Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано22.09.11 12:46



Копие от темата за рака на щитовидната жлеза:
Говорих с един от лекарите и си видях документите от изследванията.
Значи, възела е голям 2х3,5х4 см и е папилар, поне според досегашните изследвания, но не е 100% сигурно. Това ще се установи със сигурност след като бъде изваден и се види. Как ви се струва с тези размери възможно ли е да е папилар или не?
Другото интересно е че въпреки големите си размери никога не съм имал проблем с преглъщане, дишане, задушаване, видимо на врата ми нищо не се вижда и не се напипва. Нямам никакъв типичен симптом за това заболяване, което ми го откриха съвсем случайно влизайки за друго в болницата. Нормално ли е?
Ако не бяха ми го открили колко ли време щеше още да расте, докато се появи симптоматиката на заболяването?
Задавам тези въпроси и ако може някой запознат с тези проблеми или медицинско лице да отговори, защото колко ли други случай има, като мен, хората си живеят необезпокоявани и неподозиращи, че го имат, а като се открие (ако изобщо се открие) може да е съвсем късно...





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор acorna (непознат)
Публикувано23.09.11 16:25



Преди 2 месеца на съпруга ми му направиха операция на простатата/ТУР/ в Токуда,като твърдяха,че е доброкачествено увеличение и с цел да се изхвърлят камъните от бъбреците и мехура,които има.След това изследването на материала показа наличие на рак на простатата-Т2.Започна Андрокур и всичко изглеждаше добре,нопреди 3 седмици започна да получава неудържими позиви за уриниране и сега уринира на 40мин и по-често.Ходихме отново при същия лекар,в онкодиспансера,в б-ца Лозенец и всички казват,че нищо му няма или че е инфекция.Сега пие антибиотик,но няма промяна.Моля, дайте идеи какво да правим и къде да ходим-положението е нетърпимо!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор magaree (непознат)
Публикувано23.09.11 20:42



Да, за съжаление сте прав. Образуванието е с размери 6 см. а не както съм написала 6мм!
В крайна сметка прегледаха вуйчо ми във Военно медицинска академия, викат го пак на 29-ти, за да му направят биопсия и от там да се реши какво ще правим.
Уж на направлението му за прием в болница пишеше "спешно", но казаха, че доктора, правещ биопсии бил в отпуск до 29-ти, а ако е наистина спешно ?!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: magaree]  
Автор PRN ()
Публикувано24.09.11 07:29



Нещата в онкологията рядко са чак толкова спешни. Това че ще изчакате няколко дни няма да промени нищо, така че си съсредоточете вниманието върху други важни неща, а не върху няколкото дни чакане.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: ramibolu]  
Автор PRN ()
Публикувано24.09.11 07:34



Предложената му химиотерапия е една от най-добрите комбинации, които имаме в момента. Шанса заболяването да отговори на нея е много приличен и не мисля, че ще засегне черния дроб по някакъв кой знае колко неблагоприятен начин. С други думи - аз бих окуражил човека да приеме предложеното лечение.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: anito]  
Автор PRN ()
Публикувано24.09.11 07:41



Някаква химиотерапия (напр. Карбоплатина/Винералбин) с или без Тарсива.

Кръвните показатели могат да се оправят с каквото е необходимо - какво точно... зависи от конкретния проблем. На 50 години жената е много млада и има всички предпоставки да понесе/отговори добре на лечението.



Тема Re: Въпроси към лекаритенови [re: Krasi..-202430]  
Автор PRN ()
Публикувано24.09.11 07:53



Бикусан, Касудекс и Калутид са едно и също лекарство - Бикалутамид, направено от различни фирми. Не съм работил нито с Бикусан, нито с Калутид, но не виждам да има кое знае каква разликата в ефекта.

Какво е GLUPAP не знам.

Няма проблем с сцинтиграфията сама по себе си. Да ли е неоходима - също не знам, зависи от симптомите. Със сигурност не е начин да се проследява хидронефроза.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Ultraschall]  
Автор PRN ()
Публикувано24.09.11 07:59



Папиларния и фоликуларния рак на щитовидната жлеза обикновено не дават симптоми много години. Това което се е случило с тебе не е необичайно. Напълно е възможно с тези размери нещото да е папиларен карцином и вероятно е - папиларния лесно се диагностицира с биопсия. С фоликуларните раци нещата са малко по-трудни.

Шанса за излекуване с операция и радиоактивен йод е много висок (над 90%).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: acorna]  
Автор PRN ()
Публикувано24.09.11 08:07



Не знам колко е голям проблема с уринирането, ако не сте доволни от единя уролог - намерете друг, въпреки че аз бих отишъл отново при същия за същия проблем.

Не знам на колко години е човека, нито какво му е общото състояние, но Андрокура е палиативно лечение на рака на простата (т.е. сам по себе си не е излекувал никого). Дали може да става дума за излекуване в конкретния случай - не знам, но не изглежда това да е дискутирано сериозно до момента. В това отношение, може ди това да видите друг уролог или лъчетерапевт може би е добра идея.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Авторacorna (Нерегистриран)
Публикувано24.09.11 09:24



Като казвам"добре" имам предвид,че ПСА падна от 11,3 на 4,02.За лечение му е назначена брахитерапия,но казаха да се проведе 6м. след операцията.А честото
уриниране се появи 1м. след операцията,проверихме и урината-има белтък и кръв.
Лекуващият лекар изписа алфаблокер,а консултиращият-антибиотик.Сега съпру
гът ми взема и двете,но се притеснявам дали е правилно.Той е на 61г.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.