Затова най-добре е да зададете този въпрос на гинеколога, който следи Вашето състояние.

След като сте имала бременност с дефект на невралната тръба (в частност спина бифида) може би вече са Ви препоръчали да направите две неща:

1. Генетична консултация за установяване на генетично предразположение (ДНК анализ за промени в гена на ензима метилентетрахидрофолат редуктаза - MTHFR).

2. Проверка на нивото на фолатите в кръвта.

Вероятно ще Ви препоръчат да приемате фолиева киселина в по-висока дневна доза. Приемът на фолиева киселина в доза 4 мг дневно, поне 1 месец преди и по време на бременност, намалява риска от повторно развитие на спина бифида с до 70%.

При следваща бременност е добре да проследите стриктно развитието на плода чрез ултразвукови прегледи (т.нар. фeтална морфология) и биохимичен скрининг (изследване на серумни нива на определени биохимични маркери) в първия и втория триместър на бременността.

Други възможни причини за спина бифида са свързани с хронични заболявания, като диабет и епилепсия (лечение с противогърчови препарати). Ако имате някое от тези заболявания, трябва да ги уточните с Вашия лекуващ лекар.

Желая Ви раждане на здраво дете!



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор nameika (непознат )
Публикувано08.02.07 17:52



здравейте д-р даскалов,бих искала да попитам нещо,имам положителни резултати от биохимичин скрининг и искам да питам мога ли да направя фетална морфология при вас,защото не бих се подложила на амниоцентеза,на фм ще се видили ако има нещо обезпокояващо



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: nameika]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано10.02.07 15:11



Уважаема госпожо, ултразвуковото изследване по време на бременност е много полезен метод за диагностика. Има неща, които се виждат лесно - примерно костни аномалии, спина бифида, големи малформации на вътрешните органи. Други неща се виждат сравнително по-трудно, например катаракта, дефекти на папиларните мускули в сърцето на плода. За жалост, някои проблеми не могат да бъдат открити на ултразвук, примерно ензимни дефекти. Затова предлагаме на жените успоредно с ултразвуковото изследване да направят и изследване на биохимични маркери. Смисълът на този скрининг е от всички бременни да се отсее рисковата група жени, на които в последствие да се предложи по-инвазивна, но и по-точна диагностична процедура като хорионбиопсия или амниоцентеза.

Ако Вие сте категорична в нежеланието си да се подлагате на амниоцентеза, то ултразвуковото изследване при Вас ще има смисъл в две насоки:

1. Ако бебето Ви няма големи, видими дефекти, да се успокоите и да износите спокойно бременността си.

2. Има състояния, които налагат спешна оперативна намеса непосредствено след раждане, например диафрагмална херния, чревна непроходимост, транспозиция на големите кръвоносни съдове на сърцето, т.е. все неща, които се виждат при феталната морфология и налагат при раждане да има готов екип от хирурзи.

Данните от биохимичния скрининг трябва да се интерпретират внимателно, в зависимост от това в какъв срок на бременността са направени, дали са придружени с точно определяне до дни на ултразвуковата възраст на плода, имате ли предишни бременности, как са завършили, Вашата възраст каква е, възрастта на бащата на детето, имате ли някакви заболявания и т.н. Ако желаете консултация, моля зяповядайте лично или, ако Ви е по-удобно, изпратете ми копия от документите си на електронния ми адрес, за да ги видя и да Ви отговоря по-конкретно.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор nameika (непознат )
Публикувано11.02.07 10:59



благодаря ви за отговора утре ще ви се обадя лично за да се разберем.поздрави Елена



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: V.Daskalov]  
Автор domenica (непознат )
Публикувано12.02.07 16:26



Д-р Даскалов искам да Ви попитам има ли опасност да се навреди на бебето ако при ЖК докторката ме натиска с пръсти вляво на корема около 3 пръста разстояние до свивката на крака в 22 г.седм. съм.
.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: domenica]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано12.02.07 20:41



Не, госпожо, няма опасност за бебето, нито за Вас.
Все пак защо Ви преглеждаха така?



