Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 01.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано16.02.08 19:10



Днес бях в Гита, съжалих, че не си взех апарата. Картината е подобна, тъжно подобна. Разрушение и самота.




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор starozagorec (познат )
Публикувано16.02.08 21:02



жалка гледка! Явно тея блокове са почнали да ги събарят лека полека! Преди 3 - 4 години като ходих в Трояново ситуацията не беше толкова трагична и жалка! В някои от блокчетата все още имаше хора и между тях пак имаше нещо нормално като алеи, а сега явно и това го няма! Абе ужас!



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано17.02.08 15:53



Според мен могат да използват за строителите на новата ТЕЦ ,която ще е на около десетина км от там,вместо да им строят баракаи ,ама...



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано26.02.08 02:14



Ужас.

Не мисля, че са започнали да ги събарят.
Просто са ги оставили на произвола и циганите са започнали да ги разграбват. А каквото не им върши работа - просто го потрошават. Ей тъй, за спорта.

Просто не мога да повярвам. За последно съм минавала от там през 2006, лятото. За година и половина са го унищожили сто пъти повече, отколкото времето го е унищожавало през всичките години преди това, когато вече не е било обитавано. Егати, в каква държава живеем. Направо живеем в бъдещето!!! В бъдещето от "Зов за завръщане", примерно. Всеки мъкне, троши и граби, и на никого не му прави впечатление, всеки се е сврял в дупката си и си трае, щото ТОВА Е НОРМАЛНО!!



Ахиев, благодаря за снимките. Не очаквах това да видя, наистина. Направо ме заболя. Спомените ми бяха от изоставени, а не от изнасилени сгради. Бяха като картичка от миналото, в която времето е спряло.
Мисля, че след още година - две няма да има и следа от тях. Тъжно е.
Все пак, като се постопли времето, ще идем до там.

Edit: Какво е това "Гита"?
Какъв нов ТЕЦ? ТЕЦ-4 ли ще се казва?... Нали въглищата били на изчерпване, за какво ще го строят? И кога? Чия идея (проект) е?

Редактирано от lapland.fairy на 26.02.08 02:18.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано26.02.08 06:39



Гита е една приказка от детството ми, която имаше главна улица, която ухаеше на рози и люляк.
25 години по-късно, можем да видим такива неща там...






Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор Axueв ()
Публикувано26.02.08 07:48



Може би линкът е този?





Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор stzfen (непознат )
Публикувано29.02.08 23:40



Привлякохте ми вниманието с това селце. Скоро ще отида там, и ще направя снимки, пък знае ли се, може и някоя статия да излезе...



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Бизи (ентусиаст)
Публикувано12.03.08 10:17



Преди време прочетох темата, която коментирате тук....
Споделих с колеги и разбрах някои неща, които са неофициални..

Оказва се, че под селото и околноста се намира най-големия и най-калоричния залеж на въглища в маришкия въглещен залеж. До колкото зная залежа е достатъчен за над 60 години напред. Явно тези проучвания се знаят от компаниите, които в момента се надпреварват да строят електроцентрали в близост. АЕС строи в момента. Тяхната централа трябва да бъде готова за пуск 2009-2010, но вече има доста големи закъснения в сроковете. Чувам, че има апетити и от страна на г-н Ковашки, който има разрешително за производство на електричество до 2012, мисля, а неговата ТЕЦ-1 трябва да затвори догодина заради екологичните изискванията на Евросъюза...Така, че е възможно и той да започне да строи . Разширения се предвиждаха и на ТЕЦ-3...
Като цяло се оказва, че има доста раздвижване около енергопроизводството, което няма как да се случва, ако няма суровина


Колкото до Трояново... най-интересното, което разбрах е, че вече община Раднево забранила погребването на мъртвите в гробището на селото. Идеята е, че е възможно съвсем скоро /до година-две/ разработването на залежите, които освен всичко останало са и на много плитко. Както се изказват запонати ... въглищата били толкова плитко, че и с фадрома можели да се изкопаят. Това пък означава и ниска себестойност за производството им и съответно големи печалби от цената ...

Та така... икономически интереси, липса на средства за построяване на електроцентрали от алтернативни енергоизточници, всенародното желание на младите /модата/ да се живее в „големия” гред са всъщност в основата на обезлюдяването на това селце...

Апропо... Трояново е част от стотиците български села, които станаха жертва, за да се построи икономиката на държавата ни. Десетки села са под язовирите, застроени с комбинати и заводи, изселени заради добив на полезни изкопаеми. Пример за това е Асарел до Панагюрище. Преди 20 години стъпих там и какво беше изумлението ми, когато видях, че след като бях пътувала н красива планинска местност, изведнъж из зад един хълм видах, …………. че всъщност цялата планина я няма!!
Невероятно е какво може да причини човек на природата….



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор zviara9O (непознат )
Публикувано12.03.08 22:48



Моето село е Любеново , което е съседно на Трояново. И мога да кажа ,че за тези блокчета е издадена заповед от рудниците за разрушаването им. А пък за твърдението ,че Трояново е градче-призрак не е вярно ,защото там живеея доста хора не само възрастни ,но и млади. Има работещо училище и има 3-4 ако не са и повече заведения , които постоянно са пълни . Има КПП на изхода от Трояново към Рудник 1. За постояването на затвор в сградите на бившата казарма се чуваше преди време , но до сега няма никаква друга информация. Последно за това че в селото е забранено погребването на хората е вярно , защото рудниците ще копаят въглища там. Същото се чува и за моето село , но този слух е излезнал може би преди да бъда роден.

Редактирано от zviara9O на 12.03.08 22:49.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Bgpunk]  
Автор ploalb (непознат )
Публикувано05.04.08 02:24



Имате ли някаква актуарна информация за село Гита, селото на моята баба, в което съм ходил сам веднъж за съжаление, но бащта ми си е прекарал детството там

!Като видях, че сте свързан с това село, ми стана интересно да науча нещо повече!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.