Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Клин клин избива?  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано06.11.06 15:19



Реших да ви попитам,дали тази максима при препилите,важи и при разделените.

Минаха повече от 2 мес.откакто се разделих с приятелката си(извинете ме,ако досаждам,но имам нужда да споделя).Хич не се чуствам добре,дето се казва признаците на лудоста намаляват,но не отзвучават.Опитах какво ли не,за да забравя,но не става.Остана ли сам,мисля за нея,искам да й звънна,но се спирам.Всъщност какво да й кажа?Че понякога като вървя,се препознавам в други жени,а ако някой ги е прегърнал или се целуват сърцето ми спира?Като видя кола като нейната,сърцето ми се разхлопва?А и като го кажа,какво от това?Всичко тка или иначе,приключи.И за нея и за мен(лесно е да се каже,обаче....).
Бях за кратко с една жена,но се разделихме по една или друга причина.Срещам се и с други,но не се получава!Няма я пустата му тръпка!.Усещам,че съм студен,некомуникативен,някак си по задължение,макар че инициативата за срещите е моя.Не мога да говоря с тях,не ми се споделя,а и не мисля че е редно да ги занимавам с проблемите си.Между другото с жената,с която бях закратко,се чуствах добре и говорехме и може би щеше да стане нещо,но...Още сега ще отговоря на въпроса на някои от вас:"Защо не се съберете,щом не можеш без нея?"Защото в момента съм като "изтръпнал крак" и само идеята,че след време може(макар и теоритично!!)отново да изпадна в същото състояние ме ужасява.Не ми се иска да си представя една нова раздяла....!!??Сега поне започнах да се възстановявам и да съм що годе "нормален",а и живота ми започва да влиза в някакви "релси".Сигурно стана много объркано,много сантиментално или ревливо.......Абе и аз не знам,ама искам да ви питам:Любов любов лекува ли?

много сме,луди сме!

Тема Ако това е някакво успокоение-нови [re: Дokи]  
Автор TePe3a (непознат)
Публикувано06.11.06 15:39



и при мен не сработва тази максима. Активно опитвах, после се отказах. Щото не са ми виновни другите мъже, че аз не съм си подредила душата.
В търсене съм какво ми пречи. И изглежда е по трудно да направиш това в собствения си двор, отколкото в чуждия.
Ето например на първо четене ми се струва, че основната причина за твоето състояние е СТРАХ.



Тема Re: Ако това е някакво успокоение-нови [re: TePe3a]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано06.11.06 16:12



Не, не е страх, просто си трябва време да се преживее нещо. Любов лекува любов, ама не всяка връзка е любов, нали така? На тия връзки, между двете любови аз им викам връзки-гумички. Лека-полека помагат да забравиш, но не могат да те обсебят напълно. Много, много рядко се случва щастието след едно разочарование веднага да те бухне нова любов. Но това няма нищо общо със страха.



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано06.11.06 16:56



Не, любов любов не лекува. Първо трябва да се излекуваш от предишната си любов, да престанеш да се чувстваш като "изтръпнал крак" и да престане да ти трепва нещо под лъжичката, когато видиш кола като Нейната и т.н. Иначе няма начин да изпиташ нещо по-дълбоко към друга жена, освен ако не срещнеш някоя, която да е толкова по- заинтригуваща, впечатляваща и прочие, че със замах да изтрие от паметта ти горчивия спомен за Нея. Уви, обаче докато времето не излекува раната ти, даже и да се появи тази, Другата, ти няма да имаш сетива да я видиш и усетиш. Всяка раздяла иска време, за да бъде преодолян горчивия вкус от нея и илюзорното усещане, че "никога няма да срещна друга като нея"," никога няма да бъда пак така щастлив"," никога няма да обичам и да бъда обичан така" и други такива.



Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
АвторKим (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 17:38



Еххх Доки Доки,
така говориш за твоята последна приятелка сякаш е единствената и голяма любов в живота ти, не знам дали предишните са били толкова единствени и големи, но точно тази понеже е нямала време да бъде изживяна и насила е прекъсната за съжаление много трудно се преодолява. Аз лично бих те посъветвала ако си сигурен в чувствата си и все пак знаеш, че причината за вашата раздяла беше някакво нелепо недоразумение, какво всъщност ще загубиш, ако и се обадиш и не и разкажеш всичко това, което разказа на нас? Най-много да получиш не и това да те отрезви и излекува донякъде, че просто край си е край и никакви надежди няма. ноооо ако има ?
може да сте щастливи за цял живот, знае ли човек



Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано06.11.06 17:48



Доки, съгласна съм с Пипилота, само ако се появи зашеметяващата Тя, тогава може да се заличи. Всичко друго е под знака за временна употреба. Трябва да освободиш себе си, за да се почувстваш по-добре, дори и това да означава отново да се събереш с нея, да се опиташ да контактуваш с нея, да се опиташ... Не бива да се страхуваш и не бива да мислиш за ново отхвърляне. Ти си знаеш най-добре с какво можеш и с какво не можеш да направиш компромис. Това е само за теб и от теб. Иска ми се да ти помогна, иска ми се на всички да помогна и на себе си, но не става - болката я има и самите ние трябва да намерим начин да живеем с нея или да я архивираме, но не и да се затваряме и да си посипваме главите... Хайде усмихни се





Тема Доки,извинявай ама....нови [re: Дokи]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано06.11.06 18:06



....ти на колко си години????





Тема Извинена си!нови [re: esprit]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано06.11.06 18:19



И аз си мислех,че не може да ми се случи на ТИЯ години,ама ей го на!Като ученик след първата ученическа любов!

Обаче в цялата тая галимация се радвам,че все още мога да обичам и да страдам,щото много други са забравили какво е това!

много сме,луди сме!

Тема Ким,всяка любов....нови [re: Kим]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано06.11.06 18:45



е единствена,голяма и неповторима!Иначе каква любов е,или е била??Поне аз когато обичам,обичам,когато страдам,страдам.

Понятия,които са нещо средно-абе заедно сме,ама просто ей така,не разбирам.

много сме,луди сме!

Тема Re: Извинена си!нови [re: Дokи]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано06.11.06 18:54







Тема Иска ми се да ти кажа, ченови [re: Дokи]  
Автор summery ()
Публикувано06.11.06 19:37



да, тази максима важе и за разделите. Но няма да е истина. Щом нещата вече са решени не остава нищо друго освен търпение, болката няма да изчезне внезапно. Знаеш, че никога не сме подготвени и за любовта. Тя ни връхлита неочаквано и сладко точно когато най-малко я очакваме! Та си мисля, че когато това чувство се появи отново в живота ти, ще знаеш че раздялата е преодоляна. Тя, болката сигурно ще е част от спомена, но по-силни ще са хубавите моменти.
Радвам се, че си се уверил в способността си да обичаш. Напоследък си мисля, че няма по-ценно от това.

