Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Кризата на средната възраст (с оптимизъм)  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано21.07.13 14:29



Здравейте,
Темата на Рия ме подсети да споделя разбъркани мисли за Кризата на Средната Възраст (КСВ). Отчитайки препоръката на Кроасанчето помислих малко и сметнах, че темата си е точно за този клуб. От една страна се надявам, като споделя да ми олекне

и от друга страна ще опитам да покажа, че човек може да намери и нещо положително в кризата. А ако една добра и нежна душа ме чете в момента, искам да й кажа, че се надявам да е получила хубавите неща от живота, които е заслужила, както и да е намерила сигурно пристанище за своите вълнения.

Та тази криза не е нещо, дето непременно да се дължи на определена възраст или пък да има други сигурни параметри, които да улеснят разпознаването. Аз например, броени години преди още да съм навършил 40 се огледах отстрани и видях, че вече ме е хванала. Моята лична дефиниция включва две неща: "прозореца" на моите възможности се беше почти затворил и отминали събития и процеси в моя живот ми се сториха необратими провали (без да са внесени нови факти по делото ). Намерих себе си в средата на малка буря от събития, а в главата ми цареше пълен безпорядък, който до голяма степен се дължи на преоценки. Например, цената на моя труд на трудовия пазар беше достигнала максимума си и от там нататък щеше съвсем леко, направо незабележимо, да пада заради възрастта (за същата специалност и позиция). Това доста ме подтискаше, но същевременно не можех да забележа простия факт, че не съм притиснат по никакъв начин да се боря за нова позиция или да си търся нова работа. Друг пример, имах дългосрочни задачи/проблеми в живота които си изискваха дългогодишно постоянство, но тогава не можех да отместя внимание от продължителната липса на хепи-енд и съответно дълбаех навътре в "дупката на плъха" . Отделно, с годините бях добавил неусетно малко допълнително тегло на неправилното място. Едва ли се е забелязвало отстрани, но на мен, дето никога не ми се е налагало да поддържам активно форма, а винаги преди това съм се чувствал в такава, тази констатация направи много лошо впечатление (а решението се оказа толкова просто, ще спомена по-надолу).

По мои наблюдения, здравите семейства и двойки не ги измъчва толкова много КСВ или поне не им личи. При мъжете последствията от КСВ са много по-очевидни отколкото при жените, предполагам, защото жените по-често се налага да са в непосредствена близост до децата и не могат да си позволят някаква си криза да им "избие на повърхността". КСВ, слава богу, не може да трае непрекъснато и след периодите на спадове в настроението има задължително периоди на възход.

И тъй, когато се случат периодите на възход, стига да ги забелязва, човек може да ги изпозлва и леко да се оттласне нагоре. Ако си спомняте как като деца сте скачали по пружините на леглата и сте се кикотели безгрижно, ще ви стане ясно какво имам предвид . С тази приятна разлика, че сега майка ви, татко ви, леля Тинка, свако Таньо или който и да било по-възрастен авторитет, не могат да ви смъмрят, заплашат с лишаване от крем карамел, палачинки, или каквото и да е друго за да ви махнат от пружината на живота. И това е много яка възможност в момента в който я забележи човек. Защото ВИЕ приготвяте крем карамела и палачинките, и вие решавате кога и колко сладолед да купите. (За тези, които не си падат по сладкото, моля да използват въображението си и да заместят с агнешко, козя пъстърма, бира, узо с лед или каквото им душа иска.)

Аз например се огледах какво ми чупи настроението като нереализирани възможности и като разпознах две три конкретни неща, които бяха само въпрос на време и енергия да се поправят, се хванах да ги наваксвам. Например, не можех да решавам един точно определен вид задачи на младини . Върнах се и започнах да ги наваксвам. Друг пример - винаги съм искал да се науча да ползвам пръчици за хранене. Ами проучих как става, пробвах (няколко пъти) и се научих. Оказа се толкова лесно. За поддържането на физическа форма пък просто започнах да го правя планирано и активно. Колкото и да ви се струва, че нямате време, помислете - всяка секунда инвестирана в тази неща е по-добра от никаква инвестиция. Другите ми примери са неуместни за пред голяма аудитория като нашия клуб, но вие се вгледайте във вашата собствена ситуация и веротно ще видите какво е лесно решимо.

Длъжен съм да спомена, че не всички проблеми си имат прости решения (някои дори са напълно нерешими), както и не може да се скача на някой модерен матрак, да речем, но вие и без това си го знаете. А пък малките победи и решените, макар и дребни, проблеми носят голямо удовлетворение . Чувствайте се свободни да споделите и вие.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано21.07.13 15:46



Така както го описваш, по-скоро не те е хващала още

Щото такива равносметки на мен и на 20 ми се случваха, пък що неща научих и видях после... а и още уча и виждам. Но тва понеже и на мен не ми се е случила още.

Инак за скачането по леглата - ако сте двама на едно легло, няма как като синус и косинус да сте в различни моменти горе и долу. Пък тва е най-голямата драма на КСВ - близките - почваш да скачаш с отместване по хикса спрямо тези, с които дълго сте скачали заедно. Инак ако можехме да зависим само от себе си и да се чувстваме щастливи само със себе си - еххх какво скачане и смях щеше да падне. Ама пусто в синхрона като се разминем и най-често някой реве.

Пък дори в собствените ни глави като вземат да се разминават драстично приоритетите и тва секс, пари, работа, външен вид и вътрешни ценности като затанцуват в обратен ред и се смеем, смеем... пък то най-често сме смешни



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано21.07.13 18:05



Съжалявам, но еуфорично бъркаш щатите. Ндам. Криза на средната възраст е когато се запиташ "Така ли бих си завършил живота?" И понякога приключваш с компромисите. Или с живеенето на чужд живот. Или...



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано21.07.13 20:16



... незнам и не разбирам... криза на средната възраст, в една двойка, това ли е темата... помоему тя си спохожда хората поотделно... мен споходи след смъртта на баща ми... тогава се запитах, за какво по дяволите съм се омъжила за този човек и това ли ще е моят живот, на образована слугиня-робот, на някой, който изобщо незнае какво иска от живота, но го изисква постоянно... после разбрах, че има хора, които нямат свой живот, хора-паразити сменящи приемника си и повтарящи или противопоставящи се на действията на приемника, но нямащи свои... и кризата ми мина...

...къде го чукаш, къде се пука...


Тема Жените поумняват по-ранонови [re: 2biri]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано21.07.13 21:43



Здравей, 2бири,
Ами много хубаво че на теб такива равносметки са ти се случвали и на 20, а пък аз - на! Трябваше да дочакам болезнените 40 за да се ми се случат. Това е и едно алтернативно доказателство на добре познатата аксиома, че жените поумняват по-рано от мъжете. (И според мен запазват това преимущество през целия си живот. А пък доброволно се отказват от него, когато решат да се влюбят

и тогава гадове, като мен например, получават своя шанс.)

Освен това, аз съм скачал на пружината на леглото в двойка, както, като дете в прекия смисъл, така и като възрастен в преносния и нямах проблеми със синхронизацията. Природата, вероятно е решила да ми даде някаква малка компенсация за това, че поумнях значително по-бавно (по-късно или пък никога?) от жените на моята възраст. И все пак ти си права за зависимостта между хората в едно отношение, което аз не само не съм игнорирал ами изрично споменах - майките често не могат да си позволят да бъдат "хванати" от някаква си криза, па камо ли да скачат на пружината. Да са живи и здрави, и да ги радват децата им!

А пък ако някога нашите пътища се кръстосат, моля те, напомни ми да ти разкажа защо харесвам ръчни часовници със секундна стрелка. Лека седмица, от сърце ти желая, ако не се чуем пак тук!



Тема Няма за какво да се съжаляванови [re: ha!]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано21.07.13 22:01



Здравей, ha!
Няма за какво да съжаляваш нито ти, нито аз. Ако наистина "бъркам щатите" то тогава съм в по-добро положение отколкото си мисля. А какво по-хубаво от това?


