Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.06.11 19:22



Продължаваме темата с огромна благодарност към специалистите-онколози MD и PRN, които с
професионалните си съвети, отзивчивост и човешко отношение помагат на всички, потърсили помощта им!



Предишната тема може да намерите

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор desidora (непознат )
Публикувано11.06.11 00:58



Здравейте!!!
Вчера откриха на мама отново метастази,този път в белият дроб.Искат да й правят термоамблация,защото има течност в дясно.Притеснявам се,понеже не чух и не прочетох нищо хубаво за тази интервенция.Има ли друг начин за отстраняване на течността?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор Alexia_81 (непознат )
Публикувано11.06.11 08:44



Искам да се обърна към лекарите с молба да ми разяснят едно хистологично изследване.А то е:Обилен кюретажен материал,представен от ендометриален полип със секреторни промени,в който се намира участък на дисплазия,наподобяващнай-вече секреторен еднометриален малигнен епителиом.В материала се намира и полипозно променена ендоцервикална лигавица.Уместно е извършване на контролно сепарирано абразио в ранна пролиферативна фаза.
Много ще съм ви благодарна.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Alexia_81]  
Автор PRN ()
Публикувано11.06.11 10:38



Нищо особено - пролиферирала (нарастнала) маточна лигавица, с нещо което прилича на полип на матката и лигавицата на шийката на матката. Пропуснала си да напишеш на колко си години, но ако ..._81 в ника ти има нещо общо с годината на раждане това вероятно са нормалните циклични промени, които биха се появили при една позакъсняла менструация. Не се плаши.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: desidora]  
Автор PRN ()
Публикувано11.06.11 10:45



Не съм и чувал за термоаблация на плеврален излив. Сигурна ли си, че си разбрала правилно.

Нормално тези изливи ако са големи се дренират с една тръба за няколко дни между ребрата и после в плевралната кухина се вкарва Блеомицин или Доксициклин, които предизвикват срастване на белия дроб със стената на гръдния кош и с това се спира събирането на повече течност.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор Alexia_81 (непознат )
Публикувано11.06.11 11:27



Много ви благодаря.Става въпрос за моя приятелка,която е на 25г.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Alexia_81]  
Автор Alexia_81 (непознат )
Публикувано11.06.11 11:28



И проблема тръгна точно от закъсняла менструация.Благодаря отново.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Авторkali (Нерегистриран)
Публикувано11.06.11 13:11



Здравейте, някой може ли да ми обясни какво точно е T3N1M1, човека има ли някаква надежда, защото лекарите отказват да се занимават с него, само един спомена, че май сме закъснели....

Кирилицатя е задължителна!

Редактирано от *jull** на 11.06.11 15:32.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: kali]  
Авторkali (Нерегистриран)
Публикувано11.06.11 13:30



Окончателната диагноза e "carcinoma capitits pancreatis cT3N1M1".

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 11.06.11 15:31.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Alexia_81]  
Авторuвa75 (Нерегистриран)
Публикувано11.06.11 23:23



Здравейте, преди осем години загубих баща си от рак на белия дроб. През януаре 2010г. майка я оперирараха от рак на гърдата, всичко вървеше добре, през февруари тази година правихме сцинтиграфия на кости която нищо не показа. От април започнаха страшни болки в областа на кръста и се почна дисковахерния, бъбречна криза и така до 20 май когато платихме и направихме скенер. Установиха множество метастази в двете половини на белия дроб. Майка никога не е пушила. Кошмарът се върна и много ме боли от отношението на лекарите в плевенския онкодиспансер. Изписаха и болкоуспокояващи и приключиха въпроса, споменаха за химиотерапия, но трябвало първо да преодолее болката и да укрепне. Питам как? Нима ще я оставят и нея да си иде както баща ми. Той беше диабетик преди една от химиотерапиите му вляха глюкоза по грешка и след това бяха много учудени защо той се влоши като туморът беше започнал да се калцирва?! Направиха му трахеотомия и прекратиха химиотерапията, след два месеца той почина........
Сега е същото бездействие и с майка ми. Аз чета питам и и назначавам лекарства за гаденето и повръщането, световъртежа и т.н. и т.н. Лекарите не могат да и помогнат защото се водила на учет в онкодиспансера, а от там нищо чакаме и чакаме и губим ценно време. С всеки изминал ден тя отпада по вече и по вече. БОЛИ МЕ МНОГО МЕ БОЛИ КАТО Я ГЛЕДАМ КАК ГАСНЕ А АЗ НЕ МОГА ДА И ПОМОГНА. МОЛЯ, ВИ КАК ДА РАЗБЕРА ДАЛИ Е ГОТОВА ЗА ХИМИОТЕРАПИЯ. КАЖЕТЕ КАКВИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ДА НАПРАВИМ ЗА ДА ИМАМ ОСНОВАНИЯ ДА ИСКАМ. И КАКВИ ТРЯБВА ДА БЪДАТ СТОЙНОСТИТЕ ЗА ДА ПОЧНЕМ. ЧУХ ЧЕ ИМА ХИМИОТЕРАПИЯ И ПРЕЗ УСТАТА. ПОМОГНЕТЕ МИ.......................




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.