Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 23нови  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.11.08 11:54



Табличката с нашите свалени килограми се намира






Протал е диета, която не налага големи лишения, не предполага измерване на храните и пресмятане на калориите и дава пълна свобода на консумиране на някои разпространени хранителни продукти.
Протал не е просто диета, а разширен план за отслабване, който може да се приеме или отхвърли в своята цялост. Този план се дели на 4 последователни фази:



Протал І

Ударна фаза на чистите протеини, която позволява светкавично отслабване, на практика не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване или чрез приемане на протеини на прах, но без недостатъците на тези два метода.



Протал ІІ

Смесен период на протеини, редуващи се с протеини+зеленчуци, продължава до постигане на желаното тегло.



Протал ІІІ

Режим на запазване на постигнатото тегло, предназначен да предотврати явлението, при което след всяка бърза загуба на килограми, организмът проявява тенденция да ги възстановява с още по-голяма бързина /т.нар. йо-йо ефект/.

Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.



Протал ІV

Накрая и най-вече – период на окончателна стабилизация, почиваща на една съвсем проста защитна мярка, която не изисква големи усилия и е задължителна за запазване на постигнатото тегло – един ден от седмицата диета, която трябва да се спазва всеки четвъртък, до края на живота и която е достатъчно ефикасна, за да бъде приета.





УДАРЕН ЕТАП - Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.



Постни меса

Това са : телешкото, говеждо и конско



Говеждото - всички части, които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.

Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.



Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни .



Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.

Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 % . Препоръчително е да е от шол, и да е смляна пред вас.



Дреболии/карантия/: От тази категория е разрешен черният дроб-телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част. Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.



Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.

Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!

Морски дарове: всички ракообразни и всички миди:

скариди,омари, раци, лангусти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви.



Птиче месо:

Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн - патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.



Постни шунки: Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.

Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.



Яйца: кокоши, пъдпъдъчи - те се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.



Обезмаслени млечни продукти - кисело мляко, извара и сирене. Тъй като в България няма достатъчно обезмаслено сирене, отдаваме предпочитанията си към обезмаслената извара и оставяме сиренето за трета фаза.



Минимум литър и половина вода дневно. Водата е много важна!

В количеството течности влиза и Кока-кола лайт или Пепси лайт, безалкохолни напитки с не повече от 0,8 калorии на чаша в зависимост от предпочитнията и нуждата от сладко, също така, чаят, кафето.







ВТОРИ ЕТАП - протеините от ударния +

ПОЗВОЛЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:



Домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, керевиз, копър, всички видове салати, , тиквички, чушки.

Да се внимава с количеството въглехидрат в зеленчуците, като напр. в морковите и цвеклото, където той е повече.

Забранени са нишестените зеленчуци: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, нахут. Без да забравяме авокадото, което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.

Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите. Зеленчуците не бива да превишават като количество протеините – те са добавка към тях.



ДОБАВКИТЕ



Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.

Захарта е забранена.

Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.

Солта и горчицата са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с горчица без мазнини и захар и диетична сол.

Обикновеният кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.

Олиото и зехтина не са позволени.

Алкохолът е забранен.





РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.

Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.

- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.

Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.

Вариантът 4/3 е удобен за спазване, тъй като смесените дни се падат в края на седмицата и е препоръчителен на по-дълго режимстващи - за разнообразяване на схемата.





Трябва задължително да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има няколко варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко, най-вкусни са вложени в кекс или палачинка. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.



Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.



ТРЕТИ ЕТАП /преходен режим/:

Продължителността на този преходен режим зависи от свалените килограми – 10 дни на свален килограм.

Ако сте свалили 20 кг, ще трябва да спазвате режима двайсет пъти по 10 дни, или 200 дни, или 6 месеца и 20 дни.

На тази база всеки лесно ще изчисли колко дни го отделят от окончателната стабилизация.

Имате право на следните храни:



- протеиновите храни от ударния период;

- зеленчуците от смесения период;

- 1 порция плодове дневно, с изключние на бананите, гроздето и черешите;

- 2 филии пълнозърнест хляб дневно;

- 40 кашкавал на ден;

- 2 порции нишестени нрани на седмица;

- агнешко бутче и печено свинско филе.


Всичко това увенчано с

- две гала вечери на седмица.

Но и задължително и неподлежащо на обсъждане с:

- 1 ден седмично ударен режим на чисти белтъчини.

Позволените плодове са : ябълки, ягоди, малини, пъпеш, диня /по един резен!/, грейпфрут, киви, праскова, круша, нектарина, манго.

Имате право на всички видове термично обработени сирена, като избягвате ферментиралите – камамбер, рокфор, козе.

Нишестените храни, които са предпочитани в низходяща градация – пълнозърнести макарони, кускус, качамак, булгур, цели житни зърна, леща, боб, грах, нахут, накрая ориз и картофи.

Новите меса са вече агнешкото, свинското и свинската шунка.

Два пъти седмично имате право на гала вечеря, когато ще можете да консумирате всякакви храни, особено тези, които най-много са ви липсвали през периода на отслабването.

Но трябва да спазвате две важни условия – никога да не си сипвате повторно от едно и също ястие и никога да не си приготвяте две последователни гала хранения. Следователно всичко може, но в единствено число – една салата, едно предястие, едно основно, един десерт, един аперитив, една чаша вино.





ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация.



Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.



Как действат белтъчините?

1. Чистотата на белтъчините намалява калорийния им принос.

2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.

3. Чистите белтъчини намаляват апетита.

4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма.

5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.





Съветите на д-р Дюкан



Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!

Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.

Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.

Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.

Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.

По-долу давам линк към Калкулатора на Дюкан. След като изпълните всички стъпки, ще получите в резултат оптималното си тегло. Това не е теглото, при което ще изглеждате перфектно! Това просто е теглото, което ще поддържате след втора фаза най-лесно.



След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1. Метрична система (оставете metrique)
2. Сегашно тегло
3. Желано тегло
4. Максимално достигано тегло
5. Минимално достигано тегло
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8. Ръст (см)
9. Възраст
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12. Пол

Ако сте жена, излиза въпрос номер 13:
13. Брой бременности: 0 - 7

След това натискате бутона Calculeur и се появява цифрата на вашето оптимално тегло.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.11.08 11:58



Ето я и новата тема.

Благодаря на всички, които предоставиха снимков материал в колекционерската ни 22 тема. С удоволствие ще продължаваме тази практика, ВСЕКИ е добре дошъл с новите си албуми!

Кармен, успях и с твоите снимки, страшна симпатяга си, давай напред!

Момчетата, дайте да ви видим и вас, а?



Надявам се да не се вихрят негативни емоции в 23-та тема. Нека я напълним с хубави резултати.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано08.11.08 12:12



Здравейте и в новата тема!


Аз нямам с какво да се похваля - нещо "запецнах", ама си знам, че е за малко! Скоро Кантарчев /както някой в предишната темичка го нарече/ пак ще ме зарадва. До тогава - търпение му е майката!
Хубав ден на всички, много усмивки и повече свалени /кило/грамчета! Трябва да закръглим цифрата под табличката на 1 тон!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Авторeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.11.08 12:15



И само да се допълня

.
При голямото отслабване преди няколко години, бях толкова окрилена и възторжена! За няма и месец бях свалила около 15 кг! Веднъж видях едно много пълно момиче, ама наистина много пълно и почти бях тръгнала да го настигна и да му кажа, че има начин да отслабне - моят начин!, незнам как се въздържах, знаете че това не ми е силна страна, все да се изкажа, все да дам съвет или коментар. Просто тогава осъзнах, че всеки човек си е вселена, има свои чувства и мисли и една намеса от моя страна сигурно щеше да обиди много въпросното момиче. Та то нима не знае че е пълно и сигурно е опитвало какво ли не, а може и да има здравословен проблем?

Повече, няма да се бъркам в Дюкански теми.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: eзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.11.08 12:50



Ама моля ти се, бъркай се - това тука да не е с клубни карти и фейс контрол.


