Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИ - 1нови  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 18:19



Здравей! Задължително настоявайте да се оперира първичният рак на бъбрека!Това е много важно за общата бъдеща прогноза! Платете ако трябва! Момчето е много младо за да се примирявате!!Аз ще поровя и ще ти преведа най-важното за Suten! Успех и не се отказвате от операцията - тя е особено важна за този вид тумор! Междувпрочем какъв е видът на туморът? Renal cell carcinoma ili hipernefroma......



Редактирано от *jull** на 02.06.13 09:42.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.09.07 19:01



Ж..., когато отговаряш на постинг, погледни горе в дясно имаш три иконки, едната е "отговор на мнение". Щракаш я и ти се отваря формата за отговор. Така отговора ти отива точно при този /и в темата/, на когото си писала. Сега си отворила нова тема и нещата не са много ясни. Пък ако се и регистрираш цена няма да имаш!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор123galia (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 20:27



Благодаря много, че се отзовахте. В коя болница биха извършили операцията за отстраняване на бъбрека? Кои са най-добрите специалисти в тази област и в кои болници работят? Имате ли някаква информация за програмата за лечение със SUTENT на доц. Валентина Цекова в " Царица Йоанна".
Не знам какъв точно е видът на рака и дали може да се определи преди операция. Родителите му са шокирани и объркани. Изчакват какво ще реши лекарската комисия в, но се безпокоя, че се губи ценно време. Затова събирам информация за възможните места за операция.
Ще ви бъда безкрайно благодарна за всичко, което ми пишете по случая!

Редактирано от vesela.bg на 18.09.07 12:17.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: 123galia]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 21:42



Здрасти, пак!Добри хирурзи за България не мога да кажа, защото моят проблем беше решен Канада.За България трябва да намериш много добър уролог-мисля, че Little rabbit трябва и може да помогне с мнение и препоръки , издирия на визитникът!Така, Сутент е последен писак за лечение, но само на Renal cell carcinoma(задължително трябва да има операция за да се разбере видат на ракът!)Тук в Канада провеждат лечение с него- той е на хапчета, има малко странични ефекти и казват, че е много, много по-надеждно от предишните лечения с Interlevkin i Interferon alfa.Така че трчбва да се включите в тази експериментална група ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!Но операциятя също е важна, защото съм чела точно за Renal cell cancer, че дори след изрязване на първичният тумор, метите се свиват от само себе си- това е интересното при този вид рак!Успехове и питай веднага, ако мога да помогна съм на линия!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор123galia (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 21:55



Здравей! Най - вероятно ще разчитаме на хирурзите в България. А ако ракът
е hipernefroma тогава какво е лечението след операция щом не се прилага в този случай SUTENT?
Благодаря отново за информацията!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 00:29



Здрасти, пак!Значи излиза, че хипернефроната и renal cell cancer са синоними!Т. е почти едно и също нещо.Макар че съм чела че има разлика и хипернефроната е уж с по-лоша прогноза....Сега като се разрових това видях....и пак пише, че операцията просто е задължителна, защото това е единственият рак, който като махнат първичният рак метите изчезват сами- спонтанна ремисия!Това е важно, Ей Богу!А и момчето е много младо така че заминавайте за Софиа и дупки ще преровите за да го оперират, няма да се отказвате, ей!!!!!!!!!!!!!!!Успехове!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор123galia (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 11:04



Благодаря за съпричастността! Информирах родителите на племеника ми и днес те са в София за търсене на възможност за операция. Надявам се да успеят. Като разбера нещо ще пиша веднага!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 15:13



yraaa....Пишеш че си чел много за рак на бърека може ли да ми кажеш нешто повече ако знаеш за тази диагноза -светлоклетъчен аденокарцином с обширни некрози .без разсейки .



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 21:12



Ако, се хване в начален стадий, т.е. до 2 стадий без разсейки само с операция може да се оправят нещата!То всъщност лошото е,че няма и друг вид лечение...Правят се някакви имунотерапий-с Интерферон, Интерлевкин, Сутен - но успеваемостта при тях е около 20-30%!Интересното при този рак е, че метастази може от само себе си да се махнат,ако се отстрани първичният тумор.Има описани случай в мед. литература.Общо взето това е рядък вид рак, казват, че е свързан с имунната система- може от там да дойде проблемът и с тютюнопушенето!Аз за това отказах цигарите, беше голям зор(даже имах нещо като абстинентни прояви!), но се справих!Да интересно ракът на бъбрекът, пикочният мехур ги поставят на една нога до ракът на белият дроб по отношение с цигарите!Обяснението е, че като пушиш вредни вещества, основно катрани влизат и в кръвта(не само ги инхалираш), а бъбреците чистят точно кръвта от гадости......Ако има още нещо питай!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 12:48



Благодаря. Става дума за моя мъж той е на 40 год.аз съм писала в този саит за целия случай.Той е много стресиран и изнервен а и неможе да откаже цигарите пуши от най слабите 0.1 никотин.Нашия тумор е с размери 25на 30см.но не е излязал от капсулата водят го стадий2 група3 Т2 N0 M0.Извадиха и далака защото се е опрял до него.В онкото го оперираха проф.Димитров на 3 етаж коремна хирургия.Пием интерферон алфа-2 и фарлутал 500мл.Отделно пием билки алое и саменто без да прекъсваме от февруари тогава беше и операцията.Пием и сок от моркови и цвекло спряхме свинското мазното солено абе всичко вредно.Влязох в ОксвордБиомедика пишат за някакв ваксина TroVax за рак на бъбрека писах им и те ми отговориха че в България нямат връзка писаха да намеря сайта им в Ромъния намерих и писах в всички клиники където имаха сайт сега чакам отговор дано да ми пишат.има много писано за тази ваксина но аз не знам английски и все търся преводач. Ти ако искаш провери .Незнам вече какво да пием за да не е после късно и живота доста ни се промени моя мъж все си мисли лошо.докторите нищо не казват По принцип имали някой които е преборил този вид ....незнам...ЧАО за сега ако нещо намеря или чуя ще ти пиша ти си единствения които ми отговаряш Благодаря ти .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.