Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.01.16 19:30



това за лудостта го знаем отдавна- питай всеки от бившите пък и настоящи споделенци, още шантави, почти аут от таргета 30-40- ще ти го кажат. ама не са помъдрели, наричат ги "пораснали", но това е субективно мнение :))))

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано15.01.16 20:10



Споделено?
...имало е там добро старо време ли? :)

За там не знам, но тук в щантавото клуб - добро място е. За всякакви птици...
... в това число кокоши като мен... :)))
Обичам да се щегувам със себе си, самоиронията ме прави и бяла лебедка, красива.

Та отплеснах се..
От книгите на Казандзакис имам купена и "Рапорт пред Ел Греко" :)
но още съм я чела.



Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.01.16 20:34



аз съм си патица. по самооценка


добро място е, да.
и до рапортът ще стигна някой ден.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано15.01.16 20:54



...и учениците се черпеха с лимонови резенки?
- Кат чели да. Май имаше нещо такова във филма, ако не бъркам де.

Че са ми малко съединени сцените от българските филмите в главата, малко като от един общ филм..



Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано16.01.16 17:34



и до рапортът ще стигна някой ден

и аз така си казвам..
... че и си вярвам. :)))



Тема Re: Кой казва, ченови [re: lvony333]  
Автор T a n y a ()
Публикувано16.01.16 17:43



Писането на Конституция не приспива ли? :)))



Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.01.16 09:20



свърши това с паузата в четенето. от това счетоводство ми се бъгна мозъка, лека-полека усещам, чак физически, че остарявам- все повече стават нещата, които не мога да правя, щото нямам време, а след време изчезва и апетита за тях. както е тръгнало ще ми атрофира и малкото мозък, който имам. усещам как нямам желание да поемам нова информация, което е лошо. ще трябва да се изграждат навици отново

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.01.16 18:46



покрай случая във Враца и линкове дадени в 40-50, попадам на това
"По принцип ние сме с множествена травмираност – многократно травмирани от какво ли не. Обяснявано ни е неведнъж, че за нищо не ставаме, че сме някакви мрачни балкански субекти, които само пият и бият… А „пият и бият“ е също култура. Травмирани сме от Ориента с нейната омайваща прикритост и мрачен еротизъм; от комунизма, с неговата войнстваща тъпота и естетическо безсилие. От атеизма също сме травмирани, защото той ни лишава от най-голямата възможна милост – не става дума за някакви схоластични представи, а за метафизични прозорци, през които съзнанието ни се проветрява. Но най-голямата ни травма е срещата със самите себе си – това не можем да понесем вече 25 години, което ни изпълва с агресия едни към други. Нечистата съвест, родена от „не-свободата”, която комунизмът произведе с елементарните си принципи и схващания за човешката природа, е най-голямата ни съвременна травма. Тя ще се излекува като всяка друга, когато се установят причините.

– Защо културата е последна грижа на държавата?

– Защото държавата е доста инфантилна в отношението си към самата себе си. Да мислиш за себе си като притежател на много скъпи играчи е детска характеристика. Трябва малко да порасне това дете, за да осъзнае, че четенето и писането му дават възможност да комуникира, че музиката е най-мощният медиатор и пр. Засега държавата ни е в детската градина, наглеждана от чуждестранни гувернантки, за които е все едно на какъв език говорим."



и да ви кажа, мисля, че хората трябва да си простим, че сме толкова схванати в мисли и действия. ясно е, че малко хора ще се намесят адекватно- слабият да вика с всички сили, а силният да се намеси в мелето, ясно е, че сме подтиснати. да вземе да си простим и помилваме успокоително, а не да си доунищожаваме така или иначе нищожното самочувствие като българи, а вече е ясно , че и като хора.

Алеко, моят съгражданин, никога не съм го харесвала. Между другото. Голямо геройство, няма що, написаното му възмущение чисто и просто си беше внушение към бъдещите поколения. А Бай Ганьо има и добри страни!

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.01.16 14:33



не знам какво се е случили във Враца. Не следя новините.

Но ако нещо съм забелязала, че недостига масово на хората...
...това е емоционалната интелигентност.

Имаше една книга на Даниъл Голман - ако ти се чете. :)


Намерих из нета малко цитати от нея:

"Възгледите на Гарднър за многообразието на интелекта продължават да се развиват. Десетина години след публикуването на теорията си Гарднър обобщава личната интелигентност така:

Междуличностната интелигентност е способността ни да разбираме другите хора: какво ги мотивира, как действат и как самите ние да си сътрудничим с тях. Успешните търговци, политици, учители, лекари и религиозни водачи обикновено са хора с високо ниво на междуличностна интелигентност.

Вътреличностната интелигентност от друга страна е умението ни да се взираме навътре, да си създадем точен, правдоподобен модел на самите себе си и да сме в състояние да го използваме, за да се справяме ефективно в живота.

В друго свое изказване Гарднър отбелязва, че самата същност на междуличностната интелигентност включва „способността да различаваме настроенията, темпераментите, мотивациите и желанията на другите хора и да реагираме адекватно“.

Част от вътреличностната интелигентност, ключът към себепознанието, е и „достъпът до собствените ни чувства, умението да ги отличаваме едни от други и да черпим от тях, за да насочваме поведението си“



Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.01.16 15:43



еми така е, недостига, а какво да се сърдим, че така се получило някъде /в случая Враца/. и да вменяваме вина в наблюдателите- те толкова си могат хората. то и аз често се пеня, но в края на краищата- от празен кладенец не се очаква вода да има....


в междуличностната интелигентност никак ме няма

пайсе
и да я чета и да не я чета- няма да стане само с четене. както винаги

А хитростта е ума на глупака.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.