Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 09.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Моя отгобор...нови [re: Asen38]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано17.02.09 11:40



Асенчо, мисля че е кардинал или негов хибрид.Не се знае от кой-край на света е дошло?Няма тази сладост,като нашия кардинал.Може да са го брали зелено и да доозряло в складовете-хладилниците.

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Тема Re: Моя отгобор...нови [re: boltik]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано17.02.09 13:52



Аз пък си мислих че е твое производство. Кардинал казваш че е. Кардинала не е ли розово- виолетово и е най ранното грозде?



Тема Re: Моя отгобор...нови [re: Asen38]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано18.02.09 11:21



Не аз живея в Чехия. Нямам собствено място,а климатът не подхожда за лозе.

погледни тук

http://ovostarstvo.hit.bg/countent.htm

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Тема Re: Моя отгобор...нови [re: boltik]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано01.03.09 19:26



Здравей Асенчо.Днес нарязах 30 пръчки за подложки по 40см.дълги.Сложих ги в едно малко бидонче и налях хладка вода.Един чоек ашладисваше преди години и ми каза да ги накисна на топло място.Трябвало поне седмица да стоят.Абе ще пробам да видим какво ще излезе.Имам мискет,липа червена,отел чер,кардинал,афус,чауш бял,памид и каберне за присаждане.
Ако някой може да даде съвет моля.

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Тема съвет за какво конкретно? [re: boltik]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано01.03.09 22:47



И я зарежи тая "липа", скапан американски сорт!)
Е, ако толкова ти харесва- вкоренявай си ги директно, нама смиосъл да присаждаш една американска лоза с друга.





Тема Re: Моя отгобор...нови [re: boltik]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано02.03.09 19:05



Hello boltik,
извинявай че толкова късно се обаждам. Ами то в Чехия не е чак толкова студено. Има сортове които издържат и на студове - потитай там за унгарското "СУЦИ". Бяло е и е сладко. Аз също ще се изпробвам с него.
Иначе ти благодаря за адреса - има интиресни неща.

Днес кастрирах моите лози. Един червен ОТЕЛ е вече съвсем къс. Май ще го махна напълно. Много радикално скъсих почти всичко. Утре ще направя и асмите
Ама като чета, ти си се запасил с много сортове - значи и ти си запален лозар.
Това с накисването на пръчките не гоз наех, сигурно са есени пръчки. Не знам това дали важи и за пресно отрязаните.


Айди чау



Тема Re: Моя отгобор...нови [re: Asen38]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано02.03.09 22:10



Здравей Асенчо.Аз сега съм си у БГ.Правя си нов чердак.А това за лозарството ми е като наследствено от баща ми и дядо ми.За сортовете още се колебая какви да бъдат.Прочете ли статиите за асмите на ,,ciril111,,в снимка бг.Ами успех приятелю.Чао за сега.



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема Re: Моя отгобор...нови [re: boltik]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано03.03.09 10:47



Драги boltik,
Разбира се че видях,,ciril111,, и ти благодарих.
Намирам за супер хубаво твоите нови переспективи с новия чердак и проекта за лози и асми. Желая ти много голям успех и удоволствие и радост за постигнатото. Ще изпратиш снимки да ти видим производството т.е. постигнатото.


Живи и здрави



Тема асмичката е готованови [re: Asen38]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано09.03.09 18:38



Асенчо асмичката вече е готова.Трябва да засадя и добри лозички.Погледни новия албум.
Към Кирето:Кире днес ходих на старото ни лозе и се оказа,че една лоза мискет,една кардинал и една булгар са в много добро състояние-лозето е на 25 години.Какво мислиш ако ги изкопая иги засадя на новата асма докато пораснат младите?За 3-4 години става въпрос?

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Тема ако ти се занимава- пробвайнови [re: boltik]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.03.09 08:46



По принцип е трудоемка работа. За да се хванат, трябва да изкопаеш големи дупки на мястото, където ще ги засаждаш, смес от хубава оборска тор на дъното и т.н.
както прецениш, само д ане те е жал да ги махаш после:-)
Но пък ще имаш резервен вариант.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.