Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор Cилвия78 (...)
Публикувано04.08.11 10:35



Здравейте отново, бяхте много любезни да ми отговорите по-рано, на зададените въпроси за последващата терапия след извършена операция на карцином на гърдата на майка ми. Сега направихме искането от онколога ни ехограф на сърце и н.проблем слава богу, но се оказа но се оказа за цитохистологи4ното изследване "cish" правено в "Александровска" болница не е станало, цитирам - "тъй като заради жегите материалите са се провалили. Шефката доц.Христова била в отпуск и евентуално септември когато се върнела, щяло да се повтори."?! Въпросът ми към вас е доколко е важно това изследване и без него дали би могло да се проведе правилно химио-терапията. Другите резултати са ХЕР2++, хормоните са отрицателни. Благодаря Ви.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.08.11 15:54



Здравейте PRN, имам следния въпрос:
Млада жена с рак на вулвата, Т4N1М0, проведена е лъчетерапия. Има силно миризливо течение от влагалището, което лекарите твърдят, че е следствие от лъчетерапията и я "дерат" /така се изрази майката на младата жена/, а според мен почистват изгорените тъкани и то без упойка.
Та въпросът ми е: какво освен почистването може да се направи, за да се облекчи състоянието на жената?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Авторgivarana (Нерегистриран)
Публикувано05.08.11 20:46



Калцификати на бял дроб открити на рентгенова снимка какво означават дали това не са сенки след направена биопсия или говорят за нещо друго



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Авторcocolino (Нерегистриран)
Публикувано06.08.11 08:50



Здравейте, пиша за първи път,а и още съм объркана от диагнозата на баща ми. Търся съвет за рак на хранопровода , диагнозата я поставиха при фибро гастро скопия ( има туморно убразование преди стомаха, а стомаха е недостъпен поради стеснение) - чакам резултатите от биопсията, а след 3 дни е на ядрено-магнитен в Пирогов.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: cocolino]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.11 08:59



В Справочника на темите (горе на първата страница) имаме цял раздел, свързан с това заболяване:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Buba67]  
Автор PRN ()
Публикувано07.08.11 10:50



Това е много объркана история, подозирам че има доста неказани и неясни неща. Така че не мога да дам някакъв конкретен съвет. Едно е сигурно - лъчетерапията сама по себе си не дава течение в такива случаи. Течението може да е резултат на туморен разпад, на инфекция (особено анаеробна), на фистула с ректума или пикочния мехур...



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: givarana]  
Автор PRN ()
Публикувано07.08.11 10:51



Калцификатите в белид дроб обикновено не са резултат на рак-а, а на предишни белодрбни инфекции (включително туберкулоза).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Cилвия78]  
Автор PRN ()
Публикувано07.08.11 10:54



Обикновено Херцептина не се започва е самото начало на химиотерапията, а около 3 месеца по-късно, но много зависи от конкретния режим. Така че може да се започне химиотерапия и без да е наличен краиния резултат от ХЕР2.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Авторgivarana (Нерегистриран)
Публикувано07.08.11 17:21



Много се извинявам но искам да попитам четох ,че там където има калцификати няма рак ,става въпрос за бял дроб при баща ми в самата сянка на графията която ятълкуват като туморна сега се виждат два калцификата които преди два месеца ги нямаше на предната графия дали това не са сенки вседствие на биопсията



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: givarana]  
Автор PRN ()
Публикувано09.08.11 06:27



Не знам, информацията, която даваш е прекалено накъсана и фрагментарна. Пък и клуба не е за дигностициране на болести. Калцификатите като цяло не означават нищо, само по тях кой знае каква диагноза не може да се постави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.