Колкото за срещите след раздялата, те са просто заместители. Вчера мислих по този въпрос. Заслужава ли човекът, който иска да ми протегне ръка и да ми помогне моето отношение към него? Та аз искам да го използвам за да заглуша нещо в мен. Или по някаква друга причина. Отговорът не ми хареса.

Като казах търпение, трудно е. То не е моята силна страна. Но ти опитай. После ще кажеш как се развиват нещата.

Поздрави!



Тема Re: Клин клин избива?Докиии...късаш ми сърцето!нови [re: Дokи]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано06.11.06 20:47



Колко познати изживявания, колко познати тръпки)) ...мале дано не е било яката любов, щото скоро няма да ти размине...факт! Е и до сега не ми е разминала една тръпка

, само дето живота я позаглуши и позатули с по-реални неща...мъж, дете и пр. Сега като се замисля считам, че така е по-добре, всичко да е останало в миналото ...недоизживяно, недовършено...иначе какво, проза...а така, сега е някак си "моята малка тайна")))
Опитай се да тушираш нещата с работа ли, с по 2 кутии цигари ли))), с вино и размисли...може и да пропишеш, поезия)))
Адски гадно положение, но се излиза след време...накрая кандисваш до теб да не е голяма любов,а спокойна любов и вярвай ми ако си вече и с натрупана житейска история установяваш че това е най-добрата сделка))
Въобще живота е "е...а си майката Джузепе!")))
Докиии, остави се да те обичат....стига си се хабил ти!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Не съм чел другите, нонови [re: Дokи]  
Автор koм (непознат )
Публикувано06.11.06 21:34



според мен зависи от човека. Някои могат да прескачат от една връзка в друга почти без пауза, други - не можем. Мен лично - това, което ме научи живота (уж) е - да не се паникьосвам и да изчакам да ми мине. И знам, че като ми мине - "новата тръпка" ще се появи сама.
А иначе - до тогава няма лошо да опитваш. Не знам дали е полезно, но след време става интересно и дори приятно.



Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
Автор ha! (член)
Публикувано06.11.06 22:04



Док
спри се и се провери какво е животът за теб
за мен петтях години кървене си заслужаваха трите мига пълнота
сигурно имам нещо циганско

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано07.11.06 09:49



6 месеца ... на мен ми трябваха преди време толкова за да се съвзема .....

Хората са различни, но просто една сутрин се събудих с усмивка и някак разбрах че живота почва с нова сила и имам енергията и желанието да преживея всичко отначало ако се наложи ....

Не мисля че клин клин избива ..... защото е малко грозно да използваш друг човек за да решаваш емоционалните си порблеми ... В подобна ситуация просто се върнах към себе си и към нещата, които са важни за мен - някакъв здравословен егоизъм ....

Има една мисъл, която много ми помогна да си стъпя отново на крака - "че всеки действа от позицията на личния си интерес". Чрез тази мисъл осъзнах, че не съм жертва на нечие коравосърдечие и неразбиране, и че другия човек е в пълното си право да прави каквто иска без да е отгворен,че това ме наранява.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Клин клин избива?Докиии...късаш ми сърцето!нови [re: makeover]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано07.11.06 10:00



Ти пък ми звучиш познато на мен.


Имах си една такава недоизживяна любов и аз. Яка тръпка с един як мъж, бяхме любими и близки, ама се скапа работата без време - заради него, в интерес на истината. Първо голяма мъка, после се попримирих. Омъжих се за предишния си мъж и си го обичах, но все част от мен мислеше за другия. Като се разделихме с бившия, минаха към 6 месеца и не щеш ли - съдбата пак ме сблъска с "голямата" любов. Тръгнахме пак и изведнъж осъзнах, че страстите са в миналото и всъщност това въобще не ми е голямата любов. Иначе мъжът пак си е як, ама не ме кефеше особено вече. И какво стана, срещнах сегашния си мъж и зарязах "голямата" заради Истинската.

Сложно стана. Просто исках да кажа, че понякога носим в себе си едни представи и носталгия по нещо недоизживяно и красиво, но върне ли се то, разбираме, че е само сянка и всъщност е без значение за нас.

Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Мое Съзвездие...нови [re: makeover]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано07.11.06 10:01



всичко разбрах,ама хайде да ми обясниш нещо:"Спокойна любов"-понятие разбираемо за хора ,да кажа над 70-те,когато вече живота е към залеза си,и просто ги е страх да са сами(ако обиждам някой,моля да ме извини

)Те са по-скоро приятели,отколкото мъж и жена.Обаче това понятие в по-млада възраст ми звучи като"дървено желязо"!!!!!С две думи -е те такова нещо нема!Въобще си нямам на идея как изглежда тая "спокойна любов".Не я /го ревнуваш?Не я/го чакаш с нетърпение?Приемаш я/го като интериора в хола?Като нещо в живота ти,на което държиш,но не чак толкова и при удобен случай му кръшваш или изоставяш?Или като необходимото зло,което те спасява от самотата и въпросите и създава макар и илюзия за брак и семейство?И как се прави секс при тая "спокойна любов"?Може би "спокойно",те.тая година един път,до година по-рядко?
А за компромиса-е това е една от най-честите причини за развод в по-късен етап!Компромис на всяка цена не крепи,а унищожава и брака и хората!
И обичано мое Съзвездие ,предпочитам да изживея,да изстрадам,да преболедувам всяка любов,но не и да си я спомням,като нещо неосъществено,като нещо недовършено!Много сме млади,за да имаме такива спомени!Пред нас има още много любови,раздели,тръшкане,щастие,нещастие,страдание,смях и плач ит.н.......за да поглеждам в миналото си!Когато стана на 90(дай Боже всеки му) и няма какво да правя(децата ще съм ги уредил в старчески дом),ще си спомням какво и как!
А сега си искам любовта,щастието,Живота,такъв какъвто е (е,и какъвто си го направия).
Целувам те!

много сме,луди сме!

Тема Re: Доки,извинявай ама....нови [re: esprit]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано07.11.06 10:03



Както казват руснаците - "Любви все возрасты покорны."

