Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:56 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Това е грозно!!!  
Автор Jade* (unpolished)
Публикувано06.02.07 22:53



начинът, по който постъпвате с Брахман
нарича се "лов на вещици"
и оставя неприятно чувство
на никого от участниците не му прави чест
да крещиш като част от тълпата срещу някого, когато е в неизгодна позиция, и когато силата е на твоя страна

моето мнение разбира се няма значение, защото и без това минавам оттук от дъжд на вятър и не съм от "старите клубари", които и да са те


Толкова ли са слабонервни йогите, че един човек успя да ги извади от равновесие?



Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Jade*]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано06.02.07 23:13



Ти направо ме развесели!

В продължение на няколко часа двама пресно регистрирани субекта (по-точно ту единия, ту другия) пускат десетки еднакви постинги на тема:

Негово Таласъмско Вампирячество , отвреме навреме псуват цветисто на майка Darth_Vader

pi4 mrasenm - ljav ta6ak na moderatora
koga ebah maika ti, koga se prakna ot mirizlivata i putka?

Негово Таласъмско Вампирячество Славний Solemn*Dirge Модераторский се издриска:




И след тези действия, които едва ли могат да се определят като красиви и приемливи, най сетне се появяват модераторите и се заемат да видят кой пише тези агресивни творения.

Оказва се, че източникът е доставчика на Брахман в Англия. Има и втори айпи адрес - румънски, но също свързан с английския профил.

До този момент никой нищо не е направил на славния английски хулиган, когото ти така мило защити. Единствено се обсъжда, че след приемането на правилата, хулиганът ще бъде блокиран. Ако е Брахман, значи Брахман, ако съм аз - значи аз, ако си ти - значи ти.

Нищо лично...

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.

Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Jade*]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано06.02.07 23:14



Проблема е че няма лов на вещици.

Имаме си конкретен и ясен нарушител.

Той е проследен и ще бъде санкциониран както му се полага.

Никакви чуства, никакви емоции. Просто стимул-реакция, всичко по закона - и предупреждение си имаше както си му е реда.




Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Jade*]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.02.07 23:15



Не забравяй, че всеки сам се поставя в положението в което се намира.
В този смисъл, толкова ли е слабонервен някой, че се оставя някакви модератори да му развалят равновесието?

Надявам се, да се приключи в скоро време с безкрайните теми на засегнати и недоволни. В един момент на Динамичната медитация, казват "Стоп"! Дано да ме разбираш какво искам да кажа. Ако си небалансиран, Цялото ще се старае да те промени, независимо по какъв начин. Понякога, това са хората в един клуб...старите клубари.





Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Solemn*Dirge]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.02.07 23:21



Опасен си, никви чувства.



От нейна гледна точка, тя е права. Картинката е грозна и ние сме далеч от най- добрите си възможности. Просто това е нейната гледна точка.

Разбира се, има и други...



Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Aлekc]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано06.02.07 23:23



Ти на това казваш цветисти псувни?!


А и даже не съм обърнал внимание, че нчкои от обръщенията са били към мен, иначе щеше да има наистина величествени симфонии от попръжни от класа . Макар, като се замисля, надали щеше да ги има, порди безмислието на подобни прочви, когато вече има модератори и те могат да свършат черната работа.




Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Jade*]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.02.07 23:24



Виж му псувните на този Барман Тенекеджиев (само тия, които днес изръси с никовете "Кръвопиец" и "Брахман"). И тогава се възмущавай кое било "грозно" - един над 60 години дъртак като него да клонира никове (както беше направил преди време с ника на Джаго), да пуска "некролози" за други потребители (както беше направил с Оро) и да обижда наред потребители и школи в един сериозен клуб като този; да трови обстановката от повече от година насам с безбройните си интриги и заяждания. Това не е просто "грозно", направо си е жалко. Жалко, особено като вземеш предвид факта, че Барман Железаров Тенекеджиев е на преклонна възраст. Срам и позор!



Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано06.02.07 23:24



Най-малкото трябва и Брахман да има думата да каве нещо в своя защита!





Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: huanji]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано06.02.07 23:28



Това че в клуба страдаме по такъв изискан начин, е наистина не особено възвиешно и подобаващо на йоги, но аз съм сигурен че Брахман няма нужда от моите чуства, макар че аз, както и ти (знам със сигурност) нямаме нищо против него и писането му, стига само да спазва правилата за благоприличие, толкова е всъщност просто.

Той обаче иска да си поиграе спроед мен с нас, защото предполагам истинската причина да не желае да се хармонизира с нас, че е иска доста повече привилегии отколкото би притежавал като нормален потребител, каквито сме всички ние в дира.


Всички ние сме готови да приютим Брахман когато пожелае и се държи човешки с човеците, които сме всички ние в клубът.
Но дотогава, закона и безметежността имат думата.

аз обаче съм съчустващо същество и съчуствам на Джейд. Благословии и радост неи!

Хуанджи някой ден ще тте разпитам някои неща свързани с йога и цигуна който ти ми подшушна... да си довършим хубавият разговор за Джао преподобни.

Успех сега на теб, на Джейд и на всички клубари.
Ще ви видя утре.




Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Darth_Vader]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.02.07 23:29



Той няма бан и сигурно ще каже. Макар да ми се иска да няма обвинения и защити занапред, че да направим поне един свестен списък на школите по йога, вместо да си играем на адвокати и прокурори.





Тема Фактите такива, каквито санови [re: huanji]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано06.02.07 23:34



Защо се чудите?

Момичето влиза в нета и що да види - всички в един глас хулят Брахман.

И като благородна душа тръгва да го защитава.

Но за щастие щетите са все още налице.

Написвате в Търси в клубове: следното:

Негово Таласъмско Вампирячество и след това четете оцелелите след чистенето на редица теми скандални постинги.

А те не са никак малко.

И са доста красноречиви.

Като този например:

pi4 mrasenm - ljav ta6ak na moderatora
koga ebah maika ti, koga se prakna ot mirizlivata i putka?

Негово Таласъмско Вампирячество Славний Solemn*Dirge Модераторский се издриска:




Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.

Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Solemn*Dirge]  
Автор huanji ()
Публикувано06.02.07 23:34



Така е, разбира се.



Даа, полага се. Може пък да се вдъхновя да понапиша нещо.



Тема Re: Фактите такива, каквито санови [re: Aлekc]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано06.02.07 23:38



Алекс, модератора ще си свърши работата. Ще оправи тези постинги, но сега ще ви оставя до утре.
Приятна вечер




Тема Re: Фактите такива, каквито санови [re: Aлekc]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано06.02.07 23:40



Какви конкретно щети?
Кой е ощетен и с какво, и съответно според кой?
Защото аз лично щети не виждам, а ако някой се е ощетил от доста шантавите постове на Брахман(ако е той), то този някой доста лесно се ощетява.
В клуб йога не се ли очаква пишещите да са доста по-балансирани?

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Фактите такива, каквито санови [re: Aлekc]  
Автор huanji ()
Публикувано06.02.07 23:41



Е, време е и аз да кажа виц по случая:
Върви един човек и гледа от една тераса виси една жена и някакъв мъж я бие по пръстите, за да падне. Възмутил се човека и се провикнал:
- Ей, защо буташ жената бе?!
- Това, не е жената, а тъщата.
- Бряяях, пък и се държи...







Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано06.02.07 23:57



Паднала ти е жътлата шапчица от ника?!

Дан ти я откраднал нчкой ингилизин...



Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Darth_Vader]  
Автор huanji ()
Публикувано07.02.07 00:03



Е, аз нали съм тук.





Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: бeзпътeн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.02.07 00:24



Та кое е грозно - сега Барман Тенекеджиев се е юрнал да вади стари теми и да флуди. Логиката на този изкуфял дъртак е "щом няма да съм модератор и не ме признават за най-важен авторитет - никой няма право да пише за йога и ще унищожа клуба". Вижте поведението на жалкия дъртак и си правете изводите "Какво не е йога"...