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: V.Daskalov]  
Автор domenica (непознат )
Публикувано13.02.07 08:44



Благодаря много за отговора .

Казах й че ме боли нещо вляво /според мен от газове/ и тя започна да ме натиска като каза че така трябва да разбере защо ме боли - аз разбира се възпротивих но тя успя да ме понатисни 2-3 пъти - това ми е за урок повече няма да се оплаквам къде и какво ме боли .



Тема ЧХГнови [re: V.Daskalov]  
Автор keti7O (непознат )
Публикувано14.02.07 08:33



Здравейте!Искам да попитам следното-задължително ли е нивата на ЧХГ да се удвояват на 48-72часа и какво означава ако стойностите леко спадат?Бременна съм в 9г.с.,но на трансвагинален ехограф не се виждат пулсации,а само гестационен сак и жълтъчно мехурче.На 11.02. правих тест ЧХГ-19600,на 13.02.-отново правих-19400.Нямам болки,нито кървене.
Благодаря!



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: domenica]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано14.02.07 20:32



Това не е добра тактика. Трябва да можете да споделяте с лекаря какво Ви боли, иначе за какво Ви е? Но не давайте да Ви причиняват болка, особено ако Ви е страх, че нещо ще се случи с бебето.

В крайна сметка защо Ви болеше? Следите ли си редовно урината, кръвното?



Тема Re: ЧХГнови [re: keti7O]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано14.02.07 20:35



Съветът ми е след 1 седмица отново да направите ултразвуково изследване и ако не се види ембрио, да мислите за мисед (или кухо яйце). В някои случаи е възможно оплождането да е станало по-късно и да има разминаване в началните срокове на бременността.

Ако е нежизнеспособна бременност, това не бива да Ви отчайва - в много висок процент увредените бременности завършват със спонтанен аборт в първия триместър.

Нивата на ЧХГ не винаги са показателни и тяхното нарастване е много индивидуално.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор mimy (непознат )
Публикувано16.02.07 12:36



Благодаря за подробната информация д-р Даскалов. Искам да попитам задължително ли е изследването на антитела при първа бременност в 34-36 г.с. при жена с отрицателен резус фактор със съпруг с положителен такъв. Аз правих такива изследвания последно в 28 г. седмица, като резултатът е отрицателен и от ЖК ми казаха, че няма нужда отново да давам кръв за антитела, а като се роди бебето, тогава ще му вземат кръв и ако неговият резус фактор е положителен, ще ми сложат инжекция. Така ли е или е по-добре предварително да се изследвам пак.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: mimy]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано19.02.07 22:01



Съвременното становище е да не се прави изследване, а направо профилактично анти Д гамаглобулин в срок 28-32 гестационна седмица при майка с отрицателен резус и баща с положителен. Но е еретично за България.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: V.Daskalov]  
Автор mimy (непознат )
Публикувано21.02.07 14:58



Благодаря ви за отговора. Боя се, че вече съм изпуснала момента за профилактично прилагане на анти Д гамаглоболин, тъй като вече съм 35 г.с. Остава да чакам раждането на бебчо и да се надявам всичко да е наред.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: mimy]  
Автор simna (член)
Публикувано21.02.07 21:51



Д-р Даскалов, какво означава децидуа спонгиоза и гравидарен ендометриум? Единствено това ми е заключението от хистологията



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: simna]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано23.02.07 21:25



Eндометриумът е лигавицата на матката (нейната най-вътрешна обвивка). Във втората част на менструалния цикъл ендометриумът се трансформира морфологично, за да осигури благоприятни условия за имплантация на оплодената яйцеклетка. Този процес се нарича децидуализация (от латинската дума deciduus - отпадащ, тъй като този слой отпада по време на менструация). По време на ранна бременност (след имплантация) се оформят 2 функционални слоя на ендометриума - децидуа компакта (плътна) и децидуа спонгиоза (гъбеста). Последната се нарича така, защото е с рехава структура, съдържа жлези, кръвоносни съдове и хранителни вещества.