Всички са добре дошли!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: eзпoдoбнa]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано08.11.08 13:02



Поздрави от мен в днешния прекрасен ден!
В настроение съм както виждате, защото осмичката все повече ми намига дружелюбно!А днес ми намигна с вълшебно число-88.800 ?!Но после се скри ,ще я изчакам да се отрие без такива свенливости и после ще рипам...


Щях да яхам метлата днес, но реших да се вслушам в съвета на Дорчито!Сега само казвам благодаря на всички стари дюканки от форума че ми дадоха куража и силата да се преборя със моите стари сланини!Особенно благодарности на Дорчето за това че е с нашите проблими и със своите постижения и упоритост ни е нашата пътеводна светлина!Благодарим ти Дорче!А на всички новички-успех при нас и с нас!Дерзайте!Шма защо!На правилното място сте и ще успеете!



[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: kateluna]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано09.11.08 10:57



Поздрави на всички и от мен!
Аз не пиша често, но ви чета редовно и се кефя на резултатите ви.
Да докладвам и аз :) все още съм във втора фаза, но килограмите вече са ми 62.8


Много съм доволна от себе си и много скоро ще премина в трета фаза, от която да си призная ме е малко страх, но няма как.
Дорче мила моля те да коригираш резултата ми в табличката.
На всички ви желая много успехи и свалени килограми!
Хубав ден!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано09.11.08 17:19



Нека да се отчета дотук-един месец, 8 килограма минус. Доволна съм и продължавам. Даже по случая си направих гала-вечеря, ама във втора фаза

. Ходихме с приятели на механа-поръчах си овчарска салата - домати, краставици, гъбки, шунка, кубчета кашкавал, отгоре настъргано варено яйце. Съответно не я поливах с олио, само с оцет и избутах кашкавалчетата встрани. За гъбките, честно казано, не знаех дали са режимни, ама ги хапнах за всеки случай. . После-пилешка пържолка на скара, едно шишче и опитах скумрията на плоча на една от сътрапезничките ми. Всичко това съпроводено обилно с питиета- кола лайт и айран! Направо прекрасно и въобще не се чувствах лишена от нищо, дори не се наложи да обяснявам за режима, само за алкохола обявих, че взимам антибиотици и не употребявам. Защото ми е много неприятно да споделям за режима и да слушам след това "лекции" от непросветени. . Просто си го спазвам и толкова. Само гледах механата да ми съвпада с ПЗ-то. Но! Винаги има едно "но". Защо никой не забелязва, че съм отслабнала? Все пак това са 8 кг, не 2. Вярно, че на по-високо тегло по-малко се забелязва, ама все пак... Предполагам, че ако бях обявила, че спазвам, щяха да го отбелязват, но така като не знаят и никой нищо не забелязва. Е, вярно, че все още си ходя със същите дрешки, сигурно затова не им прави впечатление. Те все пак са ми доста хлабавки, но изчаквам за подмяна на гардероба.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано09.11.08 17:53



Здравей Слаботелесна!
Не се притеснявай за това, че никой не забелязва осемте ти килограма минус! Много скоро всички ще цъкат и ахкат около теб! А по-късно даже и ще завиждат! Търпение и всичко ще си дойде на мястото! Аз бях в същото положение до около 15-16 кг. минус! После започнах да си купувам нови дрешки с все по-малък размер и всички забелязаха "...колко си отслабнала! Да не си болна?..." А вчера големият ми син, който не живее с нас и не ме беше виждал от 2-3 месеца ми каза нещо, на което много се смяхме. Пристигайки си у дома ме огледа отгоре до долу и в обратен ред и възкликна: "Леле, мамо, гледай до другия път като си дойда да не изчезнеш съвсем, някой може да те открадне!!!"Аз се понадух и вирнах нос - стана ми едно хубаво, едно приятничко, че и "детенце" забеляза, че мама се е променила /т.е. отслабнала/!
Та това е за сега от мен! Килограмите ми са си същите, но обиколките тук-там намаляват!

Даже си купих ботушки за зимата - не съм носила ботуши поне от 15 години!
Целувки за всички и успешна нова седмица!

Редактирано от mecopuh на 09.11.08 17:54.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано09.11.08 18:33



Слаботелесна, не се притеснявай, че никой не забелязва отслабването ти. При мен първата реакция на околните беше едва при 7-ия свален кг, а за моето тегло би трябвало промяната да е доста видима. Още по-видими стават резултатите при смяна на размера на дрехите, когато крачолите и блузките са по-тесни, тъй като очертават силуета. Повечко търпение и много скоро ще започнат да се сипят комплиментите. Разбира се, ще има и "доброжелатели", които ще те поучават с цел да те откажат от диетата, но не ги слушай. В началото много се дразнех, дори станах нервна и още повече се амбицирах. Близките ми казват, че забелязват и промяна в характера ми. Станала съм по-сериозна и фокусирана, по-суетна и в същото време с нескрито възхищение отбелязват физическата промяна в мен. Все се намира някой да ми прави забележки и да отправя коментари с насмешка за това колко тъпо и вредно е да лишаваш организма си от разни съставки и бла-бла. Вече свикнах и просто не обръщам внимание, тотално игнорирам всеки опит да ми се повлияе, защото виждам в огледалото какви хубави неща се случват с тялото ми и усещам прилив на позитивна енергия и самочувствие. Не се отказвайте, момичета и момчета! Нека ни наричат "сектанти". Важното е ние как се чувстваме.

(силно подозирам, че епитетите ни ги лепят разни дебелани и дебеланковци, които нямат воля да се справят с килограмите и злобеят)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор the__knight ()
Публикувано09.11.08 18:42



Изобщо не се притеснявай че някой не забелязва.Оня ден счетоводителката ни черпеше на което отказах ,а някой и каза че съм на диета ... нейната реакция беше че не личало ... за справка табличката



Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: the__knight]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано09.11.08 20:26



Ха-ха, това искрено ме развесели! Не личало, значи. Та ти все едно си свалил един човек от себе си! Явно го е казала нарочно, не може да не се забелязва.
На мен за друго ми е тъжно - като са ме възприели веднъж като дебела, си оставам дебела в представите на хората...май. Така си ме знаят, така им е по-удобно. Ама ще им наруша удобството...скоро!
Приятно слабеене на всички!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор the__knight ()
Публикувано09.11.08 20:54



По лошото е че оставаме във собствените си представи така.Аз продължавам като си купувам дрехи да питам "А големи имате ли..."А напоследък се оказва че си купувам размер 34 или L. Явно тръдно ще свикне че не сме толкова рядък размер



Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор the__knight ()
Публикувано09.11.08 21:01



Обещах да докладвам с резултатите от изследванията, които да не ми е уроки се оказаха перфектни.Откакто добавих пектин в менюто си даже съм почнал да свалям нивото на холестерола.Който все още е малко над нормалните граници но започна плавно надолу , а и важното е че в големия си процент е добър холестерол.Иначе всичко останало в пълната кръвна картина и урината е точно по средата на референтните стойности.Резултатите с кръвното налягане което преди режима стигаше космически стойности горно 180-200 долна 110-120.Последните три месеца стабилно горната не е преминавала 125 а долната 85.
Така аз засега виждам само положителни резултати от този режим, и най-хубавото е че не изисква някакви неистови усилия от моя страна.

Смело напред



Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: the__knight]  
Авторnano (Нерегистриран)
Публикувано09.11.08 21:33



the__knight ,разкажи за този пектин-как се ползва ,за какво се ползва и режимен ли е?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автормaprapитka (Нерегистриран)
Публикувано09.11.08 22:20



Здравейте отново от мен.



За петте дни, в които карах само на протеини, от 60 кг, станах 57,6 кг.
Дорче, моля запиши ме в табличката.
Не съм свалила хич много - само 2,4 кг, но няма да се отказвам. Позагладила съм малко целулита сякаш, което пак е нещо.

Скоро се очаква да ми дойде М, може би затова не мога да се похваля с кой знае какъв резултат, въпреки че съм много стриктна.

