Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Авторmimito (Нерегистриран)
Публикувано11.09.11 14:54



МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА! Ще го напряви и ще ВИ информираме !



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано11.09.11 16:37



Преди 10 месеца ми оперираха тибията от остеобластом. Издълбаха засегнатия участък и го запълниха с доноркса кост (от трупен донор). Резултатите от биопсията преди и след операцията потвърдиха остеобластом, но сега около засегнатия участък има задебеляване на костта, а ЯМР е "рецидив с инфитрация в съседтство". Предлагат ми протезиране на този участък от костта, но аз искам да знам, как доброкачествен тумур рецидивира и има ли как да взема мерки след това протезиране така, че след година да не се окажа пак пред операционната???

Look in the mirror and keep on shining



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
АвторNoche (Нерегистриран)
Публикувано12.09.11 00:49



Много благодаря за отговора!
При преглед със спекулум не беше открито нищо. Кървенето спря, след като пих няколко дни вит.С по 1гр.
Какво мога да направя за спиране на атрофията, напр. мазане с хормонален гел или не се препоръчва при рак на яйчника?
Още нещо - кога се прави трансплантация на стволови клетки при рак на яйчника и има ли ефект от това, в смисъл на излекуване или поне на по-голяма преживяемост?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Noche]  
Автор PRN ()
Публикувано13.09.11 07:18



Хормоналните кремове не са противопоказани при истинския рак на яйчника (противопоказани са при ендометриалния тип рак).

Високите дози химиотерапия с трансплантация на стволови клетки е експериментално лечение при рак на яйчника и за него може да се мисли само ако си част от клинично изпитание. Това не е сериозна опция за рутинно лечение и поне за мене е малко вероятно да е особено успешно. Около 7 до 8% от пациентите лекувани по този начин, умират от лечението а не от рака.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: ushco]  
Автор PRN ()
Публикувано13.09.11 07:23



Съжалявам - не знам нищо за остеобластомите.

Притеснява ме обаче този кометар за "рецидив с инфилтрация в съседство"... да не е объркана хистологичната дигноза. Случват се такива неща. Със сигурност това трябва са се оперира, ако не за друго - за повторна хистология.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор MuMo3 (непознат )
Публикувано16.09.11 15:35



Здравейте,

регистрирани сме в сайта за взаимопомощ "Борба с рака" в dir.bg Видях е помагате на много хора с въпроса. Моля Ви за помощ или по скоро съвет как да се справим със ситуацията. Ще се опитам на кратко на обясня какво ни се случи. През юни 2009 година откриха на майка ми рак на дебелото черво, който оперираха през август 2009 г. Последва 6 месечна химиотерапия /12 вливки/ след което през 2010 година направихме 5-скенер, на който се виждаха 2 оголемени лимфни възли на задстомашната аорта. В началото на януари тя отиде на ехограф на който същите възли се видяха. Направихме нов 5-скенер откриха оголемени лимфни възли, за които лекарите от хистологията и от онкологията спореха това рак или е или не. Майка се съгласи на повторна операция за отстраняването им, но отказа химиотерапия, тъй като хистологичното изследване е отрицателно. Преди няколко седмици пак се подложи на 5-скенер и "изненадата" пак беше там оголемени лимфни възли. Предложена е отново на онкокомитет. Това което ни смущава е, че постоянно се питаме "На какво се дължи това оголемяване на лимфните възли? Има ли нещо, което тя прави през обичайния си живот, което ги възпалява? Няма ли друг начин за контролиране на тези процеси, като медикаментозно лечение или този проблем трябва да се решава само с операции или химиотерапия?".
Ще бъдем много благодарни за Вашия отговор. Оставям и свои координати за връзка. Имаме възможност да Ви изпратим изследванията и епикризите й.

Поздрави!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано16.09.11 23:34



Здравейте,
Не знам дали тук е мястото за писане на това, което ми се случи, но ще рискувам.
Преди 3 дена влязох по спешност в болница, заради високо кръвно налягане. Бях го вдигнал до 200/120. Имах чувството, че ще умра. Кръвното ту го имам, ту го нямам, правили са ми каквили не изследвания, но не са откривали нищо. И по врачки и по екстрасенси съм бил все тая.
При сегашните изследвания обаче ми откриха възел в щитовидната жлеза. Днес ми правиха нуклиарно изследване, а понеделника ще вземат проба, за да се разбере какво е със сигурност. Тогава ще пиша с подробности за резултата, но ми е интересно друго, дали е възможно високото ми кръвно да е резултат от този възел? След изследванията на другите ми органи, кръв, урина и т. н. всияко е в нормите, а високото кръвно ту го има, ту изчезва.
Благодаря!





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Ultraschall]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано17.09.11 09:57



Здравейте баща ми който е с рак на простатата и костни метастази е на хармонално лечение-Андрокур 7-8 мес,след което го смениха с Бикусан 4мес и сега т.к ПСА маркера е 42 го сменят с Казодекс....и ако пак бързо стане резистентен към Казодекс от тук нататък......? имали лечение с което може да се смени...? Има 10курса Зомета и сега ще му се прави костна сцинтиграфия т-к стана 1 година от лечението.
Имате ли поглед върху алтернативното лечение/хранителни добавки,билки/ в нашия случай.
БЛАГОДАРЯ ВИ.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Krasi..-202430]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано17.09.11 15:54



докторе,имам такъв въпрос.Чела съм,че онкоболни трябва да следят рН показателите,тези които се показват в урината същите ли са или трябва да се следят кръвни рН(не знам дали има такива)?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Krasi..-202430]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано17.09.11 19:55



Здравей , Краси! И с моя баща положението е същото, само че той вече е на Казодекс от 6 м., а маркера е 0,19 последно,но той никога не е и бил над нормата, а има метастази в костите. И аз също се вълнувам от въпросите, които си написала...Какви са другите алтернативи и има ли ги?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.