Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Фактите такива, каквито са [re: Aлekc]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 00:38



Как можеш да триеш нещо и да не твърдиш, че е цензура?
Какво е тогава?

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Това е грозно!!! [re: BrandofAmber]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.02.07 00:44



Не се опитвам да се "справя" с никакъв "проблем". Нито виждам "проблем", нито търся как да се "справя" с него. Единствено соча Бармана като пример. Това е. А и не правя разлика между "духовни" и "недуховни" хора - гледам претенциите на хората и съответно доколко покриват действителността.

Това е по-точен критерий в сравнение с някакви твърде субективни и изкуствено изградени представи за "духовно" и "недуховно".

Редактирано от бeзпътeн на 07.02.07 00:45.



Тема Re: Фактите такива, каквито са [re: Aлekc]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано07.02.07 00:48





Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Това е грозно!!! [re: бeзпътeн]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 00:49



'ми твое право. Иска ми се да си мисля, че повечето йоги биха предпочели да гледат себе си, отколкото претенциите на другите. Явно бъркам.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Това е грозно!!! [re: BrandofAmber]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.02.07 00:54



Няма за мен разлика между това да познавам себе си и да познавам другите. Едното върви заедно с другото.

И няма предпочитание на едното пред другото.

Не искам да звучи сякаш претендирам, че съм много знаещ, но умея да преценявам добре хората. Това е факт, който отбелязвам съвсем безпристрастно.

Йога развива способността да познаваш мотивите на другите хора. Разбира се познаването на "себето" в теб е основата.



Тема Re: Фактите такива, каквито са [re: BrandofAmber]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано07.02.07 00:58



Там където няма правила, няма нищо!

Най-популярната игра в света днес е футбола.

Но за да бъде на ниво един мач, не е достатъчно само отборите да са добри.

Нужно е и едно добро и безпристрастно съдийство.

Ако един съдия е "мека Мария" и оставя играчире да се псуват, плюят и ритат както им падне, той просто не е добър съдия.

Добрият съдия знае кога да покаже жълт и кога червен картон на провинилия се състезател. И ако се наложи, да го отстрани без колебания от терена.

И тук е същото.

Да изтриеш постинг в клуб по йога, в който не пише нищо за йога, но пък има цветисти псувни на майка, не е цензура, а проява на елементарен здрав разум.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Това е грозно!!! [re: бeзпътeн]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 01:07



Какво значи "познаване"?Ако го познаваш така както той се познава се съмнявам, че ще тръгнеш да го критикуваш, защото ще трябва да си го приел изцяло. Не виждам как можеш да го познаваш и да го критикуваш.

Няма значение - различни гледни точки. Явно въпроса е решен, не виждам смисъл да продължаваме.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 07.02.07 01:09.



Тема Re: Фактите такива, каквито са [re: Aлekc]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 01:08



Доколкото разбирам въпроса пак се е решил "свише" без да се питат "мрънкащите". Хубава позиция, в крайна сметка защо човек да се съобразява с тях?
Съответно цялото обсъждане както винаги е било напразно. Няма лошо. Аз приключвам с темата за момента.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Фактите такива, каквито са [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.02.07 01:14



Така и ще бъде направено.



Тема Фактите такива, каквито са! [re: Jade*]  
Автор Jade* (unpolished)
Публикувано07.02.07 08:28



Фактът е действително станало събитие или явление от обективната действителност. Хубаво е да се разграничават събитията от обективната от тези, принадлежащи към нечия субективна действителност. При второто в най-добрия случай можем да говорим за твъдение или за предположение. Още по-малко точни са фактите от сферата субективната действителсност, когато се отнасят до нечия предполагаема мотивация. Такива "факти", поднесени по съответния начин, могат да се използват, за да омаловажат и дискредитират чуждото мнение- например:
Момичето влиза в нета и що да види - всички в един глас хулят Брахман.
И като благородна душа тръгва да го защитава.

В случая не става въпрос за защита, става въпрос за отношение.Към друг човек. Въобще не ме интересува, кой е прав и кой не е. Никъде не съм казвала, че защитавам Брахман. И не бих си го позволила, защото мисля, че по този начин бих го обидила. Ако смята, че има нужда от защита, той може сам да се защити. Всеки си носи отговорност за действията.

Бяха споменати щети. Факт е, че юзърите са очевидно единодушни, че твърдения от типа:
pi4 mrasenm - ljav ta6ak na moderatora
koga ebah maika ti, koga se prakna ot mirizlivata i putka?

са скандални и уронващи чуждото достойнство и следва да се трият.

Факт е и че твърдения от типа:

От известно време няколко потребители тук ..... са забелязали сериозни психични отклонения в поведението на псевдо-йогата Юли Железаров Тенекиджиев, по прякор Бармана. Това старче наистина страда от сериозни обсебвания и не е никакъв йога.
И на мен ми е противно подобно поведение, но това човече (Барман-Тенекето) от месеци и може би година е правило какви ли не гнусни интриги, в т.ч. и с клониране на никове, обиди към клубари, фанатично оплюване на школи и учения и т.н. Аз и .... бяхме от първите, които го усетиха, че не е наред с психиката. Сега, както виждам, другите също се усещат.
въпросните юзъри очевидно не намират за скандални и уронващи чуждото достойнство и не смятат, че е необходимо да се трият.

Факт е, че много такива и други, звучащи по подобен начин твърдения от различни юзъри по отношение на Брахман могат да бъдат открити в темите от последните седмици.

Радостен факт е, че юзърите са забравили старите вражди, за да се обединят в хоровото плюене срещу общ враг. Още по-радостно е, че взаимно се подкрепят и си ръкопляскат един на друг в това достойно начинание.




You must have chaos within you to give birth to a dancing star.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.