Гравиден означава свързан с бременността.

С две думи заключението от хистологията Ви означава, че сте била бременна.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: mimy]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано23.02.07 22:33



Желая Ви успех и не пропускайте анти Д гамаглобулиновата профилактика след раждане. И определянето на резус фактора на бебето.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: V.Daskalov]  
Автор simna (член)
Публикувано24.02.07 11:24



Много Ви благодаря за подробното обяснение. Но с две думи, доколкото разбирам, от тази констатация не става ясно дали бременността е била в норма, дали ембрионът е бил жизнеспособен или не?



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: simna]  
Автор simna (член)
Публикувано24.02.07 11:26



продължавам малко - и става ли ясно в какъв срок на бременността е прекъсната, т.е. тази спонгиоза до коя седмица е?



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: V.Daskalov]  
Автор krasuna (непознат )
Публикувано26.02.07 10:03



Здравейте д-р Даскалов, в началото на месец февруари са наложи да направя аборт поради вродени малоформации на плода ( изоставяне на развитието на крайниците спрямо главата с 3 седмици) в 21г.с.. Резултатът от амниоцентецата е плодът е с нормален женски кариотип 46, ХХ.
По предписание на генеколог 5 месеца непосрадствено преди забременяването пиех Геритамин по2 капсули на ден, като го спрях когато разбрах че съм бремена. Въпросът ми е възможно ли е малоформациите на плода да се дължат на приеманият първите седмици Геритамин? И следващият въпрос е какви изследвания следва да си направя сега за да може да се избегнат аномалия при една следваща бременност?
Благодаря предварително за отговора.



Тема Re:Отново въпрос към д-р Даскаловнови [re: V.Daskalov]  
Автор pipih (непознат )
Публикувано27.02.07 17:34



Безкрайно Ви благодаря д-р Даскалов за изчерпателния отговор!Но ще Ви помоля отново за помощ!Направих си цитонамазка от гърди и цитонамазка от шийката на матката.Резултатите са следните:
Цитология:секрет от мл.жлеза:пенести клетки
PVCУ - плоски епителни суперфициални клетки, левкоцити, интермедиерни еритроцити
СС - ендоцервикални цилиндрични клетки, еритроцити, левкоцити
ПАП 2
Освен това имам и микробиологично изследване, което гласи:
микоплазма плюс уреаплазма - отрицателен резултат
Трябва ли да ме притесняват резултатите от изследванията и ако да какво би следвало да направя?



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: V.Daskalov]  
Автор magy_ (непознат )
Публикувано02.03.07 14:32



Zdaveite d-r Daskalov,
Бебето ми е с двойно увита пъпна връв, налага ли се секцио в този случай или може и нормално раждане?
аз съм в 37 г.с.

Редактирано от magy_ на 02.03.07 14:41.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: simna]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано04.03.07 20:49



За съжаление, не може повече да се очаква от това изследване и то не дава отговор на всички въпроси. Все пак добре е, че бременността не е била гроздовидна.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: krasuna]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано04.03.07 20:54



Съжалявам за това неприятно събитие.
Макар дозите на гeритамина да са високи, няма как да се докаже със сигурност връзката между приемането му и уврежданията на плода.

Преди следваща бременност Ви съветвам освен предконцепционните изследвания да си направите и консултация с генетик.

Редактирано от V.Daskalov на 04.03.07 22:36.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: magy_]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано04.03.07 20:59



Не се налага. В практиката си аз мониторирам такова раждане (следя тоновете на плода и маточните контрации, както и прогреса на раждането и рН-метрия от предлежаща част), с оперативна готовност (т.е. готовност да се премине към оперативно родоразрешение в рамките на 15 минути).



