Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Развод 2нови [re: Liya]  
Автор Melany99 ()
Публикувано07.09.15 00:56



Yessss!



Тема Re: Развод 2нови [re: Liya]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано07.09.15 06:58



най-разумното решение при развод е приписване на всички недвижими имущества на децата с пожизнено право на ползване на еди-кой-си апартамент на майката и друг-еди-кой-си на бащата.

При този вариант трябва да се внимава. Единият родител може да натрупа сметки за парно и вода, а другият родител и детето ще трябва да ги платят. В същото време нямат достъп до апартамента.
Имам позната в такава ситуация - безрезултатно се измъчи да промени нещо, но не успя и плаща тя.



Тема Re: Темата ..нови [re: borecom]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.09.15 09:00



Така е, съгласен съм! Моят разум казва същото, но сърцето ме тегли към мъст! Ще трябва да го преодолея...

За съжаление, тя така и не се изнесе трайно от къщи и продължава да дразни с присъствието си. Това подхранва желанието ми за реванш. Не мога да я изгоня, нямам правно основание.

... и това за избора, мисля че го обясних. Никой никого не е избирал! На 20 г. хората се влюбват в един идеализиран образ, хвърлят се с необуздана страст един към друг и накрая ... се женят по "технически причини". Въобще не съм накиснат с избора си! Не съм я избирал, нито тя мене!

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.09.15 09:06



Партидите за ток, вода, парно и т. н. се откриват на името на ползвателя, а не на собственика. Така който ползва имота, той е задължен за сметките.



Също така, ползвателя плаща данъка.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано07.09.15 09:49



Това с прехвърляне сметките на ползвателя май наскоро го направиха. Допреди 3-3 години нямаше такава опция за съжаление.



Тема Re: Апропо!нови [re: LUClFER777]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано07.09.15 09:51



Разводът задейства ли се?
Насочи ли се вече дата за първо дело?
Вече е септември би трябвало и адвокати и съдилища да са отпочнали работа.



Тема Re: Развод 2нови [re: Lira Emerald]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.09.15 11:19



Когато има учредено право на ползване, сметките следва да са на името на ползвателя. Мисля, че винаги е било така, защото в нот. акт пише кой е ползвател на имота, а партида се открива с ноариален акт.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано07.09.15 11:21



Не знам на чие име са партидите, обаче на познатата ми и запорираха заплатата за изплащане на парно за апартамент, в който тя и синът и не живеят от много години, а там живее бившият и съпруг. От нея знам, че апартаментът са го прехвърлили на сина им с право на доживотно ползване от съпруга.
Има проблеми и с водата. Бившият съпруг не ги допуска вътре в жилището.

За данъци не ми е казвала, но ти си прав, ще я подсетя да провери.

Споделих го, за да внимаваш. Познатата ми е умна и знаеща, и със сигурност, когато действа оглежда ситуацията от всички страни. И ти ми изглеждаш такъв, но, явно, всеки може да се излъже.



Тема Re: Апропо!нови [re: Lira Emerald]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.09.15 11:26



Получих исковата й молба чрез призовкар. В 30-дневния срок тя е оттеглила молбата (но не и жалбите в прокуратурата) дадох отговор и пуснах насрещен иск.

Не знам как ще реагира съдията, дали ще прекрати делото или ще му даде ход по моя иск. Според адвоката делото следва да се продължи, защото съм отговорил в срока по чл. 131 по ГПК.

Ако не го продължи, ще заведа ново дело.

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 07.09.15 11:51.



Тема Re: Апропо!нови [re: LUClFER777]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано07.09.15 11:36



Това, че съпругата ти си е оттеглила молбата, значи ли, че вече не иска да се развежда?

Ако тя размисли, ти какво ще правиш, или още не си разсъждавал за тази възможност?

Защото, понякога, има катаклизми, но те отминават.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.