Тема Re: Фактите такива, каквито санови [re: BrandofAmber]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано07.02.07 00:36



В резултат на всички тези простотии на Аутсайдер, Кравопиев и Брахmан в момента клубът не прилича на нищо. Погледни първата страница и ще разбереш за какви щети говоря.

Ако бях модератор щях да направя следното:

1. Незабавно да блокирам достъпа на Кравопиев до клуба (по ник) - той и дори и в момента пише същите простотии. Кравопиев е ник, регистриран днес на обед и до този момент освен спам друго не пише.

2. Незабавно бих върнал старите теми на мястото им. Особено грозно е да гледаш заключени с катинар теми на първа страница.

3. Бих направил списък на досегашните членове на клуба. Ако някой като Кравопиев , който няма нищо общо с клуба, започне да прави преднамерено бели, ще го банна като спамър незабавно без предупреждение.

4. Ще прилагам стриктно Правилникът на клуба единствено към членовете на клуба, а не към тези, които искат да го превърнат в боклукчийско кошче и посмешище.

Казвам всичко това, за да подтикна модераторите към по-твърди и решителни действия срещу спамъри като Кравопиев, които нямат нищо общо с клуба.

Мен не ме интересува кой всъщност е Кравопиев. Дали Брахман или някой друг.

Много по-важно е всеки да знае какво може и какво не в този клуб.

Хайде да не се лъжем - никой никога не се е опитвал да ограничава свободата на мненията и убежденията в този клуб и да се обявяват модераторите за цензори е 100%-ва лъжа!

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: бeзпътeн]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 00:37



Някой тук спомена да гледаме себе си. Държанието на Брахман е факт. Твоя избор е как да отвърнеш ти. Не виждам нищо "йогистко" или духовно в начина по който смятате да се "справите" с проблема. Така биха се справили във всеки клуб.

Съответно следва въпроса ако когато се стига до решения и духовните, и недуховните хора постъпват по абсолютно един и същи начин дали в тези клубове не си губим времето?

Явно не израстваме - държим се по същия начин като всички други, не сме по толерантни, нито по разбиращи, единствената видима разлика е че сме се надули повече.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Фактите такива, каквито санови [re: Aлekc]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 00:38



Как можеш да триеш нещо и да не твърдиш, че е цензура?
Какво е тогава?

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: BrandofAmber]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.02.07 00:44



Не се опитвам да се "справя" с никакъв "проблем". Нито виждам "проблем", нито търся как да се "справя" с него. Единствено соча Бармана като пример. Това е. А и не правя разлика между "духовни" и "недуховни" хора - гледам претенциите на хората и съответно доколко покриват действителността.

Това е по-точен критерий в сравнение с някакви твърде субективни и изкуствено изградени представи за "духовно" и "недуховно".

Редактирано от бeзпътeн на 07.02.07 00:45.



Тема Re: Фактите такива, каквито санови [re: Aлekc]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано07.02.07 00:48





Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: бeзпътeн]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 00:49



'ми твое право. Иска ми се да си мисля, че повечето йоги биха предпочели да гледат себе си, отколкото претенциите на другите. Явно бъркам.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: BrandofAmber]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.02.07 00:54



Няма за мен разлика между това да познавам себе си и да познавам другите. Едното върви заедно с другото.

И няма предпочитание на едното пред другото.

Не искам да звучи сякаш претендирам, че съм много знаещ, но умея да преценявам добре хората. Това е факт, който отбелязвам съвсем безпристрастно.

Йога развива способността да познаваш мотивите на другите хора. Разбира се познаването на "себето" в теб е основата.



Тема Re: Фактите такива, каквито санови [re: BrandofAmber]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано07.02.07 00:58



Там където няма правила, няма нищо!

Най-популярната игра в света днес е футбола.

Но за да бъде на ниво един мач, не е достатъчно само отборите да са добри.

Нужно е и едно добро и безпристрастно съдийство.

Ако един съдия е "мека Мария" и оставя играчире да се псуват, плюят и ритат както им падне, той просто не е добър съдия.

Добрият съдия знае кога да покаже жълт и кога червен картон на провинилия се състезател. И ако се наложи, да го отстрани без колебания от терена.

И тук е същото.

Да изтриеш постинг в клуб по йога, в който не пише нищо за йога, но пък има цветисти псувни на майка, не е цензура, а проява на елементарен здрав разум.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: бeзпътeн]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 01:07



Какво значи "познаване"?Ако го познаваш така както той се познава се съмнявам, че ще тръгнеш да го критикуваш, защото ще трябва да си го приел изцяло. Не виждам как можеш да го познаваш и да го критикуваш.

Няма значение - различни гледни точки. Явно въпроса е решен, не виждам смисъл да продължаваме.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 07.02.07 01:09.



Тема Re: Фактите такива, каквито санови [re: Aлekc]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 01:08



Доколкото разбирам въпроса пак се е решил "свише" без да се питат "мрънкащите". Хубава позиция, в крайна сметка защо човек да се съобразява с тях?
Съответно цялото обсъждане както винаги е било напразно. Няма лошо. Аз приключвам с темата за момента.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Фактите такива, каквито санови [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 01:14



Така и ще бъде направено.



Тема Фактите такива, каквито са!нови [re: Jade*]  
Автор Jade* (unpolished)
Публикувано07.02.07 08:28



Фактът е действително станало събитие или явление от обективната действителност. Хубаво е да се разграничават събитията от обективната от тези, принадлежащи към нечия субективна действителност. При второто в най-добрия случай можем да говорим за твъдение или за предположение. Още по-малко точни са фактите от сферата субективната действителсност, когато се отнасят до нечия предполагаема мотивация. Такива "факти", поднесени по съответния начин, могат да се използват, за да омаловажат и дискредитират чуждото мнение- например:
Момичето влиза в нета и що да види - всички в един глас хулят Брахман.
И като благородна душа тръгва да го защитава.

В случая не става въпрос за защита, става въпрос за отношение.Към друг човек. Въобще не ме интересува, кой е прав и кой не е. Никъде не съм казвала, че защитавам Брахман. И не бих си го позволила, защото мисля, че по този начин бих го обидила. Ако смята, че има нужда от защита, той може сам да се защити. Всеки си носи отговорност за действията.

Бяха споменати щети. Факт е, че юзърите са очевидно единодушни, че твърдения от типа:
pi4 mrasenm - ljav ta6ak na moderatora
koga ebah maika ti, koga se prakna ot mirizlivata i putka?

са скандални и уронващи чуждото достойнство и следва да се трият.

Факт е и че твърдения от типа:

От известно време няколко потребители тук ..... са забелязали сериозни психични отклонения в поведението на псевдо-йогата Юли Железаров Тенекиджиев, по прякор Бармана. Това старче наистина страда от сериозни обсебвания и не е никакъв йога.
И на мен ми е противно подобно поведение, но това човече (Барман-Тенекето) от месеци и може би година е правило какви ли не гнусни интриги, в т.ч. и с клониране на никове, обиди към клубари, фанатично оплюване на школи и учения и т.н. Аз и .... бяхме от първите, които го усетиха, че не е наред с психиката. Сега, както виждам, другите също се усещат.
въпросните юзъри очевидно не намират за скандални и уронващи чуждото достойнство и не смятат, че е необходимо да се трият.

Факт е, че много такива и други, звучащи по подобен начин твърдения от различни юзъри по отношение на Брахман могат да бъдат открити в темите от последните седмици.

Радостен факт е, че юзърите са забравили старите вражди, за да се обединят в хоровото плюене срещу общ враг. Още по-радостно е, че взаимно се подкрепят и си ръкопляскат един на друг в това достойно начинание.




You must have chaos within you to give birth to a dancing star.



Тема Re: Фактите такива, каквито са!нови [re: Jade*]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 09:57



Не знам къде беше, когато неговото отношение към други хора беше далеч по- лошо. Надявам се на някое по- приятно място.



Не одобрявам обидните квалификации на някои членове на клуба спрямо спамера. Важното беше, че изразиха недоволство от подобен род изяви, но пък е почтенно сами да се разграничат от подобни. Модераторите ще си свършат работата, а за клуба е добре да се занимае с полезни неща най- после. Поради моята нерешителност да въведа ред, сакън да не засегна някой, се задържахме на едно място, от което смятам да излезем.

