Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Въпрос за цикъланови [re: deeper_m]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано12.04.07 09:46



Здравейте Д-р Даскалов!

Имам притеснения относно менструалния ми цикъл-идва ми на 20-21дни.В продължение на 2години,преди да забременея и родя се опитвах да регулирам,чрез прием на противозачатъчни,по препоръка на гинеколога ми по схема 2пъти по 3месеца.Ходих и на кални бани в Поморие,след които се чувствах много добре-спряха ми болките и неприятните неразположения по време на цикъл.Резултата беше менструация на 24-25 дни.Не съм имала проблем със забременяването и износването.След раждането(преди 1год)цикълът ми се възтанови още в началото на 2-ия месец,като изключа нормалните отклонения от по няколко дни в първите месеци-сега ритъма е отново 20-21дни.Това е притеснително за мен,знам че не е добре да е на такъв кратък период.До преди горепосочения период ми е идвал на 28-30дни,продължителността е винаги около седмица(6дни).В момента съм на почти 32години.
Имам ли друга алтернатива,освен отново прием на противозачатъчни?Все още кърмя.
Много Ви благодаря за отделеното внимание.Желая ви всичко най-добро.
Благодаря


Поздрави


Искрен 28.04.06г.

Редактирано от Teди на 14.04.07 11:46.



Тема Увеличен кръвоток в матката по време на бременностнови [re: V.Daskalov]  
Автор mama74 (непознат )
Публикувано16.04.07 10:18



Здравейте, д-р Даскалов:)

В петък бях на 2ри преглед фетална морфология при д-р Димитрова в МЦ"Фемина" /първи преглед 13г.с, а сега втори в 19г.с./.
При мен проблемите са положителен АФС /антибета гликопротеин/, положителни ТАТ и МАТ, както и миоми.Назначената ми терапия от началото на бременността е Фраксипарин 0,3 и аспирин.
За момента всичко с бебчо е оки, но притеснителното е че при мен кръвотока в матката ми и при първия преглед и сега и в ляво и в дясно е все увеличен.
Докторката не искаше да ме плаши, но определено разбрах че рискове си има и то доста и ме интересува какви са рисковете, мога ли някак да си помогна, изобщо каквото се сетите ще ми бъде от помощ.
Благодаря Ви предварително за споделеното мнение.

Редактирано от mama74 на 16.04.07 10:19.



Тема Малък плод-1.250-29.г.с.????нови [re: V.Daskalov]  
Автор posh (smela)
Публикувано20.04.07 11:07



Д-р Даскалов, бих искала да Ви попитам, малко ли е бебето и с приблизително тегло 1.250 кг в 29-а г.с. ? вчера бях на ултразвук в Лондон, където ще раждам и ми казаха,че ако не се храня - а аз се храня напълно нормално и съм качила 10 кг до момента - бебето нямало да достигне и 2.500 кг:-(

притесних се доста, защото аз ям повече от обичайното (когато забременях бях 45 кг), но много се движа, понеже имам моченце на 2г. 4 мес. не зам, ако се тъпча дали ще помогне???

ще Ви бъда много благодарна за отговор!!!!



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор nixie (новак)
Публикувано25.04.07 16:43



Интересува ме нухалната транслуценция обезателно ли трябва да е вагинална за да е точна?

[image]http://lilypie.com][img noborder]http://bd.lilypie.com/xW3Tp3.png[/image]


Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: V.Daskalov]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано03.05.07 15:07



дравейте Д-р Даскалов! На една от бъдещите майки тук сте написал, че влиянието на Геритамина, и особено на приемането му през първите седмици от бременността е опасно. В момента съм в 4 г.с. като за тези четири седмици, неподозирайки за бременността си, съм приемала геритамин през ден, Герикапс пък приемах последните два месеца (преди да започна Геритамина). Ясно е , че ще го спра, но какво мога да очаквам...???:(



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор m.e.l ()
Публикувано20.05.07 18:37



Здравейте, д-р Даскалов!
Бременна съм, в края на 13 г.с. и вчера ми бе поставена диагноза остър бронхит.
Назначен ми е антибиотик Сумамед /за 3 дни, по 500 мг дневно/.
Изключително притеснено ми е и се интересувам може ли приема на този антибиотик, в този срок на бременността, да има някакви вредни последствия върху плода?
Благодаря предварително за отговора!



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор koяли ()
Публикувано28.06.07 15:31



Правих 3д ехография на органи в 20 и някоя седмица при проф Томова, както и скрининг. Резултатите от скрининга бяха добри, под нормата, и въпреки възрастта,38 г., ме посъветваха да не правя амниоцентеза.
Разбрах, че е добре да се прави ехография на органи и в 8мия месец и се записах в МЦ Фемина за 3Д . Проблемът е, че имам час за 2 юли, а само четири дена преди това ме гледа гинекологът , който ме следи, на ехограф.
Въприсът ми е вредно ли е толкова често преглеждане на ехограф, какъвто е и скрининга, и трябва ли да отида? Втора дете е това, което очаквам, на 38 години съм.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор packa (непознат )
Публикувано05.07.07 17:52



Имам едно питане!Аз съм в Судан,тук е невероятен Буш,но няма как сега съм тук,обстоятелствата го налагат.Съпруга ми работи тук,аз съм с него.Направиха ми токсоплазмоза IgG над норма,а IgM в норма.Имам ли повод за безпокойство?Какво лечение трябва да предприема?Благодаря!Бременна съм в 3ти месец.

Редактирано от packa на 05.07.07 17:54.



Тема За киста на pl. choriodeusнови [re: V.Daskalov]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано06.08.07 10:22



Здравейте доктор Даскалов. Днес бях на фетална морфология в 20г.с. и ми казаха че бебо има въпросната киста. Това ми е трета бременност имам две нормални живородени деца преди това. Можете ли да ми дадете някаква по пълна информация за тази киста защото при прегледа най общо казаха може и да изчезне ама може и да не изчезне. Ако не изчезне трябва да се следи. Евентуално в края на месеца ще правя амниоцентеза ако не е изчезнала кистата. Иначе всичко друго било наред.
Благодаря предварително за отговора



Тема Бременност???нови [re: Raboteshtata]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано03.09.07 13:33



Здравейте д-р Даскалов

! Искам да ви задам един въпрос, който доста ме вълнува! Преди седмица ми дойде менструацията, която беше оскъдна и спря напълно на следващия ден! Направи ми впечатление, че кръвта беше тъмна на цвят и корема ме боля повече от обикновенно! В момента гърдите ми са напрегнати и болезнени! Мислех, че става въпрос за бременност и направих тест, който се оказа отрицателен! Питането ми е дали някакъв вид заболяване има същите симптоми както при бременност?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.