Дано да съм го написала вярно, но смисълът е ясен!



Ти не вярваш ли, че на по-зряла възраст може да те треснят яки страсти?!

Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема А,напротив!нови [re: Kлep]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано07.11.06 10:07



Даже е задължително,щото мъжете караме втори пубертет-от 40+ до към 60+!



много сме,луди сме!

Тема Re: А,напротив!нови [re: Дokи]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано07.11.06 10:08



Каквото при мъжете, такова и при жените!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Клин клин избива?Докиии...късаш ми сърцето!нови [re: Kлep]  
Автор TePe3a (непознат)
Публикувано07.11.06 10:19



Щастливка си, защото съдбата те е срещнала отново с "голямата" любов.
Има случаи, в които не те среща и времето покрива с някакъв романтичен блясък дори и най-неромантичните моменти, започваш все повече да си мислиш че си се разминал с най-голямата си любов и затъваш ли затъваш.
Е как един реален мъж може да се пребори идеално-нереалния образ от миналото?



Тема Re: Клин клин избива?Докиии...късаш ми сърцето!нови [re: TePe3a]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано07.11.06 10:28



Честно да ти кажа замислих се, доколко това е въпрос на късмет и въпрос на характер. Късмет е да срещвеш подходящия, особено след някоя възраст - факт. Но от друга страна, вглеждайки се в себе си, забелязвам, че нямам склонност да се хващам за миналото като удавник за сламка - може би е въпрос и на известна доза лекомислие, знам ли, но наистина гледам напред, а не назад.

Освен това нямам никакъв страх от влюбване и обвързване.

Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Клин клин избива?Докиии...късаш ми сърцето!нови [re: Kлep]  
Автор TePe3a (непознат)
Публикувано07.11.06 10:33



Разбира се че е въпрос и на характер:)
Съответното среща съответното. Каквото излъчваш, това привличаш.
И в този смисъл ти се радвам че си толкова лека и позитивна:)



Тема Re: Клин клин избива?Докиии...късаш ми сърцето!нови [re: Kлep]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано07.11.06 10:49



И правилно.

Влюбването(респективно, любовта) би трябвало да се възприема като вид благословия, а не като повод за бягство от себе си и страх. Със сигурност идва един момент, когато ще ни бъде много трудно да го изпитаме.



Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
Авторceлcka cтoпaнka (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 10:58



Ясно....дет' се вика ....."обран бостан". И не само някой е обрал бостана, ами е грабил със шепи, и газил и тъпкал върху ластарите. А и ти сега си сложил табела "Тук имаше бостан...."
При такова положение ще ти трябва много опитна "градинарка", която внимателно да стъпва и нежно, с бели ръкавици да пипа ластарите и да се опитва да ги изправя.
А има и друг вариант - поочистваш остатъците от бостана и почваш да ореш. Ама дълбока оран, тонове земя да преобръщаш докато унищожиш плевелите и мобилизираш хранителните вещества на почвата, за да я подготвиш и предпазиш от неприятелите за бъдещите насаждения.





Тема Re: Клин клин избива?нови [re: ceлcka cтoпaнka]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано07.11.06 11:08



Излиза, че нищо друго не му остава, освен да си търси някоя много опитна агронома!





Тема Пардон!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано07.11.06 11:09



АгрономКа, естествено!





Тема Значи така,а!нови [re: ceлcka cтoпaнka]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано07.11.06 11:34



Ами тогава слагам табела:"Търся нива за дълбока есенна оран!"


Хъм!Ластарите??Дали пък множественото число е най- уместно???

много сме,луди сме!

Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
Автор Lady_Maia (непознат)
Публикувано07.11.06 12:25



"Нищо ново не може да започне, преди да е завършило старото" ...
Очевидно ти не си приключил и просто няма как да започнеш нова връзка, която да те удовлетвори.
За мен най-нормално е да се премине през всичките силни емоции, съпровождащи една раздяла - от тъга, през гняв, мъка, после облекчение, накрая страх от новото ... за всичко това се изисква време (в учебнците пише от 6м до 2 години)


Познавам хора, които се хвърлиха в нова връзка на принципа за клина - не сполучиха ...



Тема Re: А,напротив!нови [re: Дokи]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано07.11.06 12:54



Това не се отнася за всички, Доки, не и за мен. Но, например, моята бивша от 41 и все още кара втори пубертет, много пъти съм й го казвал. Ама каква полза.



Тема Никога не казвай ....нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано07.11.06 13:08



никога!

Не забравяй,че сезона на котешката любов обаче наближава!

много сме,луди сме!

Тема Re: Значи така,а!нови [re: Дokи]  
Авторceлcka cтпaнka (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 14:02



Аз пък се чудех дали ластари им се вика или ластуни...



Тема Re: Никога не казвай ....нови [re: Дokи]  
АвторKaтя (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 14:21



Разбира се,че клин клин избива- но трябва да го намериш! 4 месеца, след като Господ прибра при себе си моята най-голяма любов в жилота и си мислех, че никога , никога няма да обичам повече, се влюбих от пръв поглед в един мъж, с който съм вече 5 години. 5 чудесни години!



Тема Знаеш ли, Доки,нови [re: Дokи]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано07.11.06 14:23



и предния път те прочетох с любопитство, и сега, но уви, прогресията е обратна... Изуми ме объче пълната липса на съответствие между думи и дела - писал си, че много страдаш по бившата, и ти е мъчно и т.н., а пък не искаш да се събереш със нея, защото сега се чувстваш "чудесно" (като ти е толкова чудесно защо ревеш през седмица - не знам) а в същото време страданието ти включва контакти със много жени, с една от която СИГУРНО си струвало да се пробва нещо повече, ама ти нали СТРАДАШ (и как страдаш в чужди легла - не знам също, аз, доколкото помня, на това му викаха СЕКС)... И, да ти кажа всъщност ГЛАГОЛА във мойто въпросително изречение - как ТАКА за ДВА МЕСЕЦА успя ДА ПРЕЖАЛИШ СТАРАТА ЛЮБОВ, че и да имаш НОВИ връзки, пък и ЕДНА от които с жена с която МОЖЕШЕ да стане НЕЩО??? А колко време продължи връзката, по която страдаш? Пет месеца, шест или пък оха - цели седем? Психолозите казват, че времето за преживяване на шока от раздялата е не по-малко от половината на времето, което преживяващия е прекарал с преживявания... Та, тези ДВА МЕСЕЦА, дето били минали, пък ти не си се оправил... АМИ, дай си ПОВЕЧЕ време... Сега каквато и връзка да имаш - не им завиждам на потенциалните ти партньорки - е обречена на провал... Още не си излекуван. Любов не се лекува с любов, погубват се и двете... Разбирам какво преживяваш, но не споделям оптимизма ти... ДВА МЕСЕЦА... Направо ме разби

Ето затова, понякога, си мисля, че никога няма да си върна вярата в мъжете... Или пък аз съм замесена от друго тесто, и ми трябва повече време, за да излекувам душата си... Не знам, и не те съдя. Просто споделих мнението си...



