Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 25.05.24 
Автомобили
   >> VW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Bekтpa]  
Автор R_ed (to the backbone)
Публикувано11.10.05 15:56



Браво! Добре си се подготвил!
И все пак, Опела има един съществен недостатък - не ми харесва външния му вид!
А сега можеш да отидеш вече в някой друг форум - наааа ... Пежо примерно (имаш голям избор и доста варианти) и там да се напиняш да доказваш тезите си! Ти да знаеш само спрямо Пежо пък колко са дръпнали Опелите...!! А пък спрямо Ситроен ... чак не ми се приказва.
Айде, успех!!!

Какво ти започване бе, момче? Аз ти говоря за спиране!



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Bekтpa]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 16:42



Искаш факти - виж улиците: фолксвагените са далеч повече от опелите.
Погледни цените по автокъщите - фолксвагените са по-скъпи от опелите.

Ааа, забравих - всички са глупаци и не знаят какво да карат (според теб).
А също и търговците на коли са балъци и продават евтино прекрасните опели (ами радвай се тогава). :-)

Аз съм карал дълго голф 2-ка - прекрасна кола за времето си, не случайно е легенда, не случайно е една от най-масово произвежданите, не случайно все още се продават на относително високи цени.

От няколко години карам пасат 3-ка, и мога да ти кажа че нямам забележки и съм изключително доволен. Прекрасна кола. В обозримо бъдеще изобщо не смятам да мисля за друга кола, а точно за вектра изобщо не бих го сменил, просто би било глупост.

И не прекалявай със сляпото цитиране на немски материали. Там условията при които се карат и поддържат колите са съвсем различни от тези в БГ. Съответно определени предимства и недостатъци остават на заден план при тях, а тук са съществени.



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Bekтpa]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано11.10.05 17:47



Абе дърдорко, само първите 3 обяви ти погледнах - 2 Омеги и 1 Сенатор - няма какво повече да говорим - на теб класовете май не са ти много ясни - щом има 4 колела занчи е все кола. Искам да те попитам дали си даваш сметка че големите модели на 1 марка са коли, които не немски (нали знаеш немски) се казват "LANGSTRECKENFAHRZEUG" (кола карана на дълги разстояния) и че такива автомобили обикновено имат надсредностатистичеки живот по ред прични известни на широката публика.

А сега мойто момче пусни същата статистика за VW GOLF и за OPEL VEKTRA (нищо че Вктрата даже е един клас отгоре) и разсъждавай по въпроса. Но че няма да откриеш топлата вода, това е ясно още от сега.

Дето се дуеш колко икономичена и комфортена била Вектрата - ами вземи си нещо френско ОТ СЪЩИЯ КЛАС и комфорта на Вектрата ще ти се стори като на бъчва катурната по склона, Вктрата няма да е по-икономична, няма да е и с по-добър дизайн. Но пък вероятно в интерес на обективността Векртата ще е с по-дуракоустойчива ходова част. Ама заради това не си взел Рено, Пежо или Ситроен, нали (въпреки че по различни времена от тези марки е имало и президентски лимузини за разлика от Опела, който до сега винаги е бил ширпотреба)? Що тогава хората да се отказват от Голфа бре чадо?

И къде ти беше акъла като избира сдухания Голф. Да беше си избрал някой по-читав. За стадото овце и за коча нали знаеш?



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: VladoR]  
АвторBekтpa (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 19:39



както немците казват:БЛЯ-БЛЯ.Все едно да споря с радио.Всяко мое твърдение е подплатено от лични впечатления и линкове,а вашите с нищо.Според вас хората които правят тестовете и публикуват характиристиките лъжат,Ауто билд също.Блаженни са вярващите.Ауто билд се издава в 21-на държави и всяка година се избира автомобил на годината.Можете да проверите в колко от тези страни Опел е кола на годината и дали модел на Фолксваген изобщо фигурира в челната тройка някъде.Коментарите ги оставям на вас



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Bekтpa]  
Авторmadfet (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 22:27



приятел прочете ли добре какво съм написал?погледни отново линка който си дал и виж VW как изглежда и от вън а особено отвътре и кажи ми чесно кога опел ще направят такава кола.и на мен мецедес и ауди ми харесват повече от VW но немога да си ги позволя.и как така от 0 до 100 км пасата е по бърз от опела нищо че е с 10 коня по малко (виж на 3 страница на теста) и къде фолсваген си признава че техния двигател е по-слаб.когато ауди направиха 1.9TDI преди повече от 13 години опел не знаеха какво е дизел по точно GM.кажи ми за хубав американски дизел нали си много отворен. аз немски не знам но тех.характеристиким разбирам.



