Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Авторson (Нерегистриран)
Публикувано04.07.11 10:45



благодаря отново за отговора, за съжаление малко трудно се свиква с мисълта. надявам се че успяваме да и дадем това от което има нужда най много в момента - да сме около нея.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: son]  
Автормapu (Нерегистриран)
Публикувано05.07.11 17:23



Моят татко е на 79.Диагнозата му е меланома малигнум.метастазис н.л.паротидей синистра.Беше в болница през май направиха му частична биопсия резекция на паротидната жлеза .Клинично стадиране на първичния тумор Тх N2Mх.Предложиха му операция която отказахме а сега всеки ден с ужас гледам как подутината под ухото му расте .От няколко дни се оплаква от болки в гърдите.Незная нали няма разсейки. Моля ви за съвет какво да направя.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: мapu]  
Автор PRN ()
Публикувано06.07.11 08:10



Нормалното лечение в такива случаи е операция, последвана от лъчетерапия. Ако операцията вече е невъзможна, тогава лъчетерапията сама по себе си може да задържи нещата. При всички случаи отказа на каквото и да е лечение е много неразумен избор. Дори при наличие на матастази, оставянето на нелекуван проблем е областта на главата и шията би довел до много мизерни последни месеци от живота на човека. Следващото, което ще се случи е че загуба на функцията на фациалния нерв (с парализа на тази страна на лицето), а след това ще се меланома ще излезе през кожата и ще направи голяма разязвена буца отсрани на лицето.

Разговор с хирурга и с лъчетерапевт са нормално следващите стъпки. Нищо че си отказала лечение преди, на човек му е разрешено да греши.

Редактирано от PRN на 06.07.11 08:11.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор giveMeFive (:))
Публикувано06.07.11 11:11



Здравейте,
Оперирана съм от рак на яйчниците преди 5 години, степен 2Б. Благодаря на Бога, досега всичко е наред! Обаче тъй като бях на 28 години, когато ме оперираха, сега вече на 33 съм с остеопороза (не съм на ХЗТ). Мойта онколожка досега беше против приемането на по-сериозни лекарства за остеопорозата - приемам само калций и алфа Д3. Обаче след последното измерване на костите, положението не е розово.
Та, искам да попитам лекарите тук, какво е тяхното мнение - безопасно ли е от гледна точка на рака да се приемат бифосфонати? Благодаря!





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: giveMeFive]  
Автор PRN ()
Публикувано07.07.11 07:49



На 33 и вече с остеопороза - бифосфонатите са си направо задължителни.



Тема Липосарком и лъчетерапиянови [re: PRN]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.07.11 14:57



Здравейте, имам следния въпрос:

Пациент с доказан мискоиден липосарком на бедрото - отстранен оперативно. Има налични топчета и на другото бедро. Решението на онкологичния комитет е следоперативна лъчетерапия. Корем и бял дроб чисти.

Върши ли си работата лъчетерапията на оперираното място, ако има и на други места топчета /не са взимани проби за хистология от тях/? Каква е практиката?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 07.07.11 14:58.



Тема Re: Липосарком и лъчетерапиянови [re: Buba67]  
Автор PRN ()
Публикувано08.07.11 09:08



Липосаркома е един от малкото саркоми, които може да е мултифокален. Т.е. другите "топчета" може да са нови саркоми (а не метастази) и затова се лекуват всяко за себе си. Друг е въпроса, че без биопсия никой не може да бъде сигурен какви за тези "топчета", може и нищо общо да нямат със саркома.

Лъчелечението не е грешен подход, просто трябва да се види какви са другите неща.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор m1999 (непознат)
Публикувано08.07.11 18:33



Днес майка ми си взе изследванията - инвазивен дуктален карцином - стадий T4cNxMx ст.3/ ІІ гр. Какво означава това? Назначиха й лъчетерапия и химиотерапия. Може ли някой да ми каже как ще се развият нещата занапред.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: m1999]  
Автор m1999 (непознат)
Публикувано09.07.11 16:31



Показателите от изследванията й са следните:
Hb 116
Er 3.86
Ht 0.326
Plt 305
Кр. захар 5,7
Това е за инвазивен дуктален карцином
стадий T4cNxMx ст. 3/ гр.ІІ
назначена й е лъчетерапия и химиотерапия. Какви са прогнозите?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор don_1953 (непознат)
Публикувано12.07.11 13:40



За вредата от сладките неща и ползата от други храни съм чела в тази книга

.
В един от разделите авторът твърди, че прави обобщение на многобройни изследвания за връзката между храненето и образуването на някои видове рак и в резултат на това прави препоръки кои храни са полезни и кои вредни.

Пиша Ви не за да споря с Вас, а да Ви отговоря от къде ги четем тези неща-от разни популярни четива, с които можем да се справим, а не от специализирана медицинска литература. Друг е въпроса дали трябва да им се доверяваме...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.