Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 21.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: как да спранови [re: vladinc]  
Автор Tиxa_нoщ (непознат)
Публикувано14.04.04 02:24



Имах търпението да изчета всичко ,което си писал и са ти отговорили хората в клуба.Беше ми много интересно развитието на действието и задочния диалог.Сега накратко и моето мнение,ако те интересува.Има два възможни варианта.Единият от тях/по-вероятния/ е ,че не си никакъв наркоман и събираш материал за статия,книга или някакво проучване.Твърде литературно и граматически вярно се справяш с материята.Имам личен опит от 7 години и знам какво е наркоман в абстиненция.Изглежда си чувал оттук-оттам нещо,но нямаш лични впечатления.Не искам да обогатявам анкетата ти във вид на "зов за помощ" затова няма да навлизам в подробности.Всички тук са много любезни с теб и аз съжалявам,че се налага да пиша по-този начин,но просто изказвам мнение.Да допуснем и другия вариант.Тогава ти си направил най-важното за едно лечение т.е. признал си,че имаш проблем и искаш да се лекуваш.Тук вече имаш нужда от помоща на родителите и приятелите ти/ненаркомани/.И не на последно място от лекар,но лекар който да го е грижа за теб,а не за хонорара който ще вземе.В Пловдив за съжаление познавам само един такъв.Това е д-р Панайотов от Психодиспансера,който се намира на бул.Руски.Телефонът е същия който ти дадоха и другите участници.Спирам до тук,за да не ставам досадна.Ако те интересуват някакви подробности можеш да оставиш някакви координати за свръзка,но лично аз силно се съмнявам.



Тема Re: как да спранови [re: vladinc]  
Автор Mariq (непознат )
Публикувано19.04.04 21:51



Molq,pi6ete po temata!!Kude v Bg ima komuni??Ili v 4ujbina???Imame priqtel , koito ima nujda ot pomo6t!!Ne znaem kak da pomognem,kak se postupva v komuna??



Тема Re: как да спранови [re: Mariq]  
Авторkomunist (Нерегистриран)
Публикувано21.04.04 11:19



v belmeken.vseki ,koito gleda tv vijda rezultatite ot deinostta i, s dve dumi -ni6to osobeno. ima programi za le4enie i prevenciq kym psihodispanserite vyv vseki po-golqm grad i nqkolko deistva6ti programi na nepravitelstveni organizacii-grupovi terapii-sre6ti i razgovori i t.n. blahblahblah.v 4ujbina v momenta sa nai-moderni komunite v ispaniq i franciq.ima nqkolko na4ina da popadne6 tam. nai-populqrniqt e,sam da proqvi6 iniciativa i s pomo6tta na va6ite i policai,debne6ti mestnite narkomani i interesuva6ti se ot problema,da napravi6 kontakt,da si stegne6 kufarite i sled 1 sedmica da si tam.interesno e,4e v sofiq,plovdiv i varna sy6testvuva i drug variant.ot okolo godina, evangelistkite cyrkvi v tezi gradoove(moje bi i v drugi-za tezi znam sys sigurnost), okazvat sydeistvie na narkomani,jelae6ti da se lekuvat v 4ujbina.za evropa i 6tatite tova e prosto edna ot deinostite po ohrana na du6evniq mir,koqto cyrkvata izpylnqva.za bg. ne6tata mi se struvat leko izkriveni,mnogo hora otivat pri evangelistite s molbi za pari (za H.) i prosto izpolzvat dobronamerenostta na tezi hora,za da si nabavqt dozata ili kato tramplin za imigraciq.az sym pravoslaven i se otnasqm kym tozi vid deinost sys smeseni 4uvstva.qd me e,4e na6ata cyrkva ne pravi ni6to,a Moje! kogato ima6 nujda ot pomo6t,istinski,si gotov da q poiska6 ot vseki.tuk popovete vzimat pari za pogrebenieto ti,no mejdu kry6teneto ti i nego ne te i poglejdat.za tqh ti ne si Du6a,a Klient. pita6 dali imame priqteli,koito se nujdaqt ot pomo6t-da.pove4eto mi priqteli se nujdaqt. i predi sym postval tuk po tozi vypros."kakvo mojem da napravim za priqtelite si-narkomani","kak da im pomognem". za sebe si do sega sym nameril samo edno re6enie.otgovoryt e:Да продължим да им бъдем приятели.да не ги караме да носят и без това непосилното чувство за вина пред себе си и околните.да им внушим,че въпреки начинът, по който те се отнасят към живота и бъдещето си,за нас те все още са Ценни.



Тази планета има - или по-точно имаше - един проблем :

почти всички хора, живеещи на нея, през по-голямата част от живо-

та си се чувствуваха нещастни.



Тема Re: как да спранови [re: komunist]  
Авторmariq (Нерегистриран)
Публикувано21.04.04 21:01



Blagodarq za informaciqta!!Vupros kum komunist!!Za6to be6e??T.e v minalo vreme za planetata??



Тема Re: как да спранови [re: mariq]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано21.04.04 21:50



цитат от Дъглас Адамс, "Пътеводител на галактическия стопаджия".

а иначе, комунист, напълно споделям позицията ти за отношението към наркоманите.
много е интересно това за евангелистките църкви: дали изискват от теб покръстване в истинската евангелска вяра, за да те пратят на лечение, или съвсем безкористно помагат? имам един колега-евангелист, който е много свестен и подозирам, че би помогнал и без гаранция, че наркоманът задължително трябва да се "обърне" във вярата. но... има евангелисти и евангелисти....

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Re: как да спра [re: vladinc]  
Автор gabina (непознат )
Публикувано23.04.04 19:42



Най-сигурния начин за спиране е комуната,знам го от личен опит.Не знам в кой град живееш,но комуни има в София,Пловдив и Бургас тел.в София е 9964148 с код 02 ако си от друго място обади се,там всички са били като тебе,ще те разберат и ще ти помогнат,но само ако и ти много го искаш.УСПЕХ



Тема Re: как да спра - Ще ти кажа - 0 probelmo!!!нови [re: vladinc]  
Авторmrtwister (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 21:53



Някой дали е чувал нещо за NEMEXIN - като лекарство?!
Ако има заинтересовени как може да се - деизнтоксикираш бързо !!!
Пишете да ви кажа от собствен опит!!!



Тема Re: как да спранови [re: vladinc]  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 16:51



Моли се и вярвай,купи си Библията.



Тема Re: как да спранови [re: vladinc]  
АвторKpeчeтaлoтo (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 21:20



'ми - или почваш полека да намаляваш дозата ... /метод,който незнам дали е много ефикасен и правилен като начин/ или се примиряваш с болката и продължаваш напред... Ще бъде адски много трудно, но мисля, че ако решиш ще успееш... Надявам се.... zaharisa@mail.bg е моята поща- ако имаш нужда от приятели само свирни. Ако не трябваше да ходиш на работа бих те завързала с дебело въже за леглото и да ти давам топли супи..., догато мине болката... но за съжаление.... /пък и съм на 16 и малко строгата ми майка.... малко е предубедена към хора,които употребяват наркотици, ако разбере за тебе... ще ме очисти/.Но винаги като имаш проблем можеш да ми пишеш на пощата, за да си поприказваш с някого.Понякога едно рамо много помага.Ако искаш ... пиши ми.



Тема Re: Е нема начин, бате ....нови [re: pirogovec]  
Авторdrys-drys (Нерегистриран)
Публикувано08.07.04 12:29



i az se drysam... kefi me

fremtid@gmxpro.de




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.