Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: По икономически причивинови [re: Markizata]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.11.06 08:21



Може, разбира се да се купи на името на двамата апартамента, ама хората, когато са влюбени какви ли не глупости правят, пък със Семейния кодекс държавата ги предпазва от тези глупости.

Ако аз съм купила мебелите, се предполага, че половинката е давал пари за всекидневието или пък се е грижил за поддръжката, така че смятам, че СИО не е глупост. И да, освен икономически причини, аз други причини за брак не виждам. Макар че има едно следствие от икономическите причини. Предполага се, че човек, който е решил да поеме да гради с теб икономически блага, държи на теб повече отколкото на тънките сметки /изключая браковете по сметка, разбира се/.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: Пpaдa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.11.06 08:25



....спирам,че се разфилософствах Тъкмо щях да го кажа и ти си го написа сама.

Бракът не може да спре никого и не може да отнеме ничия свобода. Това са глупости. Хората си отнемат и съответно доброволно преотстъпват свободата, а не институцията "брак".

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: Маркизатанови [re: Markizata]  
АвторПpaдa (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 12:42



И без думи съм сигурна,че ще можем





Тема Re: Полуидиотчетонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторПpaдa (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 12:59



По принцип си прав/а и съм на същото мнение.Обаче май само аз и ти сме така.Защото повечето хора изкривяват и понятието "свобода" и понятието "брак". Аз не казвам,че съм против институцията"брак" по принцип,това е един вид сигурност и семейството е главна социална единица.
Все пак живеем в социума,а не извън него ,за да отричаме до крайност нормите му. Твърдо против схващането съм,че видиш ли брака ти дава някакви по-особени права върху личността до теб и мразя изказвания от рода: Ти си ми съпруг/а и си длъжен/на да правиш еди какво си за мен,да ми даваш това или да вършиш онова.Няма такова нещо. Ето За това посегателство върху личната свобода,върху индивида и правото му на избор говоря. Статута "семеен " не ти дава никакви права,а само отговорности,но.....изключително малко хора го разбират,а на повечето им е удобно да изкривявавт смисъла на всичко.За това обществото ни е болно.Няма виновни,но всички сме жертви.
Викам да спра да философствам а?





Тема Re: Полуидиотчетонови [re: Пpaдa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано25.11.06 13:12



Разбира се ,че в брака има права и отговорности,като във всеки социум.Иначе си противоречиш "твърдо".


Задължението трябва да произлезе от теб самата ,като самозадължение,самоизискване-наричат го отговорности дълг.Невинаги е приятно,но ТРЯБВА.Другото е каприз,да правиш само това,което искаш и което ти скимне в момента,щото така си го чувствала.
Отговорностите трябва да ги отнасяме към себе си,но да не забравям,че и двете страни имат очаквания.Не може да си хем в социума,хем свободна изцяло-пофилософствай си върху това.



Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: Markizata]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано25.11.06 13:25



Казват, че глупацияте са осъдени да повтарят цял живот едни и същи грешки, а умните - да правят все нови и нови...вие от кои сте?

Интересно е ти от кои си?



Тема R e/ Фотоннови [re: Фoтoн]  
АвторПpaдa (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 15:58



В отговор ще ти цитирам едно изречение от предишен мой постинг по темата,а именно,че човек сам си слага граници на поведението си.Тук имам предвид точно това за което говориш и ти...за отговорността и дълга,който поемаш към партньора,но не наложеният от "брака" а самоосъзнатият без натиск от други субективни фактори.Права и отговорности има и извън брака и те са моного по -достоверни и истински.Това се опитвам да обясня.Сигурен си,че човека до теб ти дава всичко това не защото е притиснат от обстоятелствата на брака.., а защото го иска и го чувства наистина като свой дълг към теб.Дано да си ме разбрал правилно.Бързам и може да пиша леко объркано.
Поздрави!



Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: ASSASSlN]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано25.11.06 20:12



Трогната съм от вниманието към моята личност!


Не мога да отговоря със сигурност - може би трябва да минат още години, за да покаже самият живот...Но до момента никога не съм повтаряла едни и същи грешки - освен един - единствен път...
Ще рече, правя нови и нови...и по тази причина никога не ми е скучно




Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: Markizata]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано25.11.06 22:58



Бракът си е много хубаво нещо, стига да е с точния човек. Какво да ми баете сега като съм сбъркала човека?
Повторният брак не е грешка, стига да е с различен човек. Грешка е да се ожениш пак за същия. Сещам се, че миналата седмица си поръчах шкембе чорба в една кръчма. Така драстино намерисваше, че я оставих недокосната. По тази причина не съм спряла да харесвам шкембе чорбата. Просто смених кръчмата.



Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: Markizata]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано25.11.06 23:21



Защото повечето хора изпитват дълбоката потребност да принадлежат на някого, на нещо и на някое конкретно време. Да живеят в социума в общ план и в малка клетка (семейство) в частен. Това са анцестрално заложени в нас нужди, които са тръгнали от времето, когато да встъпиш в брак е било поставено под закрилата на боговете и следователно е било по-висш етап на развитие и съществуване. Да се борим с традициите, емоционалното ни наслество, без да забравяме и митлогичното ни такова е много малко възможно.



Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.