Тема Леко с вяратанови [re: parvaty]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано07.11.06 15:53



да не вземеш да се обърнеш към жените





Тема Re: Знаеш ли, Парвати,нови [re: parvaty]  
Автор Marygold_vn (Алтруист)
Публикувано07.11.06 16:28



хората сме различни - всеки е замесен от неговото си тесто - и слава богу -представяш ли си колко скучно и досадно би било ако всички мислим , чувстваме и усещаме по еднакъв начин - представяш ли си колко светове ще останат скрити за очите ни?
Аз също не те съдя - но бих искала да те попитам - защо толкова си се вкопчила в разните му там дни, месеци и години? Те ли са качественото мерило за една връзка?
Понякога една такава връзка - "краткотрайна" по твоите стандарти - е толкова наситена, толкова разтърсваща - че доста време след това не можеш да дойдеш на себе си - или по-право - не ти се иска да дойдеш на себе си...защото те е страх, не - защото знаеш, че си преживял нещо уникално и то едва ли ще се повтори ... Но също така знаеш, че е по-здравословно за теб да продължиш - за това трескаво се впускаш да търсиш следващия - само, че ... просто не можеш - трябва да се спреш, да затвориш очи и да преживееш другия - това май беше от твоята сигнатура

?

Разумът мисли, душата знае...

Тема Re: Знаеш ли, Парвати,нови [re: Marygold_vn]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 16:46



Да, тъкмо се чудих на тия психолози, които парвати споменава. Колко време ще страдам зависи от куп причини, но времетраенето на връзката не е между тях.





Тема Re: Знаеш ли, Парвати,нови [re: Kaлинa]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано07.11.06 17:50



Е, на психолозите им се плаща, за да ни "излекуват" и да "намерим" пътя си, т.е. при моята 17 годишна връзка се предвижда да страдам не по-малко от 8-9 години, а ако отида на психолог той ще "съкрати" този момент още на 50% и ще ми мине за 4 години, но поне 4 години ще съм му клиент и ще се изваждам от джобовете... Статистики, проучвания и т.н. писнали са ми...
Все пак съм малко раздвоена между Парвати и Мериголд. Гадно е да се мяташ от една в друга връзка страдайки по първопричинната, а от друга страна една силна и разтърсваща е като наркотик и искаш да я изпиташ още веднъж, още сега, още веднага, да забравиш за всичко друго отново и отново да преживяваш и то по-силно...



Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
Автор cълзичka (нежна)
Публикувано07.11.06 22:53



Не!, според мен в случая клина не го избива ами го вкарва още по-дълбоко! Просто ти трябва време да се нормализира кръвообращението в "изтръпналия крак"....:) докато не стане това към никоя нищо няма да усетиш..и не само това, ами винаги ще правиш сравнения и ще виждаш тази за която тъгуваш в идеализиран вариант, просто защото вече я нямаш. Дай си време..то само ще се случи когато си готов и излекуван. Нали си доктор знаеш как е физиологично с болните, ..това е същото:) Само, че сега страда нараненото ти его, до голяма степен от самата загуба. Нещата които харесваме, а не можем да имаме са най-силмо желани!
Ще ти мине!
Стискам палци да е скоро:)

------------- =^o.o^=--------------


Тема Re: Значи така,а!нови [re: ceлcka cтпaнka]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано07.11.06 23:14



Някъде им бикат ластуни, но на други места си им казват бастуни.



Извинявай Док... не можах да се въздържа да не го напиша.

Вашите са като свист на сабя, а нашите - като крясък на орел...

Тема Re: Значи така,а!нови [re: Severous_Snape]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано07.11.06 23:21



Ами тя, нивата, бастун иска, а не молитва.


Извинявай, Снейп, не можах да не го напиша.



Тема Re: Значи така,а!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано07.11.06 23:30



При това голем и корав по възможност. И да не забравя - работлив.



Вашите са като свист на сабя, а нашите - като крясък на орел...

Тема Re: Значи така,а!нови [re: Severous_Snape]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано07.11.06 23:50



Това в Хогуъртс ли го научи? Или ти май беше от Слидерин?





Тема Мила моя,нови [re: parvaty]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано08.11.06 14:07



защо четеш писаното като Дявола Евангелието.

Написах:"изтръпнал крак",т.е.безчуствен,но поне не боли дотолкова,че да искаш да се самоубиеш напр.Думата "Релси" беше в кавички.И като казвам "връзки",нямам предвид секс.Просто с някой се срещам по-често отколкото с друг и понякога си споделяме и проблемите и терзанията и ...просто си говорим.Не желая,а и ме е страх да съм сам,но това не значи,че скачам на врата на всяка моя позната,или случайно срещната .Защо винаги жените решавате,че мъжете чукаме наред и безразборно?И че това е начин да "прежалим" предишната.Нещо дълбоко е сбъркано в разбиранията ти.А тази връзка беше повече от ТРИ години.За твое сведение съм моногамен,колкото и старомодно да звучи.Не мила,не си разбрала!На мен проблема ми е,че не чукам за да забравя,а трябва да забравя,за да мога да правя истински секс с някой,който обаче обичам!

много сме,луди сме!

Тема Re: Мила моя,нови [re: Дokи]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано08.11.06 14:10



Да си моногамен не само не е старомодно, ами и с пълна сила се връща на "гребена на вълната"( ако мога така да се изразя) в последните години.





Тема Re: Мила моя,нови [re: Дokи]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано08.11.06 14:14



Не мога да повярвам, че съществуват такива мъже като теб... Наистина шапка ти свалям, най-искрено





Тема Недей!И аз си....нови [re: Finch!]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано08.11.06 14:33



имам кусури и трески за дялане!

