Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:24 23.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Кой казва, ченови [re: lvony333]  
Автор T a n y a ()
Публикувано13.01.16 14:53



A аз не. Библиотечни книги не чета.

Само тези дето са у дома. Дано живота ми стигне да ги изчета. Купувам много книги. Не мога без книги. Имам си общуване - аз и книгата. Обикновено слагам отметка "NB" тук-там. И ако някой я чете книгата след мен.. може да се каже че ме опознава много повече...

...по отметките в книгите ще ги познаеш Господи. :)))



Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано13.01.16 14:54



Aз кихам много от книжен прах. :)



Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.01.16 14:57



...по отметките в книгите ще ги познаеш Господи. :)))




А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.01.16 15:00



бе мани, веднъж да се засиля и аз в библиотеката на площад славейков. рекох си- сега влезнАх в рая...а то се оказа, че повечето съм ги чела...всичко ми е в мъгла по тях, но са четени, а нови- няма. т.е. има ама не ме кефят нещо така. аз една книга още от корицата я "усещам" дали ще ми хареса или няма. общуване му се казвало



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.01.16 16:25



Aз кихам много от книжен прах. :)
И аз кихам от книжен прах, а лошото е, че кихам и кога няма никакъв прах.





Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.01.16 16:42



системи бол, човеци, които да имат волята да приложат закона в цялата му сила- няма

Много подценяваш системата, а човек е социално (стадно) добиче. Дори в библията му казва "овчица", и а и винаги стига до там, до където му е позволил овчаря...



Давам ти два примера за силата на системата: Северна Корея/Южна Корея - един народ, една история две различни системи... и само няколко десетилетия - нищо общо между тях.
ФРГ/ГДР навремето, същата работа.

Нямало човеци!? - Пълно е, как нема? Дори прииждат, прескачат границите, нема спасение от човеци. Да знаеш, че когато някой каже, че няма "хора" или "човеци", означава, че няма такива които да му ходят по свирката, а не че няма ...



Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.01.16 16:55



Какво е НБ? Аз никога не съм слагал отметки, но се е случвало понякога (често) да прегъна ъгълчето на страницата, до които съм стигнал. Това го правя с последните си сили, точно в момента, преди да ми се затворият за няколко часа клепачите....



Обичам всички книги, защото много приспивно ми действат. Най-вече учебниците. Случвало ми се е да започна да чета учебник и да заспя. След известно време да се събудя, да отворя учебника и моментално пак да заспя. И отново да се събудя, пак да започна да чета и и пак да заспя. Накрая, в един момент като ми писне това четене, обикновенно си казвах: Ще се повредя от толкова учене накрая, я не да поизляза малко навън....



Тема Re: Кой казва, ченови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.01.16 21:18



кой я подценява?! аз?! няма такова нещо. всичко си има тя, ама сама не ще да заработи. ще заработи тогава, когато ни е удобно. чети конституцията, ако не ми вярваш



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано14.01.16 19:00



йeee, каква броеничка от емотиконки си нанизала? :)))

Докато чете човек книга мълчи, но емоцията от прочетено обикновено багри лицето му.



Тема Re: Кой казва, ченови [re: lvony333]  
Автор T a n y a ()
Публикувано14.01.16 19:07



Какво е НБ?
Nota bene е известен латински израз, който буквално означава, отбележи добре“ - nota е сегашен императив за второ лице, единствено число на глагола notāre, а bene е наречието добре. Съкратената му форма е N.B. .. За първи път се появява около 1721 година."

Случвало ми се е да започна да чета учебник и да заспя....
А на мен - случвало ми се е да започна да пиша учебник и да заспя. :))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.