Иначе, за протокола моят въпрос, който си задавам е по-скоро: "Такъв ли ще пътят до самия край?" или по-неприятния му вариант: "Така ли ще остарея?" Но добрата новина идва на мястото на многоточието след твоето последно "или". Защото само там където виждаш алтернатива можеш да поемеш обратно контрола над съдбата си. Ако не виждаш алтернатива пък, я търсиш в нашия клуб като си говориш с мен. Ако и там не я намериш търсиш някой с който да споделиш, или...
Но ти си много прав(а) за думата "еуфорично", защото аз тази тема, много ясно, няма да я отворя в момент на спад, ами в момента, когато вървя нагоре и (да чукна на дърво) откакто влязох в тази спирала преди години, вярно много вия от болка, но и много ме тресе еуфорията (все едно ток ме е ударил )



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: cлaдyнka мeдyнka]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано21.07.13 22:09



Ами няма ограничение на темата за кризата да е в двойка. Можеш да се отклониш, колкото сметнеш, че ти трябва. А още повече, че теб нищо не те мъчи в момента (доколкото разбирам) и на трезва и спокойна глава можеш да споделиш съвсем точно каквото ти се иска да споделиш.



Тема Re: Жените поумняват по-ранонови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано21.07.13 22:17



Не е до децата, Таткото на Мартин. Това е удобно, но не е вярно. Повечето жени се фиксират в секса, оргазмите и "кво ми се полага" на 30+. С деца или без, възрастта най-често е тази. На 40 плюс се почва "ох, младост, що не си доживот" и тва кремчета, коремни преси, нови дрешки и "не си личи, че съм на 40". Пак децата не пеят в хора. На 50+ е "вилата, къщата, хобито, манджата".

При мъжете не съвпадат приоритетите и се разминават. Той иска кариера, а тя - оргазми. И е смешно като жената е на вълна гоблени, мъжът да е на вълна - анален секс.

Сигурно за това е толкова популярно мнението, че мъжът трябва да е по-млад. Аз не го споделям, но го чувам постоянно от практиката. Та де да знам...

Кажи за секундната стрелка? Предният път пак си говорехме за графики, спомням си





Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.07.13 23:45



Мен кризата ме хвана наскоро, само че не е точно криза. Просто установих, че не ми харесва животът, който живея. Имам работа, която ми е писнала в този и вид, имам някакви странични занимания, които ми помагат да не откача, имам, за щастие, чудесни деца, но като изключим малкия те си имат техен живот и те така. И аз така се огледах и установих, че бръчките около очите ми са повече, отколкото ми харесва, кожата ми определено си е като на 40-годишна, тялото ми се е поналяло. Да, ама тялото старее, а на мен ми се живее. Е, какво да направя, освен да се стегна и да отслабна и да позалича, каквото мога от другите кусури. Това добре, ама жените имаме и още един проблем. Мъжете смятат, че нормалната възрастова разлика е 5-10-15 години в тяхна полза. Няма лошо, ама се оказа, че мъже на около 50, свободни и в кондиция подобна на моята са кът, да не кажа, че липсват. Тук вече съзнавам, че минавам в друга тема, но няма начин, щото е част от кризата. Та, сега аз стоя пред дилемата дали да стоя сама, което определено все още не ме кефи, дали да направя компромис като си взема някой мъж да ми пълни мястото пред телевизора в хола и аз да се чувствам спокойна, че не съм сама или да си намирам по-млади любовници за по някой и друг месец и така да я карам. Виж, че за нас е по-тежко! А иначе, аз съм си същият човек, дето си бях и преди, само по-малко ми пука от всичко. И понеже не знам какво да я правя тази криза, танцувам като за последно почти всеки ден и чакам да ми мине.



Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от Kpoacaнчeтo на 21.07.13 23:47.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано21.07.13 23:51



Мдаа ... Да ти завиди човек на разумната и прагматична криза.


Аз що глупости натворих .. Оубаче пък голям кеф и шарения. А кризата е идеалното алиби .. просто.
И ся сериозно ...
Криза ли е, равносметка ли, преломен момент ли, но .... в момента, в който узнах бъдещето си, се ужасих и ... съответно промених. По-добре ми е и по-сигурно да съм невежа.





Тема Има и индивидуални особеностинови [re: 2biri]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано22.07.13 00:25



Доста интересно мнение за разминаването на приоритетите. Само малко ще се отклоня и ще кажа че аз, например, кариера под формата на изкачване на йерархичната стълбица, спрях да търся преди няколко години (т.е. преди да се окажа в средата на КСВ). И това като цяло не ми е проблем. В смисъл, че не съжалявам че не се изкачих по-високо. (Всъщност, аз дори бях едно стъпало по-високо и видях, че разликата в заплащането не оправдава разликата в отговорностите.) А пък за възрастта, например, бих казал, че кризата не ме подтикна изобщо към опити да се свалям с 20 годишни момичета (а то не бих имал и шанс де), щото и това съм го чувал за други хора. Както и преди КСВ си харесвам жени дето акълът им е на поне 30+. Та има си индивидуални особености

.
За секундната стрелка може случайно да се появи възможност да ти разкажа в първо лице.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано22.07.13 01:03



Хъммм, прочетох те със стаен трепет на нажда в сърцето. Особено в онази част, в която отбелязваш, че след спада идва възход. Аз тамън се бях притеснила, че при мен спадът ще продължи докрая



Иначе, като представител на Средната Възраст (СВ) напълно споделям мнението на Кроасанчето за намирането на спътник в живота на тази възраст. Само, че за 50-годишните, които освен, че трябва да търсят очарователна брюнетка точно като мен, да бъдат все още във форма, ще трябва да обичат безумно децата. Моите.

Затова преди известно време проявих мъдрост, присъща за СВ, и спрях да търся

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано22.07.13 01:12



А аналния секс?



Аз пак ти казвам, че ти не си видял КСВ. Особено ако си сам и предстои да се ангажираш - предстои ти и кризата. Според мен.



Тема Предимствата на възрасттанови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано22.07.13 01:19



Здравей,
Позволявам си да ти препоръчам да поемаш рискове доколкото можеш. Нека да обясня. Аз познавам две жени, които са по големи от мен с поне 5 години и са извънредно привлекателни в моите очи (имам и по-сериозен пример, но няма да ми повярваш, затова не искам да се хабя).

С едната жена случайността ме срещаше по-често през един период от време и тя изглежда е забелязала моето отношение и няколко пъти ми отказваше дребни предложения или улеснения от моя страна. А то аз наистина съм много откровен, но същевременно съм учтив и възпитан, и неуместни намеци или конфузни изказвания не правя. Тези дребни улеснения бяха нещо, като кавалер който да задържи отворена вратата пред една дама. И съответно в няколкото отказа разчетох (оказа се правилно за времето си) ситуацията, че жената се интересува само от приятна компания и твърдо до там. В което аз не видях нищо лошо и съсвсем справедливо се ограничих с добрата компания на кафе. В последствие, чиста случайност, тази жена ме запозна със своя приятелка с която имахме кратка и приятна връзка (чиста случайност - аз не търсех преднамерено такъв тип връзка; от друга страна всичко си беше съпроводено с откровеност, взаимно уважение и трепет

). След края на тази връзка се разделихме като много добри приятели. По-интересното е, че най-неочаквано за мен тази извънредно привлекателна жена видимо ревнуваше, докато траеше връзката ми с нейната приятелка, и съответно имаше период в който тя видимо изпита неприятни емоции.

Та мисълта ми е, ако една жена опитва, поемайки разумен риск, да се запознае с нови хора и даде шанс на комуникацията помежду им да се придвижи, може да остане с нещо което да и носи само приятни емоции, а пък ако по някаква причина види че нещо не я устройва винаги може да излезе от там. Това ти го казвам не защото се съмнявам че ти изпускаш някакъв шанс ами просто защото си умна И пряма (както и други жени в клуба) а с това съчетание на качества ти остава само да се усъмниш в своята привлекателност и в това дали си струва да си разшириш статистическата база. Е, аз в момента правя първа крачка (на сляпо) в този разговор и опитвам да ти разсея съмненията (ако изобщо ги имаш) с предварение.

Моля да бъда извинен, ако съм отишъл твърде далеч!



Тема Re: Предимствата на възрасттанови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 01:27



Абе, аз рисковете съм ги поела, но те си имат други негативи.

Уесно нЕма. Мисълта ми е, че на мъжете пак ви е по-лесно, но пък за сметка натова ние развиваме качества.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: 2biri]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано22.07.13 01:36



Какво по-точно за аналния секс, моля?