А останалите, които не сваляте по много килограми през тези дни(без някаква обективна причина), да си знаете, че сега Луната се увеличава и дните не са благосклонни към диетуващите и техните диети.
Когато Луната започне да намалява, отслабването ни ще стане по-лесно.

В събота минах на фазата ПЗ. Мисля да редувам дните 5/5.

Дорче, относно питането ми за стриите от предишната тема, мисля, че точно когато човек започне да отслабва драстично, стриите започват да се виждат, иначе са добре "опънати" и загладени.
Надявам се да е вярно това, че стрии не излизат след 30 г., поне този келепир да има.
Също, надявам се скоро да пуснат парното, че превантивно да започна да се мажа с нещо за стягане.
За съжаление, сега какъвто е студ, хич нямам желание да се клепам с каквото и да било, единствената ми грижа след сутрешния душ, е да скоча възможно най-бързо в дрехите.

Това е от мен за сега.
Поздрави на всички, лека седмица и успешна борба с излишните килограми.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: the__knight]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано09.11.08 22:23



Поздравявам всички стари и нови Дюканци с новата тема, желая на всички много успехи! Аз се боря със третата фаза и като че ли става все по-трудно, колкото повече наближава четвъртата, едвам се удържам и търпанието ми никакво го няма...
Притеснявам се за вашия разговор за пектина, катогорично той е продукт от плод/ябълка/ т.е. би трябвало по тази логика да е извън режима. the__knight, ти и като го приемаш, продължаваш ли да отслабваш? Иначе стойностите на кръвното налягане са наистина впечатляващи и явно си струва усилията от твоя страна. Дори и без килограмите надолу, само това да беше постигнал, пак е отличен резултат!!!


Мечо Пух, много добри постижения, стискам палци за още килограмчета!
С обувките и ботушите ми е позната историята- преди режима не можех да ги закопчея на прасеца, купувах си повечко боти, сега като ги меря в магазина, все са ми широки и продавачките казват - "ами то сега е модерно да се пъхат дънките в ботушите", направо да си умреш от кеф!!!
На всички желая приятна седмица и много победи над килограмите!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор the__knight ()
Публикувано09.11.08 22:51



Пектина на практика не може да се усвои от тялото така че е режимен

на пазара повечето са с някакви допълнителни съставки които са нережимни но има и 100% чист пектин.

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: the__knight]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано09.11.08 23:01



Значи нещо като сюнгерчета - абсорбират, каквото могат и после ги изхвърляме.
Ами не е зле!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано09.11.08 23:24



Да ти кажа честно аз като свалих 15кг не ги забелязвах визуално. Погледни ако искаш снимките ми и ще се убедиш, че е възможно 15кг да не се забелязват много на фигура с тегло над 100кг. За кратко време обаче върнах 2кг и всъшност се закотвих на 97. Минах на трета фаза. Сега отново съм на първ/втора с цел 89кг.
Полите и панталоните ми бяха номер 60 , а сега са 54. Лошото е , че ръцете ми не се топят. Умишлено съм сложила в албума си снимка по голи ръце, за да видя дали някога ще се види разлика.
Най-важното за мен е че се чуствам по-лека и много по-слаба, което ми се отразява най-вече на здравето. Желая ти успех и хич не мисли кой какво е казал. Гледай на теб да ти е добре.




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор the__knight ()
Публикувано10.11.08 08:14



Много е важно да се приема само при високи нива на холестерола!!!Защото го понижава, а холестерола в ниски нива е може би още по лош от този във високи нива.Така че ако ще го ползваш ... първо едни изследвания



Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: the__knight]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано10.11.08 09:25



Благодаря за инфото, нямам проблеми с холестерола, просто ми беше интересно да го обсъдим.Приятна седмица на всички!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано10.11.08 09:44



здравей Дори, изпратих ти снимките за моя албум , нооо малко ме е срам , защото от два месеца се охлабих много (нещо като трета фаза карам), а имам още кг за сваляне..

....но днес като избирах снимките и пак ми дойде желанието за продължаване на втора фаза защото има какво да се сваля още.........така че искам вашата подкрепа, да ме нахокате едно хубаво че свят да ми се завие заради моята слабост....успешна седмица н всички


Дори не съм ги подредила по дати май, но тя всяка снимка си има

Редактирано от bobi786 на 10.11.08 09:50.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: the__knight]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 09:46



Здравейте момичета,
надявам се да не сте ме забравили!
Чета ви редовно, но пиша рядко. Нали се сещате - в трета няма новини, освен че патоса намалява и вече свиквате с мисълта, че сте слабички. на тези които им предстои влизане в трета да не се страхуват. Яжте от всичко позволено, но внимавайте с количествата. За намаляване на холестерола, който има нужда да взима ленено масло, ефекта е зашеметяващ.
Скоро ще ви пратя снимчици.
----------------------------
в трета до 8 март



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: kopcичka]  
Автор the__knight ()
Публикувано10.11.08 13:14



ленено семе ям всяка сутрин от първия ден на диетата триците сутрин.Не ми помогна за холестерола



Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: мaprapитka]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано10.11.08 18:14



Здравеите и от мен
аз сащто напоследак само чета в клуба и от време на време пиша.но за сметка на това сьм си сериозна с диетата и ето ги и резултатите не закасняват.след 20 дневно спазване вече сам -7 кг

.Дорче моля когато ти остане време поправи ме в табличката.Иначе все повече свиквам с режима и да ви кажа си се чуствам много довре,само дето с водата си се мача и едвам докарвам литар на ден,но какво да направя че не си падам по нея.Иначе всичко друго е ок.Надявам се и при вас да е така мили приятели.Лека вечер и успешна седмица на всеки.



Тема Здравейте и от мен!нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат )
Публикувано11.11.08 03:10



Аз съм в дюканските редици от миналата година; до момента 30 кг надолу и продължавам. Много се радвам да се запозная с толкова лъчезарни оптимистки-дюканки - заедно ще е по-лесно!

Дорче, това е за теб:



Fractal от другия клуб съм.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано11.11.08 09:46



Лодчице, много благодаря за пожеланията!


Явно е имало ефект от тях, /и от стриктното спазване на режима, разбира се/, защото от вчера съм вече 86.9 кг.!
Звучи невероятно, дори и за мен и затова изчаках 3 дни преди да ви се изфукам! Не посмях по-рано, за да не разочаровам и себе си! Но след като и тази сутрин кантара не си е променил мнението, а продължава да ми се радва, реших, че е редно да го споделя с всички! Та така както гледам, до началото на трета фаза ми остават има-няма някакви си 4,5 кг!!! До тук добре! А после? Не знам как е при вас, но аз малко се стрхувам от третата фаза! Имайки предвид предишните ми разочарования от разните видове диети, ме е страх да започна да включвам и други храни освен позволените във втора фаза. А най-много се страхувам от гала вечерите. Идват едни свински празници, едни веселби - не знам дали да не си остана във втора фаза чак до след Трифон зарезан! Тогава май ще да е по-лесно! Гледам на линийката колко далече е избягала девойката от онова трицифрено число в началото и изобщо не ми се ще да се връща пак там!
Та това е от мен за сега! Целувки на всички стари нови Дюканстващи от мен!
А аз май трябва да си сменя името - в момента изобщо не приличам на Мечо пух!



Тема Re: Здравейте и от мен!нови [re: fractalz]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано11.11.08 11:08



Фрактал, ужасно много се радвам да те видя! ТУк я няма емотката с прегръдка, представи си я.



Радвам се, че продължаваш и не си се отказала. И другият хубав факт е, че се обади тук - защото по-лесно се отслабва с подкрепа и споделяне, това е неоспорим факт! Още по-големи успехи ти желая и не пропускай да споделяш с нас постиженията си!

МечеПух, още веднъж Браво!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Здравейте и от мен!нови [re: Dorchester]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано11.11.08 12:18



Прегръдка и целувка на всички стари дюканстващи и приветствие с реверанс на новите борци за дюканската кауза!


