Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: БилиДъKид]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано26.11.06 20:04



Дръж се на ниво. Маркизата не заслужава подобни обиди, особено, когато те показват емоционалното и интелектуално ниво на изричащия ги. Раздаващите смешни епитети тук ги знаем, моля те, не се бутай насила и ти сред тях.

Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.


Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: Markizata]  
Автор БилиДъKид (Supersonic Kid)
Публикувано26.11.06 20:19



Моме, само амортизираш клавиатурата. Бива ли така?

Относно възгледите - формирани са в резултат на житейски опит, който включва както бой, ебане и сръбска музика, така и лекции по естетика, умопомрачителен секс и Бранденбургските концерти. Накратко - батко ти Били е видял и две и двеста. За разлика от теб хуманитарните науки не са ми хоби.
За твое сведение, Били има достатъчно опит с жени и знае как да различава мършата от породистите екземпляри. Не само по аеродинамични показатели но и по умствения багаж. В моя бурен и интересен живот съм научил нещо. Зверския секс по балкански тертип има смайващо добри въздействия върху шунди залепени с изолирбанд, каквато без съмнения е твоята. Бих ти предложил да ти тегля една патка, но съм алергичен към нафталин.

C'mon, meat!

Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: EvaB.]  
Автор БилиДъKид (Supersonic Kid)
Публикувано26.11.06 20:21



Знаеш, че за разлика от вас двете, аз не ползвам казионния български език, а предпочитам човешкото слово.

C'mon, meat!

Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: БилиДъKид]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано26.11.06 20:32



Знам само, че използването на нападки и квалификации към някого не е начин да се води разговор! Ако не можеш да отговориш на нечие твърдение, да нападаш изказалия го е показна безпомощност.

Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.


Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: EvaB.]  
Автор БилиДъKид (Supersonic Kid)
Публикувано26.11.06 20:38



Глупости. В случая предавах уроци по оцеляване на девойката. Нейн си е проблема, че няма въображение. Накратко - да не се офлянква и да не лекува симптомите а да се омъжи или да си намири гадже, все тая.



C'mon, meat!

Тема Лошото е, че...нови [re: EvaB.]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано26.11.06 20:41



като кажеш А, трябва да кажеш и цялата азбука


Не виждам нищо заплетено и сложно в цитирания от мен текст - бих казала, че направо си е за полуидиоти (е, дали Били - дъ - кид го разбира, не мога да гарантирам)
Дали професорите от СУ са достатъчни авторитети за твоите изисквания, не мога да знам...какво разбират те, в края на крайщата!
Тънката червена нишка на комунистически лайтмотив, в случая, ми се види доста неуместна, пред вид, най - малкото, че комунизмът, начело с идеята за одържавена собственост, отрича християнството и църквата като цяло (ако не знаеш, да ти кажа) и, в този аспект, една алегория между идеята на "великия социлистически полит - икономически строй" и ранното християнство, би било такава груба гротеска, щото с тези си виждания , въпросният преподавател би се озовал в Белене преди още да си е публикувал книгата (заимствана от 3 страници ЗАПАДНИ източници и литература)!
Друг въпрос е, че въпросната книга е публикувана 2001г.:)

Но да оставим горкия Л. Дачев и Белене - то...аз поставям ВСИЧКО под съмнение, още повече, когато не ми се връзва логически обусловано. но , когато е подплатено с желязна логика и исторически факти, не виждам в какво имам да се съмнявам.
Не знам с какво ти се занимаваш, но в това, с което се занимавам аз, се работи с факти. И когато такива лиспват - допълва логиката.
А не романтизма и приказките за Дядо Коледа...много красиво, но това не е истинският живот!
Колкото до това, което си писала (и, което не става ясно, кой е източникът или дали е компилация от всичките долуспоменати), не виждам с какво това опровергава твърденията в моя постинг.
"Това, което прави Григорий не е да забрани наследяването на личната собственост, а прехвърлянето на църковна такава, под властта на отделни религиозни лица, на техните наследници." т.е., не Григорий въвежда целибата?...Я, пак?...Пусни си търсене в гугъл на "целибат" и виж какво ще ти излезе:)