Ако става въпрос за историята преразказана от Рия, мъжът в тази история под влияние на КСВ, може, според мен, наистина да изтъкне аналния секс като причина, но едва ли това е истинската причина. Аз лично не бих зарязал жена заради подобна причина (ако в това ти е въпроса).

Аз пък ти казвам, че е още по-добре за мен, ако не съм видял КСВ. Нямам за какво да споря с теб дори да е само за дефиницията на КСВ, защото трябва да остане място и за индивидуалните особености.



Тема За жените с респектнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано22.07.13 01:46



Може да ни е по-лесно на мъжете, но и ние развиваме качества. Аз например, като спрях с младежките си брътвежи, детинското вирене на нос и смешното показване на мускули, и вместо това започнах да слушам по-умните, при равни други условия, жени, сам станах по-свестен човек (и малко поумнях на свой ред) и никак не съжалявам за посветеното време и усилия

.



Тема Кризата като алибинови [re: pravil_nick]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано22.07.13 01:51



Много съм съгласен с това, че кризата е идеалното алиби.
Да си призная, и аз понаправих малко глупости, но нямаше как да ги споделя пред аудиторията





Тема Моля, поемай рисковенови [re: White_Witch]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано22.07.13 02:05



Здравей,
Да, макар и да нямам емпирично доказателство за това, че след спада следва винаги възход, всичките ми наблюдения го показват, а същевременно не съм срещал случай на обратното

.
И моля те, поемай рискове. Няма причини да се самоограничаваш до 50 годишни. Защо да не е някой който е по-млад от теб? Страхуваш се, че не е искрен? Че може да си тръгне от теб, когато си най-влюбена? (А знаеш ли историята на Лира?) А който не опитва (не поема рискове) какво може да спечели? А да загуби? Аз често си задавам подобни въпроси. Нищо не пречи да си ги зададеш и ти



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано22.07.13 04:34



Бирата е на вълна оргазми и по-млади мъже, а ти ще и разказваш за секундната стрелка. Успех!



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано22.07.13 05:03



"...ама се оказа, че мъже на около 50, свободни и в кондиция подобна на моята са кът, да не кажа, че липсват."

Хммм, а в по-добра?





Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: XlNG]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано22.07.13 08:02



Нали казах, че не го споделям мнението за младите мъже още - малко съм бавноразвиваща



Ти знаеш ли за секундната стрелка?



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: XlNG]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 08:46



Около мен такива свободни няма.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: 2biri]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано22.07.13 08:50



Не знам. И аз съм бавноразвиващ, зациклих с възрастта...

Апропо, един 60 годишен тръгнал с едно 20 годишно маце. Роднините се събрали да го вразумяват:
- Бе Гошо, ти даваш ли си сметка, че след десет години ти ще си на 70, а тя на 30!
- Е, и кво?
- Ами след още десет тя ще е на 40, а ти на 80, кво!!
- Абе, що ме занимавате с глупости? Че кой ходи с 40 годишни?



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано22.07.13 08:57



Имам един колега, който пасва. Само името му е малко таквоз: Kumud Deva Bhattarai Bhavnagarwala Sahayam... Знам го само дотук. Освен това е досущ като Кома!



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: XlNG]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 08:58



Хммм, а в по-добра?



Ти определено се бъзикаш. Аз почти не познавам мъж в кондиция, подобна на нейната (доколкото имам представа, разбира се), във възрастта 45+, а повярвай ми, че общувам с наистина доста хора.

пп. Сетих се за един такъв мъж в кондиция... ама да си кажа правичката - нередовен е в горния етаж. И е видимо дори и за мен.

Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: XlNG]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 09:00



Стар виц. Толкова стар, че не съответства на съвременната реалност. Принципно на всички мъже им се струва, че е верен, но де факто мъжете, които се уреждат с 20-годишни мацки, са само тези с дебели портмонета и мацките са с тях, не защото са щастливи да правят секс веднъж в седмицата, ако изобщо. А останалите мъже си стоят с приятелите пред блока с биричка в ръка и си разказват подобни вицове.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:00



Не помня дали съм ти го казвал вече, но нека го кажа (пак) - летвата ти е твърде висока. И тго казвам в добрия смисъл на израза.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: XlNG]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 09:03



Нищо му няма на името, стига да не е мюсюлманин, щото моят нрав не се връзва много с шериата. Кажи какъв език да уча!



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Severous Snape]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 09:04



Не ми е висока летвата. Скачачите са нетренирани.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Предимствата на възрасттанови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:06



Мисълта ми е, че на мъжете пак ви е по-лесно

Много истина има в тия думи, но и прекалено много хора не биха си дали сметка какво точно означава това, и биха ползвали тези думи, ако са глупави жени, само за да прегазят мъжете, и да накарат мъжкият пол да си плати за хилядолетните неправди над жените.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: За жените с респектнови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:07



Като те чета трябва да си към 42-46. Прав ли съм?



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:12



Добре де... ти просто си по-високо от повечето скачачи.



пп. Гледала ли си Нощна стража и Дневна стража? Изобщо не беше удоволствие да си иной...

ппп. И не разбирам хората, а познавам доста такива, които хора приемат за напълно нормално всяко едно наше действие, във филмите, да променя ситуацията, та ако щеш и съдбата... но в същото време, същите тези хора, да искат техните разрушителни действия в реалния живот нищо да не променят, и нищо да не разрушават.

Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:15



Според мен името е индийско. Там вече има значение кастата. И доколкото имам някаква, макар и съвсем бегла представа, мога от раз да кажа кои две касти не биха те задоволили, но от останалите две ... тук ще замълча.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано22.07.13 09:15



Бе ти можеш да му викаш Муци. Що ти е език?



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: XlNG]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:17



Че кой ходи с 40 годишни?

Този, който не може да се уреди с 60 годишни, разбира се.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: XlNG]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 09:22



Е, все пак измежду търчането насам натам и онези неприлични движения, ще трябва и да си говорим.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Това за секундната стрелка...нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:25



Тайна ли е, или може и останалите да го научим? Интереса вече е сериозно изострен.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Severous Snape]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 09:25



Там е работата, че аз изобщо не съм високо. Просто повечето мъже над определена възраст тук са се оклюмали така, че направо ми е жал да ги гледам. Тези, които не са оклюмали, са женени. То, вярно, че преход и на никого не му е лесно, ама като се отпуснеш като дроб да не става по-лесно?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:26



А защо винаги ги наричат неприлични движения? Неведнъж съм си мислел, че когато не се прави за спорта, въпросните движения са елегантни и красиви. Като танц, в който обаче участват не само телата.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Severous Snape]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 09:31



Идва от вица за сър Джон, който след първата брачна нощ казал на милейди:
- Уважаема, надявам се, че тази нощ осигурихме поколението и няма да се налага да правим отново тези неприлични движения.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано22.07.13 09:35



През пролетта старата ми тайфа отскочила до Лилково, където един приятел има вила. Приятелят, когото не съм виждал от години понеже живее в Малта, си довел гаджето. Сина му също. Познай чие гадже било по-младо.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:36



Майната му на сър Джон, който, след като попитал иконома си дали го е вкарал на жена си, получил отговор:

- Сър... ако имахте два, единият със сигурност щеше да е вътре.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: XlNG]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:37



На бащата, разбира се. Синът няма нужда от себедоказване.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Измисляш синови [re: XlNG]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано22.07.13 09:37



или колегата ти е кръгъл сирак, отгледан в сиропиталище... такова нещо като индиец - стар ерген не съществува.

Хеле пък ако е хубавец кат мен, де... пу-пу да не ни е уроки.





Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: XlNG]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 09:42



Аз не казах, че е невъзможно. Просто се случва или на много запазени мъже, които са огромна рядкост тук, в България, повярвай ми или на такива с много пари. Това обаче не пречи на всеки шкембелия с торбички под очичките и парадонтозен дъх да си мисли, че само защото има пишка, може да хване ей тази мацка с дългите бедра и напърчени цици и тя да е най-щастливата на света, защото си е хванала мъж с пишка. Е, да, ама не. На няколко бири какви ли не образи могат да му минат на човек през главата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Измисляш синови [re: Koм]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:43



Не зная какво е индиец стар ерген. Зная обаче, че индийците смятат, че един мъж съзрява някъде около 40 години. Преди това те смятат, че той е още зелен.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано22.07.13 09:48



аз пък нямам какво да кажа по темата направо... не, че не съм в средна възраст... впрочем - какво да се лъжем - няма да живея още толкова - значи съм я минал средната възраст... може и кризата да е минала докато се усетя...
Живота става по-лесен с възраста. Децата порастват и вече няма нужда да си в къщи в 6 за да проверяваш домашни и да сготвиш вечеря. Доходите ти стават по-големи. Хората някак си те забелязват повече... т.е. - възприемат те по-сериозно - кой знае защо. Баш в тази "средна възраст" е идеалното сечение. Все още сме здрави, силни... обаче - обещавам като си купя жълто Порше да се похваля в клуба.





