Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 01.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Разкажете за градчето-призрак Трояново.  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано06.02.08 01:02



Преди време работех в ТЕЦ МИ-3 и редовно минавахме през едно изоставено градче Трояново. Казват, че било построено през социализма за работниците от близките мини. Казват също, че там живеели и работели само осъдени престъпници и било охранявана зона. Всъщност, КПП-та има и до днес, някои даже функционират, не ми е ясно за какво точно трябва да следят... В градчето има развалини на жилищни блокове, басейн, автобусна спирка, ресторант и други такива постройки.
Някой знае ли историята на това градче и би ли бил така добър да я разкаже? Също и всякакви интересни факти са добре дошли.
Благодаря.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано06.02.08 09:15



Казват също, че там живеели и работели само осъдени престъпници и било охранявана зона. Всъщност, КПП-та има и до днес, някои даже функционират, не ми е ясно за какво точно трябва да следят...



КПП-та има само на територията на самия рудник,което си е напълно в реда на нещата според мен.


Наистина е жалка гледка,личи,че преди време е кипяло от живот.
Но всичко е по оста "няма въглища - няма работа - няма хора - няма и Трояново",нищо интересно и сензационно,просто нормалния ход на живота...



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано06.02.08 10:11



И още нещо,Трояново май винаги си е било село,ако и да има десетина блокчета по на три-четири етажа.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано06.02.08 12:56



Вярно, че било село

, но точно за тия блокчета съм чувала, че са специално построени за затворници, които били изпращани да работят в рудниците. Това вярно ли е?
А кога е построен този "жилищен комплекс"? И до кога е функционирал?

P.S. Ако добре си спомням, първото КПП е още в началото на отбивката (веднага, след като завиеш наляво от главния път) - това е все пак на известно разстояние от самия руднк... По-скоро е КПП за селото...

Редактирано от lapland.fairy на 06.02.08 13:01.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано06.02.08 13:07



Значи,в ония смутни времена може и да са работили затворници на лек режим в рудника,нима сега го няма същото в Кремиковци?
Ако завиеш веднага в ляво от главния път в коя посока?
Ако е от Раднево - ТЕЦ1 няма никакви бариери...и изобщо селото си е без бариери,друг е въпросът,че там живот няма,няма и да има.
Такава им е орисията на тези хора,какво са виновни,че под тях има въглища?!



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано06.02.08 13:31



Ама чакай малко, аз никого не обвинявам

. Просто ми е интересно да знам . Все пак толкова пъти съм минавала от там...
А за КПП-то... Значи, нормално като се движиш от Раднево за ТЕЦ-3, минаваш Бели бряг, Любеново, ТЕЦ-1, завиваш наляво за Обручище и после е ТЕЦ-3. А за да минеш през Трояново, някъде след Бели бряг завиваш наляво, минаваш през Трояново и излизаш някъде преди ТЕЦ-1. Заобикаляш Любеново, тоест (помня, че веднъж някакво свлачище или нещо такова имаше и пътят беше отклонен от там). И така, още като завиеш наляво след Бели бряг, след няколко метра има КПП - ok, може и да не работи вече . Но щом го е имало, значи е имало и причина. А по-нататък вече е казармата, селото, друго КПП... не помня много детайлно...



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано06.02.08 16:01



И така, още като завиеш наляво след Бели бряг, след няколко метра има КПП - ok, може и да не работи вече ...от доста години минавам оттам но КПП преди селото не помня,има след селото преди рудника....



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор starozagorec (познат )
Публикувано06.02.08 19:51



Ехе, какво съвпадение!
Ами моите баба и дядо някога (май преди 30 - 33 години) са живеели в това СЕЛО, които в момента живет в Търново! Даже баща ми по акт за раждане се води, че е роден там! Това село никога не е било град, но се е развивало доста бурно и е нямало човек, в това село, който да не работи! Някога то е било доста живо и напреднало село, дори и сега може да се разбере колко процъфтяващо е било като се види училището - голямо и добре оформено, селото е имало младежки център, дори и сега има поделение, имало е отбор с хубав стадион, имало е басейн, имало е дискотеки, имало е детска градина! Имало е всичко - едно прекрасно село! В бабини има снимки от селото и си личи колко хубав е бил животът там!
Това за затворниците и престъпниците не е вярно