И пак ти напомням - "Всеки сам е ковач на собствената си съдба". Още римляните са го казали. Има и други:
- На каквото си постелиш, на това ще легнеш.
- Каквото си надробиш, това ще сърбаш.
- Каквото повикало, такова се обадило.
Има и едни за кучето, което казало - "Въпрос на вкус...", но не е моя работа да се занимавам с "вкусовите" предпочитания на хората.



Тема Re: Фактитенови [re: Jade*]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано07.02.07 10:08



А фактите са, че става дума за активно мероприятие, съшито с бели конци от хора, които явно не блестят с интелект. В едно и също съобщение набеденият за Брахман_ активист пише собственото си послание на шльокавица, а уликите в стила на Брахман поднася на кирилица. :-)



Тема Re: Фактите такива, каквито са!нови [re: Jade*]  
Автор Aelan ()
Публикувано07.02.07 13:17



Права си в че само поведението на Брахман се санкционира а другите с подобен така да се каже "стил" не се трият в момента.

Може би чакат да се гласува правилника а Брахман защото е с връзки вече се ползва от него.





Тема Re: Фактите такива, каквито са!нови [re: Aelan]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 13:21



Има нещо вярно, но донякъде. Не е точно, а ооколо...нали знаеш вица.



Добър ден!



Тема Има основна разликанови [re: Aelan]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано07.02.07 13:24



Въпросният саботьор псува ясно и отчетливо, другите само се докосват до някой цветист израз и то недостатъчно оцветен.

Той е с тежка артилерия, ние сме с валтерчета.





Тема Re: Фактите такива, каквито са!нови [re: huanji]  
Автор Aelan ()
Публикувано07.02.07 13:39



Е то абсолютно верни неща на този свят.

Не не зная вица. Ако си струва пусни го.

Добър и на теб.



Тема Re: Фактите такива, каквито са!нови [re: Aelan]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 13:46



С каквото и да се захванеш, винаги търпиш определени пасиви. Така или иначе, всяко нещо съдържа в себе си своето отрицание, било в явна, било в скрита форма.

Вица ще ти го разкажа друг път, че колегата модератор ще трябва да го изтрие половината...





Тема Re: Има основна разликанови [re: Solemn*Dirge]  
Автор Aelan ()
Публикувано07.02.07 13:47



Там е работата че за да се стигне и поддържа едно приемливо ниво не е достатъчно да се отстраняват само най-фрапиращите девиации а и всичко останало което е под нивото.

Примерно това "Логиката на този изкуфял дъртак е ....Вижте поведението на жалкия дъртак...." може да ти се вижда валтерче но ако някой не е виждал тежката артилерия и това е достатъчно отблъскващо. Не че по другите клубове не е същото но тук би могло да е много по-добре надявам се.



Тема Re: Има основна разликанови [re: Solemn*Dirge]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 13:51



Ясно и отчетливо казваш. Ми той е готов рапър тогава...с тази дикция.



Трябва да се прави разлика между хората, въпреки протестите на девойките тук. Един временно приходящ като Аутсайдера, дори да поспами ще е за кратко и ще си иде. Той просто няма претенция за велик йогин...ако ма схващаш. Има си други претенции, ама те не са от нашите.



Тема Re: Има основна разликанови [re: Aelan]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 13:55



Ще бъде коригирано, обещавам.
Налей си сега едно кафе и кажи печели слънце при вас.





Тема Re: Фактите такива, каквито са!нови [re: huanji]  
Автор Aelan ()
Публикувано07.02.07 13:56



Така си е. Ок





Тема Re: Има основна разликанови [re: huanji]  
Автор vitaminko ()
Публикувано07.02.07 14:07



Понякога печели, понякога губи!





Тема Re: Има основна разликанови [re: huanji]  
Автор Aelan ()
Публикувано07.02.07 14:16



Ааа живота поднася изненади понякога. Виж че Брахман в клуб Ошо е писал че повече няма да идва тук въпреки протестите на девойката там.



Аутсайдър може би скоро ще се осъзнае като велик йогин и т.н.



Тема Re: Има основна разликанови [re: huanji]  
Автор Aelan ()
Публикувано07.02.07 14:18



Ок добра идея ще се почерпя.



Ц едно такова сиво е но задържам усещането за хубаво време и чакам да слезе в материалния план.



Тема Re: Има основна разликанови [re: Aelan]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 14:22



Ами то като правиш нещо някъде, не се знае къде ще избие. Тук пък е слънчево и топло. От теб ша да е било, знаех си.



Почерпи се и с 25 мл. Гранд марние или нещо подобно. От сладкото, знае ли човек...може да се подслади клуба.



Тема Re: Има основна разликанови [re: Aelan]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 14:28



Всъщност и на девойката тук, щото сме баш в темата.



Като модерирам велики йоги, може пък да прихвана нещо просветленско. Затуй стоя аз тук.



Тема Re: Има основна разликанови [re: huanji]  
Автор Aelan ()
Публикувано07.02.07 14:48



Ей има прогрес с практиката значи. Надявам се ефекта да се задържи идните 2 седмици защото ще ми трябва.

.


Това Гран Марние не го бях и чувала но нали затова сме тук да научим нещо.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: Solemn*Dirge]  
Автор siddha (_siddhartha_)
Публикувано07.02.07 22:02



В отговор на:

Имаме си конкретен и ясен нарушител.



Нещо не ми стана ясно, как пък разбрахте, че Бхраман_ е постнал нещата в които го обвинявате.
Може би малко техническа култура ще ви помогне да разберете, че шансовете ви да проследите IP-то му се минимални:
При повечето интернет провайдери IP-то се сменя всеки път когато влезете в интернет. Даже и човек да не излиза, в повечето случай провайдерите прекъсват връзката на всеки 24 часа, което води до ново IP. Действително провайдера има информация за това, кое физическо лице, е стояло зад определено IP на определена дата и време. До тази информация обаче има достъп единствено държавните органи.

Статично IP обикновенно е екстра, за която най-често се доплаща.
Т.е. ако искате да докажете нащо, чрез сравняване на IP-та, трябва да вземете някои от старите постове на Брахман_, постнати преди да напусне клуба и акаунта му да бъде изтрит. (Дали дир-а пази IP-то от който е постнат всеки месидж незнам, дриги форуми го правят), но това е IP-то което трябва да сравните с IP-то, от което са постнати месиджите с псувните. И само в случай, че Бхраман_ използва провайдер който му е дал статично IP, ще можете да докажете нещо.

Всъщност, това би трябвало да го знаете. Самия факт обаче, че спекулирате по тоя начин, би трябвало да подкрепи тезата по-долу:

Постингите в който обвинявате Бхраман_ нямат неговия стил, писани са на латиница, и по-всичко изглежда, че действително сме свидетели на "лов на вещици". С други думи псувните са написани с единствената цел да бъдат приписани на Брахман.

Жалко, много жалко!

Оро, обаче се оказа прав:
В отговор на:


Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!




Всеки от вас, би трябвало да живее с мисълта, че е изгонил най-активния член на клуба. И не само активен със заяждащият си стил, но най-вече активен със съдържателните си постинги (тези в профила му), който за съжаление вече са изтрити.
Така че се примирете, Брахман_ го няма, трябва да намерите някой друг когото да плюете.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: siddha]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано07.02.07 22:09



Дори и да не е Брахман, това няма значение. Банът ще си покаже дали е той или не.
Ние нямаме против неговото писане. Имаме против псувните.


Един клуб не може да се жертва заради един потребител, обратното е просто бан за престъпващият правата си.


Постовете в профила на Брахман са изтрити по негово желание.

Той носи отговорността за действията и желанията си, както и за санкциите, които ако заслужава му се раздават.




Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: siddha]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 22:23



Естествено, че му имам адресите от стари постове с нормалният му профил и от там го излових, щото се засякоха.