Тема Re: Измисляш синови [re: Koм]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 09:50



Той май не е казал, че е стар ерген. Някакъв друг бъг има сигурно, щом е свободен с тези качества.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Измисляш синови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 09:52



Бъг? Бъгът е, че е индиец, и може би вярва в индийските схващания за времето на съзряване на един мъж.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Измисляш синови [re: Severous Snape]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано22.07.13 09:54



не знам кой го смята за зелен - със сигурност не са родителите му, защото те ги женят под 30.





Тема Re: Измисляш синови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано22.07.13 09:57



в Индия аранжираните бракове са норма.
От както почнах един проект миналата година - досега 6 човека от моята група в Индия се/ги ожениха. Цялата корпорация знае за "Kom's project curse"





Тема Re: Измисляш синови [re: Koм]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 10:01



Те по селата някои и на 18-20 ги женят, ама това е едно, а момента, когато смятат, че е съзрял, е друго.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Измисляш синови [re: Koм]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 10:05



Пиши ги на български бе, човек. Знам ли сега Гугъл преводача дали не се бъзика с мен.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Измисляш синови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано22.07.13 10:08



Проклятието на проекта на Ком



Който има проблем с женитбата - го вземам в моята група... аз нещо няма желаещи-доброволци.



Тема Re: Измисляш синови [re: Severous Snape]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 10:11



Мен ако питаш, аха да съзреете към 40-те и ви хваща втори пубертет, ама...



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Измисляш синови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 10:24



И понеже при първия пубертет оная стрелка се покачва... при втория и остава само да започне да спада.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Пин ()
Публикувано22.07.13 11:34



Мой познат често казва, че когато подредиш своето езеро, така че да почистиш тинята, водата да е бистра, водораслите да не са прекалено ....накрая жабките и рибките сами се появяват. И мисля, че е много прав. Основното което трябва да опитваме да правим е да полагаме усилия да подредим собствените си неща така че да се чувстваме добре и удачни. Когато се чувстваме така винаги има кой да почука на вратата.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Пин]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.13 11:57



По принцип това казват и на всички курсове за самоусъвършенстване и то донякъде е вярно, но аз и другаде съм писала за онази теория как жената над 40 изведнъж започвала да губи от стойността си. И понеже тази теория е широко разпространена, оказва се, че жените над 40 в крайна сметка трудно могат да привлекат равностоен мъж.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано22.07.13 12:06



Каква криза на средната възраст?
Минах я вече /възрастта, де/, никаква криза не съм усетила.
Вероятно и пубертет не съм карала, по мое време не е ставало дума за това и не сме знаели, че трябва да се видиотим страдайки драматично...


Когато човек си има достатъчно занимания и ангажименти, които го удоволетворяват, май тия етапи го пропускат...
Или той тях...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.

Редактирано от anbra на 22.07.13 12:07.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Пин ()
Публикувано22.07.13 12:13



Сигурен съм, че имаш основание за това, което казваш и не искам да го омаловажавам.
Просто мисля, че стойностни хора така или иначе не се намират много и преди и след 40. Никой не може да бъде сигурен дали ще срещне и ще задържи такъв човек. Единственото, с което със сигурност разполагаш, това си ти. Грижи се за себе си и остави нещата да се случат.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: anbra]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 12:18



Бе мислех си в някакъв момент да напиша, че навремето, като не знаехме, че има пубертет, и като че го отминавахме без и да разберем за него, а сега пубертета се използва за всякакви изнудвания от деца към родители, ама съм по-доволен, че жена им го е написала, а не мъж.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано22.07.13 13:00



Губи само, ако виси по пеньоар пред блока с биричка в ръка и си разменя диети със съседката



Редактирано от XlNG на 22.07.13 13:41.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано22.07.13 13:10



Почти всички душевни терзания произлизат от конфликта между социалното и биологично програмиране. Всеки мъж, осъзнал, че е просто порода шимпанзе, случайно открило ядрения синтез, живее хиляди пъти по-пълноценен живот от тия, дето са се взели насериозно.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано22.07.13 15:50



Проблемът ми във всички времена е бил, че не съм от на-търпеливите. Нещата винаги се подреждат в моя полза. Друг е въпросът, че може да не съм очквала точно тази развръзка.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор echr ()
Публикувано22.07.13 16:45



Не само в бг, никъде няма. Мъже на около 50, емоционално зрели, физически поддържани и сингъл са изчезнал биологически вид, очевидно. Това го казвам не само от личен опит, ами и наблюдавайки безчетните пълчища сами жени между 40 и 50 от всякаква народност, в търсене на такъв екземпляр. Няма и няма. За цяр няма, дет се вика. И кандисват на всичко жените, свалят критериите до нула и гледаш хубава, поддържана, интелигентна жена с някой прошляк до нея, дето на всичко отгоре я тормози, само и само да не е сама. Ама и така не става. Не знам вече и аз как става.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: echr]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано22.07.13 17:03



Каква е дефиницията на "емоционално зрял"?



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: echr]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 17:09



А от къде знаем, че само той я тормози, а тя се държи като херувимче?

Задавам въпроса единствено за да е отбелязана и другата възможност.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано22.07.13 17:09



Според мен всеки преминава през някакви кризи през живота си, аз не съм изключение. През типична криза на средната възраст не знам дали съм преминавала, или ако съм - не съм я регистрирала като такава.
Ком е прав за едно- след определена възраст някои неща стават по-лесни, нямаме малки деца да дундуркаме, разполагаме с повече свободно време за себе си, доходите стават по-високи и нещата, които искаме, някак по-осмислени. По отношение на мъжете - лично аз се освободих от някои типични комплекси на младостта, дали гърдите ми са достатъчно големи, примерно, дали бедрата не са малко по-наляти. Порше не знам дали ще си купя, все пак не ми е точно по джоба, но пък току-виж съм се сдобила с някое возило с червен кожен салон.





Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Koм]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано22.07.13 17:11



Да пикае седнал и да гледа мелодрами вместо екшън.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: XlNG]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 17:13



Че как пикаенето седнал прави един мъж по-различен?



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: copadevino]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано22.07.13 17:17



хе-хе - като каза за червения кожен салон - моята първа кола в САЩ беше такава. И не само това, ами всичко беше хромирано - като почнеш от дръжките на вратите - та стигнеш до плъзгача за климатика. Направо бях като някой сводник с нея.

Купих я от едно бабе - беше само на 48 хил. мили... голям боклук излезе, де.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Koм]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано22.07.13 17:21



Коме, този червен кожен салон, комбиниран с бежово, ми е легнал на сърцето от едно предаване за тунинговани коли. Супер я стегнаха колицата, а най-готин беше салонът. Да ти кажа мечтая си тайно и за барче в колата, което да побере една бутилка шампанско поне и две кристални чаши. Ама за целта ще трябва да си купя лимузина май.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Koм]  
Автор echr ()
Публикувано22.07.13 17:27



Пусни си го в гугъл най-лесно. Моята дефиниция е някой, който не търси майка си, не смята, че да каже "извинявай" като е сгафил е признак на слабост; умее да идентифицира емоциите си и не го е страх да ги нарече с истинските им имена; не смята, че на 50 може да удовлетвори всяка 30-годишна; не се чувства застрашен, ако жената до него има позиция и мнение; не се чувства заплашен, ако жената може да се справя в живота и без него, но иска да е с него; приема жената до себе си за равнопоставен партньор; разбира, че романтиката не е глупост, поне не по-голяма от футбола и вдява, че отношенията между двама души са важни, може би най-важното нещо в живота и изискват взаимни усилия и работа. Също осъзнава, че жените понякога са в менструация и лошо настроение и разбира, като му се каже, че не той е причината за него.