, тъй като не мисля, че баб ми и дядо ми са престъпници, тъй като те са живеели в един от тези блокове ! Но сега там все едно е Украйна след Чернобил, като отидох там преди 5 години и ми стана жал, защото си личи, че дтам е имало едно будно село, клонящо към град! Дано някога това село придобие вида, който е имало до преди 20 години

Редактирано от starozagorec на 06.02.08 19:53.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор Axueв ()
Публикувано06.02.08 20:11



Дано някога това село придобие вида, който е имало до преди 20 години

Това няма да се случи,уви....селото изглежда подлежи на изселване и .....обезвъглищаване....





Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано06.02.08 20:16



За затвора е вярно ,но в бъдеще време

Преди около половин година беше решено там да бъде построен затвор. Имаше протести но не ги уважиха . Колкото за това ,че няма въглища не е вярно , защото селото е предвидено за изселване точно поради причината ,че под него ИМА въглища



Тема Затворницинови [re: lapland.fairy]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано06.02.08 23:57



По времето на моята трудовашка кариера (1978-1980) дисцип на ГУСВ имаше в Медникарево.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Затворницинови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор Axueв ()
Публикувано07.02.08 08:15



Бележка на редактора: да се чете МедникарОво(Карапелит до 1906 година)





Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано07.02.08 16:10



Стана ми много интересно, някой няма ли снимки?




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор Axueв ()
Публикувано07.02.08 18:20



Ще има някой слънчев ден,обещавам,обектът наистина си заслужава...



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано07.02.08 18:28



А на мен ми е още по-интересно!!

В неделя случайно попаднах на официалния сайт на чернобилския град-призрак

. И като се зарових в него, вече четвърти ден не мога да изляза, а още не съм разгледала всичко. Всички тези снимки, тръпки да те побият...

И се сетих, че и в България съм виждала мъртво градче (добре де, селце ) и съм чувала разни градски легенди за него. И ми се прииска всичко да знам!

За съжаление, в нета почти няма информация за него. Успях да открия единствено тези . Ако някой има още – нека ги покаже, pleeeeeease...

Хайде да си организираме експедиция до там през лятото! Преди да са го срутили...

P.S. Ахиев, ти там наблизо ли живееш?

Редактирано от lapland.fairy на 07.02.08 18:30.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано07.02.08 18:37



Хайде да си организираме експедиция до там през лятото!

Омръзнало ми е всеки ден да гледам такива интересни неща.
Не,не те иронизирам,просто за мен тези гледки са ежедневие,жестоки гледки наистина....

Това с местоживеенето ми беше интересно предположение

......

А снимки ще има,кога....ще видим.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано08.02.08 13:08



Sorry, аз съвсем изключих, че всъщност се намирам в Старозагорския форум, така се отнесох в това Трояново... Да, в този смисъл е логично да си от Стара Загора, sorry

– въпросът ми за местожителството беше излишен.
Но питах, защото явно имаш намерение да правиш снимки там някой ден, а аз през лятото със сигурност ще навия семейството си и ще отидем до Трояново, а и някой друг, ако иска - добре е дошъл. А ти може да се присъединиш като главен екскурзовод, ако имаш желание :) .

Хм... И все пак си мисля, че КПП там, където обяснявах, има.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор sfdgrg (,,,,,,,,,,,,,,,)
Публикувано08.02.08 22:12



Абе къде я видя тази бариера? Вярно, че като завиеш наляво за Трояново (ако се движиш посока Раднево-Гълъбово) вляво от пътя има нещо като "тоалетна" насред полето, но как успя да го оприличиш това на КПП? От много години насам ми се случва от време на време да минавам от там, никога не съм видял КПП (освен споменатата съборетина с площ 1-2 кв. м.)



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: sfdgrg]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано09.02.08 01:15



Еми да де, някаква барака беше, точно както я описваш. Сигурно е на много години и това е останало от нея.
Никъде не съм споменала нищо за бариери, аз говоря за къщичките на пазачите

.

P.S. sfdgrg, ти от достатъчно много години ли минаваш от там? Защото аз питам за статуса на селото от преди 1989 .

