Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: whitelilly]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано19.06.11 18:12



Уважаеми PRN имам следния въпрос относно баща ми: На 78 години, заболяване - преходно - клетъчен рак на бъбречното легенче с периневрална инвазия, ноември 2010г. отстранен ляв бъбрек - Т2 N1 M0. В следствие на това бъбречна недостатъчност първа степен и анемичен синдром. Съгласно КТ от Декември 2010г. - уголемен парааортален лимфен възел. След проведена лъчетерапия - 10 х 3 GY /не съм съвсем сигурна дали така се изписват мерните единици/ - данните от КТ са: "Лекостепенна редукция на уголемения парааортален лимфен възел". Според доц. Първанова от Онкологията става въпрос за значителна редукция на въпросния лимфен възел. Проведен още един курс лъчетерапия, този път 11 х 2 GY. Според КТ от 16.06.2011г. - уголемения лимфен възел е без динамика. Възможно ли е след като при първата процедура е намалил значително размерите си, след втората да е останал без промяна, и ако е така операцията ли е единствения вариант? /доколкото разбрах повече лъчетерапия не е възможна/. Силно се надявам и този път да има разминаване между заключението на лекаря провел изследването и данните от диска. Благодаря Ви предварително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано19.06.11 21:02



Уважаеми PRN, а не е ли вярно че ПЕТ скенера се основава точно на свойството на раковите клетки да поглъщат/да се хранят/ повече глюкоза /поради което се прави с изотоп на глюкозата/? А глюкозата, се съдържа именно в захарта /в по-малки количества и в други продукти и храни/

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: anastasiar]  
Автор PRN ()
Публикувано20.06.11 02:29



Всичко е възможно. Остави го този възел - проблема е какви други разсейки има баща ти. Дори да не се виждат в момента, почти е сигурно че има такива.

Този възел не виждам смисъл нито да се премахва, нито да се лекува повече. Освен ако не притиска нещо и не прави други проблеми със присъствието си. Операция би била доста сложно нещо след 2 курса лъчелечение и не вярвам да постингне нещо особено. Възела просто ще си стои там. Вероятно бъдещите проблеми ще дойдат от други места.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: megolina75]  
Автор PRN ()
Публикувано20.06.11 02:30



Няма връзка между тези неща.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано20.06.11 08:17



Благодаря Ви за бързия отговор. Ами май не пречи този възел, баща ми се чувства много добре, даже бих казала учудващо добре /да не чуе дявола/, и само още един последен въпрос къде и евентуално след колко време биха се появили разсейки? Предполагам бели дробове, кости, черен дроб........И какви изследвания е препоръчително да се правят освен скенер и рентген? Благодаря Ви предварително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор denicca (непознат )
Публикувано20.06.11 15:18



Здравейте PRN!Откриха на баща ми тумор на гърлото

.Днес по телефона доктора ми каза само ,4е тумора е G1-добредиференциран.Попитах го дали е обхванат целия ларинкс и той ми каза-не ,част от ларинкса.Моля за вашето компетентно мнение относно нашия проблем,ако е възможно такова на базата на толкова малко информация,която ви давам.Много ме боли и не знам какво да правим.Може ли да се избегне операция,защото доктора спомена за такава.Има ли вариант за лечение с лъчетерапия с или без химио(не знам).Моля за съвет.[shte poludeq).Страх ме е да не решат да премахнат целия ларинкс баща ми.Много ме е страх!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор Radinella (непознат )
Публикувано20.06.11 19:25



Много моля за отговор:
- Касае се за майка ми 54 г, РМЖ -3 стадий, мастектомия 10-2008,
- 11.2010 - операция за стабилизация на гръбн.стълб, разрушен Л1 от мета;
туморен маркер СА 15-3 - 60 /преди това никога не е бил висок/;
мета в черен дроб; предложена за лечение с Таксотер - 6 курса, и Бифосфонати
- ПЕТ -СК -от 20.02 , след 3 курса Таксотер - мета в черен дроб - липсва;
разсейки в кости, най-засегната лява илиачна костSUVmaх 5.1
- липсваше Зомета в диспансера и вместо 6 курса й направиха 4 с бондронат и памидор;
-04.11 - приключва с 6-те курса Таксотер, сцинтиграфия потвърждава мета в кости, ребра, Тн10, Л3, лява криста илиака антериор, лява илиоишиадична синхондроза;
- 04.11 - онкокомисия решава да продължи за лечение с бифосфонати и Аромазин;-05.11 - ЯМР - потвърждава разсейки
паралелно започна Зомета и Аромазин - и сега Тум.маркер СА 15-3 е 224, СЕА -50;
до този момент маркерът прогресивно намаляваше; след палиативно облъчване лява илиачна кост и от добро общо състояние започнаха силни болки; комбинация Фентанил и Даксофен не помага много, също и Трамадол
облъчиха палиативно лява кост - започна да я боли в дясно
Въпрос - да се търси ли друг процес или е от костите увеличението на тум.маркер; друго обезболяване?
Как стои въпросът с изписване на метастрон, възможно ли е да се дава Стронций?
тя има и тежки остоепоротични промени/след химиотерапии/ - показател за отеопороза -40



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: denicca]  
Автор PRN ()
Публикувано21.06.11 02:21



При толкова малко информация едва ли ли мога да ти дам конкретен съвет. При всички случаи съвременния подход към сравнително ранния рак на ларингса не е операция, а лъчетерапия (с или без химиотерапия). Така е не от вчера, а от последните 15-20 години. Не знам защо УНГ хирурзите го забравят това в България и се премахват ларингси с лека ръка.

Колко добре или зле диференциран е тумора няма особено значение.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Radinella]  
Автор PRN ()
Публикувано21.06.11 02:29



Радиоактивните изотопи на стронция намат особена роля при рака на гърдата. Те са изтински показани при костни метастази от простатен рак (и при тях не работят особено добре от моя опит, честно казано). Просто метастазите от рак на гърдата разрушават костта, по такъв начин, че стронция няма как да се отложи в самата кост. Това се отнася особено за бързо растящи метастази, какъвто е вашия случай.

Няма какво да се търси друго заболяване, от описанието изглежда че всичко се дължи на рака на гърдата.

Накой трябва да огледа какво взема жената за болки - изглежда обезболяващите се дават малко напосоки и без ясна схема.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано21.06.11 04:46



PRN, ракът на гърдата с метастази вече появили се не е ли сред доста опасните такива? в смисъл бързо прогресира и бързо разрушава?
Питам,защото при майка ми (мир на праха й) уж всичко беше наред...а в крайна сметка си отиде за 2 часа..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.