В добавка към емоционалната зрялост се къпе редовно и подстригва излишните косми, поддържа теглото и шкембето в прилична форма.

Сигурно пропуснах нещо, но карай.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: echr]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 17:32



А какви сме тези, които сме гледали футбол единствено през 1994-та, и то едва когато нашите тръгнаха към финалите?



И да ме прощават мъжете, жените - също, по стисъка ти не е важно на какво отговарям, и на какво не, но:

разбира, че романтиката не е глупост, поне не по-голяма от футбола и вдява,

Винаги футбола, за разлика от романтиката, за мен е бил именно глупаво губене на време.

Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: copadevino]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано22.07.13 17:34



Ама за целта ще трябва да си купя лимузина май.

Мисля си, че и един наистина романтичен (да го различим от тези, които се правят на романтични) мъж би ти бил напълно достатъчен.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re:Re: Има и индивидуални особеностинови [re: echr]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано22.07.13 18:29



Според мен 90% от мъжете между 40 и 50 са така. Може би изискванията ти са прекалено строги - не е възможно мъж да прави точно и само това, което ти оценяваш за зряло. :)
А иначе за шкембето не спорим - това се вижда :)

Редактирано от Koм на 22.07.13 20:15.



Тема Re:Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: copadevino]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано22.07.13 18:31



... и да си наемеш шофьор...
Arrive alive - don't drink and drive :)



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: echr]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано22.07.13 18:45



Хайде отново поредното обобщаващо мнение и пак жените по-по-най, а да се чуди човек защо са сами?? Съвсем не е, защото нямало свестни мъже на възраст 40-50 год.
Нека си признаем, че НЯКОИ жени с напредването на възрастта, често се превръщат в недоволни, отегчени, но пък самонадеяни и претенциозни накобрени лелки, несклонни и на минимум компромиси в името на потенциално успешна връзка с подходящ мъж. Който между другото, все не е подходящият, според собствените им свръх завишени критерии и очаквания. Една жена, отъждествена с гореспоменатите "качества", дори и да изглежда като френски кроасан, на вкус си остава суха кифла. И кажете ми причина, поради която да се услади на мъж? Трудно за преглъщане, нали?



Няма път към щастието. Щастието е пътя..

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: 2biri]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано23.07.13 04:39



Бъзикам се, не се вързвай!





Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: DeMona Lisa]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.07.13 10:39



Нека си признаем, че НЯКОИ жени с напредването на възрастта, често се превръщат в недоволни, отегчени, но пък самонадеяни и претенциозни накобрени лелки, несклонни и на минимум компромиси в името на потенциално успешна връзка с подходящ мъж. Какви жени познаваш...



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано23.07.13 11:01



Как какви - коравосърдечни! Явно няма кой да му надроби попарка на човека!



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: echr]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано23.07.13 11:32



Хубаво де, ама ако са безчетни пълчища свободни жени къде все пак са мъжете? Знаем, че като цяло жените са повече от мъжете, ама все пак не са с пълчища в повече.
Що се отнася до второто - според мен проблем няма. Стигнала съм до извода и съм категорична в това, че е много по-добре да си сама, да разполагаш със себе си, с парите си, с времето си и с каквото там друго се сетиш, отколкото да се съобразяваш с някой, с когото всъщност не ти е чак толкова добре да се съобразяваш, ама го правиш, за да не си сам. Сега да не започне някой да ми обяснява за секса, защото за секс мъже винаги ще се намерят.





Тема Re:Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Koм]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано23.07.13 11:45



Чувал съм да казват, че имало и жени, които харесват мъже с корем, но аз лично не го вярвам много.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: DeMona Lisa]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано23.07.13 11:50



Ти... не беше ли жена?



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: copadevino]  
Автор echr ()
Публикувано23.07.13 13:04



Не е хубво сама, поне на мен не ми е, може да има някои, на които самотата им понася.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: DeMona Lisa]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано23.07.13 13:19



Изчерпателно, да няма човек какво да добави





Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: echr]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано23.07.13 14:28



Разбирам добре какво казваш, но самотата е относително понятие. Дори когато съм била без партньор, около мен винаги е имало по някой - я дете, я приятели... Просто исках да кажа, че самотата не ме плаши и не изпитвам нужда да съм постоянно с някой. Но всеки знае себе си и какво може и какво не може да понесе.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Severous Snape]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано23.07.13 14:32



Жена съм, но под средната възраст..все още



Няма път към щастието. Щастието е пътя..

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: XlNG]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано23.07.13 14:43



Не съм мъж, жена съм, но половата ми принадлежност не ми пречи да забележа, че съществуват и дами, с личностни характеристики, които споменах по-напред в темата.

Няма път към щастието. Щастието е пътя..


Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: copadevino]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.07.13 14:50



Има същата бройка свободни мъже, но качеството е различно.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано23.07.13 15:09



А защо е различно това качество, питам аз, ти имаш ли отговор на този въпрос? Защото не можем да твърдим, че всички жени, останали сами, са страшна стока, пък останалите сами мъже не са.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: DeMona Lisa]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано23.07.13 15:17



Нека просто кажем, че е нетипично жена да направи на сол жените, особено тия, дето могат да психясат почти всеки мъж.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: copadevino]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.07.13 15:21



Писала съм го и друг път. Свестните свободни мъже си намират обикновено по-млади жени, просто защото в обществото е прието, че това е нормалната конфигурация и по-младите жени се навиват, въпреки че и такава връзка е неравностойна. А е прието, защото сума ти векове жената е била в подчинено положение и е била доволна, ако намери кой да я отглежда, докато се грижи за семейството и защото и сега за една голяма част от жените това е начин на препитание.
Да, де. Забравих да кажа, че говоря за масата, а не за изключенията.
Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от Kpoacaнчeтo на 23.07.13 15:32.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано23.07.13 15:41



Мдааммм... значи на времето ни е било по-лесно, защото обикновено се женихме по любов... От друга страна не разбирам - съвременната българска жена би трябвало да е станала по-независима, по-самостоятелна, по-уверена в себе си и да не избира партньор по критерий отглеждане.



Тема Здравото стъпване на земятанови [re: anbra]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано23.07.13 16:12



Здравей, Анбра,
Бях много любопитен, какво ще отговориш и тъй като очаквах да отговориш нещо такова, сега съм напълно подготвен с отговора си


(само се шегувам - изненада ме напълно )
Ами ако човек е здраво стъпил на земята това е добре за справянето с живота, обаче е много по-трудно (но не и невъзможно) да се отскочи от твърда земя. Или ако искаш някой друг леко да те "повдигне" понякога трябва да му създадеш усещането че си малко "по-лека" отколкото си, в преносния смисъл на думата.
Сещам се за един стар български (мисля сериен) филм, където главните герои мъж и жена се срещнаха по стечение на обстоятелствата, харесаха се, но нещо не се "вземаха" една-две серии. Мъжът нещо беше доста пасивен, 'щото жената беше хубава, журналист с активана позиция по много въпроси, и на него, завалията, му се струваше, че тя няма да има нужда от него в живота. Обаче жената - умна, или пък и подсказа някоя роднина, се представи като по-слаба, като разказа на мъжа за някакъв свой проблем и го помоли за помощ. И той се емна да помага и най-вече - кандиса, та дали й поиска ръката, дали пък нацяло я взе, не помня, ама - взеха се давамата накрая под благосклонния поглед на бабите от цялото село.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: copadevino]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.07.13 16:32



Ами, съзнанието следва малко битието. Трябва време за промяна в мисленето. Ще стане.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Здравото стъпване на земятанови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано23.07.13 16:52



В интерес на истината би ми се искало да съм малко по-лека в прекия смисъл на думата...


Въпреки че с Лира сме родени на една и съща дата, в един и същ месец, за разлика от нея, мен не ме бива в дипломацията и ролевите игри.
Ами просто не става - такава съм каквато съм и не мисля, че бих била щастлива цял живот да играя не-себе си само за да отглеждам някой мъж, защото така е прието и е добре на вратата да пише "сем.Иванови". Е, на моята не пише нищо, дори моето име го няма...
При така стеклите се житейски обстоятелства при мен, гарнирани с точно този характер, с който разполагам, с точно тези ценности, които споделям, повярвай ми, наистина не съм имала време и не ми е минало през ума, че съществуват някакви кризи, дето е прилично да ги мина...
Засега не съм умряла, за в бъдеще със сигурност, но не от това...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: copadevino]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано23.07.13 17:10



От друга страна не разбирам - съвременната българска жена би трябвало да е станала по-независима, по-самостоятелна, по-уверена в себе си ...