Като гледам изкласяват все повече дюканки и преминават в друг,по-горен клас -3-ти а аз тук като една оставачка дълго време ще си стоя на разни поправки...Кукита,Мечо пух,Корсичка,Рада,Танчето...Лодка в морето...какво ще правя без вас във този втори клас...А там ще бъда вероятно до февруари...дай Боже!!!

Добре че при нас остава The_knigt че да ни напътсва в настъпващите студени зимни дни...Виждам че ще си правим компания с Абелар,Мечтателка.Но за мен е много важна Платноходка че с нея сме горе-долу с еднаква позиция и цели.
Само трябва да разменяме повече информация ...Ама къде сте момичета.Я влизайте по-често тук!Чакам ви!
Аз продължавам все така...свалям бавно но славно...Радвам се на зеленчуците които ги има все още в изобилие!Трите лъжици ов.трици си ги правя на хлебче с два белтъка и си го изяждам на два пъти-за закуска и на обяд.Това е така от два дена.Незнам дали е правилно но това хлебче става голямо и ми е много за закуската.В новата си книга за триците не срешнах до сега/в момента я чета/че триците трябва да се ядат обезателно саамо за закуска.Той дава много рецепти за разни сладкиши и не казва кога трябма да се ядат?Но тези които вземат някакви лекарства трябва да ги вземат един час след приемането на триците!Това е много важно!
Това за сега!
!



[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: bobi786]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 13:50



Чакам да ти видя снимките, че имам нужда от мотивация всякаква.
Накрая ще ги налепя слабите ви снимки по хладилника!
Или пък да взема да му сложа секретна заключалка като сейф и да може само синковеца да го отключва!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23 [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано11.11.08 14:32



Напротив, точно обратното трябва да направиш. Да си лепнеш една ТВОЯ снимка от най-дебелия ти период - да те хваща ужас.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 15:51



Ами да знаеш как се снимах тогава! То и сега не се фотам, че на живо съм такава хубавица, ама фотоапаратите не могат да ми уловят красотата.
1. Само по принуда и в краен случай.
2. При групови снимки, заучени пози по възможност на втора редица, та да ми се вижда само красивата главица.
3. Дори и тези снимки или съм ги скрила от себе си или съм ги изхвърлила с погнуса ;)
То и сега не се фотам, че на живо съм такава хубавица, ама фотоапаратите не могат да ми уловят красотата.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано11.11.08 21:56



Да ви се оплача. Днес навършвам един месец от началото на диетата и много исках да закръгля на 8 свалените килца. За съжаление не успях. На протеини съм от 3 дни, а дори качих около 300-400 грама. Предполагам, че причината е в наближаващия ми цикъл и все пак, някой има ли опит със зациклянията? На какво най-често се дължат? А сега, добрите новини. Тази вечер реших да дефилирам с дебелите дрехи и да изпробвам слабите. Какво да ви кажа... Хвръкнах от щастие пред огледалото. Всички дебели дрехи не стават за носене и имат остра нужда от стесняване и нямаше дреха от по-слабите ми периоди, в която да не успея да вляза. Някои от тях все още са ми малко тесни, но след около месец сигурно ще ми станат и те широки. Гордея се със себе си и нямам никакво намерение да се отказвам.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Rossella]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано11.11.08 22:11



Споко! Тоя урок с МЦ сме го минали!

Аз през тези дни наддавах с 1,5 кг, без никакви отклонения в режима, после се връщах пак в "реални граници". И сега, в трета фаза по същия начин натрупвам ли, задържам течности по-вероятно, но винаги около МЦ / 4-5 дни преди това и 4-5 дни след това/ качвам 1 до 1,5 кг. Въобще не обръщай внимание, спазвай си режимчето и всичко ще е наред!!!



Тема Не си самичка!нови [re: kateluna]  
Автор Kukita ()
Публикувано12.11.08 09:17



Kateluna, изобщо не си само ти второкласник

! Моите последни 5-6 кила са се запънали като магаре на мост и не щат да се махат. Ама вече съм във фазата "ако искат". Наистина започнах да се харесвам в кожата си, и дори и да не докарам до мечтаните 60, съм решила след новогодишните празници и периода на именните дни в началото на януари, да започвам 3-а фаза. Даже съм планирала първата си гала - на 14 януари вечерта (тогава ще навърша 40 и ще започна 3-а фаза) ще изям малко сирене, ще изпия чаша вино, а през деня ще хапна ябълка! Лелееееее, хубави мечти, а!
А сега ми се ще да споделя нещо хубвао, на което не бях обърнала внимание до днес. В един от сайтовете за изчисляване на BMI си направих проверка на моето, и за пръв път от много години не съм дори в зоната на наднорменото тегло. Вече съм нормална!!! Е, това си е повод за празник! Пожелавам на всички, започнали от високи като моите стартови килограми, да изпитате същото прекрасно усещане!



Тема Re: Не си самичка!нови [re: Kukita]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 19:10



Привет на всички!Помислих сутринта,че Кантарчо вече ме взема на подбив!След многото служебни задачи се връщам току-що/цял ден бях на 2-3 кафета,1чай и 1 сода/ и естествено пак се меря,че ми е едно чудно,чудно...АБЕ НЯМА ЛЪЖА-66!!!!

Благодаря на Бог,че ме възнаграждава с тази радост!Благодаря на вас,че ви имам!Как се страхувах от фаза 3!Оказа се,че за този 1 месец и 5дни свалих още 4кг...
Корсичка,и аз правя 2 протеинови дни в седмицата-понеделник и четвъртък,но наистина ям съвсем малки порции от другите разрешени
Кукита,ти ме предизвикваш,нали??!Ами аз ако напредвам така ще взема да си харесам числото 60!Нали нямаш нищо против??!
Кателуна,възхищавам ти се!Не си започнала като фиданка,а виж какъв чудесен резултат до сега,а пък с мечтаните 75 от теб,направо ме изумяваш.Желая ти от сърце скорошна радост!
Дорче,оправяй моя резултат,че както съм се засилила след ден-два може да ти пратя нова вест и да ти отворя пак работа
Новички,дерзайте и помнете думите на Мечопух/тя вече не е мече,а дама елегантна,даже и шармантна!/,че"плодове ще има и догодина,но ако ги ядем сега и догодина ще сме си дебели..."
Успехи и много радост на всички!!!



Тема Re: Не си самичка!нови [re: Kukita]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано12.11.08 19:16



Kukita-Ти толкова много си постигнала на минус 24кг.и не си започнала като мен от 112кг.Аз ако стигна 80кг ще бъда щастлива.Пет килограма с тях и без тях не е толкова важно- за толкова свалени килограми и такава визия!Февруари е далече и се замислям да си разнообразя малко менюто и трябва да вляза в рецептите...Пилешкото ми омръзна и рибата освен пържена не мога да я понасям...за празниците не ми се мисли!Като зная какви вкусотии трябва да приготвям за другите...как ще изкарам?!Намислила съм да си направя мини-варианти за мен режимни...напр.баница по дюкански,тел.пържола за мен а за тях -свинска...само сърмите как ще станат в телешката кайма...но няма как!Каквито се получат ще си ги ям сама..но ща си напрвя сърмички от забраненото кисело зеле!Има време ще му мислим!.



[image][/image]

Тема Re: Не си самичка!нови [re: kateluna]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 19:26



ВЪРТИ МИ СЕ ЕДНА МИСЪЛ В ГЛАВАТА ОТ НЯКОЛКО ДНИ...СПОДЕЛЯМ Я -който иска да се смее,че е невъзможно,аз мисля,че е постижима-ДА СИ НАПРАВИМ СРЕщА!!!
ДОРчЕ,какво ще кажеш,ти имаш опит?!Дюканки,ще се осмелим ли??!!





