Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 01.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано11.02.08 20:10



И на мен ми е интересно, нищо, че няма никаква "романтика". Не пречи да си помечтаем.






Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано12.02.08 01:38



Ахиев, нищо не е загубило селцето в очите ми, аз вече съм се влюбила в него, и то много отдавна. Още от преди да науча за Припят даже!

(Останалите градчета от списъка ти не ги знам, но сега Google ще ми обясни по-подробно ).
Няма значение дали са верни легендите или не, аз пак ще отида и ще направя снимки. Даже в някое блокче ще вляза (дано не ми падне нещо на главата, трябва да звънна на стария шеф за една каска ). Защото утре Трояново няма да го има и само ще разказвам на внуците си: "Ех, бабиното, да знаете какво странно градче помня... Сякаш пълно с призраци", а те няма да могат да си го представят; тогава ще извадя снимките и ще им го покажа. Това, което ще видят, ще е на светлинни години от тях. Те, децата, няма да знаят вече какво е то панелен блок, а думата "социализъм" отдавна няма да се употребява. Ще им бъде интересно.
Има някакъв чар в това място бе, хора! Не го ли улавяте?...
Кажи ми, Ахиев, щом са ти толкова продължителни наблюденията, кога горе-долу са построили блокчетата и до кога те са били обитавани?
Защо са се изнесли хората от там? Заради западането на рудника ли?
И къде са отишли?
И каквото друго, ако някой се сети .



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано12.02.08 08:37



Те, децата, няма да знаят вече какво е то панелен блок, а думата "социализъм" отдавна няма да се употребява.........за първото не съм много убеден,завиждам ти на оптимизма

.

Виж,Трояново не е единственото селище в района,което изглежда по този начин,село Радецки,близо до ТЕЦ2 е като негов брат близнак,само че там блокчетата все още се обитават....май.
Кога са строени ли,най-вероятно в началото на 70-те,все пак ТЕЦ"Първа комсомолска" стартира там някъде през 1960 година.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано12.02.08 09:37



Много ми са интересни такива неща, пък дори и само за снимка.




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано12.02.08 09:56



Практическото изграждане на рудник "Трояново 1" започва на 3 март 1952 година, когато се прави първата копка за бъдещото минно селище.




Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано12.02.08 19:56



Най близките до Железник къщи в Богомилово са на преселени от заличените села Малка и Голяма Детелина





Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: милaниcт]  
Автор Axueв ()
Публикувано13.02.08 08:23



Знам

,в югоизточната част на селото.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано14.02.08 21:43



По точно източната

Пътят в посока Чирпан е на югозапад



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано15.02.08 21:09



Днес бях в Трояново,направих и снимки...просто в момента не съм в състояние да ги публикувам....утрото е по-мъдро.....и така нататък........



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор Axueв ()
Публикувано16.02.08 09:36



Eо ги и тях,без какъвто и да е коментар...просто не е нужен.










































Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.