Тема Re:Отново въпрос към д-р Даскаловнови [re: pipih]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано04.03.07 21:06



Ако отделяте секрет от гърдите непосредствено след раждането, трябва да се направи медикаментозна галактостаза (да се спре секрецията от гърдите). Ако не, трябва да уточните каква е причината за галактореята (отделянето на секрет от гърдите).

Останалите неща са наред и не бива да се тревожите.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: V.Daskalov]  
Автор krasuna (непознат )
Публикувано05.03.07 08:07



Благодаря много за отговора.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор mim12 (непознат )
Публикувано05.03.07 11:41



Здравейте д-р Даскалов,
Имам едни спонтанен аборт в 8г.а преди година -кухо яйце.Сега съм в 9г.а-10 г.а бременна , но отново имам проблеми .Бях в болница заради зацапване 10 дена , след като излязох продължихме с терапия прегнил1500- един път седмично, но продължавам да зацапвам тъмно кафяво течение , не постоянно , само от време на време.Интересното е , че няма отлепване на ембриона , няма проблем според лекарите, освен леко развехавяхване на матката , но не се знае от какво цапа така.Казаха ми , че просто друго сега не може да се направи , да чакаме.Важното е да кажа , че ембриона си има пулсации и си отговаря на седмиците.Исках да попитам дали е възможно това странно зацапване да е в резултат на хормоните , а ако не , от какво може да се получава.Доста се притеснявам

!
Благодаря Ви!



Тема Въпрос към д-р Даскалов за назалните кортикостероинови [re: V.Daskalov]  
Автор posh (smela)
Публикувано09.03.07 11:22



Д-р Даскалов,
бих искала да знам какво е влиянието на назалните кортикостероиди и по-точно върху плода.
изписаха ми назонекс за алергичен ринит и се притеснявам какви последствия ще има за бебето ми. сега съм в 6-и месец, носът ми започна много да се запушва и не мога да дишам. преди това правех физио- и лазартерапия, плюс инхалации. пак с кортикостероиди.
проблемът ми е от 4 годишна възраст и по време на бременност се влошава. лечението с този спрей ми е изписано за 3 месеца. другите лекарства, които ползвам и не съдържат кортикостероиди ми действат за около час и след това отново не мога да дишам.
лекарката каза, че няма противопоказания, но аз все пак си имам нещо на ум.
ще съм благодарна да ми отговорите има ли опасност за аномалия на бебето ми и съществува ли друга алтернатива?

Редактирано от posh на 09.03.07 11:27.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: mim12]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано11.03.07 23:00



Проследявал съм много бременности с кървене, които са завършили благополучно. Щом лекарите, които Ви следят, не откриват причина, значи не трябва да се притеснявате.



Тема Re: Въпрос към д-р Даскалов за назалните кортикостнови [re: posh]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано11.03.07 23:03



Няма риск от аномалии. Алтернативи същуствуват (примерно антихистаминови препарати), но трябва да ги консултирате с лекаря, който следи бременността Ви.



Тема Въпрос към д-р Даскаловнови [re: V.Daskalov]  
Автор nedover4iva (минаващ)
Публикувано12.03.07 08:56



Здравейте, д-р Даскалов!
Зададох въпрос към майките, който може би трябваше да задам на Вас, както ме посъветва модератора.
2 месеца след раждането на бебето ми, на профилактичния преглед, докторът ми каза, че имам кистичка на шийката на матката, на която обаче на този момент не следва да се обръща голямо внимание, а ако не е изчезнала при следващия профилактичен преглед, след около 3 месеца, тогава ще ми я "изгори". Попитах го за раничка ли става въпрос - отговорът беше "Не точно раничка".
Въпросът ми към Вас е - опасно ли е това, правилно ли е, че изчаквам и трябва ли да се вземат спешни мерки, за да не стане късно?
Не знам дали е от значение, но аз родих със секцио, тъй като нямах родова дейност, а ми бяха изтекли водите и въпреки опитите да ми направят разкритие, такова не се получи.