... и съответно все повече вдъхваща чувстно за ненужност у мъжете около нея.



А нищо не прогонва така силно мъжете, както усещането, че си тотално и абсолютно ненужен.

Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: DeMona Lisa]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано23.07.13 18:22



Не знам къде ги виждаш тези лели с претенциите, но жените, които аз познавам на тази възраст са точно обратното/може би за баланс/.
Много компромисни, с голям кредит на доверие към определения мъж и много търпеливи.
Изискванията под средните да речем.

Лично аз дори съм с доста занижени критерии.
Да е умен, да може да се издържа и да имам тръпка към него.
Това ми стига.
Но го няма.



Тема Винаги е било интереснонови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано23.07.13 18:27



как и двата пола се оплакват, че няма достаъчно свестни мъже/жени.


Особено във възрастта, за която говорим - все пак повечето хора в тази възраст или имат собствен бизнес или са на позиции, в които управляват други хора и бизнес... според мен - това оплакване е просто за външния вид. С други думи - мъжете казват "няма хубави жени", а жените - "няма хубави мъже".

И едните и другите по тази причина се прицелват в по-ниската възрастава група, с леки предимства за мъжете - просто защото така е прието.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано23.07.13 19:47



Ако не изпитваш тръпка към иначе умен и самоиздържащ се мъж, то той няма вина за липсата на емоционален интерес от твоя страна. Всъщност, изобщо няма виновници в подобен случай. Но къде по-лесно е да се появи тръпка към мъж, който:
- изглежда добре и се поддържа
- щедро задоволява капризите ни
- има чувство за хумор и съответно реагира на иначе постното чувство за хумор, което повечето жени притежават. Сори, ама мъжете са в пъти по-забавни от жените, дори и само по начина, по който могат да разкажат някоя преживелица.
- съпричастен
- надежден
- да притежава бащински качества / при отглеждането най-вече на нейното дете /
- интелигентен
- пламенен, но почти неприемливо е да е пламенен футболен / или какъвто и да е друг вид / запалянко
- умее да изслушва и то без да прояви и грам отегчение, ако ще и жената да му е прекъснала важен разговор, за да му разкаже за драмата на Фикрет и Афизе от пореден филмов сериал / или просто свежа квартална клюка /
- романтик / неустоими изглеждат мъжете, които проиявяват емоциите си, нали, стига да не плаче за счупеното нокътче на кутрето си /
- виртуоз в леглото / ама само в нейното легло и уважава приятелките й, но никога не би и помислил да флиртува с тях /, следователно да е и също и
- верен
- да притежава кулинарни умения, поне да може да приготви тристепенно меню, когато отново я "хване " мигрената.
- а, да- да е висок!- че госпожата да се чувства крехка порцеланова кукличка, дори, ако самата тя е с размер на малкото на Тадж Махал
- и т.н.


Та, скромни са някои госпожи, не искат много. Искат всичко / гореизброено /. Тогава може и пеперудите им в корема да се организират и да затрептят в ритъм. Ах, и пропускам, че за предпочитане е мъжът да няма комплекси. Тя ще му ги създаде

Няма път към щастието. Щастието е пътя..

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: DeMona Lisa]  
Автор echr ()
Публикувано23.07.13 20:46



глупости



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: DeMona Lisa]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.07.13 21:20



Демонке, май нещо ти е скучно, а?



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Винаги е било интереснонови [re: Koм]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.07.13 21:26



Не, не е само външния вид. Той е само израз на това, което е отвътре. Не знам, може в страните, където хората са си надвили на масрафа да е различно и хората да не робуват на тези предразсъдъци за възрастта, и да се поддържат във всякаква форма по-дълго. У нас повече го правят жените, защото се страхуват да не бъдат сменени. Мъжете живеят в някакъв безметежен мързел...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор princesse_azur (sans pretention)
Публикувано23.07.13 23:46



Много ми хареса начина по който описваш живота си, със стил. Интересно ми е каква е професията ти?
От друга страна , бих казала, че един мъж , който не участва в отглеждането на децата , а оставя това изцяло на майката , не е съвременен мъж . И по тази причина има време да изживява КСВ под всичките и форми.



Тема Re:Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Severous Snape]  
Автор Melany99 ()
Публикувано24.07.13 00:49



Чувал съм да казват, че имало и жени, които харесват мъже с корем, но аз лично не го вярвам много.

Това аз съм го казвала много пъти, едно време в ГЗС-то.



На мен външният вид на мъжа не ми е важен, щом ме обожава.

А, това за слаб кон-мъж и т.н въобще не е вярно...
Емпирично!



Най-лошият секс ми е бил със слаб мъж, а в челната десятка ми е такъв с мъж 130 кг...



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано24.07.13 00:50



Това не е сериозно, нали?
Щото за мен е много по-сложно - трябва да ме намира и мен за умна, забавна и да има тръпка. И аз да го усещам. Инак просто аз с тръпка, пък той не чул - мерси





Тема Re:Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Melany99]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано24.07.13 00:59



Аз донякъде споделям. Коремът никак не ми е най-важното. Тва са очи, ухилка, жестове. И пред това да ходи на фитнес, предпочитам да чете книги, а вместо да си говорим за глада в Сомалия - нека ме разсмее. И наистина да ме обожава е особено важно





Тема Постижимите нещанови [re: 2biri]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано24.07.13 01:24



Така, както си описала нещата, всичко изглежда доста постижимо. Дори смея да твърдя, че половината от свободните мъже (т.е. една четвърт от всички мъже), които аз познавам, не само че отговарят на твоите изисквания, ами имат и стройна фигура и доста търсена професия на пазара на труда. Може би се иска малко късмет понякога, но останалото...



Тема Re: Постижимите нещанови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано24.07.13 01:37



Не помня да съм коментирала пазара на труда и стройната фигура като пречки. Тва, че търся богат и тъп е майтап



Инак сериозно - не вярвам, че с набор изисквания човек си набавя партнъор. Клик-клик или го има, или го няма, ако ще Аполон да е.

За стрелката да те помоля пак? Щото не се славя с качеството "търпение"



Тема Re: Постижимите нещанови [re: 2biri]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано24.07.13 02:00



Много добре! Аз само да доуточня, че и аз не твърдя че си коментирала пазара на труда и фигурата

. Просто думата ми е за случайността - аз предимно такива мъже познавам: стройни, добри специалисти, кротки, с внимание към подробностите, но без да прекаляват. И не намеквам нищо. А, и една допълнителна подробност - просто жените, като странични слушатели или наблюдатели, няма как да забележат неща за тези мъже, дето на мен те сами ми ги "поднасят на тепсия" в приятелски разговор. И пак да се повторя - думата ми е за случайността.
Моля те, да ме извиниш за стрелката, но няма да е тук - ако се случи да се видим на живо на твоя територия (трябва да отделя време за няколко неща).



Тема Re: Постижимите нещанови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано24.07.13 02:08



В обобщаваща тема случайността не вАжи


Като си на моя територия, ще чакам стрелката (но си беше нещо, което чакат повече хора, та можеше с половин уста поне)



Тема Re: Здравото стъпване на земятанови [re: anbra]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано24.07.13 02:22



В никаккъв случай не искам да кажа "цял живот да играеш не-себе си само за да отглеждаш някой мъж. А по-скоро нещо такова: Ти си свястна жена и не можеш да бъдеш друга, но и не си съгласна да играеш роля. В къщата ти на село тревата е избуяла навсякъде и трябва да се окоси за да не се заселят змии (колко по-мило обаче звучи "завъдят"

). Сега си представи, че аз на моето село пък имам коса за косене трева, с голямо удоволствие обичам да я използвам и освен това знам че си много свястна жена претендираща че има чепат характер. Моля, затвори очи за малко и си представи . Сега се опитай (дори да е наум) да изречеш репликите или извървиш мислено решението на задачата с което най-накрая да се получи: а) най-после след толкова години самота да започнеш да се усмихваш в съня си, защото нощем някой ти държи ръката; б) да бъде решен проблема със затревения двор.
Знам, че е наивен експеримент, но все пак си представи...