По-горе ми казаха,че "страда егото ти...".Не,то не страда.Страдам за това,че когато почвам една връзка казвам ясно какво искам,за да няма недоразумения.Както и изслушвам другия.С неговите желания,изисквания и т.н.Но имам две ненарушими изисквания:1.Никакво кръшкане(оправдания от сорта"Абе пиинах и не разбрах как" не приемам.)Ако има нещо се казва преди да стане,а не после!!2.Всичко,което те притеснява,обижда,не ти харесва ит.н. се казва на момента.Забранени теми няма!Не приемам да чуя след време :"А ти помниш ли когато....?"
Та ме заболя от това,а не от нараненото ми ЕГО!

много сме,луди сме!

Тема Re: То всеки....нови [re: Дokи]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано08.11.06 19:08



си има трески за дялане, но аз не познавам мъж, който да е моногамен, който да е казал предварително, който да не е заявил " А ти тогава... Помниш ли когато ти..." /то за въпросите се отнася и за жените/ Това е и болката - излъганото доверие, липсата на комуникация, което означава отхвърляне, липса на отношение и уважение. Цитирам, кое ми направи впечатление и ме заболя "За твое сведение съм моногамен,колкото и старомодно да звучи.Не мила,не си разбрала!На мен проблема ми е,че не чукам за да забравя,а трябва да забравя,за да мога да правя истински секс с някой,който обаче обичам!"
Явно още не съм захвърлила розовите очила и не съм станала толкова цинична и саркастична колкото си мисля. Все още съм на полуизгубени илюзии.





Тема Разбирам те отлично,нови [re: Дokи]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано08.11.06 22:51



аз самата преди време казах на един човек от клуба, който ме съветваше да се отдам на сериозен секс, и емоциите ми ще бъдат излекувани, че за мен секса без чувства се превръща в "чукане" и после се чувствам мръсна, и няма сапун, който да ме отмие... Нямам представа защо си мисля, че ВСИЧКИ мъже правите безразборен секс наляво и надясно - може би, защото самата аз съм много наранена, и преминавам през фазата на цинизма. Не съм искала да те обидя, и съжалявам, че си се почувствал поставен до стената. Условията, които поставяш в една връзка са чудесни, но не мисля, че условия трябва да бъдат поставяни изобщо, що се отнася до Любов. Просто, трябва да намериш човек, за който твоите условия са НЕГОВИ априори! И, сега ми направи, за пореден път, още нещо впечатление - не съм чела всичките мнения, дадени в темата ти, защото те са много, но установих, че си написал, че си достатъчно голям за да преживяваш с удивление "ученически" трепети... В същото време мненията ти отново са наситени с емотикони, като на ученик, и си ми писал, че не желаеш и не обичаш да оставаш сам. Ами, замисли се, дали пък факта, че перманентно оставаш (видно) сам не означава, че ТРЯБВА да останеш сам, за да разбереш ЗАЩО оставаш сам в крайна сметка... И, прочети пак последното изречение, преди да започнеш да ме "милосваш"... Иначе прозвуча много миличко, никога не са ме наричали "мила"... Вероятно защото обикновено не съм такава. Откровеността в наши дни не се приема за добродетел, както и да се опитвам да чета Евангелието. Пожелавам ти лека вечер, Доки, и спокойни дни!



Тема Re: Разбирам те отлично,нови [re: parvaty]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано08.11.06 23:26



Извинявай, че се намесвам с мнение по един малък елемент от постинга ти- клишето, че сексът" без чувства" омърсява. Не че не съм му подвластна в някаква степен, но си мисля, че го чувстваме така, защото приемаме априори, че сексът е нещо мръсно, когато не са налице големите и ясно- декларирани чувства, гаранции едва ли не, че ще сме заедно и на следващата сутрин, и на по- следващата и т.н. А всъщност човешките същества не би ли трябвало да си бъдат благодарни заради удоволствието и топлината, която са си дали взаимно? Представям си двама самотни, нуждаещи се от човешка топлина същества, наранени, нуждаещи се от рамо, от...О.К., не е Голямата любов, просто е миг на сливане между двама търсещи самотници. Не заслужава ли това повече уважение? Мисля си аз и както си мисля, така и май ще си заспя пред компютъра. Ужасни сантименти от моя страна. Объркани мисли преди лягане.





Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 01:01



е тая рима дето се получава в комбинация с реинджър ме кара да се хиля непрекъснато. нервата изглежда е решила да ме оставя на самотек.



Тема Re: Разбирам те отлично,нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ..::B®i::.. ()
Публикувано09.11.06 07:26



И аз се извинявам,че се намесвам,но под секс без чуства аз разбирам безразборен секс-непрекъснато си прибавяш бройки ей така заради спорта.Това според мен не се прави заради самия секс а заради чуството за власт,което ти дава над другия.Но какво се има предвид под секс без чуства-не трябва ли поне физическо привличане да има и малко поне да сте на една вълна-емоционално,хайде мисловно?

В една друга тема Асасин беше въвел един термин-синдрома на междукрачието-това е според мен секс без чуства.
Но-хора разни свят голям на кой както му е изгодно и както ще се чуства най-добре.





Тема Re: Разбирам те отлично,нови [re: ..::B®i::..]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 07:57



секса ако не е по желание нали се води престъпление. напоследък нещата приличат да доказване кои кого е склонил. и в двата случая е престъление,но
ако ти си "жертвата" може да се намерят смекчаващи вината обстоятелства.
това разбира се при желание на господа по съвместителство. това желание е просто кефа му към момента. никога не е имал каквато и да е концепция дори приблизително свързана с реалноста, която обсъжда без да познава. за жалост това се тълкува като заяждане, дори като цинизъм. само, че не е.това е констатация, която прави живота още по елементарен за обяснение, но не и за подреждане по начин, които се смята за успешен.



Тема Re: Разбирам те отлично,нови [re: val]  
Авторkillmar (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 08:59



що така бе миме. приватизатора ме оцени високо навремето. не че съм му искал оценките, но това му е работата. не ми е работа да се бъркам по клубовете на хората, дето си имат приказка. жалко.



Тема Парв,мисля че....нови [re: parvaty]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано09.11.06 10:16



не ме разбираш дори малко,камо ли отлично.

