Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 04:12



Здравейте и от мен!Днес тичах малко насам -натам та затова сега се вкючвам!Ruse-почвам с теб-не се притеснявай за мъжът ти!Важното е, че няма метастази и туморът е бил ограничен до бъбречната капсула!Къде чете, че тумор над 10см. е нелечим!??Може би имат предвид,че обикновено при тази големина вече има и разсейки.И наистина аз каквото съм чела по статистика над 10см. вече е метастазирало!Споко!А относно отношението на докторите в България-ами това е нещо за съжаление много , много нормално-обратното-загрижеността е изключение.......А по повод нередовното взимане на Интерферонът-Весела цяла тема е отворила-намерия и непременно пиши там!!!!!!!!!Ако ние не си помогнем за това, то КОЙ???Не се тревожи всичко ще е наред!Както казват-спокойно, ножът е дървен!

Веселушка , Аби-целувам ви и ако се видите непременно пийте по глътка и за мен!!!!Виждайте се , бе хора прекрасно е, че сте си всичките там.....така ми липсва това на мен, ако знаете!!!!!!!!!!Ако щете на български е по-при9атно да се изразяваш, обясняваш, говориш..........



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 16:19



Здравейте!
Аз често съм в София по обясними причини, затова не е невъзможно да се срещна с теб, Весела!


ruse, кога е била операцията? Не ходите ли на изследвания периодично? Моята хистология посочи- аденом с начална малигнизация. Струва ми се, че е близко до вашето. Аз когато мина поредните изследвания дишам известно време спокойно. Така поне ще сте сигурни има ли нещо ново на фронта. Аз не разчитам на лекарите за инициатива. Тя трябва да е в нас, защото естествено нас най-много ни касае...Направете си допълнителни изследвания, ако нещо ви тревожи. И друго- за мен истината е в София. Дано да се лъжа, но ми се струва, че провинцията е доста по-назад, дори и само, защото лекарите нямат толкова опит.
yraa, сега имаш ли болки някъде? На колко време те изследват и какво точно?
Аз първата година ходех на 3 месеца- кръв, урина, рентген бял дроб, ехография на коремните органи. По мое настояване и една костна сцинтиграфия. Сега казаха на 6 месеца, но аз не знам дали ще издържа толкова. А, минах и една компютърна томография. Само ме притеснява честото облъчване...Как е при вас?
Поздрави на всички!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано09.10.07 17:56



здравеи АБИ операцията ни беше тази год. 13 февруари .Преди 2 месеца минахме изследвания правиха ни и скенер.Тъи като операцията я правихме в София в онкологията и там ходихме да видят изследванията доц.Куртев ги гледа каза че всичко е наред понякога има болки в стомаха казаха че е нормално до год,след операцията още да има леки болки .Сега пък има шум в ушите ходихме на доктор кръвното е наред .незнам сигорно и това е нормлно.Искахме да си направим косна сцинтиграфия но тук в Русе не дават казват само ако доктора назначи а той не дава нямало нужда.Ако знаеш как и какво да направим за да минем кажи ни.Утре мислим пак да минем ефограв за по голямо успокоение защото нещо под стомаха към слабините малко стои надуто то може и от напълняване да е но ний да проверим.Тои сега не му давам да работи и малко напълня.Пием билки от книгата на Петър Димков -Българска Народна Медицина том 3 стр.629.още веднага след операцията.Добре му се отразяват Тази книга ми я даде един 55год,мъж които преди 3 год. му правят операция на рак на дебелото черво с разсеики в стомаха доста са отстанили от дебелото тънкото черво и от стомаха. Сега 3 год по късно тои е много добре ходи на работа и то тежка на ден през рацете му минават от 3 до5 т желязо.Той е голям оптимис и само с билки се лекува не е ходил на никакви контролни прегледи.Казва нямам пари да ходя по доктори.Живее сам но има много приятели.Като ти поприказва ти дава голям кораж.много е начетен няма пари за хляб но за книга всичко дава.Абе много мога да говоря за него......../ако можеш пиши за сцинтиграфията...ЧАО до утре като се докопам за компютара....



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано10.10.07 10:41



Здравей, ruse! Аз също съм от Русе и преди три седмици майка си прави сцинтиграфия на кости в Онкото в Русе. Вие защо искате да правите това изследване, изисква ли се такава контрола при рак на бъбрека?
Извинявай, но не съм запозната с вашата история и ако ти задавам глупави въпроси да ми простиш...