Редактирано от lapland.fairy на 09.02.08 01:21.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано11.02.08 14:07



Защото аз питам за статуса на селото от преди 1989


Не знам каква параноя те е погнала,случва се на всеки.....

Трябва да те разочаровам,че въпросното село няма нищо общо с Припять,ГУЛАГ,Скравена и т.н....просто обикновено работническо селище и то не единственото като мащаби в този район.Но всяко нещо - с времето си.
Моите впечатления от 1986 година насам,а и на познати,значително от по-рано не потвърждават съмненията ти за някакъв по-специален режим в Трояново.
Съжалявам,ако съм те разочаровал и селото е загубило очарованието си в очите ти.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано11.02.08 20:10



И на мен ми е интересно, нищо, че няма никаква "романтика". Не пречи да си помечтаем.






Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано12.02.08 01:38



Ахиев, нищо не е загубило селцето в очите ми, аз вече съм се влюбила в него, и то много отдавна. Още от преди да науча за Припят даже!

(Останалите градчета от списъка ти не ги знам, но сега Google ще ми обясни по-подробно ).
Няма значение дали са верни легендите или не, аз пак ще отида и ще направя снимки. Даже в някое блокче ще вляза (дано не ми падне нещо на главата, трябва да звънна на стария шеф за една каска ). Защото утре Трояново няма да го има и само ще разказвам на внуците си: "Ех, бабиното, да знаете какво странно градче помня... Сякаш пълно с призраци", а те няма да могат да си го представят; тогава ще извадя снимките и ще им го покажа. Това, което ще видят, ще е на светлинни години от тях. Те, децата, няма да знаят вече какво е то панелен блок, а думата "социализъм" отдавна няма да се употребява. Ще им бъде интересно.
Има някакъв чар в това място бе, хора! Не го ли улавяте?...
Кажи ми, Ахиев, щом са ти толкова продължителни наблюденията, кога горе-долу са построили блокчетата и до кога те са били обитавани?
Защо са се изнесли хората от там? Заради западането на рудника ли?
И къде са отишли?
И каквото друго, ако някой се сети .



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано12.02.08 08:37



Те, децата, няма да знаят вече какво е то панелен блок, а думата "социализъм" отдавна няма да се употребява.........за първото не съм много убеден,завиждам ти на оптимизма

.

Виж,Трояново не е единственото селище в района,което изглежда по този начин,село Радецки,близо до ТЕЦ2 е като негов брат близнак,само че там блокчетата все още се обитават....май.
Кога са строени ли,най-вероятно в началото на 70-те,все пак ТЕЦ"Първа комсомолска" стартира там някъде през 1960 година.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано12.02.08 09:37



Много ми са интересни такива неща, пък дори и само за снимка.




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано12.02.08 09:56



Практическото изграждане на рудник "Трояново 1" започва на 3 март 1952 година, когато се прави първата копка за бъдещото минно селище.




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано12.02.08 19:56



Най близките до Железник къщи в Богомилово са на преселени от заличените села Малка и Голяма Детелина





Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: милaниcт]  
Автор Axueв ()
Публикувано13.02.08 08:23



Знам

,в югоизточната част на селото.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано14.02.08 21:43



По точно източната

Пътят в посока Чирпан е на югозапад



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано15.02.08 21:09



Днес бях в Трояново,направих и снимки...просто в момента не съм в състояние да ги публикувам....утрото е по-мъдро.....и така нататък........



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор Axueв ()
Публикувано16.02.08 09:36



Eо ги и тях,без какъвто и да е коментар...просто не е нужен.









































Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано16.02.08 19:10



Днес бях в Гита, съжалих, че не си взех апарата. Картината е подобна, тъжно подобна. Разрушение и самота.




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор starozagorec (познат )
Публикувано16.02.08 21:02



жалка гледка! Явно тея блокове са почнали да ги събарят лека полека! Преди 3 - 4 години като ходих в Трояново ситуацията не беше толкова трагична и жалка! В някои от блокчетата все още имаше хора и между тях пак имаше нещо нормално като алеи, а сега явно и това го няма! Абе ужас!



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано17.02.08 15:53



Според мен могат да използват за строителите на новата ТЕЦ ,която ще е на около десетина км от там,вместо да им строят баракаи ,ама...