Що се отнася до термина Католическа църква и англо-католическа църква, и въобще католицизъм, те не трябва да се бъркат. Това, което ние наричаме малко всекидневно католическа църква е само едно от разклоненията в миналото, римокатолическата църква.
- и аз съм на мнението, че не трябва да се бъркат, но ми е много интересно, какво представлява КАТОЛИчЕСКАТА АНГЛИКАНСКА ЦЪРКВА!
В един постинг ти обедини католици и протестанти, Шотландци и англичани, ирландци и англичани, отрече съществуването на ИРА и изобщо, обедини цяла Западна Европа в периода от Мартин Лутер през Хенри VIII та до наши дни!
Браво!!!!
Жалко само, че не си се родила достатъчно рано, за да им го обясниш на време
Нищо лично, нали?...само споделяме възгледи!

Редактирано от Markizata на 26.11.06 20:43.



Тема Душицо....нови [re: БилиДъKид]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано26.11.06 21:06



такива като теб ми предизвикват съжаление, да ти кажа...ако знаеш само колкокато тебе са ми минали като буквички на екрана...колкото и да им показваш къде им е мястото, те не пропускат да ти се слагат, да си направят самореклама: "виШ ма къФФФФ сам Пич с анцуНГ , и от класическа музика разбирам, най - паче от чЪлгица..." - винаги сте длъжни да опитате, а?
Не ти ли е просто унизително да самохвалстваш толкова елементарно?
или толкоз си го закъсал, че сигурно и труповете в моргата ти отказват, че си готов на всичко?...
Мойто момче, набий си го в главичката ( в която от двете има поне 1 мозъчна клетка): някои жени не са като селянките, които си свикнал да опъваш. И това, че ти не контактуваш с такива, е ясно обяснимо. Просто нищо от това, което може да им предложи менталния ти и културен багаж, не може да предизвика друго, освен съжаление...



Тема Тц, тц...нови [re: Markizata]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано26.11.06 21:08



Хей

(тук размахвам закачливо пръст), споменах ли нещо за пустото и празното?
С какво се занимавам ли? Ами точно с това Не, не съм специалист по въпросите на Средновековието и христианството, но, слава богу и мерси на преподавателите ми от Оксфорд и Сорбоната, научили са ме да чета и мисля сама А понеже наскоро си пих кафето с някои от споменатите професори в СУ, мога да те уверя, че не всички са достатъчно авторитетни за моите изказвания. И самите те без проблем си го признават, впрочем
(За протокола да отбележа, че замергането с титли не почна от мен, аз само отвръщам) Така че моля те, трябва ми доста да се впечатля от някаква титла. Последната, която ми въздейства беше на един нобелов лауреат по Химия, като се замисля, преди повече от 3 години... Но пък и самият човек, като личност, бе внушителен.
Комунизмът, поне този по нашите земи, никога не е отричал напълно христианството, и доказателство за това са достатучното оцелели и манастири и църкви по нашите земи тези 50 години. Самата аз 81 съм кръстена, което е доказателство само по себе си А няма нищо по логично, ако не може да се отрече нещо, то да се обурне в полза някому. Или пак да кажа (ахам, компилирано, от всичките онези цитирани от мен научни трудове и писано с прости думи) - не е вярно, че първата раннохристианска църква се е стремяла към ликвидиране на частната собственост и уравнаване на материалния статут на населението, това са анахронизми, допускани поради времевата историография на момента, в който са казвани. Няма никакви конкретни данни за това, а малкото речи и проповеди на цурковните служители от онези векове показват неодобрение на цурквата, но допускането на натрупване на богатства. Целта тук е повече "рекет", отколкото забрана. За каквато впрочем няма дори намек за опит.
На гугъл не те съветвам да вярваш, там има повече боклуци, отколкото верни неща. Ето, цитирах ти достатъчно исторически трудове, в които можеш да провериш кой и кога налага селибата Което впрочем не е еднократен процес и в различните църкви следва своя ритъм

За последното, наистина погледни за кои времена говорим, пък тогава ще продължим нататък. Сериозно. Не сме нито при Марти, нито с Хари 8, а през 10ти век и ранното христианство. А на Никейския субор тази все още много единна църква е провъзгласена за единна КАТОЛИЧЕСКА. Мога да ти дам и точния цитат, ако държиш Затова и казвам да не смесваш съвременната представа и съдържание на термина католицизъм с това, което се е имало предвид преди векове. Днес това, което наричаме католическа църква тогава е била римокатолическата цурква.
Иначе попадаш в капана на анахронизма.