Брахман си е дигнал крушите, докато ме няма и доколкото разбрах е заради слабият интерес към възвишениете му произведения. В този смисъл за кое да изпитваме вина, че не проявяваме нужният интерес ли? Ами това си е наше право, кое ще харесваме и кое не.

И на теб, също както на Витаминко ще кажа, че той е при Имаго в неговият форум. Каза в клуб Ошо, че ще се подслони там. Ами, що не ходите при него, ми висите тук? Като не ви харесва, о'к. Ние сме други хора с други интереси. Всеки трябва да си намери средата в крайна сметка. Има различни клубове с всякакви условия или без никакви условия. Надявам се да ме разбереш правилно.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: Solemn*Dirge]  
Автор siddha (_siddhartha_)
Публикувано07.02.07 22:35



В отговор на:

Ние нямаме против неговото писане. Имаме против псувните.



Ами нали затова става дума. Този който е пуснал псувните, няма да го хванете. Затова пък може да обвите Брахман, че той ги е пратил. Това му викат "лов на вещици" - тоя, който не ви харесва, го премахвате с нелепи обвинения.

Поради същите причини, както обясних по-горе, банът по IP не може да проработи. Може да баннете само по акаунт. Който обаче иска да вреди, ще си направи нов, и пак ще интриганства.

Както и да е, толкова от мене за сега. Ще ми е интересно да видя до къде ще стигне клуба с йоги като вас. Едно е обаче ясно, тя кармата не се губи.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: huanji]  
Автор vitaminko ()
Публикувано07.02.07 22:45



Ама съвсем правилно те разбираме!

Ей тоз Киро бе. Ма що не опиташ при Методий. Може да излезне по-разбран. Така де, те солунските братя затова са двама, а не един. Да има резерва! Опитай! Мето може и да те пусне.

Поздравявам те с една мексиканска песен, по случай успешният ти ай пи улов!
Ай ай ай ай, ай пи пи пи пи, ай пи пи ай пи пи, ай пи пи, ай пи, ай пи пи пи пи.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: vitaminko]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 22:47



Е да, ама стоиш тук мен да поздравяваш, а не при Имаго.





Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: siddha]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано07.02.07 22:48



И на мен не ми се искаше да ги трие, но така си беше решил. Негов избор, уважавам го. Добре че поне темите на Raja останаха, нещо по-смислено да има в архива.

Brahman_ е работил много, много даде и още много имаше да дава. За Raja просто не мога да говоря, той е нечовек...

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: siddha]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 22:56



Едно е обаче ясно, тя кармата не се губи.

Е, ти вече го удари и на кармични заплахи. Работата надебеля много.


Иди после, че обяснявай как йогина трябвало да се чувства като довереник на Божественото, а не като негов наместник.

Очаквам акапелно кълнене, докато кибичиш и чакаш да се продъни клуба в дън земя.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: diwa_orhideq]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 22:59



Ако нещо ти хареса от "Вяра", подготви го, за да го качим в отделна тема. Или пък го качи някъде ако е голямо и ще го добавим като линк в заглавната тема.

Знанието и личността са две отделни неща.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: huanji]  
Автор vitaminko ()
Публикувано07.02.07 23:00



Не бе изразявам ти съчувствие, че админът не се вслуша в зова на сърцето ти. А как само те теглеше вече да не си модератор. Кой каза У-ВОЛ-НЕ-НИ-Е-Е-Е-Е!

Стискай Хуанджи! Ти си мъж! Служба не остана. Айде чао засега. Кат имам време ще ти идвам на свиждане, да ти разказвам най-новите мръсни вицове и да ти нося списания с голи мацки!



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: huanji]  
Автор siddha (_siddhartha_)
Публикувано07.02.07 23:02



В отговор на:

Естествено, че му имам адресите от стари постове с нормалният му профил и от там го излових, щото се засякоха.



Шанса Брахман да има статично IP е минимален.
Това хвърля нова светлина върху истинноста на твърдението ти, че собственоръчно си сравнил IP-та.

А иначе нямам намерение да вися тука и да преча. Исках тема за размисъл да ти дам - нали си падаш по китайците:

If the wrong man uses the right means, the right means will work in the wrong way.

Успех!



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: siddha]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 23:09



Плаващо ай пи има, но пак е негово. То се вижда човече, колкото и да не ти е приятно. Съжалявам вече, че ви натъжих толкова. Ако знаех, нямаше да пускам темата. Друг въпрос е, че нещата са такива... Адресите се повтарят при отделните влизания и са винаги от диапазона на доставчика. Би трябвало да си наясно, че всеки доставчик използва от еди кой си номер, до еди кой си. Разликата е в последните цифри само.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: huanji]  
Автор siddha (_siddhartha_)
Публикувано07.02.07 23:12



Желая на клуба всичко най-добро, както и на всеки друг йога клуб. И най-вече качествени и съдържателни постинги. Само дето незнам кой ще ги пусне в дир-а.

Както ти би казал, средата не е подходяща, за да може онзи, който би написал нещо съдържателно, да си я избере.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: vitaminko]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 23:13



Знам, че ще идваш. Няма да можеш да се отървеш.





Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: huanji]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано07.02.07 23:16



Да, личността е многослойна, затова /поне за сега/ не ходя във 'Вяра' :)

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: diwa_orhideq]  
Автор valls ()
Публикувано07.02.07 23:19



е не,... ако е за сега няма да си ти.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: siddha]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 23:28



Критериите за качествени постинги са колкото и хората. Ти искаш в клуба да се пише, това, което на теб ти е достъпно и ти харесва. Но помисли, дали за другите хора, нещата не са по- различни. В този смисъл, ще се учудиш колко цени неща са намерили някои хора, из между несъдържателните за теб постове. И колко безсмислени са били за голямата част, съдържателните за теб постове.

Забележи, ти дори не можеш да си тръгнеш. От половин час пожелаваш, кълнеш, плачеш, че ще си отидеш, опитваш се да вмениш, че клуба ще олисее... Това е твоят образ в огледалото, клубът е огледало в който всеки вижда себе си. Разбира се, ще върнеш, но егото държи да си изиграе драмата. Лошо няма, при всеки е така. Само трябва да се огледаш и да видиш какво всъщност правиш. Никой не те гони, никой не е гонил и Брахман. Има само едно наранено его и нищо повече. И това е закономерно, предвид, непреклнонното му желание да наложи мирогледа си над останалите. Резултата винаги е падане по задник. Още имаш време да си го спестиш...



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: diwa_orhideq]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 23:35



В крайна сметка, всичко опира до малко наранено его. Но като му мине, може да дойде сам и да постне най- новите си разработки. До колкото разбрах, искал е да ги трие, защото се нуждаят от редакция.

Във Вяра няма енергия. Ако на сухоежби можеше да се живее, хората нямаше да готвят...





Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: huanji]  
Автор siddha (_siddhartha_)
Публикувано07.02.07 23:46



аз моето его си го храня по други начини, затова и не ми остава много време да вися тука и да се драпаме.
А за огледалот си прав, евентуално повече отколкото предполагаш.



Тема Хехехе бай Оро-съвсем ти е изхвръкнала чивията:):)нови [re: siddha]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано08.02.07 00:49



Бай Оро толкова ли си закъсал бе човяк До там ли си стигнал че не ти издържат вече нервите на стари години

Виж кво, остави го Прем Креват, и карай там с цигу мигуто. Колкото можеш, тая кръчма малко чалка, в оная малко чалга, карай това за което си учил в пловдивския хххИНСТИТУТ

Но с йога не се занимавай защото ти действа зле. Освен ако решиш да си смениш учителя, и ми станеш ученик. Мисля че не е късно все още и ще те изведа на светло

Иначе както си се оплел в собствените си мисли, твоя цар гуро ум, до толкова се е отплеснал в погрешна посока, та анкети, та глупости, притеснявам се за теб сериозно вече


Той и Яго Сървера беше започнал да ме банва едно време, та гледам и ти сега си се хванал на същото хоро. От един дол дренки сте с него. Та ще ти дам едно предложение. Ти защо не поканиш Яго да дойде да слуша лекциите на Прем Креват, а ти в същото време вземи една по голям формат снимка на дебеланата и протягаш ръце към нея барабар с цигулката. Кой знае кво ще ти стане от това, знайш ли? Може да се оправиш, и да ти мине беса


Редактирано от Brahman_ на 09.04.06 20:33.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Хехехе бай Оро-съвсем ти е изхвръкнала чивиятанови [re: Aлekc]  
Автор siddha (_siddhartha_)
Публикувано08.02.07 01:04



?!?!?! нипанимаю ?!?!?



