Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 26.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Втора и 3та седмицанови [re: BGanio]  
АвторBGanio (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 18:31



23ти ден не съм палил

- 1вата цел е постигната

М да - това беше пътвата цел която си бях поставил за постигане (докато още пушех)- 3 седмици - незнам що бях останал с впечатление че за толкова организма се изчиатва от никотина - след това почнаха щуротиите с "още един ден само","поне седмица да издържа" и т.н. - Сега ми е смешно ама първите дни направо откачах

Значи след чудесната неделя в която почти не се сетих за цигара реших че се връщам на първоначалния план - 3 седмици и преразглеждане на решението.
Главоболието не ме заряза напълно ама беше по скоро блед спомен от "истинското" главоболие през пътвите дни - за сметка на главоболието обаче ми се появиха проблеми със стомаха.
Не съм обърнал внимание точно кога се появиха доста сериозни киселини, защото по принцип си имам капризен стомах и не му обръщам сериозно внимание - просто почне ли да се бунтува внимавам какво ям. Е да ама ден внимавам, два внимавам а киселините вместо да намаляват се увеличават - Много мразя да пия каквито и да е хапчета ама нестига че се мъчех да непуша, ами и стомах да ме мъчи - предадох се след 5-6 дена стомашни неудобства и си купих една вечер некакви хапове - винаги чета листовките - не ми хареса какво пишеше и реших че ще ги пия, след като се консултирам с доктора си. Бре уплашиха се тия киселини и не се обадиха повече от оная вечер - та не говорих с доктора

На 10тия ден си направих подарък - още се кефя - изчистих си зъбите на утразвук - нема некаква особено видима разлика , но все пак никъде немам и една черна точка по тях и си ги чуствам по друг начин и ми е гот -

Там некъде покрай киселините се появи и един особен горчив вкус дълбоко в гърлото - не особено неприятен но не и приятен, абе особен просто.
Като поседя там 4-5 дена споделих с жена ми - и тя продължава да не пуши и вече прави около 2 месеца и каза че още си го има тоя вкус - не непрекъснато ама си се появява всеки ден.
Друго интересно - мама има апарат за кръвно и аз си го мера чат пат - от както съм отказал цигарите 1вата неделя го мерих и сега 3тата неделя - височко ми е - 140/90 - а миналото лято го мерих няколко пъти по друг повод - всеки път 120/80 - надявам се да мине, че ако требва и алкохола да отказвам ...
За три седмици съм качил 3.5 кг които хич не ме притисняват щото на мойте 100+ кг. тва са 3% което е нормално да ти варира теглото - Да им свикна на цигарите, или по точно на липсата на цигари, ще се оправя и с килограмите - говорих с един образ дето доста отслабна малко след като отказа цигарите и той ме светна как ставало -
-Като при цигарите - вика - Спираш яденето от веднъж и напълно - трудно е първите 3-4 дена после се свиква
Вервам му и ще се пробжам по натам



Тема Re: Втора и 3та седмицанови [re: BGanio]  
Автор BGanio (селянин)
Публикувано20.05.08 18:42



Тъпия дир ме изхвърли преди да се редактирам ...
Но то и няма повече интересни събития от тези две седмици - с две думи
Вече нормално ми понася да не пуша
Почивните дни в които по рано пушех доста по малко сега се чуствам чудесно без цигари
Ааа свикнах и телевизия да си гледам като по рано - не си лягам вече с кокошките


Общо взето - върнах си се към предишния начин на живот - и почна да ми доскучава - ще трябва да измисля нещо ново тая седмица, щото без никотин се живее ама и без адреналин - не става
Айде до следващата седмица



Тема Re: Как отказах цигаритенови [re: BGanio]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано22.05.08 18:50



И аз пробвах...

, ама няма смисъл. От изнервяне при спирането, как да не пропуши човек



Тема Re: Втора и 3та седмицанови [re: BGanio]  
Автор vmire (новак)
Публикувано22.05.08 19:20



Ех, колко хубаво... изпитал съм това удоволствие от отказването и удовлетворението е постоянно...



