Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 24.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Кой казва, ченови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано29.01.16 00:12



Мъка, мъка...абе кви сте такива някои хора, бе...кво има да се обясняват нещата...ти на момента не разбереш ли нещо-и фермани да напиша, пак няма да разбереш. Заеби...

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.01.16 00:17



Аз вече въобще не знам за какво говориш, камо ли какво искаш да кажеш.

Но ти ако знаеш, значи няма никъв проблем, защото това е най-важното.



Тема Re: Кой казва, ченови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано29.01.16 08:29



То не е смешно въобще. В дира малко, съвсем малко хора не са ме разбрали какво пиша. Дълбоката ми мисъл е, т.е. единственото нещо, което трябва да промениш е, преди да се помислиш за крайна инстанция и да се излагаш като такава- да се замислиш дали въобще можеш да мислиш. Само това- скромност по отношение на своите си дадености.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.01.16 10:25



Виж са, личи си, че извира, направо блика мозък от теб

, но аз не възприемам, като не възприемам, как да ти обясня?
То не е смешно въобще. И на мен така ми се виза, и затова се зачудих... Не се ли намира някоя, поне една смешна мисъл измежду дълбоките ти мисли?



Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано31.01.16 11:37



изгледа ли го?
Леко хортува жената, приятно.
И азбучните истини казва.

:).



Тема Re: Кой казва, ченови [re: lvony333]  
Автор T a n y a ()
Публикувано31.01.16 11:56



Днес случайно попаднах на една книга -


Стори ми се забавна. Може и да я прочета.

Разумния разум....
Ми Ротердамски разказва какпо-иначе стоят нещата: :))))).

Глупостта е навсякъде

"Но вече е време по примера на Омир да напуснем небето и да слезем отново на земята и да видим, че ако там има радост и щастие, то се дължи пак на моето благоволение. Най-напред вижте с каква предвидливост се е погрижила природата, тази майка и създателка на човека, та никъде да не липсва подправка от глупост. Според мнението на стоиците мъдростта не е нищо друго освен следване на разума, а глупостта е вълнуване от напора на чувствата. За да не бъде животът им скръбен и тъжен, Юпитер е дарил на хората повече чувства от разум — отношение двадесет и четири към едно... "



Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано31.01.16 21:20



за теб азбучни, но да си призная досега не съм се интересувала от тази материя. хареса ми филмчето.



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Кой казва, ченови [re: T a n y a]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано01.02.16 14:23



Да, това е по-иначе мнение, понеже е противоположно на горното ти.

Ако обединиш двете мнения в едно, ще се получи цялостно мнение, единството на противоположностите.

Някой казват, ако човек вземе та поумне много, ще вижда в много повече неща и по-често глупостта, съответно и повече ще се отдръпва или разграничава от нея. Така ще се самоизолира в определена степен.

А според други, дали едно нещо е глупаво въобще не зависи от него (от нещото), а се определя от този който преценява. Така едно и също нещо може да е много умно и едновременно много глупаво...



Тема Re: Кой казва, ченови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано01.02.16 14:55



айде да се замеряме малко с цитати? :))))

... искаш? :-)

Сетих се за един филм дето двама университетски преподаватели по литература го правеха.
Филма - >





Тема Re: Кой казва, ченови [re: lvony333]  
Автор T a n y a ()
Публикувано01.02.16 15:02



Критиката на чистия разум...
... е милостива.

Двусмислено говоря. Навик. :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.