Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re:Отново въпрос към д-р Даскаловнови [re: pipih]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано04.03.07 21:06



Ако отделяте секрет от гърдите непосредствено след раждането, трябва да се направи медикаментозна галактостаза (да се спре секрецията от гърдите). Ако не, трябва да уточните каква е причината за галактореята (отделянето на секрет от гърдите).

Останалите неща са наред и не бива да се тревожите.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: V.Daskalov]  
Автор krasuna (непознат )
Публикувано05.03.07 08:07



Благодаря много за отговора.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 частнови [re: V.Daskalov]  
Автор mim12 (непознат )
Публикувано05.03.07 11:41



Здравейте д-р Даскалов,
Имам едни спонтанен аборт в 8г.а преди година -кухо яйце.Сега съм в 9г.а-10 г.а бременна , но отново имам проблеми .Бях в болница заради зацапване 10 дена , след като излязох продължихме с терапия прегнил1500- един път седмично, но продължавам да зацапвам тъмно кафяво течение , не постоянно , само от време на време.Интересното е , че няма отлепване на ембриона , няма проблем според лекарите, освен леко развехавяхване на матката , но не се знае от какво цапа така.Казаха ми , че просто друго сега не може да се направи , да чакаме.Важното е да кажа , че ембриона си има пулсации и си отговаря на седмиците.Исках да попитам дали е възможно това странно зацапване да е в резултат на хормоните , а ако не , от какво може да се получава.Доста се притеснявам

!
Благодаря Ви!



Тема Въпрос към д-р Даскалов за назалните кортикостероинови [re: V.Daskalov]  
Автор posh (smela)
Публикувано09.03.07 11:22



Д-р Даскалов,
бих искала да знам какво е влиянието на назалните кортикостероиди и по-точно върху плода.
изписаха ми назонекс за алергичен ринит и се притеснявам какви последствия ще има за бебето ми. сега съм в 6-и месец, носът ми започна много да се запушва и не мога да дишам. преди това правех физио- и лазартерапия, плюс инхалации. пак с кортикостероиди.
проблемът ми е от 4 годишна възраст и по време на бременност се влошава. лечението с този спрей ми е изписано за 3 месеца. другите лекарства, които ползвам и не съдържат кортикостероиди ми действат за около час и след това отново не мога да дишам.
лекарката каза, че няма противопоказания, но аз все пак си имам нещо на ум.
ще съм благодарна да ми отговорите има ли опасност за аномалия на бебето ми и съществува ли друга алтернатива?

Редактирано от posh на 09.03.07 11:27.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 ча [re: mim12]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано11.03.07 23:00



Проследявал съм много бременности с кървене, които са завършили благополучно. Щом лекарите, които Ви следят, не откриват причина, значи не трябва да се притеснявате.



Тема Re: Въпрос към д-р Даскалов за назалните кортикостнови [re: posh]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано11.03.07 23:03



Няма риск от аномалии. Алтернативи същуствуват (примерно антихистаминови препарати), но трябва да ги консултирате с лекаря, който следи бременността Ви.



Тема Въпрос към д-р Даскаловнови [re: V.Daskalov]  
Автор nedover4iva (минаващ)
Публикувано12.03.07 08:56



Здравейте, д-р Даскалов!
Зададох въпрос към майките, който може би трябваше да задам на Вас, както ме посъветва модератора.
2 месеца след раждането на бебето ми, на профилактичния преглед, докторът ми каза, че имам кистичка на шийката на матката, на която обаче на този момент не следва да се обръща голямо внимание, а ако не е изчезнала при следващия профилактичен преглед, след около 3 месеца, тогава ще ми я "изгори". Попитах го за раничка ли става въпрос - отговорът беше "Не точно раничка".
Въпросът ми към Вас е - опасно ли е това, правилно ли е, че изчаквам и трябва ли да се вземат спешни мерки, за да не стане късно?
Не знам дали е от значение, но аз родих със секцио, тъй като нямах родова дейност, а ми бяха изтекли водите и въпреки опитите да ми направят разкритие, такова не се получи.





Тема Re: Въпрос към д-р Даскалов за назалните кортикостнови [re: V.Daskalov]  
Автор posh (smela)
Публикувано12.03.07 19:00



благодаря, д-р Даскалов!



Тема Re: 2 въпроса към д-р Даскаловнови [re: V.Daskalov]  
Автор gus_gus (член)
Публикувано29.03.07 18:07



Здравейте д-р Даскалов!

ще съм Ви много благодарна, ако ми отговорите на следните 2 въпроса:
1/ Аз съм с Rh (-), мъжът ми е с +. Това ми е втора бременност. Интересува ме в кой месец /гестационна седмица/ се прави първото изследване за антитела в този случай? Вече имам едно дете на 4 г. с Rh (+) и всичко с бременността и неговото раждане беше наред, бита ми е ваксина веднага след раждането му, но знам, че при втора бременност също трябва да се правят тези изследвания и че даже там нещата трябва да се следят по-стриктно. Вече съм в 14 г.с. /ако правилно съм я изчислила, последна менструация 23.12.2006г./. Досега не съм имала аборти или други проблеми.

2/ Вече съм почти на 35 г. /без 4 месеца/ и това малко ме притеснява от гл. т. на други рискове, свързани с възрастта. Бихте ли ме посъветвали какви изследвания и кога следва да си ги направя във връзка с тези мои притеснения. Проблемът е, че ще съм в БГ още 1 седмица, след което заминавам за 2 седмици в командировка, т.е. ще се върна в 18 г.с. и не знам, дали няма да изпусна някакви важни срокове за правенето на тези изследвания.

Благодаря Ви предварително!





Тема Кървененови [re: V.Daskalov]  
Автор deeper_m (минаващ)
Публикувано30.03.07 18:08



Здравейте д-р Даскалов,

Обърнах се първо към майките в клуба, но те ме посъветваха да попитам Вас. Значи при мен нещата са следните.
Детето ми е на 5 месеца и полвина, още го кърмя (ако изобщо това има връзка!). Още след раждането ми се възстанови цикъла и от тогава до сега е доста редовен (на 28 дни). За последен път (след известно закъснение) ми дойде на 12.03. Точно 2 седмици по-късно (на 26.03 - вечерта) получих кафяво зацапване. Сега вече придоби цвета на кръв. Но продълважа да не е обилно, да не тече, а просто да цапа. Днес се надявам да се добера до доктор, който за съжаление ще е общ, а не гинеколог (тук просто системата е такава - ужасна!!!!), та едва ли ще имам яснота по темата от посещението си при него!
Търся Вас за съвет. От какво може да е и какво да правя?



Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.