Естествено, че нямам нищо лично Даже те харесвам, макар че се уморявам малко от това да ти повтарям едно и също

Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.

Тема Re: Тц, тц...нови [re: EvaB.]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано26.11.06 21:54



айде да почнем отзад напред


и аз се умарям да чета едно и също, да ти кажа, и се чудя, що го правиш? Верно!
не се съмнявам, че знаеш какво е римокатолическа (нар. западноправославна ) църква и всичките й перца и крилца, на които се разпада!
но ти ми говореше за АНГЛИКАНСКА КАТОЛИчЕСКА ЦЪРКВА и аз, като една малка, необразована възпитаничка на пост - социалистическия, некомпетентен СУ, те моля най - смирено, с цялото си познание и титли, които звучат наистина стряскащо, да ми обясниш, какво означава този термин и кога той бива въведен като официално вероизповедание в UK?! Ето! Радвам се, че една английска възпитаничка ще може да ме осветли по този заплетен казус и то - с информация "от извора"

Второ, не виждам защо и как, от смисъла и първообраза на брака, минавайки през целта на целибата, стигнахме до това, дали ранното християнство е целяло одържавяване на частната собственост по смисъла на марксистко - лениновите идеи на комунизма
Ако това има значение, аз лично не смятам, че раннохрист. църква е смятала да одържавява частната собственост Най - малкото, защото си е намерила друг, легален и по - лесен начин за това.
и не ТОВА беше предмет на спора/ разговора изобщо
Последно, като те слушам какви са ти критериите, съжалявам, но в един постинг, освен, че обедини католици и протестанти, ти отрече всички источници на информация, съществуващи по нашите географски ширини, както и цялата информационна маса на интернет (огромна част от която се хваща през гугъл...не знам...гугъл също ли има нещо общо с комунизма...) и обяви 3 единствени източника на света за меродавни - никой от които в момента не се намира в моята библиотека, признавам
Но аз бих била много доволна, ако ти можеш, от тези, цитираните от теб книги, да ми извадиш цитат тук, в който да пише обратното на горните ми твърдения - че не Григорий 7 - ми въвежда целибата, че целибата не е въведен с цел съхранение на църковното имущество, а заради християнското единение на Иисус с църквата! Ще го приема на доверие!
И, последно, можеш да извадиш всякакви текстове - аз също - зависи чии интереси обслужва съответният източник.
отвори официалния сайт на Ватикана, сигурно ще се зарадваш колко близо си до "светата Истина"...
Казваш, че са те научили да мислиш и да разсъждаваш...това е страхотно!И твоите разсъждения на съвременен, образован човек от 21 - ви век стигат до там, че безбрачието за римокатолическите свещеници се основава на себеотдаването и единението им със Светата Църква , а бракът се основава на любовта и верността между мъж и жена и повелите на Библията да се плодим и размножаваме и...това е, според теб, ПРИчИНАТА за наличието на всичко това?...



Тема Re: Тц, тц...нови [re: Markizata]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано26.11.06 22:16



Ужасно много закъсня :) Почти ми се иска още да можех да се ядосам на скритата ирония и не толкова скритото изкривяване на думите ми :) На това как успя да обвиниш мен за това, че ти обърна разговора на тема частна собственост и ранно християнство. При това след мой постинг, адресирам към друг

Или как видя неща, които дори насън не бих изрекла. И как не искаш да видиш други, много по-ясно назовани :)
Какво още ще ти кажа ли? Всъщност абсолютно нищо :)) Отдавна съм приела като ласка плесницата на уличната клюка. И оставила желанието да убеждавам някой в правотата ми




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.