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано26.02.08 02:14



Ужас.

Не мисля, че са започнали да ги събарят.
Просто са ги оставили на произвола и циганите са започнали да ги разграбват. А каквото не им върши работа - просто го потрошават. Ей тъй, за спорта.

Просто не мога да повярвам. За последно съм минавала от там през 2006, лятото. За година и половина са го унищожили сто пъти повече, отколкото времето го е унищожавало през всичките години преди това, когато вече не е било обитавано. Егати, в каква държава живеем. Направо живеем в бъдещето!!! В бъдещето от "Зов за завръщане", примерно. Всеки мъкне, троши и граби, и на никого не му прави впечатление, всеки се е сврял в дупката си и си трае, щото ТОВА Е НОРМАЛНО!!



Ахиев, благодаря за снимките. Не очаквах това да видя, наистина. Направо ме заболя. Спомените ми бяха от изоставени, а не от изнасилени сгради. Бяха като картичка от миналото, в която времето е спряло.
Мисля, че след още година - две няма да има и следа от тях. Тъжно е.
Все пак, като се постопли времето, ще идем до там.

Edit: Какво е това "Гита"?
Какъв нов ТЕЦ? ТЕЦ-4 ли ще се казва?... Нали въглищата били на изчерпване, за какво ще го строят? И кога? Чия идея (проект) е?

Редактирано от lapland.fairy на 26.02.08 02:18.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано26.02.08 06:39



Гита е една приказка от детството ми, която имаше главна улица, която ухаеше на рози и люляк.
25 години по-късно, можем да видим такива неща там...






Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор Axueв ()
Публикувано26.02.08 07:48



Може би линкът е този?





Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор stzfen (непознат )
Публикувано29.02.08 23:40



Привлякохте ми вниманието с това селце. Скоро ще отида там, и ще направя снимки, пък знае ли се, може и някоя статия да излезе...



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Бизи (ентусиаст)
Публикувано12.03.08 10:17



Преди време прочетох темата, която коментирате тук....
Споделих с колеги и разбрах някои неща, които са неофициални..

Оказва се, че под селото и околноста се намира най-големия и най-калоричния залеж на въглища в маришкия въглещен залеж. До колкото зная залежа е достатъчен за над 60 години напред. Явно тези проучвания се знаят от компаниите, които в момента се надпреварват да строят електроцентрали в близост. АЕС строи в момента. Тяхната централа трябва да бъде готова за пуск 2009-2010, но вече има доста големи закъснения в сроковете. Чувам, че има апетити и от страна на г-н Ковашки, който има разрешително за производство на електричество до 2012, мисля, а неговата ТЕЦ-1 трябва да затвори догодина заради екологичните изискванията на Евросъюза...Така, че е възможно и той да започне да строи . Разширения се предвиждаха и на ТЕЦ-3...
Като цяло се оказва, че има доста раздвижване около енергопроизводството, което няма как да се случва, ако няма суровина


Колкото до Трояново... най-интересното, което разбрах е, че вече община Раднево забранила погребването на мъртвите в гробището на селото. Идеята е, че е възможно съвсем скоро /до година-две/ разработването на залежите, които освен всичко останало са и на много плитко. Както се изказват запонати ... въглищата били толкова плитко, че и с фадрома можели да се изкопаят. Това пък означава и ниска себестойност за производството им и съответно големи печалби от цената ...

Та така... икономически интереси, липса на средства за построяване на електроцентрали от алтернативни енергоизточници, всенародното желание на младите /модата/ да се живее в „големия” гред са всъщност в основата на обезлюдяването на това селце...

Апропо... Трояново е част от стотиците български села, които станаха жертва, за да се построи икономиката на държавата ни. Десетки села са под язовирите, застроени с комбинати и заводи, изселени заради добив на полезни изкопаеми. Пример за това е Асарел до Панагюрище. Преди 20 години стъпих там и какво беше изумлението ми, когато видях, че след като бях пътувала н красива планинска местност, изведнъж из зад един хълм видах, …………. че всъщност цялата планина я няма!!
Невероятно е какво може да причини човек на природата….