Тема Re: Въпрос към д-р Даскалов за назалните кортикостнови [re: V.Daskalov]  
Автор posh (smela)
Публикувано12.03.07 19:00



благодаря, д-р Даскалов!



Тема Re: 2 въпроса към д-р Даскаловнови [re: V.Daskalov]  
Автор gus_gus (член)
Публикувано29.03.07 18:07



Здравейте д-р Даскалов!

ще съм Ви много благодарна, ако ми отговорите на следните 2 въпроса:
1/ Аз съм с Rh (-), мъжът ми е с +. Това ми е втора бременност. Интересува ме в кой месец /гестационна седмица/ се прави първото изследване за антитела в този случай? Вече имам едно дете на 4 г. с Rh (+) и всичко с бременността и неговото раждане беше наред, бита ми е ваксина веднага след раждането му, но знам, че при втора бременност също трябва да се правят тези изследвания и че даже там нещата трябва да се следят по-стриктно. Вече съм в 14 г.с. /ако правилно съм я изчислила, последна менструация 23.12.2006г./. Досега не съм имала аборти или други проблеми.

2/ Вече съм почти на 35 г. /без 4 месеца/ и това малко ме притеснява от гл. т. на други рискове, свързани с възрастта. Бихте ли ме посъветвали какви изследвания и кога следва да си ги направя във връзка с тези мои притеснения. Проблемът е, че ще съм в БГ още 1 седмица, след което заминавам за 2 седмици в командировка, т.е. ще се върна в 18 г.с. и не знам, дали няма да изпусна някакви важни срокове за правенето на тези изследвания.

Благодаря Ви предварително!





Тема Кървененови [re: V.Daskalov]  
Автор deeper_m (минаващ)
Публикувано30.03.07 18:08



Здравейте д-р Даскалов,

Обърнах се първо към майките в клуба, но те ме посъветваха да попитам Вас. Значи при мен нещата са следните.
Детето ми е на 5 месеца и полвина, още го кърмя (ако изобщо това има връзка!). Още след раждането ми се възстанови цикъла и от тогава до сега е доста редовен (на 28 дни). За последен път (след известно закъснение) ми дойде на 12.03. Точно 2 седмици по-късно (на 26.03 - вечерта) получих кафяво зацапване. Сега вече придоби цвета на кръв. Но продълважа да не е обилно, да не тече, а просто да цапа. Днес се надявам да се добера до доктор, който за съжаление ще е общ, а не гинеколог (тук просто системата е такава - ужасна!!!!), та едва ли ще имам яснота по темата от посещението си при него!
Търся Вас за съвет. От какво може да е и какво да правя?



Поздрави



Тема Въпрос за цикъланови [re: deeper_m]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано12.04.07 09:46



Здравейте Д-р Даскалов!

Имам притеснения относно менструалния ми цикъл-идва ми на 20-21дни.В продължение на 2години,преди да забременея и родя се опитвах да регулирам,чрез прием на противозачатъчни,по препоръка на гинеколога ми по схема 2пъти по 3месеца.Ходих и на кални бани в Поморие,след които се чувствах много добре-спряха ми болките и неприятните неразположения по време на цикъл.Резултата беше менструация на 24-25 дни.Не съм имала проблем със забременяването и износването.След раждането(преди 1год)цикълът ми се възтанови още в началото на 2-ия месец,като изключа нормалните отклонения от по няколко дни в първите месеци-сега ритъма е отново 20-21дни.Това е притеснително за мен,знам че не е добре да е на такъв кратък период.До преди горепосочения период ми е идвал на 28-30дни,продължителността е винаги около седмица(6дни).В момента съм на почти 32години.
Имам ли друга алтернатива,освен отново прием на противозачатъчни?Все още кърмя.
Много Ви благодаря за отделеното внимание.Желая ви всичко най-добро.
Благодаря


Поздрави


Искрен 28.04.06г.