Тема Re: Как отказах цигаритенови [re: Пp.Heдeв]  
Автор BGanio (селянин)
Публикувано23.05.08 16:19



Това съм го чел и другаде
Ако ти си автора бравос



И аз мислих известно време върху решителноста и връзката и с цигарите или образа който сме си създали и какво точно означава той.
Решаваш нещо лапаш цигарата и я палиш - вътрешно въпросът вече окончателно е преключен и решението ти е неуспоримо.
И няма как иначе да бъде - ти сам на себе си демострираш че може дори и да се убиеш ама ще правиш каквото си си решил - щом може бавно да се убиваш с цигари и да не ти пука, заничи можеш да направиш всичко което си решил.

Наистина е крайно неприятно че не може по горната схема да затвърждаваш решението си да откажеш цигарите, запалвайки цигара

А колкото до отказването - най добрия съвет който получих, беше - Ми пуши, щом не можеш да не пушиш.



Тема Re: Как отказах цигаритенови [re: BGanio]  
Автор kent (елф)
Публикувано23.05.08 18:53



Браво Ганьо. Поздравления.
После ше е по лесно, вервай. Мене ми се върна в голяма степен вкусовото усещане едва към третия месец, обаче. И тогава прочетох и книжката....То малко наобратно, щото първо спрях после четох но нейсе. А първия месец беше хард, а първата седмица направо отврат...ма кво, преживява се с малко повече инат. Аз тогава и си казох да ба..и кирливите фасове, от тях ли ми зависи битието...и тях ли трява да ги мисля цял жувот"

...та и злобата ме спаси, и табекса естествено. Табекса не е панацея, ма ми помогна, поне като стимул де, че нема и за цигари и за илачи да давам париъ яммммхъ. И така месец..после се малко притъпи желанието. После почнах да сънувам че пуша и ме беше срам сутринта. Сега вече не сънувам, не ми е по лошо отпред. Даже ми е по-добре. Това е. Има и линк как започвах...ама надали е интересен, плюс това не бях пунктоален ден по ден. Ха..... и така вече втора година. Поздрави.

Редактирано от kent на 23.05.08 19:04.



Тема Re: Как отказах цигаритенови [re: BGanio]  
Автор house_md (непознат )
Публикувано06.06.08 19:29



бравооооо,и аз не пуша вече,голяма дивотия беше,цял апартамент изпуших,бре хора





Тема Re: Как отказах цигаритенови [re: house_md]  
Авторmy4enica (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 23:10



hihihihihihihihi sori za latonicata no na tozi komp ne stawa bg -to.ne sym se smqla taka ot godini dokato 4etoh BGanio (селянин)


BGanio (селянин) edin wypros kym teb.stana mi lubopitno jena ti kyde hodi tolkowa rano sutrin???
Kato wi 4eta i pla4a ot myka sega oba4e.Moite opiti da otkaja cigarite "drama ot 3589........ seriy"
-tabeks,lepenki,elektronni cigari,inhalatori,dywki nikotinovi.vsi4ko tova v poredica.sled kato ne uspqh vzeh knigata na Alyn Kar da 4eta zahapala elektronnata pura,oblepena s lepenki hap4eta do men i inhalatora go stiskah zdravo da ne mi stane losho da se inhaliram.Sram i pozor.Podvijen kloun ,smqh s ofisa mi.Kolegite mi kazaha 4e ako az uspeq da otkaja cigarite shte napravqt ikona v moq 4est.Kazvam se Daniela i viveq v Dragalevci(za razqsnenie kak shte krystat ikonata).Ta ako uspeq ikonata shte se sloji v Dragalevski manastir i shte se krysti MY4ENICA DANIELA DRAGALEVSKA.I ako nqkoi iskal da otkazva cigarite trqbvalo da idva da q celuva shtoto shtqla da byde LE4EBNA ,takyv slu4ai kato men trqbvalo da se ostane v istoriqta.Ama she gi otkaja vse nqkoi den i shte vidqt vsi4ki na kakvo sym sposobna.Az prodyljavam da vi 4eta i q vij i az s otkazalite da se vpisha