Тема Re: Не си самичка!нови [re: kateluna]  
Автор the__knight ()
Публикувано12.11.08 22:17



За себе си прецених че киселото зеле е режимно



Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Не си самичка!нови [re: the__knight]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано13.11.08 01:11



здравеите приятели
имам едно малко вапросче

.Днес както си пазарувах в магазина за мажа и детенце и попаднах на една ФАТ Фри актижиа от Данон и ми е интересно дали е от режимните храни.фише 0% мазнини ,0 захар но е плодожа та си мислех ако някои знае нешто по жапроса и е по светнат нека да сподели.Надяжам се че е кам режимните храни.Леле ако е какво амко ште му падне ,немам думи.Лека вечер на всички .



Тема Re: Не си самичка!нови [re: davidmama]  
Автор strangebrew (8 по Рихтер)
Публикувано13.11.08 01:17



Не съм сигурна, че е режимна, но да се изкажат профитата.


Можеш обаче да я заместиш със желирано кисело мляко със степ по избор. Не е същото, но вероятно и то ще ти хареса.



Тема Re: Не си самичка!нови [re: strangebrew]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано13.11.08 08:25



Привет и от мен!
the_knight-Много ми хареса мнението ти за киселото зеле!Значи ще има сърмички!В тях вместо ориз може да се сложи овесени трици...Само трябва да изчислим на колко килограма кайма колко лъжици трици да се слагат за да разберам приблизително за една сърма...Ако искаме да сме стриктни...
А какво ще кажете да си направим и тиквеник?С дюкански кори и малко тиква,канела но без орехи..Какво ще кажете за тиквата.Някои казват че френските дюканки използвали вече тиквата във втора фаза...Зная че е плод...но то и доматите са плод, а са разрешени...Трябва да се мисли от сега празничните минюта за да има време да ги обсъдим и предварително да експериментираме.Какво щ е кажете?





[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: the__knight]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 09:00



За холестерола: не става въпрос за ленено семе, а за ленено масло!!!



Тема Re: Не си самичка!нови [re: kateluna]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 09:20



Здравейте,
Искам да ви кажа едно мое откритие. За тези, които са в трета, може да ползвате за сърмички и други ястия вместо ориз - елда или гречка. Това е едно житно растение, което е много полезно и диетично. Ползва се предимно от руснаците, нещо като национално ястие, от нея правят прословутата руска каша за закуска.
Аз я консумирам вместо ориз. За повече инфо вижте в Гугала.
Поздравявам всички стари моцуни и желая успех на новичките!



Тема Re: Не си самичка!нови [re: davidmama]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.11.08 09:33



Такива млекца бих избягвала, ако са с парченца плод.

Виж, киселото зеле си е сто процента режимно за ПЗ.

Сърмички съм си правила и със зелев лист, и с лозов. Просто без ориз, а наблягам на лука и моркова. С телешка кайма са идеални.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Не си самичка!нови [re: Paдa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.11.08 09:34



Това е, разбира се, чудесна идея - срещите са нещо страшно стимулиращо. Обачеееее сме в различни градове - аз съм от Варна, знаете.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.11.08 09:35



Снимките на Боби вече са качени в сайта с табличката! Има какво да се види



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Не си самичка!нови [re: Paдa]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано13.11.08 11:02



Аз съм за среща, когато кажете там съм....има ли друг от Добрич като мен?....





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано13.11.08 11:35



Здравейте днес и от мен!
Целувки за всички по отслабналите бузки!
Благодаря на Рада, че ме цитира и по този начин напомня на новичките колко е важно да сме стриктни в режимстването!
Аз съм ЗА среща. Можем да я направим на части - по местоживеене. После Дори ще качи снимките в албумчето!
Доричка, срам не срам ама промени цифрата на годините в табличката. От днес колкото и да не ми се ще /а и не се чувствам на толкова/ съм на 48!!!


Е това е от мен!
Аз отивам да празнувам и да се фукам с новото си АЗ!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.11.08 13:02





Честито и празнувай мнооого!!! Заслужаваш най-хубавия купон!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано13.11.08 15:10



mecopuh-Честито миличка!Да си жива и здрава и много щастливо отслабнала!
Няма как да ти изпратя моя голям букет цветя за празника!Но си представи един огромен букет от червени рози...Той е за теб!





[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: mecopuh]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано13.11.08 15:39



ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН и от мен. Здраве, усмивки и весели мигове ти пожелавам с любимите ти хора





Редактирано от bobi786 на 13.11.08 16:02.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 17:20



Здравейте и от мен, честито на всички отслабнали. Помня, че обешах да пиша редовно, но нещо се поизложих, но само за 2 дни и после продължих и сега вече съм 66.100 кг или -4.9кг. Просто имах застой за около 3 седмици и не издържах и се наядох като прасе, но успях да се спра и после продължих.сега разбира се съм доволна.Добре, че сте вие с вашите резултати да ме стимулирате.Лека вечер на всики!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: bobi786]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 17:20



4етиридесет и...Уви...
много са,но да не ти тежи...


Ако младите те смятат стара,старите пък виждат,че си млада...
Искам да ти кажа от сърце-чувствай се като дете!!!

Мило приятелче,желая ти винаги да имаш до себе си верни приятели!!!
С топли чувства към Елегантното Мече!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: mecopuh]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано13.11.08 19:16



Мечопух, честито, да си ни жива и здрава и много слаба!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано13.11.08 19:21



Дорче, "свали" половин килце от табличката. Благодаря предварително. А сега искам да ви се оплача-много съм гладна, постоянно и безспир. И това, че съм яла скоро, нищо не значи-просто усещам глад! Нали месото уж престоявало повече и засищало? Аз в началото на режима се напрягах да ям и не ми се ядеше, но сега положението е тревожно.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано13.11.08 19:28



На МечоПух - честит рожден ден, много радост и усмивки, както в празничната вечер, така и за напред!!!
Дори, и аз съм ЗА среща, от Варна съм, мисля, че няма да има проблем и Дюканките от Добрич да се присъединят - все пак са само 50 км.
Киселото зеле е режимно, но винаги старателно го изкисвам, заради голямото количество сол, сарми съм правила и със ситно накълцано режимно месце,морков,лук, чесън,домат, праз, каквото намеря- завивам го!!


Целувам всички и желая нови грамове надолу!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано13.11.08 23:07



Време за похвала. Казах сбогом на още един килограм! Дори, можеш да ме поправиш в таблицата

. Тази вечер си направих палачинка от трици. Много ми хареса.
Честит рожден ден на Мечо Пух! Колкото по-малко пухкав, толкова по-добре. Да си жива и здрава!
За протокола: аз съм от София.

Редактирано от Rossella на 13.11.08 23:09.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано14.11.08 01:26



Мече Пух, ЧРД! Сърдечни пожелания за здраве, щастие и дюкански постижения



А сега искам да ви се оплача-много съм гладна, постоянно и безспир.
Ако е временно - открий причината. МЦ? Увеличен стрес, заради който не се храниш редовно или не пиеш достатъчно течности? Времето захладня - нормално е да се чувстваме неуютно, докато се приспособим. От колко време си на Дюкан? При мен кризичките се случваха периодично - или около МЦ, или акоразредя хапването, най-вече когато съм много заета. Освен че чувстваш глад, има ли и друго - слабост, причерняване и пр. И, извиняваи, ако е глупаво и неточно попадение - но хранисх ли се достатъчно?

Докато откриеш причината, опитай се да спазваш режима особено стриктно; ако трябва си записвай - колко често и колко (и каква) храна; течности/вода; друго, което може да има значение.

Какво ми е помагало на мен:
1 - първо си правя строга ревизия на режима; обикновено е достатъчно да се направят малки корекции;
2 - увеличавам рибата (от "твърдите" белтъци), намалявам изварата, но компенсирам с айрян ("течния белтък демек) - вече една година мина и още се боря с липсата на навик за пиене
3 - забелязала съм, че при мен, когато изпитвам глад, е по-добре да изям нещо белтъчно И да изпия вода, отколкото да изям нещо с подсладител - сякаш повече огладнявам.

