Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 25.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Как отказах цигаритенови [re: Cпиpaй]  
АвторCпиpaй (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 22:17



6. Цигара с бира на плажа
7. Цигара след секс

и още много които се виждат от изложението ти.

Ще се окаже накрая, че си преборил никониновия глад, но не си променил себе си. Просто старите навици и стереотипи пак те тласкат към същия начин на живот.





Тема Re: Как отказах цигаритенови [re: Cпиpaй]  
АвторCпиpaй (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 22:32



...и излиза, че нямаме въображение как да си прекарваме времето извън наложените стереотипи и жестоки навици. Виж какво човече, не се мъчи повече. Това че не пушиш вече няма да ти направи живота по-качествен защото 20 години като пушач са ти отнели въображението да променяш себе си и да експереминтираш с нови гледни точки, да трупаш различен опит.

Я се върни пак към всичкити си стари навици и си ги поддържай така както си го правил, защото това е най-добрия начин да изживеем живота си безсъзнателно, безволево и безполезно.

Как може да си мислиш, че след 20 год пушене лесно можеш да се превърнеш в същество което да гледа на света като чудо и приказка, отворено за новото всеки ден? Спирането на цигарите само отваря още по-широко бездната в която си се натикал. Дава ти възможност да осъзнаеш какви ценни години си загубил, колко възможности да бъдеш различен от това което си в момента си пропуснал. Спирането на цигарита няма да те направи по-щастлив сега.



Имаш два пътя:
1. Започваш пак и тръгваш по-пйтя който води на никъде, но притъпяваш болката и забравяш за последствията
2. Продължаваш по пътя като се насочваш към изкореняването на други навици и стереотипи докато ги изловиш всичките.





Тема Re: Как отказах цигаритенови [re: Cпиpaй]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 23:22



Това,което казваш,ме впечатли.Искам да откажа цигарите- стигам на ден до 7-8 цигари,но си е пушене с всички гадни последици.Днес ми е вторият ден без цигари,мисля за тях ,когато съм нервна.Повече мисля обаче за това кои стари навици да преборя и какви нови да създам,за да променя качествено живота си.Не е лесно.



Тема Re: Как отказах цигаритенови [re: нoвa]  
Автор QueenOfRain (****)
Публикувано16.07.08 19:57



Да, не е лесно, но не е и непостижимо. На мен ми стига това, че не ме боли глава, не кашлям и че сутрин в устата си нямам отвратителния, добре познат на всеки пушач вкус. Преди около два месеца отидох на профилактичен преглед при зъболекар. Изчисти зъбния камък, както и характерното оцветяване от никотина. Сега и зъбите ми са брилянтни. Дори ако щеш, само заради това няма да запаля повече цигара.



Тема Re: Как отказах цигаритенови [re: Cпиpaй]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 20:39



Покъртителен извод, оказва се, че отказването на цигарите е далеч по-опустошително от пропушването.


п.п.
Ъъъъъ, това ли, достатъчно изчерпателно, характеризира личността:
навик: мн. навици, (два) навика, м. Умение, създадено чрез упражнения и повторение; привичка. Придобих навик да ставам в едно и също време.



Тема dyUOxwmpiHelhjnнови [re: BGanio]  
Авторznaalp (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 20:45



8MuoQ9 <a href="http://tpjiazvrskhq.com/">tpjiazvrskhq</a>,

, [link=http://vkthxrkvneuu.com/]vkthxrkvneuu[/link], http://aecsxjvargqs.com/



Тема Re: dyUOxwmpiHelhjnнови [re: znaalp]  
Автор banbinka (не е лесно)
Публикувано25.07.08 21:09