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор zviara9O (непознат )
Публикувано12.03.08 22:48



Моето село е Любеново , което е съседно на Трояново. И мога да кажа ,че за тези блокчета е издадена заповед от рудниците за разрушаването им. А пък за твърдението ,че Трояново е градче-призрак не е вярно ,защото там живеея доста хора не само възрастни ,но и млади. Има работещо училище и има 3-4 ако не са и повече заведения , които постоянно са пълни . Има КПП на изхода от Трояново към Рудник 1. За постояването на затвор в сградите на бившата казарма се чуваше преди време , но до сега няма никаква друга информация. Последно за това че в селото е забранено погребването на хората е вярно , защото рудниците ще копаят въглища там. Същото се чува и за моето село , но този слух е излезнал може би преди да бъда роден.

Редактирано от zviara9O на 12.03.08 22:49.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор ploalb (непознат )
Публикувано05.04.08 02:24



Имате ли някаква актуарна информация за село Гита, селото на моята баба, в което съм ходил сам веднъж за съжаление, но бащта ми си е прекарал детството там

!Като видях, че сте свързан с това село, ми стана интересно да науча нещо повече!



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: ploalb]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано05.04.08 07:09



Питай каквото те интересува. Ако не знаеш какво е то, пали колата и отиди сам, разходката е доста интересна.






Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор ploalb (непознат )
Публикувано05.04.08 23:10



Много искам пак да отида там, но съм на 16 години и няма как да запаля колата

.Искам да попитамq на първо време, в колко часа е автобуса от Гита до Чирпан и в колко пристига в Гита от Чирпан, ако имате информация.Питам, защото една от основните пречки да не отида втори път в бабиното ми село е именно транспорта.Ако знаете нещо повече за транспорта, ще съм Ви благодарен да ме осведомите, защото ще е от полза на мен и баба ми най-вече.Търсих навсякаде информация за транспорта до селото, но не намерих :(



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: ploalb]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано06.04.08 07:55



Че къде толкова "навсякъде" си търсил информация?


Рейсове има няколко от Чирпан, ама не знам кога.
Може и пеша да стигнеш от разклона, няколко километра в един пост- кооперативен пейзаж. Ако ти е зор, обади се, ще те закарам.




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор ploalb (непознат )
Публикувано06.04.08 17:36



Благодаря за предложението да ме закарате до Гита, но не вярвам, че ще се съгласите да минете през София, където живея, да вземете мен,баща ми и майка ми и после през Пловдив да взете баба и дядо

.Но както и да е.Целта ми беше най-после да се намери нормален транспорт до селото, без да заангажирвам някой близък или роднина.В крайна сметка не ми е спешно ходенето до там, но ще е много полезно и интересно за мен.Надявам се това лято да посетя селото и да се видим с роднините останали там :(



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: ploalb]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано06.04.08 17:52



Ами, нямам кой знае колко желание, ама може лесно да си хванете някой рейс и да спрете на разклона, което е няколко километра. Или да вземете такси от Чирпан, около 20тина лева ще ви коства. Ако смятате, че си струва, правете го.




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор ploalb (непознат )
Публикувано07.04.08 00:40



Струва си 20те лева за такси според мен, защото имам голямо желание да отида час по-скоро в Гита, но на първо време ще изчакам великденската ваканция да дойде и да отида в Пловдив и от там дано се отвори възможност я с кола , я с рейс , я с влак, я с такси да отидем до селото.Ако колата не ни беше бракма до сега 100 пъти да бяхме отишли до селото.За първи и единствен път бях там като бях 5 клас през 2003 година :(.Жалко е, но смятам да наваксам.Иначе сам не бих отишал, защото няма да се ориентирам.





Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: ploalb]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано07.04.08 06:07



То не е кой знае какво, не го бъркай със Софияленд.


Не бързай толкова, няма да се махне от картата, поне до лятото.




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: ploalb]  
Автор wode ()
Публикувано07.04.08 15:08



и аз имам роднини в село Гита...
Може и да се окажем далечни братовчеди...
цялото село е като едно голямо семейство...





Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор ploalb (непознат )
Публикувано07.04.08 20:01



Честно казано така и не отидох на Софияленд.Тъкмо да се наканя и го закриха

.Все пак, според мен, и в Гита има много за разглеждане.Не знам, вие ще кажете.Както предлагате, най-добре ще е да се отиде лятото, съчетавайки романтиката от посещението с материалната печалба(взимането на парите от кооперацията).Дано само не скимне на някой да изселва селото както ще стане с Трояново, доколкото разбирам.Впрочем забравих да се похваля,че вече няколко месеца на десктопа на компютъра ми съм си сложил панорамен изглед от Гита.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: wode]  
Автор ploalb (непознат )
Публикувано07.04.08 20:03



Може не чак толкова далечни

.Аз лично имам 11 втори братовчеди , свързани с Гита.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: wode]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано07.04.08 23:09



Гита форевър!






Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: ploalb]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано07.04.08 23:11



Дай да го видя този панорамен изглед, може ли?




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор starozagorec (познат )
Публикувано07.04.08 23:12



а дали сега Гита не е Гето





Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано07.04.08 23:36



Милото село от моето детство с люляците по централната улица и розите по алеите отдавна го няма. Уви.




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор ploalb (непознат )
Публикувано09.04.08 23:44



Много са писимистични последните два коментара :(



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано15.11.08 16:35



Трояновец ето ти темата

Разкажи нещо интересно щом си кореняк

IL TIFOSO PIU VINCENTE AL MONDO

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: милaниcт]  
Автор krakle (шемет)
Публикувано15.11.08 23:07



Мдааа-тъжно наистина. Но,не забравяйте, че са се затривали са цели държави и цивилизации от лицето на земята...Така, че това, което сега става в много затънтени села в БГ-не е чак толкова ненормално, колкото изглежда на пръв поглед.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: krakle]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано16.11.08 15:00



Споделям мнението ти. Щом селото е оградено с лунен пеизаж ,каква е ползата да живеят хора там ,още повече че това ще е пречка за развиване икономически на района



IL TIFOSO PIU VINCENTE AL MONDO

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: милaниcт]  
Автор krakle (шемет)
Публикувано16.11.08 23:22



еми-живот....кво да се прави.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: krakle]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано16.11.08 23:25



Ще си го живем най вече в секс и пости



IL TIFOSO PIU VINCENTE AL MONDO

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: милaниcт]  
Автор starozagorec (познат )
Публикувано17.11.08 12:09



нека сложим червена точка:

щом жените постят значи не могат да лапат месо, така че ... секса няма да е пълноценен



http://stara-zagora.myminicity.com/

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор Дидka (лaмя Cпacка)
Публикувано17.11.08 14:17



ахахахаха малък, малък, ама вече знае



First rule:I RULE!!!

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Дидka]  
Автор starozagorec (познат )
Публикувано17.11.08 15:50



аз ако чакам на каките, то все малък ще си остана, тъй че ...



http://stara-zagora.myminicity.com/

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор Дидka (лaмя Cпacка)
Публикувано17.11.08 16:03



те каките понякога и те чакат батковците .. тей че всички чакат



First rule:I RULE!!!

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Дидka]  
Автор starozagorec (познат )
Публикувано17.11.08 16:23



ти какво чакаш?



http://stara-zagora.myminicity.com/

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор Дидka (лaмя Cпacка)
Публикувано17.11.08 18:48



някой да дойде да ми прай компания щото си сецнах кръста и цял ден лежа



First rule:I RULE!!!

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Дидka]  
Автор starozagorec (познат )
Публикувано17.11.08 18:56



то никой няма да дойде ей така, трябва да поканиш някой



http://stara-zagora.myminicity.com/

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор krakle (шемет)
Публикувано17.11.08 19:11



Идваме, дамай адреса. И тортичка щи донесем.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: krakle]  
Автор Дидka (лaмя Cпacка)
Публикувано17.11.08 19:50



тортааааа .. начи само миланиста да се появи .. той по комшийски ще ви събере всички и ще ви доведе



First rule:I RULE!!!

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Дидka]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано18.11.08 16:50



Аз знам рецептата за болен кръст , случвало ми се е и да я изпълнявам



IL TIFOSO PIU VINCENTE AL MONDO

Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: милaниcт]  
Автор Дидka (лaмя Cпacка)
Публикувано18.11.08 19:51



вече ми препоръчаха масаж отвътре мерси



First rule:I RULE!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.