Прегледаи си режима, отговорът е там, мисля.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: fractalz]  
АвторЛopeнa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 08:29



поздравления за страхотните ти резултати.Ще качиш ли снимки,з-то и аз сьм сьс сьщите габарити от началото ти и ще ми е чудно как бих изглеждала и аз след толкова усилия,а и за стимул.Как издьржа толкова дьлго....



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Лopeнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.11.08 09:57



Присъединявам се към въпроса на Лорена, Фракталз.
Ти имаш един великолепен албум, аз съм го видала и се надявам да го поддържаш. И още, желаеш ли да те запиша в тукашната табличка?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Лopeнa]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 10:01



Честит рожден ден на Мечо Пух и от мен!
Не е толкова страшно. Всичко зависи от теб, как ще се чустваш, как ще изглеждаш ........ Желая ти здраве и да постигнеш мечтите си, няма значение кога. Моите мечти започнаха да се сбъдват след 50г. и аз съм щастлива, че все пак се сбъднаха.

И аз за протокола съм от София
Много ми се иска да се срещнем.
--------------------------------------------
В трета до 8 март



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Лopeнa]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано14.11.08 17:42



Как издьржа толкова дьлго....

След като сме сестри-близначки по килограми поне, поизгубили се една друга във времето и пространството, мисля, че ще ме разбереш много лесно. И хич няма да ти е трудно да издържиш и постигнеш и по-добър резултат даже.



Извинявайте, ако излезе прекалено дълго. През февруари 2007 съвсем случайно ми хрумна, че натрупаните кг (126, а може и нагоре да са били) може да се дължат на ендокринен проблем. Джипито от години повтаряше - стрес, застовал начин на живот, движи се, внимавай какво ядеш. А бе аз цял живот съм внимавала (не без забежки), но да качиш 60-70 кг за 6-7 години от невнимание. Както и да е, пуснах си изследвания и си получих диагноза - хипофункция на щитовидната жлеза, и то в тежка форма. Предписаха ми Л-Тироксин в слонска доза. Резултатът? До август 2007 бях с разстроени тотално нерви, даже спрях да шофирам!, а килограмите бяха с цели 3 по-малко - даже и за това не съм сигурна, дрехите си стояха прилепнали, както и преди, а кантарът играеше около 126. Първата снимка в албума е оттогажа - чуден ден през август, с хлапето обикаляхме из града и по магазините и на връшане, когато вече едва се влачех, ме щракна. Като прехвърлях снимката в компа, се стреснах. Не от килограмите (с тях си бях сяикнала), от излъчването, от това, че изведнъж си дадох сметка как изглеждам в очите на малкия, на приятелите - състарена, болнава, а моето си аз изобщо не се виждаше даже. Та в този микс на самосъжаление, самобичуване и бесен гняв, си казах, че трябва да се търси начин, защото не може да няма изход. Като за начало, смених ендокринолога, постепенно спрях тироксина (той беше против, но аз настоях на своя глава, като компромисът беше да си правя редовно изследвания). Въпреки че дотогава бях изпробвала какви ли не диети, започнах с броенето на калории и повече или по-малко разделно хранене (на принципа, ако не помогне, поне няма да навреди, а и преди да науча за този режим, предимно така се хранех - просто не обичам да смесвам храните), ежедневни разходки - хех, ако знаете колко се радвах като извървях 2 км без прекъсване за първи път (сега и по 20 км правя по време на "разходките" без да ми мигне окото!). През цялото това време не спирах да се ровя в нета. На 5 ноември попаднах на темата за Дюкан в бг-мама, на 6 ноември се снимах (втората снимка в албума) и почнах.

Между другото, анализите ми са нормални от януари 2008 насам. Чувствам се чудесно, през цялото време на режима е било така. Не ми е трудно, защото алтернативата я имам на снимка. (оная, първата, на 126 кг). Чак страхотно постижение, не знам - но аз съм доволна! Темпото може да е бавно - средно по 3 кг, даже малко под 3, на месец, но нямам нито стрии, нито увисвания, нито бръчки, а съм на 44. Не е като да няма нарушения и пропуски, но това е за отделна тема, но не се самобичувам, приемам го, като част от цената. Можеше и повече да постигна, сигурно, но не насилвам нещата. Та така. Всеки го може, ако има достатъчно добър мотивиращ фактор.

Успех и на теб, и ако искаш, пиши и на лични, ако те стегне шапката. Много е важна подкрепата.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано14.11.08 17:45



Благодаря, Дори!

Албумът си стои, но снимките са само до юни т.г. Новите още не съм ги качила, тъкмо ме мотивираш. Фракталният пуловер, за съжаление, не ми е под ръка, но като се прибера, ще се снимам и с него. Аз и дневник имам, с рецепти най-вече, но правих бекъп и поомазах нещо, ще го кача и него, само време да има.



P.S. Дааааааааааааааа, моля те, включи ме в списъка, много ще ми бъде приятно!
P.P.S. Качих една сравнително актуална, от миналата седмица; другите са още в камерата.

Редактирано от fractalz на 14.11.08 19:07.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: fractalz]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано14.11.08 19:58



Здравейте!
Благодаря на всички за хубавите пожелания и милите думи! Аз и тази сутрин съм си същата като вчера - изобщо не се чувствам пораснала!


Не знам как ще ми се отрази снощното празнуване, защото си позволих да изпия 1 чаша бяло вино и хапнах малко печено свинско. Това са ми нарушенията в режима, но смятам, че са ми позволени като за празник!
Но днес съм на рибка, яйчица, кисело мляко и извара. Надявам се да компенсирам прегрешенията!
Е това е! Ще се меря след 2-3 дни и ще докладвам!
Целувки на всички от мен!
П.П.: И аз съм от София! Ако има желаещи за среща - пишете на лични. Ще го организираме някак си! Все пак и празници идват!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Пoли]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано15.11.08 05:28



Поли, поздравления за резултата! Все пак следващия път, когато имаш застой, включи ината на макс.


Моят застой продължи от януари до края на юни месец. Не че не са ми минавали разни пораженчески мисли през главата, но ... просто спрях да се тегля, по дрехите усещах, че не качвам, с две думи "правя, каквото трябва, пък да става, каквото ще става". Близо си до целта, не се предаваи сега.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: fractalz]  
АвторAбeлap (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 15:13



Здравей Фракталз и добре дошла в нашите редици.Страхотни резултати,страхотни снимки и най-вече страхотна цел за постигане.Впечатли ме!Ще се подкрепяме съвместно,защото и мен ме чака още дълъг път във втора фаза.
Аз съм 96 кг. и въпреки това получавам много комплименти за отслабването.Ето днес например един бивш колега ми каза:"Много си се вталила,фащаш окото,идеално,идеално"Една позната ми каза,че съм останала наполовина и т.н.,но вие всички сте минали по този път,така че знаете как е.

Мечо Пух,ти си нашият пример ,следваме те,радваме ти се,постигнала си много,продължавай все така и бъди щастлива,много здраве и любов.

На всички момичета и момчета успехи в борбата с килограмите



А аз всеки ден благодаря на господ за тази диета!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Aбeлap]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано15.11.08 17:35



Благодаря, Абелар, и добре заварили! Ще се подкрепяме, разбира се, така е по-весело.

Момичета, стискайте палци - тази сутрин на кантара се появи зислото "89". За да не разваля мгията, не посмях пак да се премеря. По принцип си променям линийката след 3 последователни дни/мерения за потвърждение. Та...



За т.нар. "плато" - като че ли организмАта се вкопчва в тегло, с което сме били по-дълго време. Имам 2 лични примера - на 106 стоях почти 6 месеца, на 92 - около 3 седмици. След това се слиза бързо надолу, докато не ударим следвасхтото плато? При вас така ли е? Този въпрос има смисъл само ако имате 10+ за сваляне, и то натрупани по-продължително време. Какво мислите?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: fractalz]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 22:05



Ехо,виждам,че има желаещи за СРЕщИчКА,надявам се да се осъществи!!!
Ама как се радвам да знаете,как си мечтая да се видим всички сладурковчета,дето си пишем тук!!!