Тема Re: Хехехе бай Оро-съвсем ти е изхвръкнала чивиятанови [re: siddha]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано08.02.07 01:30



Брахман си позволяваше да се гаври с инакомислещите в клуба.

Вярно е, и други го правеха.

Но тях никой не ги предлагаше за модератор, нито пък те самите имаха подобни амбиции.

А Брахман беше убеден, че именно той е единственият, който има морално право да стане модератор на този клуб.

И беше дълбоко убеден в собствената си неприкосновеност и безнаказаност:

ПП
Между другото за да ме банваш, първо ще трябва да ми се помолиш на мен за разрешение. Без моето съгласие няма да стане хихихи


Редактирано от Brahman_ на 09.04.06 16:50.




Той постави ултиматум на Дир.бг: или ме обявявате за модератор, или ви обявявам война.

Затова и започна системно да се гаври с новия модератор и си изтегли темите от тук.

Затова и не изключвам възможността именно Брахман да стои зад последното оплюване на Модераторите с леко модифицирани постинги писани от самия него.

Не знам за теб, но ако трябва да избирам между Брахман и Дир.бг, аз решително ще избера Дир.бг.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.

Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано08.02.07 09:56



Там да не би да ходят само тези, които имат еднослойни личности?!



Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.

Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: valls]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано08.02.07 11:07



valls

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: Aлekc]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано08.02.07 11:10



'Еднослойна личност' е грешка в дефиницията ;)

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано08.02.07 11:12



Права си.



Но затова пък много отива на някои хора.

Имаше и такава книга: "Едномерният човек".

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.

Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Jade*]  
Автор lnto The Fire (OutOfTheFryingP)
Публикувано08.02.07 13:35



Грозно, но от сърце!



Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: lnto The Fire]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано08.02.07 13:43



Зависи чие Е 'сърцето",
сърце без "душа"
какво е?
еднин мотор





Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: huanji]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано08.02.07 23:06



Brahman (07:14 следобед) :
Aha tova e nova rabota az ne sam pisal ot dosta vreme v kluba
Brahman (07:14 следобед) :
:-)
diwa_orhideq (07:14 следобед) :
seriozno li
diwa_orhideq (07:14 следобед) :
huandji kazwa, che IP-to e ot Angliq
Brahman (07:15 следобед) :
Az he sam pisal ot kakto Kiro me izgoni
Brahman (07:15 следобед) :
Pisah pri Miro
diwa_orhideq (07:15 следобед) :
koga kiro te e izgonil?
Brahman (07:16 следобед) :
Abe ne me goni ami kaza che sam mu sazdaval problemi i 4e men moderator nyama da me pravi
diwa_orhideq (07:17 следобед) :
dobre de, ti li si pisal tezi neshta ili ne
Brahman (07:17 следобед) :
Тогава аз разбрах че няма смисъл и реших да напусна, казах на модератора да изтрие всички мои постинги :-):-):-)
Brahman (07:18 следобед) :
Не това не съм го писал, кой е този някой таласъм ли е :-):-)
Brahman (07:18 следобед) :
Хехеее те са ме нападали там
diwa_orhideq (07:18 следобед) :
da
Brahman (07:19 следобед) :
Ами хич не разправяй нищо в клуба, аз сам се оправям ако има нужда
Brahman (07:20 следобед) :
:-):-):-)
diwa_orhideq (07:20 следобед) :
da, no te go naprawiha mnogo grozno
Brahman (07:20 следобед) :
Какво са направили
diwa_orhideq (07:20 следобед) :
ami, nqkoi pusna ot twoe ime edni psuwni…
Brahman (07:21 следобед) :
Ами аз репутация нямам хехее отдавна съм забравил значението на тази дума, голям товар е
:-):-)
Brahman (07:21 следобед) :
Нека да се псуват, то е хубаво за повдигане на общото настроение
diwa_orhideq (07:22 следобед) :
ne, psuwnite bqha ot twoe ime
Brahman (07:22 следобед) :
един момент телефона

Brahman (07:28 следобед) :
Не не съм писал нищо в клуба бе човяк
Brahman (07:28 следобед) :
:-)
Brahman (07:28 следобед) :
Кво те е прехванало ??
diwa_orhideq (07:29 следобед) :
te kazwat, che IP-to e ot angliq
Brahman (07:29 следобед) :
Ами щом казват значи е от англия
diwa_orhideq (07:30 следобед) :
ako e to tam znachi si ti - nqma drug ot angliq
Brahman (07:30 следобед) :
Аз напуснах вече този клуб и не искам да имам нищо общо с него, ако ти се заядеш нещо и ще трябва и аз да се връщам, въобще не ми се иска да имам нищо общо с клуба, разбираш ли
Brahman (07:31 следобед) :
Остави ги да си чешат езиците, като си нямат работа :-)
diwa_orhideq (07:31 следобед) :
prosto ako towa koeto e stanalo nqma obshto s teb, znachi e skalypeno
diwa_orhideq (07:31 следобед) :
ne razbirash li
Brahman (07:32 следобед) :
Не разбирам абсолютно нищо, аз съм господин никой, нямам нищо, нито слава, нито пари, нито авторитет, нито име, как ще ме дикредитират?? :-)
diwa_orhideq (07:32 следобед) :
diskreditirat towa koeto si pisal do sega
Brahman (07:32 следобед) :
Ако някой е успял да види нещо , в това което съм писал, това си е негово откритие, и аз нямам нищо общо с това откритие
diwa_orhideq (07:33 следобед) :
syglasna sym
Brahman (07:34 следобед) :
Ами ако той лъже нещо, разправяйте се вие по между си, мен не ме замествай в това :-):-)
diwa_orhideq (07:34 следобед) :
kak da mu kaja bez da te nameswam?
Brahman (07:35 следобед) :
Хмммммммммм ами това е трудна работа, абе щом ти се иска да се разправяш тогава карай замесвай ме :-):-)
Brahman (07:35 следобед) :
Ама да знаеш че не ми се разправя с подобни глупости, нямам време и не ме интерисуват
diwa_orhideq (07:36 следобед) :
dobre
Brahman (07:37 следобед) :
Ами виж какво може да казваш каквото си искаш, но не ме карай аз да идвам да се разправям във форума и да потвърждавам думите ти
diwa_orhideq (07:37 следобед) :
ne, nqma nujda - az shte mu go kaja :-)
Brahman (07:37 следобед) :
Просто не ми се иска повече да пиша в този форум, сега не ми се иска пак да почвам
diwa_orhideq (07:38 следобед) :
razbiram te, ne iskam towa ot teb
Brahman (07:38 следобед) :
:-):-):-)
diwa_orhideq (07:39 следобед) :
:))))))

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано09.02.07 00:53



Доколкото разбирам това е твой частен диалог с Брахман.

В интерес на изясняване на истината, бих те помолил да го пуснеш като отделна тема с кратка предварителна информация за това на коя дата и как сте се засякали в Нета.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: Aлekc]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано09.02.07 10:50



Мога да пусна отделна тема, но не смятам, че това е нужно. Казах ти, вдигна се много шум за нищо. Щом ви харесва правете си го, вие сте клуба :)))

Разговора е от вчера. С Brahman не се засичаме, ние се срещаме :))) А онези от другия клуб, еднослойните - те са ми приятели. Не само Brahman, а и vitaminko и разбира се моят Господар.

