Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 01.05.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: egal]  
Автор egal (fuckin' caveman)
Публикувано10.02.10 07:27



Но всъщност не получих отговор на въпроса си - ако Вузев спрат да издават Пратчет, тогава кой? Кое издателство, кой преводач? Имате ли конкретни предположения?

... little stranger, gimme danger...


Тема Re:нови [re: egal]  
АвторPrasscho (Нерегистриран)
Публикувано10.02.10 10:07



В България има сериозни издателства, които биха се "нагърбили с тази задача, само че незнам как точно да ги "помолим" и "подкрепим"


Например "Колибри" или "Труд".



Тема Re:нови [re: egal]  
Автор petia8 (непознат)
Публикувано10.02.10 10:26



Всъщност, издателство Бард ( доколкото помня ) издаваха красиво оформени книги от поредицата "Велики майстори на фентъзи и фантастика" (в кюпа и Дъглас Адамс, за когото всички казват, че е близък по дух с Т.П.), според мен би било логично те да продължат да издават Пратчет (не да преиздадат всичко, а само изостаналите книги - "Да направиш пари", "Нация", разните албуми от Света на Диска и т.н.). В крайна сметка и Тери Пратчет е един от великите майстори - а дори и Вузев да не искат да се откажат от него (..), не пречи да издават неговите книги - ето например произведенията на Артър Конан Дойл ги има издадени (все от близките години) в различни формати и от различни издателства, така че какво лошо има?!
Би било чудесно на нашия пазар да се появят всички сборници от типа науката на Диска, дневниците на гилдиите и т.н., но е прекалено хубаво , за да стане...



Тема Аз знам поне 5 издателстванови [re: petia8]  
Автор Бorдaнoв (непознат )
Публикувано10.02.10 10:48



които си точат зъбите за Пратчет.
Но на тоя етап Вузева няма как да бъде изместена.



Тема Re: Аз знам поне 5 издателстванови [re: Бorдaнoв]  
Автор petia8 (непознат)
Публикувано10.02.10 14:36



Защо - очевидно не са си дали много зор - излиза но една нова книга на 5 години?! Едва ли печелят добре от това, иначе щяха да се постараят повече.
( преди 2-3 дена видях "Изкуството на Света на Диска", а в интернет пишеше, че е изчерпана - значи все пак са си дали малко зор да направят нов тираж? Аз я изтеглих от тук, и вече съм я разглеждала много пъти, така че не ми трябва, но все пак е хубаво, че има някакво раздвижване..)



Тема Re:нови [re: egal]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано10.02.10 18:59



Ако не греша, "Прозорец" бяха издали някоя от ранните му книги.

Е.



Тема Re:нови [re: petia8]  
Автор egal (fuckin' caveman)
Публикувано10.02.10 19:23



Само не Бард, моля ви. Те издадоха Дъглас Адамс на вестникарска хартия, с гланцирана въшна обвивка и сива корица и не не нененене. Още съм им обидена за това. Но Пътеводителят поне видя и твърда корица няколко години по - късно. На Дюн това няма да се случи. Качеството на превода им може би ще е добро, нямам представа, но....

Anyway.

Аз бих си купила отново книгите на Пратчет, които вече имам, ако някой ги преиздаде с нов превод.

... little stranger, gimme danger...


Тема Re:нови [re: Hellen]  
Автор petia8 (непознат)
Публикувано10.02.10 19:48



Говориш за "Алергия към магия" - сборник с комични разкази - фентъзи, който включва и творби на Т.П.? Според мен тази книга е доказателство, че няма някаква законова пречка и други издателства да издават негови произведения .
Трябва да изготвим нещо като писмо - призив от читателите към някое подобно издателство ( т.е. - такова, което би издало тези книги).

Като стана дума, знаете ли, че когато Конан Дойл "убива" Шерлок Холмс в една от книгите си, стотици фенове му изпращат писма с молба да го "съживи", и заради тях той го прави; мисля, че и за комикс героинята Електра имаше подобна история - думата ми е, че като потребители трябва да си защитаваме правата, а не да блеем - европейци сме, все пак!
Продължавам да мисля, че Бард са най-подходящи. Вярно, че някои от книгите им са напечатани на странна кафеникава хартия, но като изключим това нямат някакви други фрапиращи дефекти. Може би хартията е кофти, за да се намали цената - хубаво е че се сещат да издават книгите си освен с дебели и с тънки корици(те и книгите за Света на Диска се разпространяват и в луксозни издания, а не само в джобен формат, ама ние тука сме като някакви аборигени - не заслужаваме чак такива глезотии)...



Тема Re:нови [re: petia8]  
Автор egal (fuckin' caveman)
Публикувано11.02.10 04:49



Well... просто моето впечатление от Бард е, че не издават книги, те правят Бизнес. За мен тези неща са различни.

... little stranger, gimme danger...


Тема Re:нови [re: egal]  
Автор petia8 (непознат)
Публикувано11.02.10 11:31



Мисля, все пак да им драсна едно писмо...
Още не съм обмислила добре нещата, понеже си имам и друга работа, но - колко му е, нищо няма да ми стане...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.