Когато казвам "мила"имам точно това предвид и нищо друго.И не те "милосвам",защото не влагам нито подигравка,нито обида,нито сарказъм в думата"мила".
Колкото до "ученическата любов"-на години(42 за пояснение)може и да съм голям,но не се притеснявам от проява на чуства и от това понякога да имам поведение на ученик.Извинявай,но "железните" мъже,без емоция,без "трепване на мускул на лицето им" ги има само по филмите.Жив човек съм и нищо човешко не ми е чуждо.Да,понякога се смея без причина и ми е весело и хубаво,понякога ми е тъжно и ми идва да заплача(случвало ми се е )Понятието го употребих,защото едва ли има човек,който да си спомня с лошо тъкмо "учетическата любов",а напротив,всеки говори за нея кота нещо много хубаво и незабравимо.Не с омраза и злоба,а с лека тъга,че е свършила.
Парв,отдавна съм си дал сметка защо често оставам сам-защото не мога да се преструвам!Защото не мога да гледам човека в очите,да казвам колко го обичам,а сърцето ми да е празно.Защото не правя компромис-"една спокойна любов" в името на ....И аз не знам точно на какво.Защото не ме е срам да проявявам чуства,емоции,да питам,когато нещо не ми е ясно.Да кажа когато нещо не ми харесва,да искам обяснение и ако ми поискат на мен-да дам такова.Защото не искам да обсебвам другия,но и не искам да ме обсебват.Защото давам свобода,лична,която хората не знаят какво да правят и я приемат като незаинтересованост.Сигурно има още куп неща,за които в момента не се сещам.
А че си мила и добра съм сигурен!Просто зависи от човека срущу теб!А откровенноста-няма нищо по-лесно от това да казваш истината.Така няма да се чудиш какво си лъгал предишния път.

много сме,луди сме!

Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
Авторceлcka cтoпaнka (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 10:43



Доки! Извини ме, че те връщам във времето. Чета написаното...мога да разбера това, което преживяваш. Греша ли като си мисля, че сякаш при раздялата е останало нещо неизяснено? Имало е любов...това ясно, но само любов ли беше? Какво друго се случваше в тази връзка? Споменаваш, че 3 години е продължила. А някой от двама ви да си е мислил за брак, или поне за съвместно съжителство? И каква е истинската причина да се раделите? Кой какви очаквания имаше? Ти искаш ли тази връзка да има продължение?

Не обичам да гледам на живота в черно и бяло, защото той е пъстър, с много нюанси, но си мисля...от позицията на жена...че в крайна сметка една връзка води или до брак/съвместно съжителство или до раздяла.

Не отговаряй на въпросите, ако не искаш.

Дали ти помагам или не....не знам.





Тема Re: Парв,мисля че....нови [re: Дokи]  
Автор ..::B®i::.. ()
Публикувано09.11.06 11:30



Здравей,Доки позволявам си да се намеся в темата ти,защото се присетих за едно стихотворение на Петър Алипиев-ето го
Голямата любов е гръм и буря,
връхлита те, живота ти разтуря,
изпълва те със смисъл нов,
през тебе като огнен смерч минава,
но трайно щастие не дава
голямата любов.

Голямата любов е трепет божи
и до небето да те дигне може -
из тъмни бездни тъмен зов,
съдба е тя, забрава, страст и жажда,
но никога деца не ражда
голямата любов.

Аз лично като бях по-млада преживях такава голяма любов която разбира се завърши и с драматична раздяла.Никога докато съм жива нямо да забравя трепета и вълнението,чуството,че си намерил точно Него-твоята половинка-физически и емоционално-ние бяхме абсолютно в съзвучие.Няма какво да ги къдря повече-радвам се че съм преживяла такава любов.Така че те разбирам напълно-защо искаш да изживяваш нещо изключително,а не спокойна любов.
Дано съм успяла правилно да изразя това което мисля.Наистина се радвам,че още има мъже-романтици,в крайна сметка човек трябва да живее според собствените си разбирания и по начин,който го кара да се чуства добре и в мир със себе си.
Хубав ден!





Тема Re: Парв,мисля че....нови [re: ..::B®i::..]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано09.11.06 11:52



Извинявай, че и аз се намесвам

. Исках само да кажа, че е голяма благодат наистина да си изпитал точно тази любов. Привилегия е един ден, независимо от това, което ти се случва, да имаш за какво да си спомниш с умиление, лека носталгия, топло чувство и благодарност...



Тема Re: Парв,мисля че....нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ..::B®i::.. ()
Публикувано09.11.06 12:00



Знаеш ли,въпреки че минаха толкова години от време на време ей така под сурдинка съм се питала а какво ли щеше да стане ако...Разбери ме правилно-въпреки че брака ми се оказа фиаско аз не съжалявам за него-в крайна сметка имам единственото без което не мога да живея-дъщеря ми.Но си права-това е привилегия да имаш спомени за нещо толкова толкова неповторимо!





Тема Re: Парв,мисля че....нови [re: ..::B®i::..]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано09.11.06 12:42



Нямаш си и представа колко добре те разбирам.





Тема Re: То всеки....нови [re: Finch!]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано09.11.06 13:10



Не искам да кажа нищо лошо за Доки - не го познавам лично, но по принцип от думи до дела разликата е голяма.

Аз, например, съм чувала същото изявление за моногамност от един от най-големите плейбои (от международен мащаб), които познавам. И най-интересното е, че си вярваше!

Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Браво!нови [re: ..::B®i::..]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано09.11.06 13:16



Откога търся това стихотворение. Преди много години попадна пред погледа ми и съм запомнила само откъслечни стихове! Благодаря, че ми го припомни!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Клер,ама хич не си...нови [re: Kлep]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано09.11.06 13:20



права!

Значи под "моногамност" разбирам секс само с една жена,никакви тройки,четворки и т.н.В смисъл,че винаги,абсолютно винаги,си лягам само с една жена в леглото!

много сме,луди сме!

Тема Re: Клер,ама хич не си...нови [re: Дokи]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано09.11.06 13:26



Аха. Това уточнение беше важно.



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Редактирано от Kлep на 09.11.06 13:26.



Тема Не си права, Парвати.нови [re: parvaty]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано09.11.06 15:56



Далеч не всички мъже правим безразборен секс наляво и надясно. Аз например бих го правил само с хубавичките

Смятам че липсата на секс за повечко време се отразява и на начина на възприемане на хора от другия пол - независимо дали си го признаваме или не.



Тема Re: Много си прав Докинови [re: Дokи]  
Автор KRlZlA (зелени очи)
Публикувано09.11.06 16:02



това е което искам и аз и мисля, че съм го казала и показала ясно и на мъжа с когото живея, така нещата са ясни и прости от момента в който прекрачих неговия дом.





