Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: V.Daskalov]  
Автор domenica (непознат )
Публикувано12.02.07 16:26



Д-р Даскалов искам да Ви попитам има ли опасност да се навреди на бебето ако при ЖК докторката ме натиска с пръсти вляво на корема около 3 пръста разстояние до свивката на крака в 22 г.седм. съм.
.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: domenica]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано12.02.07 20:41



Не, госпожо, няма опасност за бебето, нито за Вас.
Все пак защо Ви преглеждаха така?



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: V.Daskalov]  
Автор domenica (непознат )
Публикувано13.02.07 08:44



Благодаря много за отговора .

Казах й че ме боли нещо вляво /според мен от газове/ и тя започна да ме натиска като каза че така трябва да разбере защо ме боли - аз разбира се възпротивих но тя успя да ме понатисни 2-3 пъти - това ми е за урок повече няма да се оплаквам къде и какво ме боли .



Тема ЧХГнови [re: V.Daskalov]  
Автор keti7O (непознат )
Публикувано14.02.07 08:33



Здравейте!Искам да попитам следното-задължително ли е нивата на ЧХГ да се удвояват на 48-72часа и какво означава ако стойностите леко спадат?Бременна съм в 9г.с.,но на трансвагинален ехограф не се виждат пулсации,а само гестационен сак и жълтъчно мехурче.На 11.02. правих тест ЧХГ-19600,на 13.02.-отново правих-19400.Нямам болки,нито кървене.
Благодаря!



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: domenica]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано14.02.07 20:32



Това не е добра тактика. Трябва да можете да споделяте с лекаря какво Ви боли, иначе за какво Ви е? Но не давайте да Ви причиняват болка, особено ако Ви е страх, че нещо ще се случи с бебето.

В крайна сметка защо Ви болеше? Следите ли си редовно урината, кръвното?



Тема Re: ЧХГнови [re: keti7O]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано14.02.07 20:35



Съветът ми е след 1 седмица отново да направите ултразвуково изследване и ако не се види ембрио, да мислите за мисед (или кухо яйце). В някои случаи е възможно оплождането да е станало по-късно и да има разминаване в началните срокове на бременността.

Ако е нежизнеспособна бременност, това не бива да Ви отчайва - в много висок процент увредените бременности завършват със спонтанен аборт в първия триместър.

Нивата на ЧХГ не винаги са показателни и тяхното нарастване е много индивидуално.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор mimy (непознат )
Публикувано16.02.07 12:36



Благодаря за подробната информация д-р Даскалов. Искам да попитам задължително ли е изследването на антитела при първа бременност в 34-36 г.с. при жена с отрицателен резус фактор със съпруг с положителен такъв. Аз правих такива изследвания последно в 28 г. седмица, като резултатът е отрицателен и от ЖК ми казаха, че няма нужда отново да давам кръв за антитела, а като се роди бебето, тогава ще му вземат кръв и ако неговият резус фактор е положителен, ще ми сложат инжекция. Така ли е или е по-добре предварително да се изследвам пак.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: mimy]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано19.02.07 22:01



Съвременното становище е да не се прави изследване, а направо профилактично анти Д гамаглобулин в срок 28-32 гестационна седмица при майка с отрицателен резус и баща с положителен. Но е еретично за България.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: V.Daskalov]  
Автор mimy (непознат )
Публикувано21.02.07 14:58



Благодаря ви за отговора. Боя се, че вече съм изпуснала момента за профилактично прилагане на анти Д гамаглоболин, тъй като вече съм 35 г.с. Остава да чакам раждането на бебчо и да се надявам всичко да е наред.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: mimy]  
Автор simna (член)
Публикувано21.02.07 21:51



Д-р Даскалов, какво означава децидуа спонгиоза и гравидарен ендометриум? Единствено това ми е заключението от хистологията




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.