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 14:10



Здравей, Русе!
Аз сцинтиграфията я правих в София, но си я платих. Не разчитайте само на направления. За съжаление е така. Ако имате някакви сериозни основания, настоявайте или се спасявайте сами. Не може да няма начин, ако искаш да си платиш. Питайте колко струва и така ще се ориентирате в обстановката. А щом не срещате разбиране в личния лекар, го сменете. Тук става въпрос за живот и не бива такива неща да се изпречват на пътя. Аз поне така мисля. Ще погледна да видя какви билки пиете-ако искаш ги сподели тук.
Колкото до неходенето по лекари- не съм толкова съгласна. Абсолютно е важно да имаш висок дух и желание за живот, но не бива да се пренебрегват постиженията на медицината- колкото и да ни се иска да е стигнала по-далеч. Виж, на какъв лекар ще попаднеш също е изключително важно. Моят съвет е- търсете добри лекари, не се предавайте пред по-посредствените им представители.
За сцинтиграфията...какво още. Вкарват ти малко радиоактивно вещество в тялото и после на специален апарат се наблюдава как се разпределя то в организма. Явно има начин по това да се съди за изменения някъде. Ако си от Русе наистина...съм леко скептична за там. Разбира се, мнението ми е субективно. Питай какво още те интересува- ще се радвам да помогна!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано10.10.07 14:14



Русе, погледни в темата "СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИ", за да не се повтарям...
/Съжалявам, че не мога да направя темата активна.../



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: llina]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 16:20



Сцинтиграфия ми казаха че се прави за да се видят костие дали има нещо тъй като при рак на бъбрека метастази биха се получили имено в костите- лимфите - бял и черен дроб .този вид рак на бъбрека дава късни симптоми затова е хубаво да се правят изследвания .Ходих в Русе там където се прави сцинт.а жената ми каза че така не ставало без направление аз исках да си платим а тя каза че не може било много опасно.Самото изследване било рисковано и доктора трябва да прецени .Сега наистина ще сменя уролога защото той вече 3 месеца е в отпуск и го няма в онкото.Итака и така ще трябва да ходя в часния му кабинет по добре да видя друг по заинтересован нали пак ще си плащам.В книгата за кояо писах ние пием билки които се отнасят за бъбрек.Но има и за почти всички други кажи ми за какво искаш да пиеш и аз ще ти ги напиша.За бъбрек:алое арборесценс.Това е200гр.листа от алое махат се бодлите смилат се на каша и се смесват с по 50гр.от корени от ранилист -магарешки трън и полски базуняк ситно нарязани /прибавят се 2л.и половина чисто натурално червено вино и 2 кг.чист пчелен мед .На водна баня на тих огън се варят 1 час. като изтине се прецежда и се държи на студено.Сутрин обяд и вечер по 1 с.л.30мин.преди храна.Двадесет мин по късно се пие по 100гр. от следната отвара;смесват се по 50гр.от всяка-акация цвят волски език магарешки трън/корени/ жълт кантарион кървав здравец лайка ранилист/цвят и листа/мащерка.От всички смесени заедно се вземат 4 с.л. и се варят в закрит съд 30 мин.остава наполовина прецежда се и се пие както казах по100гр. Има още много други неща за бъбреци но ние пием това .Ако искаш пиши за какво да ти напиша. ЧАО за сега.....



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано10.10.07 17:21



Русе, върви в хирургичен кабинет /мисля, че беше №5/ в Онкото в Русе. Кажи, че трябва да се прави контролен преглед на татко ти и искаш да направите и сцинтиграфия на кости. Бъди настоятелна, но не нахална...Когато майка трябваше да направи това изследване, попаднахме на д-р Начев. Много е разбран! Ако трябва му обясни всичко. Без проблеми ни написа на едно направление "Сцинтиграфия на кости" и ни изпрати в радио-изотопната лаборатория. Там записахме час за изследването за след една седмица...Никакви проблеми никой не ни е правил. Опитайте...



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: llina]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 19:33



бБлагодаря ще пробвам да взема направление.Малка поправка моят мъж е с този проблем не майками.Днес ходихме на ехограф сега пък камъни в жлъчката 5-6мм. трябвало да се оперират защото били опасни да не затулят каналите .Незнам какво да правим моя мъж неще и да чуе за болница.Той къде е стресиран още от операцията направо му се плаче ама се държи пред мен.Незнам може да видя в справочника ако няма тема ще я пусна може да има някой да даде съвет .чао.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Авторmamma (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 15:20



Здравейте,
преди около 2 месеца откриха на баща ми тумор в бъбрека. Преди 2 седмици го оперираха, отстраниха десния бъбрек и левия надбъбрек. Скенера (а и след операцията го потвърдиха), показва метастази в черния дроб и тазовите кости. Току що излезе хистологията - carcinoma hipernefroidis hipernefroma renis, pielonefritis hronica. Все още не сме започнали никакви терапии. Четох в тази тема за ваксината и за терапията със Сутент, но не мога да се ориентирам, дали е подходяща точно за този вид тумор. Ще ви бъда много благодарна за всякаква информация, която ще ни помогне за по-нататъшното лечение.
Благодаря ви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.