Ти смяташ, че с една дата нещо ще се изсни. Много дати е имало в клуба, много разяснения е имало :))) Не разчитай на едната истина, няма такава. Има истината на Миро, истината на Raja, истината на Brahman, истината на huandji. Мога спокойно да ти го кажа, защото всички те са ми приятели. И ние си имаме доверие, независимо как сме избрали да общуваме :)))

Spirit Horse, ride for me


Тема Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано09.02.07 20:04



Поне вече знаем защо:

защото админът Киро му казал, че няма да го прави модератор...

Ех, йоги, йоги...

И вие брахмани...

Как може да сте толкова суетни и егоцентрични?




08.02.07

Brahman (07:15 следобед) :
Az he sam pisal ot kakto Kiro me izgoni

Brahman (07:15 следобед) :
Pisah pri Miro

diwa_orhideq (07:15 следобед) :
koga kiro te e izgonil?

Brahman (07:16 следобед) :
Abe ne me goni ami kaza che sam mu sazdaval problemi i 4e men moderator nyama da me pravi


Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: Aлekc]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано09.02.07 21:55



А защо не ме попита как си го обяснявам това :))))) Все пак не ти си прекарвал дълги и дълги часове в разговори с него, нали :))))) Но съдейки по тона ти, това е без значение.

Толкова беше простичко, Алекс :)))

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано09.02.07 23:42



Най-малкото, защото изобщо не подозирах, че си му нещо като личен изповедник.

Както знаеш аз съм в този клуб отскоро и наистина Брахман е за мен само едно епизодично явление.

Разобличителният плам на Брахман срещу различни източни религиозни ментета ми допада, ако не по форма, то поне по дух.

Неговата убеденост обаче, че в края на краищата, макар и във веданта, будизма и йога да се съдържат дълбоки философски и психофизични прозрения, те все пак във всичките си форми също са 100% религиозни ментета, направо ме шокира!

За мен това е лична трагедия.

Форма на духовна слепота на един иначе интелигентен и честен човек.

Никога не съм могъл да си отговоря, защо едни хора имат усет за духовната светлина, за духовната атмосфера, което е нещо живо, динамично, макар и трудно уловимо и обяснимо. Докато други, уви, сякаш са лишени по рождение от този усет.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: Aлekc]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано09.02.07 23:48



Не съм му изповедник, просто много си говорим. Сега в момента си говорим за Алвин Тофлър :P

Хората усещат нещата различно и са по различен начин красиви, Алекс :)))

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: Aлekc]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано10.02.07 00:01



Според мен, той се е насочил в интлектуалното разбиране, задълбал е там и е решил че повече няма.


Когато човек се пресити от знания за механизмите на съзнанието, често се случва така че да не вижда основата, на която тези механизми почиват.
Това уви, не е нещо ненормално и до голяма степен опира до емоционалното развитие и съответно, това на интуицията. Когато умът е изпълнен с понятия и концепции, не остава място за долавяне на различни вибрации от умствените щракания и изчисления.
Някой ден, Брахман ще се върне към йога практиката по един по-интимен и духовен начин и разбира се, няма да е късно. За йога и медитация никога не е късно.

Така че не приемай това лично, в университетите се виждат всеки ден хора, професори врящи и кипящи от точно и логично познание в своята област, но без капчица вяра и симпатия към предмета, без никакъв емоционален оттенък. Виждал съм го толкова пъти, че вече не може да ме учуди. Всъщност в университетите това най-често се случва с професорите след десет-двадесет години преподавателска практика на един и същ предмет.
Тук съм съгласен с Оро - цар гуру ум, умее да покварява и възвишените идеи превръщайки ги в навик на мисленето.





Тема Re: Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: diwa_orhideq]  
Автор vitaminko ()
Публикувано10.02.07 00:02



"Хората усещат нещата различно и са по различен начин красиви"





Тема Re: Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: Solemn*Dirge]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано10.02.07 00:18



Надявам се Оро да прочете този твой постинг и да се убеди, че новият модератор на клуб "Йога" си е съвсем на мястото...



Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.

Тема Re: Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: Aлekc]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано10.02.07 01:31



"Надявам се Оро да прочете този твой постинг и да се убеди, че новият модератор на клуб "Йога" си е съвсем на мястото..."

Да прочетох го и отдавна съм "сканирал" това младо момче и оценил качествата и непоквареноста му.... Но искам да кажа следното и се надявам повече хора да го прочетат:

Що е човека?
Кой ще даде една що-годе резонна дефиниция?


.......... абе що не го пусна в отделна тема? Аха!

Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: vitaminko]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано10.02.07 02:01



Може ли друг линк



Spirit Horse, ride for me

Тема Re: Йога като религиянови [re: Aлekc]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано10.02.07 10:09



Ако някой ти представя Йога като религия, смятай, че ти пробутва менте. Чудно ми е как на пръв поглед интелигентни хора могат да бъдат толкова наивни и да се подвеждат по долнопробни извращения и христолакърдии.

Будизмът също започва като бунт срещу религията (което изобщо не е учудващо, защото по същество той е Йога) и благодарение на явни ментета от рода на праджняпарамита, нагарджуновите паралогизми и индо-тибетско-даосистки шашми, тантризми и шаманизми се превръща в религия и опиум за масите.

И кой изобщо ви е излъгал, че Веданта е религия? Я вземете някой учебник по индийска философия и се пообразовайте.



Тема Re: Йога като религиянови [re: lmago]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано10.02.07 10:18



От твоите книги знам че Рамануджа и Мадхва разглеждат Веданта като релгия. Едното беше Вишиштадвайта, а другото шуддха двайта.
По-късно се появява Чаитаня и прави ачинтя бхеда-бхеда таттва.
Това, което искам да кажа е че Адвайта е наука, но след Шанкара всичко се превръща в религия по един или друг начин. Просто душевността на индийеца изисква някак това.

Класическата йога от друга страна е съвършено атеистична, защото се основава на Санкхя, но пък в един от афоризмите признават употребата на бхакти йога, защото един особен вид пуруша, който е винаги свободен, по така да се каже симпатия, помага на йогина да постигне самадхи, нещо такова беше.

Будизма пък се е абсолютно атеистичен. Дори и с наслояванията на разби божества, там нямат Бог.




Тема Re: Религията като върховна йоганови [re: lmago]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано10.02.07 10:49



Струва ми се, че вие използвате термина "религия" твърде свободно и дори некоректно.

Това, което вие наричате "религия", днес е прието да се нарича "суеверие", а под религия се разбира определен клас ценностни системи, които са оказали огромно и като цяло ПОЛОЖИТЕЛНО влияние в историята на човешкия род.

Да вземем например хилядолетната древноегипетска цивилизация.

Хилядократно повече бих предпочел да живея в подобна религиозна цивилизация, която и досега ни впечатлява със своите изумителни постижения в почти всяка една област на живота (дори и само построените от нейните строители величествени пирамиди са достатъчни, за да покажат на какво е способен истинския творчески, а не схоластичен религиозен дух), отколкото в жалкия, примитивен и грозен свят в който имах неудоволствието да се родя и проживея голяма част от живота си - свят, създаден от войнстващи материалисти и атеисти като вас самия.

В Древният Египет е имало освен величествена Школа, където са обучавали бъдещите лечители (много от които, далеч по-мотивирани, компетентни и кадърни от повечето наши сегашни лекари) и една друга, също толкова величествена Школа, в ковто се обучавали своите бъдещи магове.

Един от тези древни магове пише в един достигнал до нас папирус следното за себе си и своето изкуство:

При моя зов Луната се спуска до земята и Слънцето замира на върха на небесата.

Непостижимото - това е моето призвание!


Какво е това?

Ярък израз на религиозна мегаломания (както смяташе авторът на книгата, откъдето съм взел този цитат)?

Или израз на върховната божествена творческа мощ, пробудена в земния човек.

Аз съм готов да докажа и на вас, и на останалите тук, че в случая става въпрос за едно много конкретно и практично висше знание, което разкрива нови необятни хоризонти пред този, който успее да го постигне дори и частично!

