Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Клин клин избива?нови  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано06.11.06 15:19



Реших да ви попитам,дали тази максима при препилите,важи и при разделените.

Минаха повече от 2 мес.откакто се разделих с приятелката си(извинете ме,ако досаждам,но имам нужда да споделя).Хич не се чуствам добре,дето се казва признаците на лудоста намаляват,но не отзвучават.Опитах какво ли не,за да забравя,но не става.Остана ли сам,мисля за нея,искам да й звънна,но се спирам.Всъщност какво да й кажа?Че понякога като вървя,се препознавам в други жени,а ако някой ги е прегърнал или се целуват сърцето ми спира?Като видя кола като нейната,сърцето ми се разхлопва?А и като го кажа,какво от това?Всичко тка или иначе,приключи.И за нея и за мен(лесно е да се каже,обаче....).
Бях за кратко с една жена,но се разделихме по една или друга причина.Срещам се и с други,но не се получава!Няма я пустата му тръпка!.Усещам,че съм студен,некомуникативен,някак си по задължение,макар че инициативата за срещите е моя.Не мога да говоря с тях,не ми се споделя,а и не мисля че е редно да ги занимавам с проблемите си.Между другото с жената,с която бях закратко,се чуствах добре и говорехме и може би щеше да стане нещо,но...Още сега ще отговоря на въпроса на някои от вас:"Защо не се съберете,щом не можеш без нея?"Защото в момента съм като "изтръпнал крак" и само идеята,че след време може(макар и теоритично!!)отново да изпадна в същото състояние ме ужасява.Не ми се иска да си представя една нова раздяла....!!??Сега поне започнах да се възстановявам и да съм що годе "нормален",а и живота ми започва да влиза в някакви "релси".Сигурно стана много объркано,много сантиментално или ревливо.......Абе и аз не знам,ама искам да ви питам:Любов любов лекува ли?

много сме,луди сме!

Тема Ако това е някакво успокоение-нови [re: Дokи]  
Автор TePe3a (непознат)
Публикувано06.11.06 15:39



и при мен не сработва тази максима. Активно опитвах, после се отказах. Щото не са ми виновни другите мъже, че аз не съм си подредила душата.
В търсене съм какво ми пречи. И изглежда е по трудно да направиш това в собствения си двор, отколкото в чуждия.
Ето например на първо четене ми се струва, че основната причина за твоето състояние е СТРАХ.



Тема Re: Ако това е някакво успокоение-нови [re: TePe3a]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано06.11.06 16:12



Не, не е страх, просто си трябва време да се преживее нещо. Любов лекува любов, ама не всяка връзка е любов, нали така? На тия връзки, между двете любови аз им викам връзки-гумички. Лека-полека помагат да забравиш, но не могат да те обсебят напълно. Много, много рядко се случва щастието след едно разочарование веднага да те бухне нова любов. Но това няма нищо общо със страха.



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Клин клин избива? [re: Дokи]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано06.11.06 16:56



Не, любов любов не лекува. Първо трябва да се излекуваш от предишната си любов, да престанеш да се чувстваш като "изтръпнал крак" и да престане да ти трепва нещо под лъжичката, когато видиш кола като Нейната и т.н. Иначе няма начин да изпиташ нещо по-дълбоко към друга жена, освен ако не срещнеш някоя, която да е толкова по- заинтригуваща, впечатляваща и прочие, че със замах да изтрие от паметта ти горчивия спомен за Нея. Уви, обаче докато времето не излекува раната ти, даже и да се появи тази, Другата, ти няма да имаш сетива да я видиш и усетиш. Всяка раздяла иска време, за да бъде преодолян горчивия вкус от нея и илюзорното усещане, че "никога няма да срещна друга като нея"," никога няма да бъда пак така щастлив"," никога няма да обичам и да бъда обичан така" и други такива.



Тема Re: Клин клин избива? [re: Дokи]  
АвторKим (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 17:38



Еххх Доки Доки,
така говориш за твоята последна приятелка сякаш е единствената и голяма любов в живота ти, не знам дали предишните са били толкова единствени и големи, но точно тази понеже е нямала време да бъде изживяна и насила е прекъсната за съжаление много трудно се преодолява. Аз лично бих те посъветвала ако си сигурен в чувствата си и все пак знаеш, че причината за вашата раздяла беше някакво нелепо недоразумение, какво всъщност ще загубиш, ако и се обадиш и не и разкажеш всичко това, което разказа на нас? Най-много да получиш не и това да те отрезви и излекува донякъде, че просто край си е край и никакви надежди няма. ноооо ако има ?
може да сте щастливи за цял живот, знае ли човек



Тема Re: Клин клин избива? [re: Дokи]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано06.11.06 17:48



Доки, съгласна съм с Пипилота, само ако се появи зашеметяващата Тя, тогава може да се заличи. Всичко друго е под знака за временна употреба. Трябва да освободиш себе си, за да се почувстваш по-добре, дори и това да означава отново да се събереш с нея, да се опиташ да контактуваш с нея, да се опиташ... Не бива да се страхуваш и не бива да мислиш за ново отхвърляне. Ти си знаеш най-добре с какво можеш и с какво не можеш да направиш компромис. Това е само за теб и от теб. Иска ми се да ти помогна, иска ми се на всички да помогна и на себе си, но не става - болката я има и самите ние трябва да намерим начин да живеем с нея или да я архивираме, но не и да се затваряме и да си посипваме главите... Хайде усмихни се





Тема Доки,извинявай ама.... [re: Дokи]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано06.11.06 18:06



....ти на колко си години????





Тема Извинена си! [re: esprit]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано06.11.06 18:19



И аз си мислех,че не може да ми се случи на ТИЯ години,ама ей го на!Като ученик след първата ученическа любов!

Обаче в цялата тая галимация се радвам,че все още мога да обичам и да страдам,щото много други са забравили какво е това!

много сме,луди сме!

Тема Ким,всяка любов.... [re: Kим]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано06.11.06 18:45



е единствена,голяма и неповторима!Иначе каква любов е,или е била??Поне аз когато обичам,обичам,когато страдам,страдам.

Понятия,които са нещо средно-абе заедно сме,ама просто ей така,не разбирам.

много сме,луди сме!

Тема Re: Извинена си! [re: Дokи]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано06.11.06 18:54








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.