Тема Професиятанови [re: princesse_azur]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано24.07.13 02:43



Здравей, Азурна принцесо,
Благодаря за комплимента за стила! Иначе съм инженер и понякога работата ми е много интересна. Понякога прилича малко на изкуство, което за разлика от някои изкуства, но пък подобно на писаното слово се възпроизвежда в многобройни екземпляри. Е, през по голямата част от времето си е просто работа.
Уви, за отглеждането на детето не съм съвременен мъж

. Не че съм го "оставил изцяло на майката", но все пак не го правя по начина, по който бих искал да става.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано24.07.13 08:52



Работата е много проста. Ако жената изглежда добре и се поддържа, възрастта е без значение. Отпусне ли се и почне ли да люпи семки пред телевизора и в кухнята, нещата стават въпрос на време и повод. Какъвто и да е.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: 2biri]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано24.07.13 10:03




Предполага се, че мъжете имат тръпка към мен.
Поне досегашната ми практика е такава.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: XlNG]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.07.13 12:11



Нормално. Ненормалното е, че когато мъжът започне да прави същото, жената го търпи. Още по-ненормалното е, когато жената не се е отпуснала, а мъжът се е отпуснал, той пак да има претенции към нейните три стрии от раждането, докато се почесва по висящия до коленете тумбак. Ще кажеш, че няма такива, но аз познавам и не един или двама.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано24.07.13 12:55



Разбира се, че има. Точно от там тръгват и проблемите на двойките. С годините хората се променят, при това не само физически. Единия насам, другия нататък. И като не съвпадне посоката, държи ги заедно само зависимостта. А когато всеки си вади хляба сам, остават само децата и салцата, примерно казано.

Обаче има хора, които са интересни на всяка възраст. Щото им сече пипето + талант + туй-онуй. Тук нещата не опират до пари.

Къде сте бреееее?





Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Severous Snape]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.07.13 12:59



Ти нали си чувал за равнопоставени партньори? Ето за това говоря. Съгласи се, че ако мъжът има комплекси по отношение на партньорката си, ще се чувства ненужен и още как. Ето затова е хубаво човек да си намери равностойно другарче, и интелектуално, и социално, и финансово. Че да няма после хър-мър.



Тема Re:Re: Има и индивидуални особеностинови [re: 2biri]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано24.07.13 13:01



Ти може и да знаеш, но знаят ли жените колко е важно тяхното отношение към него, за неговото обожание?

И цикъл, болезнен цикъл, кошмарен цикъл... ама ако една жена две седмици от всеки месец е в кошмарно настроение, ебЕм ти обяснението с циклите, ебЕм ти свирките, ебЕм ти аналния секс, ебЕм ти вкусните манджи...

Някъде, някога, някой спомена, че имало санитарен максимум на лошите емоции спрямо добрите, които двама души си причиняват, и този максимум бил 20%. А ако лошите емоции спрямо добрите са 50% на 50%? Кой от двамата няма да издържи и първи ще побегне с крясък в нощта?

пп. Лепнах го на теб, но това са думи по принцип, и дори не са само към жените, а и за немалко мъже вАжат.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Постижимите нещанови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано24.07.13 13:06



Пич... до момента споменаваш въпросната стрелка няколко пъти, и като те питат мълчиш като партизанин на разпит. Ще бъде ли грубо, ако те помоля, на тези, на които предлагаш да разкажеш, при това им го предлагаш само на тях... да им го предлагаш за в бъдеще на бележки, та да не дразниш любопитството и на останалите?

Нищо лично към теб. Признавам ти и хубавата тема, и смислените постове, и приятния начин на поддържане и развиване на темата... но не пускай мухата да бъзди, ако нямаш намерение да довършиш нещата докрай. За мен лично, достоен отговор в подобна ситуация, е да престанеш да сучеш и да отговориш за проклетата стрелка на часовника..

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Винаги е било интереснонови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.07.13 13:09



Абе не съм сигурна, че жените го правят само от страх да не бъдат сменени. Мъжете по принцип са по-инертни що се отнася до поддържане на външен вид. Я помисли колко пъти годишно, примерно, ходи една средно статистическа жена на маникюр и педикюр и колко един мъж. То елементарен пример, но и за други неща е така.
А за възрастта - нищихме го този въпрос с една моя приятелка на 44, привлекателна жена, но сама. Та тя твърди, че българският мъж определено има проблеми с възрастта на жената и че имала приятелки французойки, които казвали, че във Франция този проблем не съществува. Тоест предразсъдъци по отношение възрастта на жената от страна на мъжете няма.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: copadevino]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано24.07.13 13:21



Думата равнопоставеност, да ме прощаваш, малко особено звучи. Баланс на мен ми звучи по-добре, щото, да ме прощават мъдераторките, ама като стане въпрос за пълна равнопоставеност, представям си как една жена, след като мъжът я е оправил, запасва един пенис колан, и го награбва да го оправи и него.

Иначе си мисля, че прекрасно разбирам какво имаш предвид, но скъпи дами... ние с вас просто сме различни. Наречете ме старомоден ако щете, но въпреки всичко аз продължавам да смятам, че има както типично мъжки, така и типично женски работи, и ми е трудно да приема например как една жена е награбила ударната бормашина или перфоратора, как дупчи дупки, разкроява винкелите с флекса, после вади електрожена и им тегли тегелите, грундира заварките докато още са топли, и след това монтира готовата конструкция било на стената, било в мазето... или за където там е изделието.

Това просто не мога да си го представя за женствено... не че най-вероятно няма да се намерят и жени, които го могат и правят.

Що се отнася до миенето на чинии, пране, простиране - ти знаеш мнението ми, но нека и клуба го знае, за да не ми казват, че съм пуснал мухата и не съм обяснил:

- Какъв е проблемът на един мъж да сортира парцалите по цвят, да сипе малко от съответния вид прах, да отвори кранчето на водата, да завърти селектора на програмите, и да натисне бутона старт?
- И какво пречи на един мъж след това да просне?
- Където има миялни машини какво пречи на един мъж да подреди чиниите и да пусне машината, проверявайки за сол и гланц, и сипвайки прах, или слагайки хапчето?
- Какво му пречи след това да ги извади и да ги подреди където им е мястото?

Нека поне един мъж се изправи на живо пред мен, и ми каже, че това той не го умее. Такъв няма да има по простата причина, че е срамно при наличие на машини да не можеш да се опереш, и да не можеш да си измиеш чиниите.

А там, където няма миялна машина, това е още по-сериозен повод И мъжът, И ДЕЦАТА (това последното всеки сам да решава дали се отнася до него/нея), да се хванат и да мият от време на време чинии, като той иска да го галят меки и нежни ръчички, а те като искат спокойна и усмихната мама.


Колко много още мога да изпиша... ама стига толкова.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Severous Snape]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.07.13 13:47



Ами ти постави нещата на много битово ниво. Аз нямах предвид това. Друго имах предвид. Смятам, че успешните връзки се градят на интелектуална, социална и финансова равнопоставеност. Тоест ако единият е доктор, нещо не ми се връзва другият да е барман (примерно), или ако единият е изчел цялата европейска литература (примерно), другият да не е чувал за Скот Фицджералд, или ако аз получавам еди колко си заплата, мъжът ми да взима от мен пари за цигари.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано24.07.13 13:50



Какви мъже познаваш...



Няма път към щастието. Щастието е пътя..

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: DeMona Lisa]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.07.13 13:54





Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: echr]  
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано24.07.13 13:55



Ех сестро.....ние със шкембетата да мрем ли:)
Що си мислиш че ние мъжете сме слепи и не виждаме увисналите цици или напиращия целулит......


Моя скромен опит ме е научил че един мъж ако е пич, никога не е сам.....
независимо дали е със шкембе или без пари........
Сещам се скоро бях по работа в с.Мугла Смолянско....та пих по една бира с една баба на 92 г. Заговорихме се с тая баба за нещата от живота....та тя въздъхна и каза....Ех сине който избира......добира...... Та така...мъдростта на вековете....:)

Роналд Рейгън - враг номер 1 на Община Тутракан!

Редактирано от lud gidiq на 24.07.13 13:56.



Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: lud gidiq]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.07.13 14:32



Искаш ли да ти кажа каква е разликата между увисналите цици и увисналото шкембе? Със шкембето можеш да се пребориш. То е външен израз на вътрешния мързел. С увисналите цици няма как да се пребориш. Донякъде можеш нещо да направиш, но е основно въпрос на възраст, раждания и прочие. Та, те не говорят за проблем на духа.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: copadevino]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано24.07.13 14:46



или ако аз получавам еди колко си заплата, мъжът ми да взима от мен пари за цигари.

Единствено с това мога да се съглася с чиста душа, че е нередно. За останалото - не мога.

А за битовият труд нали няма да ми кажеш, че е без значение?

пп. Прекалено изкъсо следената равнопоставеност много близко граничи със сметкаджийството, както и прекалената (особено финансова) неравнопоставеност. Това обаче далеч не ми пречи да наблюдавам двойки, които, погледнати отвън са тотално и отвсякъде различни, неравни, неравнопоставени... но които си живеят мирно, и пак погледнато отвън - щастливо.

Въпроса обаче, който на моменти си задавам е, докъде трябва да се следи за равнопоставеност, и къде трябва да се тегли чертата и да се каже - ОК. Различни сме, но можем да живеем с различията си, и те няма да ни попречат да сме щастлили заедно.

Къде е точната граница?

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: lud gidiq]  
Автор Melany99 ()
Публикувано24.07.13 15:41



Как ще мрете?
Не четеш ли и ти?





Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: DeMona Lisa]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано24.07.13 16:37



Ами стига човек да не се ограничава само с

...



Тема Re: Винаги е било интереснонови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано24.07.13 17:52



жените на всяка възраст се поддържат повече - това си е природна особеност.





Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано24.07.13 23:47



Уж за кризите беше думата, виж накъде отиде тя... Обаче има връзка, защото едни от най-дълбоките кризи в живота на човек са свързани с междуполовите отношения. Понякога е работата, реализацията, разминаването на очаквания и действителност в най-широк аспект и т.н., но тази история с мъжете и жените, държи първенството.

Мисля, мисля и май КСВ не съм карала. Прав си за едно, макар други да оспорват. Децата не ми позволяват ни КСВ, ни ПМС, ни нищо.
Не, че не ми се искало. Обаче с деца, особено по-невръстни, не става. Освен това, винаги съм толкова дяволски заета, че каквато и да е криза ми трае от ден до пладне. После трябва да се хващам на работа, пък докато действам... и кризата се потулила нейде.

Помня обаче, че в един момент, когато ми беше много тежко, ровейки в де що се сетя - глава, душа, литература, интернет, попаднах на тълкувание (знам ли дали е вярно!) на един китайски йероглиф, където се твърдеше, че въпросният имал две значения. Едното било "криза", другото "възможност". Като двете страни на една и съща монета.
Дали защото ми пасва на натурата или защото има истина в това, но се научих да гледам на всичко негативно в живота ми като възможност за нещо ново и по-добро.
Разбира се, само с гледане и мислене не става. И малко (или повече) действие е нужно, но най-важната промяна е тази в главата ни.





Тема Re: Професиятанови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор princesse_azur (sans pretention)
Публикувано25.07.13 01:09



А ти как би искал да става, например? И какво ти пречи да го правиш?

За професията познах- строителен инженер (ingenieur).

Не че си търся мъж, но просто ми се иска да ти кажа , че за приятел си много приятен.

A propos :- козя пъстърма, в кой магазин се продава в София, че като ходят приятели в БГ да ги помоля да ми купят?

Редактирано от princesse_azur на 25.07.13 01:16.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Raf OFecin]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано25.07.13 10:58



А йероглифите за раздор и за доволство чувала ли си как изглеждат?



Подсказка - и в двата участват три елемента, двата йероглифа са различни, но елементите в тях са едни и същи.

Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор won (cool)
Публикувано25.07.13 13:10



Сега, че има етап средна възраст - има. Може да се сметне лесно: като средната продължителност на живота (която статистиката няма да пропусне да ни съобщи) се раздели на две - и това е. Но дали има криза в тая възраст? Е, това вече е индивидуално.
Има равносметка, доколко си станал ергономичен или т.нар. "дялан камък". Дали са ти останали ръбове и дали ще си живееш с тях, или ще се напаснеш някъде.
Може би на тоя етап ставш по-отговорен към себе си, а не към някой друг, дори отговорен към мечтите си. Избираш съзнателно и с душата си (или с това, каквото е останало от всичко това).

А сега да мина към цитататите от моя любим писател - Кърт Вонегът, които смятам, че са полезни за тези, които смятат да изпадат тепърва в някави кризи на някава връзраст:

Как се отнасят хуманистите към Христос ли? Като всички хуманисти, ето какво мисля аз за Христос: "Ако онова, което Той е казал, е било добро, а толкова много от нещата, които е изрекъл, са страшно красиви, не е ли все едно дали е бил Бог? (Кърт Вонегът. Безотечественик)

Чичо ми Алекс Вонегът, образован в Харвард продавач на застраховки "Живот", ме научи на нещо много важно. Каза ми, че когато нещата наистна вървят добре, трябва да сме сигурни, че ще забeлежим това. (Кърт Вонегът, Времетръс)

В истинския живот, както и в операта, ариите само влошават нещата. (Кърт Вонегът, Времетръс)

Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим. (Кърт Вонегът. Майка Нощ)

Ако въпросите не ти говорят нищо, такива ще бъдат и отговорите. (Кърт Вонегът. Сирените от Титан)

Много е важно какъв шеф ще си избереш, чии мечти ще превръщаш в действителност… (Кърт Вонегът. Съдби, по-лоши от смъртта)


П.П. Цитатите ги копнах от страничката във ФБ "Една мисъл на ден от Кърт Вонегът", само подборката е моя, надявам се да е по темата.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 25.07.13 13:14.



Тема Re: Постижимите нещанови [re: Severous Snape]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано25.07.13 20:51



Аааа шмъ извиняваш, ама стрелката си беше за мен. И що пък да не е на ушенце, а?

А?



Тема Re: Постижимите нещанови [re: 2biri]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано25.07.13 22:14



Ми дундуркайте си И предложението, И задоволяването на сърбежа на мозъка, на ушенце. Като го е пуснал тук - ще го питат. А ако не отговаря - ще го бройнат за невъзпитан. Простичко е.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Постижимите нещанови [re: Severous Snape]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано25.07.13 22:23



Лигавиш се. Пък ние понеже предният път с него пак за диаграми и графики говорехме, та е някак уж лично, ама не съвсем. И моля те, не налагай твоето разбиране за бележки. Като иска, ще каже и на теб





Тема Re: Професиятанови [re: princesse_azur]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано25.07.13 22:34



козя пъстърма не се продава в Бг от камара години
последното, което ядох, беше произведено в америчко, с техни степни треви
не плачи
има козе сирене, Албена, но не е истинско
уфх!
яренце във фурната
и децата им плющят ушите


проверена практика
............
апа сега имам по-голяма фурна, но децата са на друго място
и стинки, също имам, в повече

карай
.........
дано късмета не те напуска
аз съм дядо от почти две години
и снимки ми пратиха, от плажа
дивачица, (внучка моя), прескача нейн тати, (сынок мой)
пълна веселба, с шапки и чадър



Тема Re: Професиятанови [re: princesse_azur]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано26.07.13 02:18



Иска ми се, например, да съм по-често до момчето си и да му давам повече от себе си. Иска ми се да отидем на пикник или за риба, заедно да уловим една жаба и да му обясня, защо и тя е необходима в природата и как не бива да й правим нищо лошо. После да я пуснем обратно. Иска ми се по-често: да играем заедно, да го слушам как се смее или говори глупости, а пък аз да го "вкарвам в правия път". Поне по-често отколкото сега.

За съжаление, козята пастърма много отдавна не съм виждал да се продава в България. Освен... верни другари да ти я направят по домашному някъде на село.
Хубаво е, човек да има истински приятели и дори не заради домашните деликатеси...



Тема Да са ти живи и здрави!нови [re: Orcad]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано26.07.13 02:34



Да са ти живи и здрави, и децата и внуците!


А поне, от време на време, не правите ли някое общо събиране да оползотворите голямата фурна?



Тема Re: Професиятанови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано30.07.13 14:08



ако си съботно-неделен татко, защо не си ходил при жабите с момчето си?
извинявай за въпроса ако те натъжава, но наистина не ми го побира ума как може да не си го водил при водата, жабите и рибите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.