Тема Re: Два месецанови [re: BGanio]  
Автор BGanio (селянин)
Публикувано01.07.08 14:05



и два, три дена


Все повече употребявам израза "не съм палил цигара" вместо "съм ги отказал", щото усещам как наближава деня в който ще пална , ама не щот немога без цигари..
Оказа се че само за месец и малко свикнах напълно без цигари в ежедневието си - по сбирки и купони по се случва да ми се приска некоя цигара, ама не е некаква натрапчива идея - по ми е кеф да се надувам като непушач и леко от високо да гледма другите дето още пушляват. Ми така си е - чувствам се горд и удовлетворен от това че не пуша толкова време вече
Е верно че качих некъде 7-8 кила за това време, ама от 10 дена ходя на работа с колелото - за сега не съм забелезал да ми помага нещо ама е готино да си колоездач - може даже да си поркаш и да караш - ама не е препоръчително, особено ако си диване

И така до тук никакви проблеми Оообачее
Ходих преди седмица за 3 дена на морето - Созопол. Изкарах си супер, винаги много ми е харесвало там, и макар да беше доста в началото на сезона, имаше достатъчно хора за да е весело и същото време не прекалено много за да става гъчканица.
Срам несрам, ама 3 год не бех стъпвал по нашето черноморие, тая "бетонова джунгла" за която ми разправяха мислех че е много пресилен израз за неколкото нови хотела на Слънчев бряг и неколкото сгради с апартаменти дето беха дигнали на местото на паркинга в Созопол и отсреща по носа към Райския залив. Да ама не - израза си е точен - специално за Созопол - тия лудите са построили още един Нов град на тоя нос, като са застроили всичко плътно до там - нема 1ва или 2ра линия до морето - Всичко е застроено. Немам си ни най малка идея ако в разгара на сезона всичко това се напълни с хора, какво ще правят тия хора - къде ще се разхождат, къде ще ходят на плаж и т.н. - то преди 3-4 години не можеше да се разминеш вечерно време в Стария град, камо ли пък сега...

А та за цигарките - добре че съм придобил едно ново качество - срам.
Беше ме срам да си поискам цигара инче се си бях пропушил
Просто не си бях преставял че може да седя на бара на плажа, да потропвам леко с ледчетата в джин-тоника с поглед зареян нейде над морската шир и да незапаля цигара. Обмислих сериозно възможността и да си купя цигари, ама пък ме притесни и вероятнтостта жена ми като разбере и тя да пропуши отново, а аз неща, щото и тя качи кило-2, ама баш къде требва и сега е напращела кат 19 годишна

Обмислям да почерпа опит от западняците - те нали ходят по секстуризъм, взимат си отпуска да отидат някъде да поиграят комар и въобще упражняват пороците си през отпуските, та и аз - излизам отпуска - купувам си цигари и си пуша - свършва ми отпуската - спирам да пуша.
Лошото е че пушачите май сме по скоро като гейовете, щото те кат си дойдат от гейкруиз не стават хетеро



Тема Re: приятелите тинови [re: my4enica]  
Автор BGanio (селянин)
Публикувано01.07.08 14:35



са виновни, че още пушиш
Защото иконата не требва да е Мъченица Даниела ..., а Блаженна Даниела ... Непушащая


И мани тия глупости дет ги смучеш, дъвчеш, абсорбираш и т.н. - организма ти няма нужда от никотин въпреки че има зависимост към него - а тя за 3-4-5 дена се преодолява - верно тежки са ама се преживяват.
Абе пробвай се да си дадеш една седмица ваканция от никотина, пък после ще решиш как ще продължаваш
Тва жените сте странни същества - една позната вика - леле каква ми стана хубава кожата - никога повече нема да пуша




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.