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Bekтpa]  
Авторmadfet (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 22:54



пак разгледах теста на аутобилд и гледам разхода на гориво на новите дизели и пак ми кажи колко гори наистина твоята вектра че май ще излезе по-икономична от новите. (да не я засичаш на място за този разход)



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: madfet]  
АвторBekтpa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 10:53



madfet,ама ти си бил много зле бе пич.Какви дизели те гонят какво чудо.Майче и с българския не си много в час?Написал съм много ясно с какъв двигател ми е колата и колко гори.На колко години си ако не е тайна?Звучиш ми точно като тинейджър който си мечтае за някаква кола и е чувал от приятелите си че Фолксваген са супер.Има наистина хубави Фолксвагени,но съотношеието цена/качество/ТТД изобщо не е на добро ниво.
Знаеш ли какви служебни автомобили карат полицаите в Германия:Опел,БМВ и Ауди.Я ми кажи в БГ какви са повечето полицейски коли?Знаеш ли какви модели са такситата в Гемания:Опел,Мерцедес и в последно време гледам и Мазди са се появили.Я отиди на някоя пиаца в БГ и виж колко Опели има!Фолксваген едва ли ще видиш.Някой нещо да каже по въпроса?
Това,че преди 13 години Опел не са знаели какво е дизел можеш да го разправяш на някой от детската градина.Започвам дори да се съмнявам,че и ти си за там .Опел за твое сведение е започнал да произвежда автомобили през 1899г.Това е първия производител в Германия.Фолксваген през 1938,Ауди 1910,БМВ 1916,Мерцедес 1926г.
Нещо по въпроса????
Когато Опел са правили дизели Фолксваген дори не е съществувал.
Вземи малко се поограмоти и тогава говори глупости!!! Същото се отнася и за останалите дървени философи,които нищо конкретно не са написали,а само общи приказки.
Айде със здраве и умната!



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Bekтpa]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.10.05 11:26



Абе дърдорко, това че знаеш да четеш и представяш линкове още далеч не занчи, че ти е ясно за какво иде реч. Нали ти казах вече - за такива като теб се отнася израза "ЧЕТЕ КАТО ДЯВОЛ ЕВАНГЕЛИЕ".

Няма лошо, като си научил немския можеш да направиш следваща стъпка - има хубава немскоезична литература на тема автомобили - вземи се поограмоти малко, едва ли ще ти навреди.

Като за начало може да проумееш, че някакси е странно да цитираш страници с Опел Омега и Опел Сенатор когато говориш за сравнение с Голф. Щото по твоята логика (че щом е с 4 колела все е в кюпа) може да ти се извад една страница с VW LT (ама няма нужда, ти и сам ще ги намериш) и тогава ще вдигнем летвата на пробега до има-няма 700-800 км и отгоре и нямам идея кой Опел ще влезе тогава в тази класация.

След това можеш да пиеш една студена вода като вземеш под внимание факта, че и Фиат Панда е бил кола на годината, ама от това "акциите" на Пандата като употребяван автомобил не се отлепили особено от дъното.

То и "Kohle" на немски по речниците се превежда като "въглища", ама има и значение на "мангизи". Та едно е да можеш да четеш, а друго е да можеш да си вадиш изводи от прочетеното. Не се сърди, ама ти май влизаш смо в пъврата група.

Все пак не отговори на въпроса като за тебе са толкова важни комфорта, разхода и прочие защо не си взел френска кола - те нали превъзхождат твоя Опел в тези показатели тотално, философе?

Като си чел статистики (вероятно на ADAC) може би не си забелязал, че там има различни класации според възрасста на автомобилите. И да четеш статистики за нови автомобили и да пренясяш изводите върху Вектра и Глофовете от онова време е не само несериозно, ами направо смешно. А при рецидив може да се окаже и болестно състояние.

А сега преди да си отвориш спам-ника пак първо помисли, пък после пиши.



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Bekтpa]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.10.05 11:32



А Форд пък произвеждат автомобили още по от преди Опел. Тогава защо не си взе Форд?

Я вземи намери една статистика (че виждам в пръстите си по-бърз отколкото на други места по тялото) за годината на производство на твоя Опел кои продажби са повече - на Голф или на Вектра и ако и това не те усмири, тогава няма спасение.



Тема Re: Още ли карате Фолксваген Голф?нови [re: Bekтpa]  
Авторmadfet (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 11:57



не знам може би не разбирам но ако прочетеш за историята на опел там пише съвсем друго.Адам Опел започва да прави шевни машини след това колела и най-накрая коли ти направо не си в час мерцедес първи слагат дизел на кола а за Германия че няма VW-то като полецейски коли явно не си бил в Германия за да видиш че има.твоята вектра е бензинова и гори колкото нов дизел кажи как става това или просто смятам че лъжеш.аз ще проверя колко и дават да гори заводско. така и не ми отговори на въпроса защо пасата с 10 магарета по-малко върви повече.и къде казвам че VW-то е най-хубавата кола всичко е до състоянието на колата когато купуваш на старо.имам приятел в германия работи във фирма за автоелектроника и каза че всички нови коли ги правят колкото да издържат гаранцията и опел и VW-то .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.