Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 26.05.24 
Автомобили
   >> VW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Гoлфиepecт]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 13:45



Скоро даваха по програма Explorer тест на петицата .Водещия каза:Отпред като махнеш емблемата си е чист Сеат,отзад същите стоповете на Сеат.След теста каза:Поредният скучен Голф.



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: xxx]  
АвторГaлфoн (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 12:37



Това го имаше много отдавна в ТунинЗ клуба, мисля че мястото му е и тук

Възхвала на най-великата БЕГАЧКА

pravougulna kutiika,
bez bagajnik-s kolela,
sus motorche dosta shumno,
nabedeno za kola

maika mu e kostenurka,
vozish se vuv nego-svit,
to v evropa e nenujno,
no u nas e super hit!!

zahabena nemska brichka,
sus dizain na vsudehod,
to kupuva se bez mqrka-
ot debil i ot idiot!!

remontirame no znaem-
tui e zdravata kola!!
i na nikogo neshte priznaem
shto za glupost e tova!!

sednesh li obache v GOLFA
shte se drusash zdravo znai!!
i ot dupki i paveta
zubite shte ti okapat mai!!!





Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Гaлфoн]  
Авторmadfet (Нерегистриран)
Публикувано30.10.05 17:11



Много си тъп.



Тема Скрий се селендурнови [re: madfet]  
АвторГaлфoн (Нерегистриран)
Публикувано30.10.05 22:27



Като ти чета глупостите дето си писал разбирам че говориш за себе си.Обаче хората дето си говорят сами нали знаеш какви са?Значи си не само тъп ами и луд.Някой по горе те беше попитал от кое село си.И аз ще те попитам същото-от кое село си глупако и защо не си пасеш хайванчетата ами си си въобразил че разбираш от коли?Ти книшка имаш ли и на нещо павече от Москвич качвал ли си се?



Тема Re: Скрий се селендурнови [re: Гaлфoн]  
Авторmadfet (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 18:58



не ти влиза в работата от кое село съм и каква кола карам,какво търсиш тука? ние си караме каручките а, ти карай колелото и като дойда от село се пази защото ще те смачкам :) нали си много умен бе галфон.



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: madfet]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 00:25



Коментарите по темата са доста субективни, затова ще споделя и аз моите впечатления. За Голф-2 и други модели на VW имам отзиви и наблюдения от приятели, а Вектра 1.6i съм карал известно време. Изводите ми са следните:
1. На 10 години Голфа и Вектрата се нуждаят от сходни ремонти и подмяна на резервни части, но на Голфа като че ли малко повече неща трябва да му се сменят.
2. Поддръжката на Голфа е малко по-скъпа и по-трудна, т. е. колата ако му е първи автомобил не може да се поддържа от самия собственик, ако преди това е имал друга стара кола - може и сам да се оправи.
3. Голфа с двигател 1.6 карбуратор е доста икономичен ако не се правиш на спортист. Вектрата също е добра по този показател ако не ти е много тежък десния крак.
4. Голфа е свръх надценен като продажна цена, а качеството не му е правопропорционално по-високо.
5. Един основен недостатък на Голф, а и на марката като цяло, че повече се предпочита от крадците, което за България си е чист недостатък.
6. Като съотношение цена-качество-поддръжка Вектрата изглежда оптимално решение. Що се отнася до гниенето - моята е на 17 години (1988) и още не е почнала да ръждясва.



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: ET]  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 14:28



Мдааа,много интересен спор се е заформил тук.Имам чувството,че скоро ще отмине модата на Голфа и ще изчезне мита за невероятните Фоксвагени.Жалкото е ,че в БГ всичко идва със закъснение и хората продължават да се лъжат.Аз съм почитател на японските коли и имам Мазда,но съм карал и Голф и Астра и мога съвсем отговорно да заявя,че Астрата е много по-добър избор като отношение:цена,качество,окачване,возия,обем на багажника и икономичност.Има един ,единствен недостатък,че гние значително по-бързо.Обаче зависи от собственика на колата как я потдържа.Аз примерно нито с Голфа нито с Астрата съм имал проблеми относно ръждата,но зимата като полепне сняг по калниците и праговете веднага го отстранявам,1 път седмично я мия и много други хитринки които са от голяма значение.Да ви кажа вече и доста Голф3 са започнали да гният по веждите и праговете като гледам.На Голфа гние пода преди всичко а не отстрани и за това много не се вижда,да ама това е много по-лошо,защото не съм чул някой да си смени пода,а калниците се сменят.Консумативите на Голфа са значително по-скъпи от тези на Астрата.Вече навсякъде говорят за лошото качество на немските автомобили и по-специално за ФВ.В момента Опел са едни от най-качествените в Германия,но там не ги обичат защото са собственост на ДМ.Докато си разглеждах сайтчета на Мазда ето на какво попаднах:
http://www.mazda.bg/news_old.php?newsid=58
Там ясно се вижда кой на кое място е.Скоро гледах и американската и немската класаций и там нещата стоят горе-долу по същият начин.
Така,че вземайте нещо японско и няма да съжалявате.Голфа просто го забравете,а Опел може само да ви бъде компромисен вариант.



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Hoв]  
Авторeмo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 16:17



Не знам, аз също съм карал голф-2, 1.8 карбуратор, беше 1987г., за 3,5 години изминах с него 160000км!!!Сменял съм му само задните аморт., и 2 шарнира за този срок, има и нещо друго, навремето го купих за 2600лв, след 3,5г. го продадох за 2200лв.Я карай некоя Вектра толкова време и км, пък после я продай за почти същите пари брато???Сега имам голф-3 1,9 ТДИ, преди него карах 1,5 години Ауди-Авант 1,9 ТДИ, честно казано, не сменям марката.Бих продал сегашният Голф за Голф-Кънтриза него:-))))



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Bekтpa]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 20:38



Малко история за Golf тук:
http://www.answers.com/topic/vw-golf

22 000 000 произведени автомобила!
Това число показва добро съотношение цена / качество, при това доста по- красноречиво от ревютата в немските списания.



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Caшo]  
Авторmadfet (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 21:53



даа прав си за много неща,особено за здравената на японските каручки и аз ги харесвам наистина са хубави особено Toyota е No:1 след това са другите.а за прехваления голф здравена му е доказана возията зависи много от окачването а каручките си вървят прилично срямо моторите.а да не забравяме че от ауди идват доста хубави неща и то изпитани във времето.искам да кажа че VW е мислено като се прави докато опела и особено форда са просто ширпотреба.това




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.