Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: MuMo3]  
Автор PRN ()
Публикувано18.09.11 00:12



Не знам за какви лимфни възли става дума. Нали са премахнати след първия ПЕТ. Каква им е хистологията, колко са големи? Наистина ли са премахнати, или втория ПЕТ показва онези старите лимфни възли... а са били премахнати някои други... Много ти е объркана историята за смислено мнение.

Нищо в нормалния живот не увеличава коремните лимфни възли.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Ultraschall]  
Автор PRN ()
Публикувано18.09.11 00:19



Зависи от другите изследвания - ако хормоналните изследвания на щитовидната жлеза са нормални, кръвното не е от това.

Има разни синдроми от типа на МЕН2, които могат да се проявят с висого кръвно налягане, тироидни възли и проблеми с надбъбреците (последните предизвикват кръвното), редки са... но може би лекарите ти трябва да огледат нещата, особено ако си млад човек.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Krasi..-202430]  
Автор PRN ()
Публикувано18.09.11 00:24



Има вероятно още няколко варианта за хормонално лечение, но те не са много на брой. Билките и хранителните добавки не вършат никаква работа. Понякога се ползва химиотерапия (ако пациента е в много добро общо състояние). Зометата не е лечение на рака на простатата.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: leonidas22]  
Автор PRN ()
Публикувано18.09.11 00:25



А аз не съм чувал за това.





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: desidora]  
Автор Станка Спасова (непознат )
Публикувано18.09.11 18:35



Здравейте, миналата седмица вуйчо ми постъпи в болница в Бургас след сърдечни оплаквания и течност в белите дробове, дренираха и изтеглиха водата. Направиха му скенер и рентген и за съжаление откриха най-лошото - рак на белите дробове - 6 мм. Утре го изписват с направление за белодробно отделение и там да решът какво да го правят. С братовчедите ми решихме, че ще го водим в СОфия направо. Моля ви да ми препоръчате подходяща болница с такова отделение! Трябва да тръгнем във вторник, няма никакво време.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Станка Спасова]  
Автор PRN ()
Публикувано19.09.11 10:29



Съжалявам не мога да ти препоръчвам отделение (не работя в България от много години), пък и едва ли става дума за рак, който е 6мм (ако не си сбъркала мерките).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано19.09.11 13:19



Моят съпруг е опериран от рак на дебелото черво (на сигмата)през фввруари 2010г., IV стадии, с множество разсейки в черния дроб, пръснати навсякъде, две от тях доста големи - 30 и 50мм. Направиха девет курса химиотерапия с иринотекан и след това и в момента включително е на кселода. Всичко вървеше добре, с дебелото черво няма проблеми, малките разсейки изчезнаха, големите се свиха и се калцираха. През август се завишиха чернодробните показатели, АЛАТ и АСАТ минаха горната граница, ГГТ стана 108, билирубините са в норма. На 7.09.2011 направихме скенер и се оказа, че има нови мети. Предлагат да започне химиотерапия - кселода, оксалиплатин и ербитукс. Въпросът ми е има ли шанс това да повлияе добре или ще влоши по-бързо състоянието на черния дроб. Не знаем какво да правим, моля за съвет и помощ.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: ramibolu]  
Авторanito (Нерегистриран)
Публикувано19.09.11 22:16



Здравейте , моля за компетентно мнение по следния случай: КАСАЕ СЕ ЗА ЖЕНА НА 50Г, 50КГ, С АДЕНОКАРЦИНОМ НА БЕЛИЯ ДРОБ - С Т2N3M1 . ПОРАДИ НИСКИ КРЪВНИ ПОКАЗАТЕЛИ НЕ Е ПРАВЕНА НИКАКВА ТЕРАПИЯ. ОТ рентгенография на гръдна клетка -Дясна диафрагмена купола - не се отграничава адекватно поради плеврален излив в дясна основа и КД синус, достигащ до 5то ребро аксиларно. Горен медиастинум - неразширен. Трахея - леко ретрахирана надясно , със запазен диаметър. На фона на уплътнената медиастинална сянка се отграничава адекватно десен главен бронх. Белодробни полета/ Дясно долно белодробно поле засенчено хомогенно, със средна рентгенова плътност и оформен синдром на силуета- личи добавна сянка с триъгълна форма към десния сърдечен контур. ДД ателектаза на десен долен и среден дял. В останалите белодробни полета личат дифузно пръснати ретикулонодулерни сенки с големина на нодулите 2-7мм ДД 1, карциноматоза, 2 милиарна/хронично десиминирана /ТБК/липсва анамнеза/ . Хилуси- неразширени, леко воалирани . КАКВА ТЕРАПИЯ Е НАЙ ДОБРА ЗА СЪСТОЯНИЕТО? БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕВДВАРИТЕЛНО



Тема calutideнови [re: anito]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано20.09.11 15:09



Какво ви е мнението за calutide предписано е на бащами досега беше на Бикусан аз мислех че Казодекс ще му изпишат но се оказа Calatude .
И едното от изследването е с повишени стойности но не ми е ясно какво е GLUPAP 7.3
БЛАГОДАРЯ ВИ



Тема Въпроси към лекаритенови [re: Krasi..-202430]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано21.09.11 11:23



Забравих да попитам за костната сцинтиграфия която му предстои да направим на баща ми,за или против нея.Преди 1 година е правена където се видяха костните метастази.От една страна за да се видят кстните метастази ...а се притеснявам от усложненията от нея напр.Хидронефроза.Каква е вашето мнение
БЛАГОДАРЯ ЧЕ ВИ ИМА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.