Ако се осъществи преди Нова Година или някъде там,с подходящия КУПОН!Мисля беше идея на Елегантното Мече да стане по местоживеене и да качим снимки-и така става...Хайде,или се изказвайте по въпроса,давайте предложения,разсъждения,откази даже,само реагирайте-да знаем,че ви вълнува това предложение...
ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Paдa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 22:27



Абе,хора,да разбием мита за Интернет общуването...тОВА СМЕ НИЕ...ТАКИВА,КАКВИТО СМЕ-ДюКАНКИТЕ ПЪРВИ СЕ ОСМЕЛЯВАТ ДА ИЗЛЯЗАТ НА СРЕщА!!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Paдa]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано15.11.08 22:38



Дюканките от БГ мама отдавна се срещат (аз там започнах; чудесен форум, но не издържам на темпото - много пишат, не успявах да чета! :)))); сигурно и тук е възможно, но гръпичката е по-малка и сме географски разпиляни. Не мисля, че става дума за притеснение, по-скоро организацията би била проблем.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: fractalz]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.11.08 12:46



Фрактал, чакам да ми кажеш кога да ти променя цифрите в табличката.



Аз освен с Лодчицата да си ударя едно рандеву, други от Морската столица май няма.

Стискам палци да се уреди софийската среща и отсега потривам ръчички за снимките.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано16.11.08 17:30



Дори, благодаря ти, че ме включи в таблицата! Засега не променяй, мотае ме гадината...





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано16.11.08 17:51



Здравейте
и аз бих могла да се включа.
Още си стоя на тези кг и вече не спазвам режима стриктно

.
Изложих се. Ами хапвам това-онова и имам протеинови дни. А днес имам и РД.
тук няколко дни не посмях да пиша защото ме е срам, ама много ме е срам.
Kak da pratq snimki



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано16.11.08 17:55



Рандеву? С удоволствие! Може пък да се обадят и други - не съм ги проследявала, но като че ли има и още някои от Ворската столица.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано16.11.08 17:56



Морската столица, разбира се.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: 4aq]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано16.11.08 18:04



Честит Рожден Ден !! Желая ти много здраве, радост, постижения в режима! И макар че си рожденничка, не разрешаваме да се отпущаш! Чая, какви са тези работи,момиче?! Сега си насредата, остават ти съвсем малко килограмчета и ти, вместо да се държиш здраво за режима рискуваш да загубиш постигнатото! Толкова ли не те зарадваха свалените сланинки, че нямаш стимул?
Никакво хапване на това-онова! Това-онова винаги ще го има по щандовете на магазините, и след 6 месеца и след една година. Не е дошъл краят на света! Карай днес рожедния ден и от утре - стриктно в режима 5/5 ли ще е , какъв ритъм ще е, само не се изставяй! Толкова мъки досега, сега да се търкулнеш по нанадолнището не е работа.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: 4aq]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано16.11.08 18:49



ЧРД, Чая! Eто един режимен букет за теб - трябва да си пожелаеш нещо за всяко едно стръкче и то ще се сбъдне.





Хич не се срамуваи, пиши... И мен ужасно ме е срам, още повече след като изтипосах жизнерадостно-оптимистичното послание към Лорена... Така че, момичета, имам нужда от няколко освежаващи сеанса на тиганотерапия.

Както се вижда от лентичката, наближих 90 (кг, не години). Ииииииииииии май превъртам. Вчера кантарът определено беше слязъл до 89, няколко дена преди това играеше нагоре-надолу от 90 до 91, така че нищо ново уж. Да, ама не! Може би защото отдавна чакам промяна; може би кръглите числа натоварваме с някакво мистериозно магическо значение (щото, по принцип разликата между 89 и 90 е същата като между 91 и 92, нали? ); умора ли е, обида ли, бяс - не към режима, на мен си ме е яд - разглеждах снимки и албуми в бг-мама и сравнявах, ами увисна ми носът: хората свалят 10 кг и са направо нови хора (имам предвид хора с много кг, не от 60 на 50), а аз съм си все същата - кръгла отвсякъде, дупето виси, бутчетата са се консервирали. ОК, конструкция, но ми е криво.
Не съм и помисляла да се отказвам, позитивно съм си настроена спрямо режима (ок де, позитивно разстроена в момента), но ме яде отвътре. Та така. Казах си, сега хващайте тиганите. Има и такива моменти.

П.С. Радвам се, че ви има.
П.П.С. Излизам да разходя педометъра.



Тема До fractalzнови [re: fractalz]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано16.11.08 19:50



Здравеи мила
можещ ли да дадеш линк кам дуканската тема вьв бг мама и линк кам снимките.Нешто сам се поотпуснала тези дни,имам предвид не чак толкоз но пак вчера си позволих малко пиле и риба на грил но пак имаше някакав сос отгоре полят(в ресторант бяхме) а и на последак си пия кафето с малко ама на варха на лажичката медец

.Та ако може и ние да ги разгледаме тези снимки от бг мама няма да е лошо от един такав допалнителен стимул.Мерси предварително и много успехи за напред



Тема Re: До fractalzнови [re: davidmama]  
Автор Abelar (непознат)
Публикувано16.11.08 20:47



Здравейте момичета,имам повод за радост и затова ви пиша - бавно,но славно свалям - вече съм 95 кг.

Дорче,хиляди пъти си обяснявала,но ако обичаш пак напиши къде да копирам ВВкода в профила си.Няма подпис и незнам къде.





Тема Re: До fractalzнови [re: davidmama]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.08 20:48



Мила чая,
докато се в dir-a мая
научавам и за твоя ДЕН РОЖДЕН
-сърдечни пожелания и от мен!!!


Да си здрава и щастлива,
винаги-красива!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: lodka_v_moreto]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано16.11.08 22:23



[image][/image]



Тема Re: До fractalzнови [re: davidmama]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано17.11.08 01:57



davidmama Разбира се, заповядай:




Абелар Поздравления за резултата! Като гледам, сме в една лодка, ще гребем нататък.

Успешна и отслабваща седмица на всички!



Тема Re: До fractalzнови [re: fractalz]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано17.11.08 06:24



Благодаря ти много мила Фракталз
лек ден и приятно плаване на всички





Тема Re:нови [re: davidmama]  
Автор Kittana (Отнесена)
Публикувано17.11.08 08:01



Добро утро!
Надявам се да ме приемете в дюканските редици. Аз съм на режима от 20.10, доста съм доволна засега, въпреки че понякога се отчайвам. Затова реших да издиря съмишленички, че дано мине по-леко

. Желая ви усмихнат ден!

Редактирано от Kittana на 17.11.08 08:03.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано17.11.08 09:35



Хеййй...защо пропускаш Добрич?...къде без мен

...идвам и азззз





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: fractalz]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано17.11.08 09:40



ох искам и аз да споделя , че не съм доволна как изглеждам с моите свалени 24кг , а пък не мога да си стегна месищата

....хората с такива свалини кг и по малко даже, изглеждат чудесноо а при меенн.....вярно е че имам още за сваляне амааа....





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: bobi786]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано17.11.08 12:07



Чшшшшшшшшшшшш



Я горе главата вий двете с Фракталз!!! Аз тигани не раздавам, но какво мога да препоръчам: Намирате една делбела ваша снимка и гледате какво сте били. Залепете си я на хладилника или я дръжте на бюрото. Ако е в електронен вариант - на десктопа. Много стимулиращо ще действа, струва ми се.

Абелар - поздрвления за килограмите и за лентичката - гледам, че си успяла.

Всички нови са добре дошли. А среща ще направим задължително - вече сме цяла чета (но без предател) в североизтока.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 13:23



Здравейте, само минавам защото съм затрупана с работа. Успешна и олекваща седмица на всички. Дорче, благодаря за корекцията в табличката. Реших да се меря след 5дни П+ 5 дни ПЗ, защото така ми се вижда по-лесно и незаблуждаващо, така че ще отчитам след 10 дни. (ако има какво, чееееееее............... не ми се говори, но като гледам и други има като мен).
Разприказвах се , а работата чака........... До скоро....



