Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: idpp]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано24.08.11 19:38



За съжаление иде реч за злокачествен тумор на панкреаса с разсейки в черния дроб. Единствената опция, с която традиционната медицина разполага в такъв случай е медикаментозно лечение.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Десислава Василева]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано24.08.11 19:44



Действително са установени разсейки в черния дроб и слезката, като не е установен първичният тумор. Установяването му е важно за да се предприеме ефективно лечение. Бих Ви посъветвал да изледвате кръвна картина, туморни маркери в кръвта - CEA, CA 19-9, PSA, AFP. Необходимо е също така да се направи рентгенова снимка на белите дробове и изследване на дебелото черво и стомаха. При тази последователност вероятността да установите първичния тумор е около 95%



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: MD]  
Автор DVas (непознат )
Публикувано24.08.11 20:32



Благодаря ви за бързия и подробен отговор. Ще предприемем всички необходими действия, дано борбата ни да бъде успешна.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: DVas]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано25.08.11 15:30



Моля Ви ,за превод на изречение от изследване на ПЕТ скенер....персистира хиподенсна лезия в 7-ми сегмент на черен дроб, без повишен глюкозен метаболизъм....
Благодаря предварително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор Иcтинcka ((не)позната)
Публикувано26.08.11 10:08



Здравейте.

Тази сутрин си звех резултата от хистологичното изследване... объркана съм, не знам какво означава и съм силно притеснена. Моля ви за помощ да ми разясните какво означава:

Нискодиференциран сквамозен карцином

Резултата ми е от изследване - биопсия на шийката на матката.

През 2003 г. ми е правена конизация след доказана дисплазия на шийката. След това не се е наложи друго лечение - хистологията след конизацията беше добра.

Сега преди биопсията имах цитонамазка и резултата беше добър, но лекарката искаше и биопсия, защото при преглед с колпоскоп реши, че има нещо съмнително... И ето какъв е резултата...

Моля ви, отговорете ми - има ли вероятност ако е в начален стадий да се излекува само посредством още една конизация...

Благодаря.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Иcтинcka]  
Автор PRN ()
Публикувано26.08.11 13:39



Не, този път няма да стане работата само с конизация. Няма да се плашиш обаче. Вероятно става дума за ранен стадии на рака и операция или лъчетерапия ще го излекува. Просто няма да са толкова прости нещата, както са били през 2003.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: lillie.g]  
Автор PRN ()
Публикувано26.08.11 13:56



Бързам да призная - в миеломи не съм се занимавал повече от 15 години. По мое време Велкейд нямаше... всъщност почти никакво истински ефективно лечение нямаше, така че не знам дали може да се влива докато човека е на хемодиализа.

Бъбреците може малко да се пооправят, зависи от това колко време не са работили. Доста се съмнявам подобрението да е значително обаче. Вероятно ще трябва да остане на хемодиализа. Т.е. предполагам, че уврежданията ще са малко или много необратими (и се надявам да греша).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор Иcтинcka ((не)позната)
Публикувано26.08.11 17:30



Благодаря за отговора. Опитвам се да не се плаша... И да съм позитивно настроена... Дано само се размина с химиотерапия..Лъче по-може..дано..



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор Ani_tiptop-205776 (непознат )
Публикувано27.08.11 15:03



