Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: m1999]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано12.07.11 19:53



Твърде е рано за прогнози. До голяма степен развитието на болестта и шансовете за излекуване зависят от това как ще се повлияе от химиотерапията. Фокусирайте се върху настоящето лечение и я подкрепяйте. Това е полезното, което можете да направите на този етап.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: MD]  
Автор m1999 (непознат)
Публикувано12.07.11 20:47



Благодаря Ви! Тя духом се държи, вярва че ще се оправи, спазва всичко което й се каже. Не го приема като болест, притесненията са сякаче повече мой. Храни се здравословно, дано има шанс. Пие в момента Герисан. Кое е по добро Герисан или Натанал



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: m1999]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано13.07.11 16:01



Здравейте, някой има ли представа какво е това -" Сириус Д" - хранителна добавка.

Ето, тук го намерих, но инфото ми звучи доста рекламно.

http://www.sirius-d.com/

Редактирано от Elinia на 13.07.11 16:02.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор Cилвия78 (...)
Публикувано15.07.11 08:23



Зравейте д-ре, майка ми е на 74 год, страда от РМЖ, ваша колежка е - лекар.
Тъй като се познават, от един курс са с оператора, а и с другите лекари като седнат и си говорят, пият кафета, лафът си, смеят си се... Като лекар, предполагам Ви е ясно за какво говоря. Но аз хем я придружавам навсякъде, хем съм в пълно неведение.
А не ми е удобно да отида и да питам колегите и. Ясно, лекарите се поддържате и си говорите на ваш език, ваши неща, но нас близките ни боли и искаме да сме наясно какво е положението. Двама хирурзи ми казаха междудругото да не съм се притеснявала, макар и позакъснели, навреме сме били хванали нещата.
Но не зная дали не ме щадат, което още повече ме изпива, загубих си напълно съня.
Моля поне Вие да ми кажете какво би следвало от тук насетне, какви са прогнозите?
Има ли вероятност от няколко години ремисия или...
Диагноза - Ca. glandulae mammae sinistra pT4aN2Mx
Операция 16.06 т.г. - едностранна радикална мастектомия - отстранени два тумора с диаметър около 5 см и другия 1 см, както и 15 лимфни възли.
Хистология: гърда с фиброкистична трансформация, без карциномни инфилтрати;
15 бр лимфни възли с тотално ангажиране от карциномни мета в 4 бр, в останалите възли неспецифичен лимфааденит, без карциномни мета;
Замразен срез (терфир) - гърда с инвазивен дуктален аденокарцином (2-3 ст. на малигненост).
Имунохистохимия (доц.Христова, Александровска), резултатите излезаха едва преди 2 дни) и за двата хормона е "-", за ХЕР2 "++" - но в момента се повтаря ("киш").

Въпросите докторе са ми: какво следва да се прави от тук нататък?
Кога трябва да се реши за химията? щом ни дадат окончателния ХЕР2 ли?
И не се ли губи много време след операцията - досега цял месец а онколог още не я консултирал за продължението с химиотерапията?
Тази там комисията, къде трябва да бъде - където е оперирана (б-ца Токуда) или някъде другаде - кой решава това?

Досега са правени рентген на бял дроб, пълно ехографско изследване и засега нищо обезпокоително, но какво би трябвало да се направи още за проверка за евентуални мета - скенер ли, ЯМР ли?
Аз искам да знам тези неща и така ще мога да и давам малко зор....
Вълнува ме много и какво да очаквам в близко бъдеще - имам възможност за работа от есента за 1 год в Италия, дали не е по-добре да си остана тука при нея?
Майка ми освен да си предсказва черни сценарии не ми казва много.

Благодаря!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Cилвия78]  
Автор PRN ()
Публикувано16.07.11 17:13



T4aN1M0 си е понапреднал рак, но определено прогнозата не е непременно "черна".