Но преди това ви предлагам - като добър аналитик - да се опитате да ни разясните, за какво, поне според вас, иде реч в този древен текст.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Йога като религиянови [re: Solemn*Dirge]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано10.02.07 10:55



Така е. Религията изисква персонализация на върховното божество или най-малкото някаква различителна основа за обединяване на човешката душа с божествения дух. Раманужда, Мадхва и Нимбарка дават такива възможности, докато при Шанкара и абсолютния ведантичен монизъм те са изключени. Но трудовете на тези тримата си остават все пак философия. Докато при Шанкара има и религиозни произведения, например Дакшина-стотра или Бхагавадгита-бхашя, които обаче нямаме никакво основание да причисляваме към Веданта.

P.S. В теологията например също се обсъждат религиозни въпроси. Но дава ли ни това основание да наричаме теологията религия? По същия начин стоят нещата и с Веданта. Шанкара може да обсъжда полезността на религиозните ритуали, но той прави това като философ, а не като религиозен проповедник. Затова Веданта е даршана, а не санатана-дхарма.

Редактирано от lmago на 10.02.07 11:09.



Тема Ислямът също ли е "атеистична религия" ?!нови [re: Solemn*Dirge]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано10.02.07 11:07



Ако продължим да говорим в този дух, лесно ще ти докажа, че е исляма е една абсолютно атеистична религия.

Така например една от най-важните сури в Корана (Сура 112. Пречистването), за която се казва, че е равна по значение на една трета от целия Коран гласи следното:

„Кажи: той е Аллах – Единствения,
Аллах, Целта [на всички въжделения]!
Нито е раждал, нито е роден,
и няма равен Нему.”


‘Аллах” буквално значи „Богът”. И в исляма, както в юдаизма е недопустимо да се приписват на Бога каквито и да е антропоморфни характеристики. Забележително е обаче, как Бог определя сам себе си в древноеврейската Тора (Петокнижие Мойсеево в Библията): „Аз съм този, който СЪМ.”

Така или иначе реалността нареченна "Аллах" е изцяло трансцендентна спрямо проявения преходен и безсъщностен свят. Тя може да бъде описвана с различни възвишени имена само условно, защото е лежи отвъд всякакви описания.

Ето какво бях писал преди време в един свой доклад на тази тема:

Вторият величествен синтез на универсалната мъдрост е безусловно по-зрял. Освен това за разлика от синтеза на Сухраварди, той e чисто ислямски по форма и не скандализира поне на първо време толкова много сунитската ортодоксия.

Негов автор е роденият в ислямска Испания “Султан на гностиците” Ибн Араби (1165–1240). Неговата концепция за единството на битието (уахдат ал-уджуд), както впрочем и цялото му учение се радват на еднакво висока почит и топъл прием и сред езотерично настроените сунити, и сред шиитите, за които езотеризма е основополагащ принцип. Някои съвременни западни изследователи определят учението на Ибн Араби като “екзистенциален монизъм”.

“Битието – пише Ибн Араби – е единствената реалност: ако погледнем на него от една гледна точка, ние ще го схванем като битието на материалния свят, ако обаче погледнем от друга – това е битието на самия Бог”.

Щом има само един истински Бог, очевидно неговото битие е единствената реалност. Допускането, че може да има “вечни” души е многобожие и илюзия. Според Ибн Араби, когато съзнанието на суфия се слива с изначалното Абсолютно съзнание, душата му не престава да съществува, просто защото тя, като отделно битие, никога не е съществувала.

Така кръгът се затваря. Оказва се, че привидно толкова несъвместимите помежду си будизъм и ислям, се опират на едни и същи онтологични предпоставки:

Докато Ислямът учи, че само Бог е абсолютната реалност, Буда учи, че целият проявен свят (самсара) е преходен и несубстанциален по природа (пуст), а истинската реалност (нирвана) е неописуема в рационални категории.

През 2-ри век Нагарджуна, може би най-дълбокият мислител на будистката традиция Махаяна и автор на най-авторитетното и до днес учение на тази традиция - учението за Пустотата (шуня-вада) обобщава:

“Няма никаква разлика между нирвана и самсара, няма никаква разлика между самсара и нирвана.”

Често се казва, че учението на Нагарджуна дори не е теория, а само точно изложение на най-висок и чист духовен опит. Нещо, което може каже със същата сила и за учението на Ибн Араби.


Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Религията като върховна йоганови [re: Aлekc]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано10.02.07 11:07



Репликата ми имаше за цел да покаже, че изказванията на Брахман, колкото и резки да изглеждат, са в съгласие с историческата истина и научната индология. Ресентиментът по отношение на Брахман_ е продукт на религиозен атитюд, а не на трезво и обективно отношение към индийските реалии.



Тема Re: Религията като върховна йоганови [re: lmago]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано10.02.07 11:09



Това обяснение ме задоволява напълно.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Йога като религиянови [re: lmago]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано10.02.07 11:19



Религията и религиозните ритуали съществуват само защото много хора имат нужда от тях.

Но в същността си истинита е е една и няма нищо общо нито с утвърждаването на абсолютната ценност ма тези ритуали, нито пък с тяхното абсолютно отричане.

Да вземем Кришнамурти.

За едни той е атеист, а за други голям религиозен учител, разкриващ истината за Бога.

Всъщност и двете твърдения са верни.

Защото Бог не съществува - той просто Е!

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Ислямът също ли е "атеистична религия" ?!нови [re: Aлekc]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано10.02.07 11:56



Много ми харесва, аз съм си адвайтин по разбиране.
Благодаря!





Тема Re: Йога като религиянови [re: Aлekc]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано10.02.07 11:57



това вече друго



Тема Re: Ислямът също ли е "атеистична религия" ?!нови [re: Solemn*Dirge]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано10.02.07 12:29



Ти да не си баннал Брахмана, че Имаго се изживява като секретарка на Брахман? Ако не си го баннал, защо той сам ням адоблестта да си каже какво мисли, ами праща секретарката си?!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Ислямът също ли е "атеистична религия" ?!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор siddha (_siddhartha_)
Публикувано10.02.07 16:00



хихихи,, аз не ви ли казах че ще ви липсва.
Брахман май толкова ви е "поразтресъл", че ще ви трябва още време да се пооправите.
Изглежда е постигнал повече отколкото предполага.



Тема Re: Това е грозно!!! Грозно е, и е жалко!нови [re: vitaminko]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано10.02.07 16:11



Този чесън против уруки ли е?





Тема Re: Ислямът също ли е "атеистична религия" ?!нови [re: siddha]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано10.02.07 17:18



Споделям мнениоето на Кришнамурти, че имам всичко, окето ми трябва!

Та в кръчма "Йога" мога и на самообслужване без барман да се оправям! Познавам избата и бъчвите с различните реколти.... . Вие му мислете с Ималиго, дето ривете за барман, сигурно щото не можете сами да вървите у пътя!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Ислямът също ли е "атеистична религия" ?!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано10.02.07 20:12



Не съм банвал никого още.



Тема Re: Ислямът също ли е "атеистична религия" ?!нови [re: Solemn*Dirge]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано10.02.07 22:07



Ами тогава всичко е ясно! Да прикючваме по въпроса с Брахмана.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: diwa_orhideq]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.02.07 00:11



Задълбаването е прекалено, права си. Не е лошо да наминеш да те запозная с фактите, пък ти си прецени.



За да не занимаваме хората, другото по въпроса, лично. После се произнеси спокойно, но само след като си започната. На приказки не вярвай, а на факти.



Тема Re: Защо Брахман напусна клуба?!нови [re: huanji]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано12.02.07 00:21



Постоянно се сблъсквам с факти ;)

Всичко си е наред, предполагам ти нямаш проблеми :)

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Това е грозно!!!нови [re: Jade*]  
Автор amp;amp;amp; (непознат )
Публикувано13.01.09 05:33



Аз съм вашия пишман-мод анти-йога!


Равносметка за 2008 год.