Здравейте, прочетох голяма част от коментарите, идеята за споделяне на опит и задаване на конкретни въпроси по тази тема е чудесна. Баща ми е с диагноза МКБ № C 84.4 Периферен Т-клетъчен Лимфом К.С. IV-B. АНАЗАРКА. Това, което разбрах от коментарите е, че не е подходящ за лечение с MabThera, тъй като е Т-клетъчен, но все пак искам да знам прилага ли се такова лечение при Т-клетъчни лимфоми и какви са резултатите или е единствено за В-клетъчните. Състояните на баща ми е тежко има Асцит и Аназарка и целия е отекъл и подут. Организма му е изключително слаб. Заболяването ми е дигностицирано през м.11.2005 г. Миналия месец му направиха изследване на биопсия, хистологично изследване, хистохимия и имунохистохимия, с което се яви пред Клинична комисия по хематология към ВМА-София. Комисията му издаде решение за Спасителна/котензивна/ химиотерапия, ако общото състояние позволява. При противопоказания - за палиативно лечение. Миналата седмица го приеха за химиотерапия в МБАЛ проф.Киркович гр. Стара Загора, където по принцип се лекува. Вливали му са 3-кратно прясно замразена плазма, урбазон, спиронолактон, ендоксан, фарборубицин, цитокристин, деган, смекта, имодиум, бисептол, милурит, На хл. 0,9% 3 банки. Тази седмица го изписаха, разбира се чувства се ужасно, от 2 дни го боли гърлото или по точно хранопровода, няма температура, семейния ни лекар казва че най-вероятно това е реакция от химиотерапията, от вчера пие антибиотик. Притеснявам се, защото в това състояние не може да яде само пие чай и вода и си джубури устата с олио,а е организма му е твърде слаб. Какви действия могат да се предприемат, да продължава ли да пие, антибиотик, защото ни казаха че не е препоръчително и в краен случай да го пие. От само себе си ли ще отшуми или трябва да се предприемат и други действия. Другият ми въпрос е в неговото състояние, препоръчително ли е да му изтглят течност от стомаха, защото лекуващия лекар д-р Георгиева, е казала че категорично няма да му изтегли течността защото щяла да се събере после повече и да се разнесе. И последния ми въпрос е какво означава палиативно лечение, защото когато питах представящия д-р Николов на Клиничната комисия по хематология към ВМА, той успя да ми каже само че става въпрос за лечение, което се провежда в университетските болници. Бихте ли могли да ме насочите да отида на консултация при специалист в София и ако се наложи да му се назначи лечение в София. От една седмица се опитвам да се свържа безуспешно с д-р Анелия Лилова от Националната болница за лечение на хематологични заболявания в Дървеница, която отговаря за приемно-консултативния кабинет и към която ме насочиха след като бях писала във формата за контакти на сайта на болницата. Молбата ми е ако знаете достатъчно добър специалист, с който бих могла да направя консултация и да види изследванията и епикризите на баща ми моля да ми пишете, ще ви бъда благодарна. Баща ми е на 52 години и откакто го има диагностицитирано това заболяване, никога не е бил толкова зле, искам да знам какви са алтернативите му за лечение. През периода от както го има заболяването, са му провеждани химиотерапии по схеми CVP,NCVP,CHOP,VP, които имаха добър но временен ефект. Извинявам се предварително, ако съм многословна и благодаря за отделеното време, за да прочете моите споделени въпроси и опит.
Казвам се Анелия Желева, ако някой има опит, може да ме насочи към добри специалисти или просто смята, че може да ми бъде полезен, можете да ми пишете на ani_tiptop@abv.bg



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Ani_tiptop-205776]  
Автор PRN ()
Публикувано29.08.11 06:56



Не знам дали ще мога да ти отговоря на всички въпроси, но ще опитам
1. Мабтера е антитяло, което е насочено срещу една молекула, която я има само по В-клетъчните лимфоми (СD20). Затова не се ползва при Т-клетъчните лимфоми.
2. Палиативно лечение е лечение, което е насочено само към закрепяне на нещата за известно време и премахване на конкретни симтоми. Не към излекуване (тогава лечението се нарича радикално). При лимфоми това може да е мека химиотерапия или лъчелечение.
3. Гърлото и хранопровода най-често болят от Кандида инфекция (гъбично заболяване), антибиотиците могат само да усложнят нещата, но дали става дума за това или нещо дуго - не знам.
4. Източването на асцита се прави само ако той сам по себе си е голям проблем. С премахването на толкова течност се губи и доста белтък, което е предпоставка за събиране на асцит отново. И се влиза в един омагьосан кръг.
5. Не знам с кого да влезеш във връзка в София, от много години не съм в България. При всички случаи, баща ти вече е получил почти всички химиотерапии, които се ползват за това заболяване и вероятността всяка следваща да помогне намалява.

Редактирано от PRN на 29.08.11 07:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.