На майка ти ще и трябва химиотерапия, каква точно зависи от онколога. Обикновено ФЕК х 4 (всеки три седмици) последвани от 8 седмици Таксол (седмични инфузии). Ако е позитивен ХЕР2 - 1 година Херцептин, който се започва след ФЕК-а и заедно с Таксола. Майка ти е на 74 години и онколога може и да модифицира тази схема.

След химиотерапията на майка ти нормално ще й трябва и лъчетерапия (голям тумор, 4 въвлечени лимфни възли). Аз лично пращам всички на СТ скенер на цяло тяло и толкова... по отношение на потенциални метастази. ЯМР сам по себе си не върши работа.

Най-общо преминала през всичко това майка ти има около 30% шанс никога да не направи рецидив на рака и да се счита за излекувана. Няма страшно - имате още малко време да се поумува на химиотерапията (поне няколко седмици още).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.07.11 19:30



Аз бих направил костна сцинтиграфия, рентгенография на белите дробове, ехография на коремни органи и туморни маркери. След 6 месеца ако няма друга причина да ги направя по-рано бих ги повторил. Консултирайте се след резултата от НЕR-2 с онколог относно цялостната стратегия за лечение във времето и си ходете да работите в Италия. Майка Ви ще се справи може би по-добре ако не пропускате възможности за собственото си развитие заради нея. Такива са майките...



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: MD]  
Автор Cилвия78 (...)
Публикувано18.07.11 01:55



Да благодаря много за изчерпателните отговори и на двама ви. По оТношение на рентгенография на белите дробове и ехография на коремни органи (+ черен дроб) ги направихме преди операцията и няма поне засега никакви обезпокоителни моменти. Малко нахално сигурно става но да питам и за проверка за евентуални метастази, коментирахме за новия скенер, който мисля от няколко дни работи в Александрова болница. Не е ли най-добрия вариант с него да се проверят и за в костите и изобщо за метастази? За НЕR2, първия резултат беше "++" и сега го повтарят. Утре (днес вече) трябва да са излязли. Само не ми е ясно, имало някаква комисия с онколози и т.н. Там предполагам се решавало за лечението за в бъдеще и за химиотерапията. Тази комисията предполагам е в болницата където е извършена операцията или греша (в нашия случай Токуда). Защото и майка ми не е наясно, тя вярно е лекар-ревматолог но не е изобщо наясно с процедурите и изчаква хирурга, който и е познат и му има доверие да я насочи. Казва ми, че когато има назначена терапия, евентуално при необходимост би потърсила и второ мнение.

Отново благодаря и на двама ви с отговорите, и ако тези допълнителни разяснения ми ги обясните ще съм също много признателна.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Cилвия78]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано18.07.11 12:08



Здравейте БЛАГОДАРЯ ЧЕ ВИ ИМА...Баща ми от около 2 седмици има болки в стомаха ,гадене и повръщане когато е на гладен стомах / през ден/.Той е с рас на простатата и косни метастази.
Възможно ли е това гадене и повръщане да е от вероятни метастази...? в стомаха или гастрит/язва/ който е диагностичциран преди около 7 години.
Единствения вариант гастроскопията ли е .....която е повече от гадост.
НЕКСИУМ - изпи една таблетка след което пак повърна...?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Krasi..-202430]  
Автор PRN ()
Публикувано18.07.11 13:43



Почти със сигурност гаденето и повръщането не е резултат от метастази в стомаха. Понякога простатния рак може да даде метастази в лимфните възли, около стомаха или в черния дроб, но това е много рядка причина за подобни проблеми. Причини за гадене и повръщане има много. От стария гастрит/язва, през потенциални метаболитни проблеми (особено висок калции) до реакция на определени лекарства. Бе истински лекар няма да решиш проблема.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Cилвия78]  
Автор PRN ()
Публикувано18.07.11 13:48



Всеки скенер произведен в последните 10 години ще свърши работа. Не е необходимо да се рови особено дълбоко за метастази. Каква е точно процедурата оттук нататък ще й обясни хирурга (всяка болница си има своя система на туморни комитети).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.