Редактирано от Teди на 14.04.07 11:46.



Тема Увеличен кръвоток в матката по време на бременностнови [re: V.Daskalov]  
Автор mama74 (непознат )
Публикувано16.04.07 10:18



Здравейте, д-р Даскалов:)

В петък бях на 2ри преглед фетална морфология при д-р Димитрова в МЦ"Фемина" /първи преглед 13г.с, а сега втори в 19г.с./.
При мен проблемите са положителен АФС /антибета гликопротеин/, положителни ТАТ и МАТ, както и миоми.Назначената ми терапия от началото на бременността е Фраксипарин 0,3 и аспирин.
За момента всичко с бебчо е оки, но притеснителното е че при мен кръвотока в матката ми и при първия преглед и сега и в ляво и в дясно е все увеличен.
Докторката не искаше да ме плаши, но определено разбрах че рискове си има и то доста и ме интересува какви са рисковете, мога ли някак да си помогна, изобщо каквото се сетите ще ми бъде от помощ.
Благодаря Ви предварително за споделеното мнение.

Редактирано от mama74 на 16.04.07 10:19.



Тема Малък плод-1.250-29.г.с.????нови [re: V.Daskalov]  
Автор posh (smela)
Публикувано20.04.07 11:07



Д-р Даскалов, бих искала да Ви попитам, малко ли е бебето и с приблизително тегло 1.250 кг в 29-а г.с. ? вчера бях на ултразвук в Лондон, където ще раждам и ми казаха,че ако не се храня - а аз се храня напълно нормално и съм качила 10 кг до момента - бебето нямало да достигне и 2.500 кг:-(

притесних се доста, защото аз ям повече от обичайното (когато забременях бях 45 кг), но много се движа, понеже имам моченце на 2г. 4 мес. не зам, ако се тъпча дали ще помогне???

ще Ви бъда много благодарна за отговор!!!!



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор nixie (новак)
Публикувано25.04.07 16:43



Интересува ме нухалната транслуценция обезателно ли трябва да е вагинална за да е точна?

[image]http://lilypie.com][img noborder]http://bd.lilypie.com/xW3Tp3.png[/image]


Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: V.Daskalov]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано03.05.07 15:07



дравейте Д-р Даскалов! На една от бъдещите майки тук сте написал, че влиянието на Геритамина, и особено на приемането му през първите седмици от бременността е опасно. В момента съм в 4 г.с. като за тези четири седмици, неподозирайки за бременността си, съм приемала геритамин през ден, Герикапс пък приемах последните два месеца (преди да започна Геритамина). Ясно е , че ще го спра, но какво мога да очаквам...???:(



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор m.e.l ()
Публикувано20.05.07 18:37



Здравейте, д-р Даскалов!
Бременна съм, в края на 13 г.с. и вчера ми бе поставена диагноза остър бронхит.
Назначен ми е антибиотик Сумамед /за 3 дни, по 500 мг дневно/.
Изключително притеснено ми е и се интересувам може ли приема на този антибиотик, в този срок на бременността, да има някакви вредни последствия върху плода?
Благодаря предварително за отговора!



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор koяли ()
Публикувано28.06.07 15:31



Правих 3д ехография на органи в 20 и някоя седмица при проф Томова, както и скрининг. Резултатите от скрининга бяха добри, под нормата, и въпреки възрастта,38 г., ме посъветваха да не правя амниоцентеза.
Разбрах, че е добре да се прави ехография на органи и в 8мия месец и се записах в МЦ Фемина за 3Д . Проблемът е, че имам час за 2 юли, а само четири дена преди това ме гледа гинекологът , който ме следи, на ехограф.
Въприсът ми е вредно ли е толкова често преглеждане на ехограф, какъвто е и скрининга, и трябва ли да отида? Втора дете е това, което очаквам, на 38 години съм.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор packa (непознат )
Публикувано05.07.07 17:52



Имам едно питане!Аз съм в Судан,тук е невероятен Буш,но няма как сега съм тук,обстоятелствата го налагат.Съпруга ми работи тук,аз съм с него.Направиха ми токсоплазмоза IgG над норма,а IgM в норма.Имам ли повод за безпокойство?Какво лечение трябва да предприема?Благодаря!Бременна съм в 3ти месец.