Тема Доки, истината е, че си един изключителнонови [re: Дokи]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано09.11.06 16:30



свестен човек, а изключенията винаги биват разграничавани от правилото... И съответно пребивават сами... Колкото и да се борих в себе си, не мога да не призная факта, че ти непрекъснато затвърждаваш първоначалното ми впечатление от някои и други твои коментари или постинги, а то е, че си един изключително толерантен и широко скроен човек, добър и приветлив. Като комбинираме и желанието ти за Огън и страстта, която влагаш в Живота си, нормално е да оставаш сам. Не мисля, че не те разбирам дори приблизително - разбирам те отлично, когато казваш, че не си от хората, които търсят "спокойна Люов" - аз също имам потребност от Огън и Жупел, и не мога да направя компромис със себе си, но аз, също като тебе, съм сама... Нали знаеш поговорката за хубавите ябълки, и кой ги консумира? Е, добри ми докторе (не казвам "стар", защото 42 са една ЧУДЕСНА възраст

), мисля, че е време да станем едни прасета, белким най-накрая и на нас се падне по една хубава ябълка! От друга страна, мисля, че тази поговорка визира ябълките, които прекалено дълго се кумят на кого да се дадат да ги откъсне, докато накрая изгният на дървото и ги доставят в кочината за вечеря... А сега сериозно - мисля, наистина, след всичкия сарказъм, който аз вложих в предишните си мнения, истината е една, и ти я казах още първия път - трябва ти време, и може би - консервация, или, ако трябва да се изразя нагледно - настрой се, ако мога да ползвам това определение, в режим "готовност", а не в режим "търсене", започни пак да ходиш на риба ( в случай, че сега е позволено, щото нали разни умни глави ту разрешават, ту забраняват риболова, не съм сигурна дали е сезона сега) или пък тренирай нещо, но позволи на тялото ти да излекува душата. Когато душата боледува трябва да се уповем на здравото - тялото ни, то си знае работата. И просто се отпусни... Не търси... идва Коледа и Нова Година, приятни празници и време за почивка... Ти звучиш като един прекрасен човек, и аз не се съмнявам, че един ден ще бъдеш ужасно щастлив. Все някъде СЪЩЕСТВУВА жена, която иска да има ТОЧНО такъв мъж като теб, и може да си позволи да го получи. И ти ще я срещнеш. Някой преди време ми беше писал "Когато Господ ти отнема нещо, Той не го прави, защото е лош! Просто ти освобождава ръката, защото е приготвил да ти даде нещо още по-хубаво!" Разбирам , че страдаш по тази жена, защото си имал, и още имаш чувства, и искрено ти съчувствам. Просто наистина мисля, че само Времето е в състояние да ти помогне... И спокойствието, и почивката... И наистина вярвам, че докато не се почувстваш съвсем готов, всякакви други опити да създадеш връзка ще се окажат безплодни... Стискам ти палци, и ти благодаря за хубавите думи, които си написал за мен. Наистина ми се иска да съм мила и добра Що се отнася до откровението, и тук мислим еднакво - аз мразя да лъжа освен защото не е морално и защото после ще трябва да помня всяка лъжа, която съм казала



Тема Абе лесно енови [re: parvaty]  
Автор ..::B®i::.. ()
Публикувано09.11.06 21:34



да се каже-ха да станем прасета и да си отядем на ябълки,ама не е за всеки работа това-дет се вика като не ти е в природата...
Точно тази вечер обяснявах на една приятелка как видиш ли на вече ще съм кучка!Тя ме погледна все едно съм обезумяла ..и после прихна да се смее-е как по-точно ,вика-ще стане това,ти си такава и такава пък искаш да станеш съвсем друга!Та не знам да продължавам ли в тая насока или да си бъда аз.

.Пък после си викам-що аз да се променям,току виж пък някой си ме оценил такава каквато съм!



Тема Re: Парв,мисля че....нови [re: Дokи]  
Авторlist (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 15:00



Да ти е хрумвало някога, че ти имаш различна гледна точка от другия?
Казвайки, че не харесваш, може би отричаш част от същността на човека.
Да искаш обяснение за неща, които някой не смята, че те засягат.
Не обсебваш, но дали тогава си с него/нея? Какво значи лична свобода по твоите стандарти? Защото имах такава "свобода"... Оказа се свободно от мен време за партньора...Добре го оплзотворяваше и се забавляваше...
Защо приемаш ролята на невинна жертва?
Ти не знаеш, ти не си разбрал, на теб не са ти казали...
А може би се е опитала да ти каже по някакъв начин? Може би на теб не ти е харесало и си го игнорирал като информация. Допускаш ли, че причната е именно в теб тя да не е намерила начин да ти вкара причината в "информационния поток"?
Преди пак да се жалваш, помисли.
Не те обвинявам, показвам ти и друга гледна точка



Тема Прочетох внимателно ...нови [re: list]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано10.11.06 17:39



нравоучението ти.Да,разбирам че в момента мразиш всички мъже,защото се чустваш предадена и излъгана.Дето се казва,трябва да има виновен,и по възможност да е някой друг.
Хрумвало ми е че имаме различни гледни точки и добре че е така.Иначе би било ужасно да живея със своето огледално отражение или с човек без собствена позиция и виждане.Та това не го приемам за нещо фатално.
Когато не харесвам нещо,то е защото хората имат различно възпитание,светоглед,ценности.Не отричам другия,а просто питам какво е вложил,или какво е предизвикало дадено действие или постъпка.Така нещата се изясняват в момента и в дадената ситуация.
За обсебването-има една категория хора,които искат партньора им да бъде непрекъснато с тях,да им споделя всичко,да си говорят,да гледат това което той иска,да ходят там,където той иска,звънят по 10 пъти дневно просто така,да се чуят-изобщо се опитват да наложат поведение и вкусове,но само техните,а не и чужди.Че не приемам това,лошо ли е?
Личната свобода не значи и незаинтересованост.Но все пак сме големи хора и непрекъснатото висене над главата на другия е глупаво.Всеки има право на лично време-за кафе,за стари познати,за танци,дори ей така,просто за да е сам.Не държа непрекъснато да сме заедно,но ако поиска да отида,или поискам тя да дойде-О.К.Не ми е лична собственост или роб-има право на решение и собствено мнение и поведение.
Невинни жертви няма.Причината за раздялата е и във двамата.Респективно и двамата са потърпевши.Кой повече,кой по-малко.Пък и част от хората в клуба ме познават лично и мисля че знаят че не търся оправдание или не опитвам да се изкарам жертва.Просто така е станало.
А идеята,че трябва да търси някой нещо в "информационния поток",нещо скрито,да се тълкува и т.н .не ми харесва.Господ ни е дал усти и думи.Нещо като нети харесва,кажи го.Но да се досещам,да гадая,обикновенно се тълкува като проява на мнителност и лош вкус.Особенно безпричинното търсене на подтекст.
Та така.Това е моята гледна точка.Може и да е разхвърляно,но три пъти се опитвам да напиша отговор,но Дира ме изхвърля,та сега пиша четвърти.Но нищо,държа да ти отговоря и ако се налага ще пиша и пети.