Eто ме,върнах се от Анталия.Не видях никъде пушилник на летищет, за който ми каза .Ноооооо майката ми се разказа.Хора помощ там няма кафе нормално освен турското гнусно кафе дето после ти поднасят чаша вода за да си изплакнеш триците от гнусната боза.И това не е вси4ко.В ТУРЦИЯ НЕ СЕ ПУШИ ПОМОЩЩЩЩЩЩ........ УМРЯХ.Никъде в хотела не се пушеше.Ако ти се пуши навън в жегата на 40% та в тая жега с цигара може и като факел да се подпалиш.Идеята ми за кафе Лаваца с цигаретка остана там нейде в Бг и ме4тите ми.Там оба4е осмислих кога аз ще преклю4а с цигарите.И стигнах до гениалното решение 4е това ще стане на 1.08.2008 г.Остават ми дни до края на смръднята.Ве4е съм ги намалила от кутия на ден на половин.Мисля 4е така ще ми е по лесно.Но наистина ми писна да пуша.Да се 4уда къде да се свра да запаля една щото ве4е никъде не се пуши.В Анталия на Летището само аз и един Италянец бяхме от вън да пушим и се гледахме кат мароци пред пепелника.Имах 4увството 4е хората като минаваха покрай нас ни гледаха като все едно сме прокажени.Липсваше ни само една кутийка отпред и по някой лев да ни пуснат. Ох ужас изживях там.Никой не пуши.Или ако пушат са много малко ,аз бях от малкото.И така идва края на гадоста. Още 8.7.6.5.4.3.2.1.....Ураааааааа............................................



Тема Re: Хехнови [re: banbinka]  
Автор BGanio (селянин)
Публикувано12.08.08 20:37



Начи за малкото опит който имам по чужбината, на секъде къдет съм бил треба да си поискаш "еспресо" за да ти сервират кафе (не съм бил в италия - предполагам че там знаят кво значи кафе)
А "пушилник" има нема как да нема иначе пушачите яко са го закъсали


Аз напраих 3 месеца и половина - пуших 1 пурета на рождения си ден и 1 цигара три четри дена след това
Не ме искефи особено, ама не ми и беше и гадно - мисля че точно в това е опасността да се подлъзнеш да ги почнеш пак - като си помислиш че вече не си зависим
Щото аз баш така си помислих - ааа изпуших една цигара и нищо - нито ми е кеф нито ми има нещо - начи може утре пак
Ама го премислих и пак наложих забрана, щото съм сигурен че тия пропушилите отново едва ли са го направили нарочно

Та такива работи
Како Дани кво става с иконата ?

Cпиpaй - мерси за коментарите ти и особено за последния пост - два-три дена забавих отговора щот бех на кантар да го приема лично и да се засегна, пък после забравих :))))

Поздрави на сички - и да ви кажа за Еспаня - три четри дена се чудехме с жената дали там да спиме при сестра и или да отидеме в един страхотен хотел който си бехме харесали


щото се пак парите не ги копаме в задния двор, ама като сметнахме че докат заминеме двамата ще сме спестили от непушенето точно колкото ще струва хотела за 7 дена решихме че ни се полага най малкото щото не пушиме ;)



Тема Re: Хехнови [re: BGanio]  
АвторБope (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 14:06



В Италия наистина знаят какво е кафе, но ти го сервират в едни малки чашки, само 1-2 глътки, аз както пия конски дози, направо ме досмеша. И пушат яко, повече от нас. Фасове навсякъде, даже по летищата има стаи за пушене!

И аз бях направил 3 месеца, ама имах много неприятна случка и запалих една, после още една и т.н. Сега пак съм в изходна позиция, а направо си ги бях отказал, мамка му! Един съвет: отказватете ли ги, никога, никога, никога не палете "само една, кво толкоз".
Вчера цял ден прекарах в Пирогов (като придружител), една гледка от там още не ми излиза от главата:
Болницата има нещо като вътрешен двор с параклис, кафене, пейки, дръвчета, болни, мед. персонал и хора дошли на свиждане. Гледам един човек подпрял се на стената (явно от слабост) по оръфана болнична пижама, слаб като вейка, лицето му като на мъртвец - бледожълто, погледа му празен, явно не е могъл да се добере до пейките и се е подпрял на стената за да не припадне. В едната си ръка държи пликчето на катетъра (пълно) а в другата ... цигара, смуче яко! Стана ми гадно само като го гледах. Казах си: Баси мамата, не искам един ден да съм на неговото място!
А вие?



Тема Re: Хехнови [re: Бope]  
Автормиpa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 18:06



Благодаря ти,много ми помогна.Не ги пуша от 1 месец и нещо много ми се пуши тия дни.Даже си дръпнах 3-4 пъти. Направо съм се разклатила доста, но като прочетох твоя пост и да ти кажа ми се дръпна...желанието. Да си жив и здрав.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.