Редактирано от packa на 05.07.07 17:54.



Тема За киста на pl. choriodeusнови [re: V.Daskalov]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано06.08.07 10:22



Здравейте доктор Даскалов. Днес бях на фетална морфология в 20г.с. и ми казаха че бебо има въпросната киста. Това ми е трета бременност имам две нормални живородени деца преди това. Можете ли да ми дадете някаква по пълна информация за тази киста защото при прегледа най общо казаха може и да изчезне ама може и да не изчезне. Ако не изчезне трябва да се следи. Евентуално в края на месеца ще правя амниоцентеза ако не е изчезнала кистата. Иначе всичко друго било наред.
Благодаря предварително за отговора



Тема Бременност???нови [re: Raboteshtata]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано03.09.07 13:33



Здравейте д-р Даскалов

! Искам да ви задам един въпрос, който доста ме вълнува! Преди седмица ми дойде менструацията, която беше оскъдна и спря напълно на следващия ден! Направи ми впечатление, че кръвта беше тъмна на цвят и корема ме боля повече от обикновенно! В момента гърдите ми са напрегнати и болезнени! Мислех, че става въпрос за бременност и направих тест, който се оказа отрицателен! Питането ми е дали някакъв вид заболяване има същите симптоми както при бременност?



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор veni1 ()
Публикувано17.09.07 14:05



Здравейте, тъй като имам син с вродени аномалии се интересувам мога ли да се доверя на АГ-лекар в Пловдив за достоверна фетална морфология ?

Ицо - 9.02.2001, Маргита - 21.07.2005


Тема Въпрос към д-р Даскаловнови [re: V.Daskalov]  
Автор maja (новак)
Публикувано18.12.07 19:12



Д-р Даскалов,
Не знам дали мога да се обърна към Вас. Бременна съм в началото на 37 г.с. При преглед с видеозон се установи ,че бебчето отговаря на 34, 6 г.с . Изписаха ми Дузофарм за по-добре оросяване на плацентата. Притеснява ме това ,че в листовката на лекарството пише ,че не е тествано за бременни и не се препоръчва за пиене. Вие какво смятате по въпроса.Благодаря предварително.



Тема Заключнови [re: V.Daskalov]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано02.01.08 16:39









Тема Re: 2 въпроса към д-р Даскаловнови [re: gus_gus]  
Автор zahar4eto2 (непознат )
Публикувано11.11.08 13:58



Здравейте,Д-р Даскалов!
Бих искала да попитам задължително ли е приемът на Магнерот да се комбинира с нош па? Моята лекарка ми изписа само Магнерот?Изобщо не ми обясни 4е болките отвреме на време ниско долу и втвърдяването са именно контракции.Нау4их го от упътването на Магнерот-а.Доколко са опасни тези контракции,имайки в предвид 4е съм в 16 г.с
Благодаря Ви предварително



Тема Въпрос към д-р Даскалов [re: V.Daskalov]  
Автор pipol4o (мама на Калини)
Публикувано12.11.08 08:34



На 06.10. беше последната ми менстуация. Веднага след като приключи ( след около седмица ) си сложих Гиназол. Изчаках още седмица и тогава със съпруга ми запонахме опити да забременея. Оказа се, че този месец ми закъснява и имам вече два положителни теста. Явно съм бременна, но сега взех да се притеснявам дали Гиназола би могъл да увреди зародиша в тези начални дни.
Благодаря ви предварително за отделеното време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.