Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 17.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: немски и рускинови [re: Бepeзka!]  
Автор bhag (непознат )
Публикувано28.02.09 10:04



Здравейте,

занимавам се с преводи от 11 год. Завършила съм немска филология в Одесса. Имам опит в строителството, работих като преводач в Германия около 4 години. Превеждам от немски в двете посоки технически (ръководства за експлоатация, тръжна документация и др.), правни (нотариални актове, съдебни решения, фирмени регистрации, сертификати) текстове, договори, общински документи, дипломи, регистрации, интернет-сайтове, рекламна и худ. лит-ра. Превеждам и директно от немски на руски юридически текстове (съдебни решения, обвинителни актове).

e-mail: cvetanaodessa@abv.bg



Тема италианскинови [re: Бepeзka!]  
Автор rodena_vuv_vtornik (непознат )
Публикувано28.02.09 16:50



само в посока бг-итал.

Редактирано от Бepeзka! на 28.02.09 19:04.



Тема Немски езикнови [re: Бepeзka!]  
Автор mar_iva (непознат )
Публикувано18.03.09 00:21



Превеждам в двете посоки всякакви документи, техническа литература, кореспонденция... Тъй като се занимавам от скоро с това, мечтая за превод на цяла книга.





Тема английскинови [re: Бepeзka!]  
Автор lTK (непознат)
Публикувано22.03.09 08:45



Работя от над 10 години, заклет преводач, всякакви текстове, вкл. техническа литература (доста голям опит със земеделска техника, кинотехника и др). Устен превод.
София
milenpanayotov@hotmail.com



Тема Английскинови [re: t_bombadil]  
Автор veselinova_i (непознат )
Публикувано14.04.09 15:55



Здравейте и от мен! :)

Казвам се Ива Веселинова и превеждам от и на английски, без ограничение в терминологията, единствено отказвам да прееждам прекалено тясно специализирани технически текстове.

електронната ми поща е: ivy_b@abv.bg, в skype можете да ме намерите на ivenceto_85.



Тема Aнглийски, Руски [re: Бepeзka!]  
Автор Aмидa (curious)
Публикувано17.04.09 18:54



Здравейте всички!

Превеждам в комбинации между английски, руски и български, като предпочитаните от мен езикови двойки са:
Английски - Български
Руски - Български,
но нямам особени проблеми и при обратен превод.

Използвам Trados 2007 и SDLX, освен това извършвам и устен превод.

Областите, в които съм специализирал са: техника, медицина, химия, парфюмерия и козметика, недвижими имоти, туризъм, пълномощни, договори, общестшени поръчки, музика, софтуер, игри и др.

За контакти: stefan_uzunov@abv.bg
или 0897203440

Редактирано от Aмидa на 17.04.09 18:55.



Тема руски език [re: Бepeзka!]  
Автор labrex (неудържим)
Публикувано03.05.09 23:35



В двете посоки:
Технически текстове - авиация, двигатели, електротехника, радиотехника.
Правни, литературни, образование, култура, философия и др.



Тема Английски, френски, руски [re: Бepeзka!]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано27.05.09 22:09



Може да се каже "многопрофилен" преводач. Някои области: икономика, институции на Европейския съюз, технически преводи, автомобилна промишленост, автомобилен софтуер, правни преводи и др.

Don't tell me what I can't do

Редактирано от Бepeзka! на 30.05.09 18:02.



Тема английски, испански, руски, холандски, немски [re: amazonian]  
Автор viking13 (непознат )
Публикувано28.05.09 17:41



английски, испански, руски, холандски, немски и още няколко. универсален преводач:-) езиците са ми хоби и бързо се уча. професионален преводач от 10 години и повече, в момента имам и своя агенция за преводи. области за превод: всякакви- за 10 години много неща са минавали през мен.



Тема Английски език [re: Бepeзka!]  
Автор kiselina ()
Публикувано17.06.09 16:46



Английски език и в двете посоки.
Превеждам текстове на юридическа тематика, техническа литература, делова кореспонденция, презентации, хранително-вкусова промишленост, кулинария, парфюмерия и козметика и др.

мейл: nikolova_ml@abv.bg

vanity is my favourite sin...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.