Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Каня се да те питам вече от 4 постинга,нови [re: EvaB.]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано27.11.06 02:41



Са, с риск да покажа на финала блондинската си същност,

връзката между горния и долния текст определено не е превод! (доста съм зле с латинския...вероятно щото не съм го учила...) ама това го знам!Щото накрая нямаше "Амин" и цифричките ги нямаше!
Даже ми се струва, че това, горното, беше молитвата, дето Марго трябваше да принуждава Анри да реди пред католиците, за да не го направят на кайма както другите му съмишленици по време на Вартоломеевата нощ (мноооооого яка сцена...ако си гледала филма)...
Колкото до втория текст...който не е превод, ...ти верно ли вярваш в Католическата църква? Не се подигравам...ако искаш ми отговаряй, де...дано не приемеш въпроса като груба намеса!
но аз съм доволна, че си получих приказката за Католическата Англиканска църква
Този единствен детайл ми е убягнал, че англиканската се отделя заедно с останалите (източна и западна православна).
Сега ми просветна къде е разковничето на спора!
Но, ако ти наистина си вярваща в тази католическа църква, то аз се оттеглям от спора, защото не бих искала аз да съм човекът, който да оспорва вярата ти!
Извинявай, ако съм засегнала личната ти сфера с този диспут!



Тема Re: Каня се да те питам вече от 4 постинга,нови [re: Markizata]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано27.11.06 02:54



Чакай, че сега вече ме обърка...
Значи, текстът на латински е клетвата Кредо, която съществува в няколко варианта с малко разминавания (но не и в частта, която ни интересува, така че няма проблем) и която в оригинал е на гръцки, преведена после на латински. Но понеже гръцкият от този период не ми е добър, а и дирът го предъвква неузнаваемо, ти дадох варианта на латински. Подчертаното изречение "Et unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam." после ти преведох: "Вярвам в Църквата, една, свещена, католическа и апостолическа." Не е мое изказване, само превод на това на събралите се преди ехеййй векове в Никея попове :)) Не изказвам никога в един исторически спор личните си предпочитания или вярвания по принцип. Да харесвам някой исторически персонаж за мен е лукс, който не мога да си позволя

Но и с времето, понеже ги познавам, май не изпитвам много нужда да ги харесвам
Но и иначе съм си казвала честно, че съм много повече езичник, от колкото християнин, което ме прави сравнително обкетивен наблюдател на въпросната религия.
Между другото, цифричките не ги търси каквито си свикнала, до Късното Средновековие арабските цифри си били арабска работа А като заговорихме за Анри, знаеш ли колко пъти си е смянал религията?

Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.

Тема Re: Каня се да те питам вече от 4 постинга,нови [re: EvaB.]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано27.11.06 03:39



май 4 пъти бяха, ама не съм сигурна - последно си спомням, че казваше "Париж си струва една литургия" и май си остава като католически крал за ужас на Катерина ти Медичи - какво да се прави


Значи, щом не си католичка, ще можем да продължим диспута за целибата и англиканската църква утре на по - свежа глава
Като разнищим християнството, може да преминем и към митологии (за Троя нещо идеше реч...И за Брад.....:)))))
и програмата е пълна! Можем и билети да пуснем!





Тема Re: Каня се да те питам вече от 4 постинга,нови [re: Markizata]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано27.11.06 03:49



Е да ,логично е и най-перверзни.





Тема Re: Защо, по дяволите?нови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано27.11.06 10:15



Ами и аз си мислех, че няма и бях решила тоя път да не се женя. Ама какво да правя - по-силно е от мен. Някак чувствам, че така трябва да бъде и това е.

Не агитирам никой да се жени и не твърдя, че аз съм права. Важното е човек да е в мир със себе си!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: R e/ Фотоннови [re: Пpaдa]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано27.11.06 11:05



Често човек поема някакви отговорности, независимо от желанието си и това е нормално. Естествено е, когато с някой сме ангажирани, независимо в брак или съжителство, да очаквам неща от него, които не зависят от желанията му, дори може да влизат в колизия с тях, но са в реда на нещата. В двойката няма пълна свобода - иначе това няма да е двойка и това въобще не зависи от брака.

Когато Господ затваря врати, отваря порти!



Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано27.11.06 11:08



Много интересна информация. Но брак съществува не само в европейската цивилизация. Ритуал има навсякъде - от най-първобитното до най-развитото общество. Дори в полигамните общества се прави разлика между съпруги и наложници.



Когато Господ затваря врати, отваря порти!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.