Скъпи съклубари и най-вече анти-йоги и лаладжии.
Ето че вече сме в 2009 год.
Аз лично преживях известна трансформация през 2008 година и причината е в това че ме направиха мод и получих власт, каквато не съм и очаквал. Власт да затривам мнения и да отнемам думата на когото си поискам според настроението ми и броя на изпитите ракии. Преди това бях един скромен и незначителен юзър, който никога не е имал нещо оригинално на ум какво да каже и чат-пат влизах да си убивам времето в празен чат. От Йога никога не съм се интересувал и не ме привлича и до днес. Попрочетох това-онова за Йога и реших, че не е за мен. Само Хата йога може би, за да се поддържам физически на ниво. Но да се задълбочавам и практикувам каквото и да било с цел Просветлението или откриването на Истинското Себе си – това не е за мен.
Аз съм най-обикновен провинциален чукундур от Ловеч и имам само и единствено еснафски интереси. Бил съм ветеринарен фелдшер – калфа и др. селскостопански дейности – напр. мелничар и др. и сега въртя алъш-вериш бизнес с търговия.
Моето единствено силно желание като станах мод бе „да обединя колектива” /комунистически термин!/ около чашката и мезето. Т.е. да превърна клуба в една СЕЛСКА КРЪЧМА ЗА ЛАФ МОАБЕТИ И УБИВАНЕ НА ВРЕМЕТО. И желаещи за такава кръчма се намериха веднага. Тъпи селяни и лумпени залупени като мен – атеисти и анти-йоги. Dirt Vader, White Wolf, Black Wolf, „витаминко”, и напоследък „мементомори.” Аз понеже съм лишен от всякаква оригиналност и творческа мисъл просто последвах вече утвърдения от други пишман-моди принцип и практика:
ОБКРЪЖИ СЕ С ХАВЕРИ И ДРУГИТЕ ГИ ГОНИ ОТ КЛУБА И ПРЕСЛЕДВАЙ.
Добре де, но преди да вляза в длъжност се наложи да направя един Правилник в клуба. Доста клубари се обадиха с разни предложения и заедно скалъпихме един Правилник. Да... ама този правилник ми вързваше ръцете и ме задължаваше да спазвам някакви правила и ограничения.
Най-вече относно тематиката на клуба:

Тематика
Клуб Йога е за хора интересуващи се и/или практикуващи йога и всякаква друга доктрина или практически път на духовно развитие, които целят висше разбиране и самоосъзнаване (себеосъществяване, сливане с висши нива на съзнанието и други).


Всред мижитурките юзъри, които почнаха да ми се мазнят и ми правят метани се намери един, който се опълчи срещу всяко мое нарушение на Правилника – Оро. Той реагираше остро с/у всяко нарушаване на Правилника от страна на навлеците – интриганти, които го нападаха за това че пише по тематиката и за това, че аз не реагирах както се полага по Правилника. И какво? Реших да елминирам този Оро от клуба. Той се оказа,че е на възрастта на баща ми, че е обиколил света 3 пъти поне, че си служи с 8 езика /а аз едва скърпвам българския правопис/ че живее от 30 год. в Скандинавия в една страна с най-установена демокрация и че практикува СебеПознанието на Прем Рават световно признат и награждаван от правителства, организации, нобеловия комитет за мир, университети и др.











Но за мен атеиста и земния еснаф всичко това нямаше никакво значение и първобитния ми ум го отхвърли като „заблуди” Но за да елиминирам Оро от клуба се заех с една твърде популярна комунистическа „хватка” или метод:
ДА РАЗПРОСТРАНЯВАМ ИЗ КЛУБОВЕТЕ, ЧЕ ОРО Е „ИЗКУФЯЛ ДЯДКА”, „ПОБЪРКАН ЕМИГРАНТ”, „КОЙТО ВЛИЗА В КЛУБОВЕТЕ САМО ЗА ДА СПАМИ, ПСУВА И РУГАЕ”
С цел да манипулирам мнението на юзърите и му лепна етикет на „невменяем” за да не го четат и не го приемат насериозно. При комунизма хора като Оро – будни и интелигентни българи, които се обявяваха против Диктатурата на простака бяха обявявани за побъркани, болни, смахнати и „врагове на народа” и бяха натиквани в затвори и концлагери в Белене и Ловеч напр. Там бяха малтретирани и убивани по най-зверски начини.... Та и аз избрах тези методи.
Но.... когато ми писна да бъда критикуван, че не спазвам Правилника напоследък взех един ден та го изтрих. Да. Просто го изтрих и с това заявих безгласно и по най-комунистически начин:
ТОЗИ КЛУБ Е МОЙ И АЗ КОМАНДВАМ ТУК И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДЪРЖИ СМЕТКА КАКВО ТРИЯ ИЛИ БАНВАМ.
И с това си постигнах крайната цел: ДА НАПРАВЯ ЕДНА СЕЛСКА КРЪЧМА ЗА СЛОВОБЛУДСТВА И УБИВАНЕ НА ВРЕМЕТО – НО НЕ И КЛУБ ЙОГА.

Админът Киро не си мръдна и пръста да се противопостави на това своеволие и аз получих „карт бланш” да си правя каквото си искам в този клуб. И всичко това защото ми дадоха власт да трия и банвам. А тази власт ме промени коренно. От скромен юзър се превърнах в ДИКТАТОР И ТИРАНИН САМОВЛАСТЕН. ЕГОЦЕНТРИК И НАСТАВНИК.

Но.... ето че се появи друг проблем:
Оро намери начин да си сменя никовете и IP на компа и по този начин стана НЕУЯЗВИМ за моите банове.... Също почна да пише на Бележки до всеки юзър това, което триех като луд в клуба и по този начин аз станах ....безсилен. Какво стана с моето „могъщество” на мод???
Ужас! Пълен провал!!!





И ква стана тя?
Уж аз съм Диктатора тук и аз командвам, а се оказва че Оро не го хващат моите комунистически методи и не мога да го елиминирам. Ами сега???!!!





В какво се състои основната разлика м/у мен и Оро?

1.Оро винаги се аргументира когато изказва едно мнение защо мисли и говори така и си служи с неотразими доводи и цитати.
2.Аз нямам никакви доводи и доказателства с/у него и затова използувам старият изпитан комунистически метод: Да лепя етикети и слагам присъди:
Оро е спамаджия! Оро псува и ругае! Оро търси внимание защото е самотен емигрант! Оро е изкуфял старец! Оро е побъркан! И т.н. защото знам, че тълпата се вързва на такива номера и вярва понеже е свикнала да я манипулират.

Ей овце, НЯМА ДА ЧЕТЕТЕ ТЕЗИ ЗАКЛЮЧЕНИ ОТ МЕНЕ ТЕМИ!
Яяя ма те не били написани от Оро... Имало и други будни юзъри в този клуб, които не мога да манипулирам.....
























И от Оро:



Хей да не вземете да ме изритате като мод от този клуб – как ще избивам комплекси тогава.....

Начи в тоя клуб, който съм направил “Селска кръчма Йога” могат да влизат и пишат всякакви анти-йоги, атеисти и безбожници и юзъри, които ми правят метани като “мементомори” напр. За вас – давам “карт бланш” да си пишете каквото ви падне на ум, да ругаете и псувате и серете и спамите....Всичко! Но който дръзне да ме критикува ще го сполети съдбата на Оро триене, гонене и банове! Да живее тоталитарната власт и диктатура!


Ваш предан диктатор:
хуйамджик, задръстен гьотферен анти-йога от Ловеч..... ама с пагон!!!

Ако сте прочели тук-таме за епохата на “Калиюга” в която живеем и е наричана “Епохата на най-големият Мрак” в многовековната човешка история трябва да ви е ясно, че се намираме на прехода към следната епоха – тази на “Водолея” която ще бъде най-светлата епоха и духовно прозрение.

Аз лично служа на тъмните сили на Калиюга с всички сили и средства!!!


На Калиюга служи и вашия пишман админ Киро-Декстър.


Та моля наричайте ме: “Митре Калиюгата от Ловеч” – вашият пишман-мод с психика на фатмак.









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.