много сме,луди сме!



Тема П.П Лист,ако човека до мен...нови [re: list]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано10.11.06 18:42



ми каже:"Не ме питай за еди каво си,защото смятам че не те засяга",връзката приключва на момента.Да ти обяснявам ли защо,или ще се досетиш сама?

много сме,луди сме!



Тема Re: П.П Лист,ако човека до мен...нови [re: Дokи]  
Авторlist (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 12:46



Толкова приказки си изписал, а само от "...ми каже:"Не ме питай за еди каво си,защото смятам че не те засяга",връзката приключва на момента..."
трябва да ти е станало ясно, че вина си имал И ти!
И не се обяснявай пред мен - не съм ти искала такова нещо.

п.п.Може да си добър лекар, но си лош психолог.



Тема Никога не..нови [re: list]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано11.11.06 13:02



съм казвал,че нямам вина.И не се обяснявам,а се опитвам да отговоря на обвиненията ти.Защото в постинга си те са доста,включително и един много интересен съвет накрая:"И следващия път,преди да се оплакваш,си помисли!".Дали пък съм чак толкова лош псхолог?

много сме,луди сме!



Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано11.11.06 15:04



Не съм чела мненията на другите, сигурно ще повторя нечии съвети, ще извинява6


Мда...2 месеца, помня какво е, едва едва почва6 да се ориенира6 къде си, какво си, какво те е завъртяло, ама още не си сигурен, че те е изплюло....Тя, раздялата, не е само едно 5 секундно сбогом, ами си е цяла пиеса в няколко акта, ти си някъде в края на 3тия и началото на 4тия. Още време ти трябва за да напусне6 сцената, ама ако в първите дейстия е трябвало да се води6 от идеята "каквото и да става, поне да оцелея", сега е време да се поогледа6, да се замисли6 вече не само да присъства6, но дори да играе6 добре, да изпитва6 удоволствие, а не да си само прецаквания
Изгори снимката й, запи6и се в гей клуб, замини на пъте6ествие, промени света около теб, поне за кратко, за да може6 да промени6 и светогледа си. Между другото, иътри ли вече всичките й смси и имайли? Не ме лъжи, знам, че пази6 още няколко на дъното Отвори пръсти, Доки, и остави нещата и миналото да изтече, не се изку6авай да се вкопчи6 в него. Докоснал си го, преживял си го, сега е време да опита6 нещо ново. Не задължително същото, даже гарантирам, че няма да е същото, но нещо различно, нещо НОВО. А когато ти стане трудно и не намира6 смисъл в нищо, погледни какво стой на лявото ти рамо То ще ти напомни, че още си жив и още има смисъл

Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.

Тема Re: Извинена си!нови [re: Дokи]  
Автор DeNiro ()
Публикувано13.11.06 14:09



Прочетох внимателно историята ти.Едва ли това ще те успокои,но в момента съм в абсолютно същото положение.Мога само да ти дам няколко съвета.щом си решил,че няма да сте заедно,ще отстояваш позицията си колкото и да ти е трудно.Остави я тя да те потърси.Ако не си в мислите и значи не ти е било там мястото.Колкото и да ти е трудно няма да я търсиш,да и хленчиш и да я гледаш с влажен поглед.Жените страшно мразят това и на секундата,ще и станеш безинтересен.Парадоксално,но факт.Ако ти се обади дръж се все едно нищо не се е случило,все едно живота продължава и не ти пука за нея



Тема Re: Клин клин избива?нови [re: Дokи]  
Автор DeNiro ()
Публикувано13.11.06 14:10



Прочетох внимателно историята ти.Едва ли това ще те успокои,но в момента съм в абсолютно същото положение.Мога само да ти дам няколко съвета.щом си решил,че няма да сте заедно,ще отстояваш позицията си колкото и да ти е трудно.Остави я тя да те потърси.Ако не си в мислите и значи не ти е било там мястото.Колкото и да ти е трудно няма да я търсиш,да и хленчиш и да я гледаш с влажен поглед.Жените страшно мразят това и на секундата,ще и станеш безинтересен.Парадоксално,но факт.Ако ти се обади дръж се все едно нищо не се е случило,все едно живота продължава и не ти пука за нея



Тема Re: Клин клин избива?нови [re: val]  
Авторyбeдeн, (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 14:26



че има жени, които не могат да бъдат преценени достатъчно обективно от хора които не ги познават лично. въпреки доброто желание.



Тема Хмм, интереснонови [re: DeNiro]  
Автор TePe3a (непознат)
Публикувано13.11.06 14:33



ако и жената мисли по сходен начин:)
Тогава?



Тема Re: Клин клин избива?нови [re: yбeдeн,]  
Авторaми... (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 14:56



,това е новина. нали същото може да се каже и за мъжете. по
тази причина се намесват в разрешаването на спорове и независими? арбитри.
в краина сметка мъжете би трябвало да могат да носят по-голяма отговорност.
предполагам ролята на арбитрите е в това да определят кои, каква отговорност може да понесе преди да се изложи. едва ли е необходимо
жените да се издухват докато се пишмандисат напълно. когато жена се крепи
на едната си гордост ще бъде защитена. ако има желание

да
бъде защитавана. нека не забравяме, че в някои случаи съпругите предпочитат да са жертви, само че на чужди мъже. тогава се оказва, че
съпругът е невъзможен за издържане. и наново започва същата сапунка.



Тема Re: Извинена си!нови [re: DeNiro]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано13.11.06 17:43



О, да! Това определено действа и приложено от жената към мъжа... Кратко и ясно - Глупости! Никой не ти казва да ходиш и да хленчиш, но ако искаш да си с този човек трябва да подадеш ръка, да си откровен и честен, трябва да говорите, а не да се правите на гадатели и оракули по отношение на това какво си мисли и чувства другата страна. Ако не говорите няма начин да разберете нито себе си нито другия. Какво ще стане то ще си проличи. При всички положения ако подадеш ръка печелиш дори и да не бъде приета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.