Тема Re:нови [re: Kittana]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано17.11.08 18:06



Eхе здравеи Китана
Разбира се ,че ште те приемем

.Аз само исках да спомена че ние с тебе сме нешто като стартови близначки по датата на започване на диетата(аз сашто я започнах на 20-10-08)и много ште се радвам да си помагаме за напред.Оште веднаж добре дошла и много свалени грамчета и колограмчета от тук на сетне.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано17.11.08 18:35



Дорче здравеи мила
само да те помоля ако може да ме подправиш в тамличката с минус 2 кг.Вапреки, че малко кривнах от релсите тези дни ,днес сутринта като се премерих и сам по малко с 2 кг.Благодаря на тебе и на всички момичета в клуба че ви има и и че ни показвате правилния начин да осаштествим мечтите си





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: davidmama]  
Автор Kittana (Отнесена)
Публикувано17.11.08 19:35



Че да ме запишете и мен в таблицата, като гледам - доста добри резултати има там, браво, може и на мен да ми потръгне :) Инфото:
фаза 2
възраст 27
ръст 176
дата 20.10
кг 88
сега 81 (претеглени в петък)
цел 60 (според Дюкан трябва да съм 63, но се надявам поне 60 да успея да задържа)
davidmama, като гледам и еднакво сме свалили, само че аз имам мааалко повечко да свалям :)
Приятна вечер на всички!

П.С. Ей, не мога да я сложа тая линийка, беее, помощ!

Редактирано от Kittana на 17.11.08 19:37.



Тема 88!!! 88!!! 88!!!нови [re: Dorchester]  
Авторfractal (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 19:40



Миличкииииииииииииииииииииииии - г-н Кантар се смили най-после!!!!!!!!!!!!
Цвъкнах и 3 снимки в албума - кофти е осветлението, извиняваите, но тъкмо разни подробности, podleжащи на сваляне, не се забелязват на пръв поглед!






Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Kittana]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано17.11.08 20:03



Да еднакво може да сме свалили ама не забравяи че ти си доста по високичка от мене Китанка





Тема Re: 88!!! 88!!! 88!!!нови [re: fractal]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано17.11.08 20:07



леле мила направо друг човек си ,само така



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: davidmama]  
Автор Kittana (Отнесена)
Публикувано17.11.08 22:02



davidmama, и по-дебела, и по-дебела


А може ли да ви запитам какво ядете между основните хранения, аз ям кисело мляко, яйца и краставица (в ПЗ), ама вече взе да ми писва
Приятна вечер на всички

[image]http://tinyurl.com/6bf7lf[/image]

Тема Re: 88!!! 88!!! 88!!!нови [re: fractal]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано18.11.08 00:13



Аууу, какви скули!!! Завиждаммм





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано18.11.08 14:22



Здравейте,милички.Отдавна не съм писала,но си карам 3та без проблеми .
Дорче, би ли ме корегирала малко в табличката,че вече не е съвсем актуална.Настоящи кг-66([

65-66) .И моля те,махни тази цел70,че ме плаши .66 е добре,което автоматично удължава 3та до 20 -04 -09.Но ще го преглътна.Обичам ви момичета,не се отказвайте и вярвайте в себе си.
ААА,да не забравя,и аз съм за среща в София.Много ще се радвам да се запознаем.Хубав ден от мен и успех.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: caни]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано18.11.08 16:34



Сани, поправих, но не ми е ясно как е станало това объркване.
Вий фърлихте ли едно очо на албумчето на нашия Рицар, а, А?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: the__knight]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано18.11.08 16:54



Поздравления...страхотна промяна...супер си....





Тема Re: 88!!! 88!!! 88!!!нови [re: Ayame]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано19.11.08 02:34



Ако успея и останалите части да докарам до "скулесто" състояние, ще е супер, ех...





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано19.11.08 02:42



Дори, благодаря ти, че ме включи в табличката! Ръст 1.64, години 44; другото инфо май го има.

Добре дошли на новичките, успех и да не се предавате, ей! Мрънкането помага, аз уж не съм мрънкало, но ме избива от време на време. Понякога е много трудно да си оптимист, но този режим наистина РАБОТИ.

Рицарят изглежда страхотно! Трябва да го пазим, момичета, ако се съди по опита на бг-мама, колкото повече мъже има в темата, толкова по-бъзро падат кг-тата; действат като талисмани. Няма майтап!



Аз изчезвам в командировка до 07/01 - за съжаление, няма място за кантара в багажа, но си вземам 2 пакета трици, дано стигнат. Весели празници предварително - и много смъкнати килограми на цялата група! Ако успея да се включвам с репортажи, ще докладвам от бойното поле, но засега не знам дали достъпът до интернет ще е лесен.



Редактирано от fractalz на 19.11.08 02:43.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор Kittana (Отнесена)
Публикувано19.11.08 07:55



Dorchester, благодаря, че ме добави в табличката
Аз от днес съм 5П, ще се претегля след малко (само в началото на всеки 5-дневен цикъл се тегля, не знам дали е правилно). А исках да попитам има ли някой, който едновременно с диета да е спрял и цигарите?
Желая ви прекрасен ден!

[image]http://tinyurl.com/6bf7lf[/image]


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано20.11.08 10:03



Къде изчезнаха всички?

...Дори махни ако обичаш още едно килограмче от сметката ми.....падна поредното





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: bobi786]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано20.11.08 11:48



Аз съм си тук, ама не ми се пише тези дни. Мразя да ми е студено, сивото време ми образува нерви.

Аз искам да живея на над 30 градусови температури, пък, нъц Ей тъй, със слънчевите очила.

Поздравления за намаленията на всички!

Не се помайвайте, хвалете се тук и със снимки!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 23нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано20.11.08 16:02



Ох, сродни души сме, Дорче

. Месце хапваме, сега виждам, че и топличко обичаме. Тези студове направо ми смръзват душицата. А като си помисля, че сега започват, и че всъщност много по-сериозните тепърва предстоят, губя всякакъв ентусиазъм за писане. Но не мога да не похваля - към края на 23-та тема, моето 25-то излишно кило се предаде. Вече съм сигурни 65 (та даже стрелката поглежда 64, но само епизодично още). Та в новата тема, ще бъда с нови килограми!



Тема Здравейте и от меннови [re: Dorchester]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано20.11.08 16:50



И аз отслабнах с още един кг, но се страхувам, че почвам да психясвам.



Все сладко ми е в акъла - шоколад, торти, сладоледи. И явно не само там, де, щото оттам мога да ги махна - насила, но мога. Обаче нощес например сънувах една баклава, голяма като хелоуинска тиква!! И покрита познайте с какво... точно така, с дебел пласт шоколад!

Спазвам режима и бавно, но славно отслабвам... обаче да не взема да се повредя някъде другаде??? Помагайте, кое е по-кофти - да се видиотя съвсем и кой знае още какво да стане или просто да си купя една голяма "Милка" със стафиди и да ям, да ям, докато свърши???

Сега особено, като почнаха студовете, наистина се отчайвам.
Моля ви, споделете - имали ли сте такива моменти? И ако не удържа, какво е най-подходящо да изям, та да не затрия докрай досегашните резултати - диабетичен шоколад например? Или сладолед?

Най ми се яде торта с много шоколад и плодове и още повече сметана.
Толкова ми е зле днес, че дори не мога да усетя срама от себе си. А ме е срам, знам си.




Тема Re: Здравейте и от меннови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано20.11.08 17:38



Честито, честито и на двечките!

Платноходке, дали не би могла да се вземеш в ръце, моля те!!!
И да знаеш, така образно описваш нережимности, че на всеки ще му се дояде, а не се знае на кой колко са му здрави ангелите!!!

Нова тема викате, а? Ами окей, заключвам тази.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 20.11.08 17:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.